• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Ako bi uzeli 6KW i dodali gubitke, koje ne znamo, ali procjenjujem da ne bi bili manji od 1-2kw(zbog prijenosa, kvačila,itd). dakle sve zajedno oko 8KW...
Ispada za prvi motor gledajući po krivulji Nb, ne bi smio raditi ispod 1800-2000o/min...znači to je broj okretaja na kojem bi motor radio u najboljem režimu i trošio bi najmanje goriva.....
Po tome ispada da bi okretaji vratila(750) bili 500o/min.....a sad je još potrebno riješiti multiplikaciju do generatora, dakle u ovom slučaju X6...
Ne znam kakve još brzine kardana ima tv pa se možda može drugi prijenosni omjer izračunati...Po nekoj teoriji poželjnije bi bilo da se što manje igra redukcijom, dakle da bude što direktniji prijenos....
jesi uračunao da je PE 18 izbačen iz proizvdnje tamo negdje kad su radili cestu po kojoj su ti majku vozili u rodilište
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Vidiš, vidiš....al kolko da mu još skinem....da ne bude ispalo da uopće nema snage da okrene taj đenerator...:oops:
Mene stara uvjeravala da me roda donjela, al reko majko: nisam više malo dijete, nemoj me lagati, znam da me Chuck tebi ostavio...:supz:
 

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
A još je makina.
19217096.jpg
 

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Evo malo se radilo poteznica, nosači blatobrana (od agromehanike AGT)
19217185.jpg

19217203.jpg

19217209.jpg

19217222.jpg

Uh zaboravih i ovo.
19215309.jpg
 
Posljednje uređivanje:

tomo420

Član
Tu od
20 Sij 2011
Poruka
710
Evo i mene muči isti problem kao i isalopeka s tim da dok se motor ne zagrije si sam dodaje gas....i čuju se ventili kako kuckaju...kad se zagrije sve ok
 

Samir_732

Član
Tu od
1 Kol 2011
Poruka
241
Dobo vece svima .

imal posla sa tomama u ovim hladnim danima a

malo pitanse za sve vas koji imake 30-32 zbogcega iz auspuha izlecavaju iskre ali sam kadaje vrijeme hladno mislim kada je minus vani odg
unapred hvala ....
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
dobroveceitebi
pretpostavljamdatovidissamopomraku
mojemisljenjejedaotpadajukomadicadjiizauspuhakojisenakupeprimanjimobrtajimaiondakadsprzisgasondatofrstivani
Nemoj mu samo reć da mora voziti na večem gasu, otpašče mu zubi .
 
M

mjic.micko

Guest
dobroveceitebi
pretpostavljamdatovidissamopomraku
mojemisljenjejedaotpadajukomadicadjiizauspuhakojisenakupeprimanjimobrtajimaiondakadsprzisgasondatofrstivani

Hahahah,:madmana: za ovo treba sifrer
 

teškar

Član
Tu od
12 Pro 2010
Poruka
945
A za ovo ne treba?

"Dobo vece svima .

imal posla sa tomama u ovim hladnim danima a

malo pitanse za sve vas koji imake 30-32 zbogcega iz auspuha izlecavaju iskre ali sam kadaje vrijeme hladno mislim kada je minus vani odg
unapred hvala ...."

Mislim da bi svi trebali malo više pripaziti na gramatiku i pravopis, a ne bubati slova kao da ih je bujica donijela.
 

isalopek

Aktivni član
Tu od
15 Ruj 2010
Poruka
526
ne znam sta da kazem, malo dima nije strasno, govorio sam prije da ga i kod mene ima u zavisnosti od goriva, problem je ovaj prvi start
sve sumnje idu na kompresiju, ali samo sumnje jer nemam podatke niti znam koliko bi trebalo da bude......prije vise od deset godina smo remontovali jedan 730, imali isti problem samo sto je ovaj bas dimio (nakon remonta), izmjerili kompresiju i mislim da je bilo oko 30....nisam 100% siguran :roll: i to sa prevelikim kompresionim prostorom, povadili podloske i dimljenje je nestalo

trosi li ulje uopste?

ulje ne troši...
tako da mi to otpada...samo dimi, al ni to me ne smeta toliko koliko me smeta taj 1 hladni start koji je jako jako jakooooo.... težak...
zato i pitam dal imaš kakav savjet u vezi tog.
pretpostavljam da podloške ispod dizni nemaju veze s tim????
 

isalopek

Aktivni član
Tu od
15 Ruj 2010
Poruka
526
isao sam na istrosene karike i slabu kompresiju a ne na sagorijevanje ulja......
jesi stavio providno crijevo od filtera do pumpe? da probas to? da se uvjeris da nema zraka ni truncicu

kako ga palis kad je vruc, s gasom, bez gasa, trebalo bi da pali bez gasa, znaci da ugasen ima gas do kraja (da sam doda) i kad upalis da se vrati na ler

kad ostavis preko noci traktor, jel vratis polugu gasa na ugaseno ili na leru?

palim ga bez gasa, povučlem malo ručicu da je naleru i kresne odmah, al ono, odmah.
preko noći ručicu ostavim na ugašeno
budem probao i s crijevom, al ono, baca mi gorivo gore na dize odmah jer sam odspojio crijevo o probao paliti i baca gorivo dok je hladan odmah
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Što se tiče mraza, vidim da je i moj 731 dosta osetljiv na to. U ljeti pali ko mina. Kad malo započne hladno vreme to se odmah vidi na prvom paljenju motora. Svaki sledeči ide opet dobro.
Teže paljenje se primeti svejedno ako je traktor u garaži u kojoj nema nikad ispod 8 do10 stepeni. Istina da nije neki problem upaliti kod 10 st.C ali moje oko odmah primeti da potraje malo duže. Mislim da ako bi traktor stajao negde na minusu onda bi se to paljenje puno pogoršalo. Zbog svega toga sam ugradijo grijač i sa njim se postignu dosta bolji rezultati što se paljenja tiče. Tako ja pogrijam malo i kad ne stoji u ekstremnom mrazu jer me živcira da nebi palijo ko mina.

Bilo je i pitanja oko anlasera. Moj ima ugrađen od Iskre- 1,8 KS.
 

isalopek

Aktivni član
Tu od
15 Ruj 2010
Poruka
526
Što se tiče mraza, vidim da je i moj 731 dosta osetljiv na to. U ljeti pali ko mina. Kad malo započne hladno vreme to se odmah vidi na prvom paljenju motora. Svaki sledeči ide opet dobro.
Teže paljenje se primeti svejedno ako je traktor u garaži u kojoj nema nikad ispod 8 do10 stepeni. Istina da nije neki problem upaliti kod 10 st.C ali moje oko odmah primeti da potraje malo duže. Mislim da ako bi traktor stajao negde na minusu onda bi se to paljenje puno pogoršalo. Zbog svega toga sam ugradijo grijač i sa njim se postignu dosta bolji rezultati što se paljenja tiče. Tako ja pogrijam malo i kad ne stoji u ekstremnom mrazu jer me živcira da nebi palijo ko mina.

Bilo je i pitanja oko anlasera. Moj ima ugrađen od Iskre- 1,8 KS.

hvala na odgovoru fireman, al problem kod prvog paljenja je izražen i ljeti, samo što onda zavergla 3-4puta, a ovako vergla i preko 10 ako brojimo navrate oko 3 navrata po nekoliko vrtenja, tako da se bojim da bi i akomulator i alnaser mogli u vječna lovišta.
daj mi reci, što se tog grijača tiče da li bi to pomoglo barem malo cijeloj stvari ili?
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh