• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Danas sam napravijo jedno izboljšanje.
Kako več neki znate, pre neko duže vreme sam montirao još jedne utege na unutrašnju stranu felge tako da imam duple utege na zadnjim kotačima. Tad nisam riješijo pumpanje guma i problem pumpanja je danas uklonjen. Utegi su bili preko ventila pa sam u ovoj priliki promjenijo duše u gumama, produžijo ventil, probušijo utege za ventil... Više če pokazat slike.

19211243.jpg


19211244.jpg


19211245.jpg
 

zagorje

Aktivni član
Tu od
4 Lis 2011
Poruka
358
pozdrav
firemanpeter hvala za postavljanje slike,pa ne znam gdje sam zeznuo ,dal sam možda trebal staviti drugi link?..ono naprijed je skalamerija bivšeg vlasnika i da trebalo je služiti za nosać ralice al nije adekvatno rješenje,dosta je nisko postavljeno.
a ovaj posao sa utezima vrhunski odrađeno,skidam kapu.
i jedno pitanjce...koliko su debeli ovi tokareni proširivaći?
ssucur
pa vjeruj mi ti lanci bi mi jako dobro došli ne samo za oranje nego i za šumu,jer imam šume na " krovu" u kojima niti nema puteva ,pa polako krčenicama zakopavam i trasiram puteve pa polako s tomekom komad po komad drva štrafam(izvlačim) iz šume, naravno koliko mi to dopušta nagib i ove moje vrhunske gume
 
Posljednje uređivanje:

brane30

Član
Tu od
9 Velj 2011
Poruka
533
Obzirom na sve ne izgleda puno sam da ovaj put proba potraje bar 1000 rh a ne dvije minute :rolfer: SRETNO u probi :partyman:

sad se sve pregledalo nista nije bilo na brzak ipak ne smrdi mi se svaki malo s hipenolom :finga:
 

brane

Član
Tu od
16 Velj 2008
Poruka
44
riješio sam odmah drugi dan kao što sam rekao polomijo je ležaj samoudesivi u rukavcu polomijo je zupčanik to nije problem nego problem je što je oštetijo kučište ležaja tj. odlomijo sic ležaja tako da nisam rizikovao da stavljam isti rukavac nego sam kupio novi rukavac, zupčanik, ležaj, brtve to sve sam kupio u hitneru poslali ja namontiro traktor ore punim gasom, cjena kvara 1800,00 kn
 

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
Pozdrav svima!
@brane - pa ti se klonirao u @brane30...:lol:
Nek je...bitno da je rešen problem.

@fireman - buša ti je ispala po želji, sve štima, i kut i nagib...:lol: dobre su ti kordinate na CNC mašini...:rolfer: uglavnom dobro obavljen posao!

pozzz joe!:partyman:
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Pozdrav svima!

@fireman - buša ti je ispala po želji, sve štima, i kut i nagib...:lol: dobre su ti kordinate na CNC mašini...:rolfer: uglavnom dobro obavljen posao!

pozzz joe!:partyman:

:lol: CNC :lol: Kordinate su oči slale u GPS u glavi. Ona je onda faksirala komandu rukama koje su držale bušilicu. :lol: U ustama cigara da se malo dimi oko oči pa da se oči bolje podmazivaju, da nebi ispao vid jer onda ništa od posla.
Još malo dobre volje i stiskanja zuba i eto rupe koja je taman da kroz nju uguraš ventil.
Hvala ti Joekiki, ti me baš uvijek doteraš u dobru volju.:D
 
T

Todi

Guest
riješio sam odmah drugi dan kao što sam rekao polomijo je ležaj samoudesivi u rukavcu polomijo je zupčanik to nije problem nego problem je što je oštetijo kučište ležaja tj. odlomijo sic ležaja tako da nisam rizikovao da stavljam isti rukavac nego sam kupio novi rukavac, zupčanik, ležaj, brtve to sve sam kupio u hitneru poslali ja namontiro traktor ore punim gasom, cjena kvara 1800,00 kn

hvala za info cijenu,
danas sam zvao masivu,uglavnom imaju sve dijelove ako nesto i nema rekao je nabave tijekom dana ili drugi dan,tak da mogu mirno raskopati tomeka i zamijeniti dotrajale dijelove,zupcanici su od 150 kn komad, a ti si spominjao 50€ za zupcanik(zupcanike) koje si mijenjao u mjenjacu,
moj plan rada je srediti mijenjac i sve kaj se vrti oko njega i urediti(zamjeniti) pikse(cepove) zgloba,tak da budem miran kad krene sezona
LP
 

limeni3333

Član
Tu od
4 Kol 2009
Poruka
97
odlučio sam preko zime napraviti roto kosu ( malčer ) za mog malog TV ali se javijo osnovni problem gdje kupiti reduktor ??????????????????

molim da mi odgovorite jer ostajem bez ideja
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Ma jel to moguće da se kod firemanpetera pojavlia rđa???:scratch

:lol: moguče, moguče. Pogazijo sam lanac koji je bio kopčan na traktor i dok zapaziš ode farba. A istina da je več bilo pohrdano tamo pre farbanja traktora. A da u nulu sve očistiš, teżko malo :madmana:
Nije više nov, to je bio samo jednom i to je to.
 

brane

Član
Tu od
16 Velj 2008
Poruka
44
Pozdrav svima!
@brane - pa ti se klonirao u @brane30...:lol:
Nek je...bitno da je rešen problem.

@fireman - buša ti je ispala po želji, sve štima, i kut i nagib...:lol: dobre su ti kordinate na CNC mašini...:rolfer: uglavnom dobro obavljen posao!

pozzz joe!:partyman:

ništa od kloniranja ja sam ostao čisti brane okolica VINKOVACA radili tko povrće da malo razmjenimo iskustva vezana za sjemena i način rada
 
B

bogi023

Guest
@Limeni3333

Evo kako sam ja pravio kosilicu
http://poljoprivredni-forum.com/showthread.php?t=20146&page=10"]http://poljoprivredni-forum.com/showthread.php?t=20146&page=10
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

frenky

Član
Tu od
22 Ruj 2011
Poruka
107
Kardan kod PE-18

Poštovani prijatelji ajde malo pomozite.Imam u planu na kardanski izlaz spojit generator tako da kad imam nešto radit sa strujom u masliniku da ga i vozim na postolju i da ga selim di mi treba.Dakle na koju brzinu kardana da se baziram,na sporiju od 750 okretaja ili na bržu čini mi se da je 1250.To je vrlo bitno zbog samog izračuna pogonske remenice. E sada nastupate Vi.Pomagajte koliko možete
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Logika nalaže i jedno i drugo..na radilici motora imaš (skoro)3000 ..nema smisla reducirati do 750 pa multiplicirati na 3000 , jel tak?
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh