• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
Na žalost nema druge...to sam skinuo isto sa slovenskog foruma...ali koliko vidim u tekstu dotični ni nema posudice za naftu pa mu ni ne radi kako treba....
ali....ideja se rađa :D

Samo da je sastrane bilo bi više prostora za visinsku razliku posude :finga:
 
G

GROF

Guest
., lip pozdrav mojim dragim forumašima i forumskim prijateljima!

., piše se, piše., keljidu se slikice razno - razni tomica - izboljšanja!., svaka VAM čast škvadro moja!!! ...
., veliko fala doneba našem mladom i NOVOM preponosnom korisniku - vlasniku traktora tome!; Samir_732!!!., bravo!., TI tvoji jarani imadu kotebe celu lipu ergelu tomica., lipo ji je za vidit, a mi imamo tebe da nam tu lipotu i divotu preneseš - podiliš sa svimi nami!., fala TI mladiću! ...

., lip pozdrav svim ostalim - nespomenutim forumašima!, Bog!, čitamo se ...
 

tomo420

Član
Tu od
20 Sij 2011
Poruka
710
sta je sa dobosima nazad, skinuti ili su ostali da se kotrljaju? jos da nam iskopas od kojeg auta su uglavili diskove i celjusti
ja bih radije isao na varijantu uguravanja hidr. cilindara u postojece dobose, iz razloga koje @ARNO spominje (mada su diskovi manje komplikovani za izvest)
imam jednog koji ganja 730 i sklon je izboljsanjima mogucim i nemogucim, bio je zagrijan za montiranje cilindara u postojece dobose....ne znam dokle je stigao s tim

pa po izgledu i formi bi rekao da su ove čeljusti na drugoj slici od nekog fiata, a na prvoj slici nebi mogao reći o kojima je riječ ali se jasno vidi da je disk napravljen tj tokaren baš za tomu.
i da slažem s s arnom da je malo nespretno rješenje kod oranja....malo bi bolje bilo da je čeljust sa gornje strane.
a ova ideja sa ugradnjom cilindara u doboše nije loša, samo onda tu moraju doći i drugačije pakne,ali definitivno je izvedivo....dao si mi dobru temu za razmišljanje preko zime :supz:
 
T

Todi

Guest
poz
vidim radi se upgrade kocnica,
sto se tice zadnjih kocnica,mozda bi se mogle pripasati(ugraditi) od TAM-ica(kombi) kolko me sjecanje sluzi mislim da su podjednakih dimenzija,
molim struku da iznese svoje videnje
podrzavam sve inovacije i drago mi je vidjet kako to pojedini rade na svojim Tomekima, jer nije fora voziti serijalu,ako mi vrijeme dozvoli i ja cu svog Tomeka malo chipirat, ovih 18ks nekako mi malo
kako je naveo cijenjeni kolega GROF malo cemo se bacit u TUNING vode:supris:
e da je to napravit kao na autu bilo bi supac,ovo je malo drugacija tehnologija al nesto cemo rijesiti izboljsati kako se to ovdje kaze
LP

EDIT: zaboravih napisati vezano za aktualnost oko hladnog paljenja,jel koristi netko cok prilikom paljenja u hladnim danima??
 
Posljednje uređivanje:

tomo420

Član
Tu od
20 Sij 2011
Poruka
710
poz
vidim radi se upgrade kocnica,
sto se tice zadnjih kocnica,mozda bi se mogle pripasati(ugraditi) od TAM-ica(kombi) kolko me sjecanje sluzi mislim da su podjednakih dimenzija,
molim struku da iznese svoje videnje
podrzavam sve inovacije i drago mi je vidjet kako to pojedini rade na svojim Tomekima, jer nije fora voziti serijalu,ako mi vrijeme dozvoli i ja cu svog Tomeka malo chipirat, ovih 18ks nekako mi malo
kako je naveo cijenjeni kolega GROF malo cemo se bacit u TUNING vode:supris:
e da je to napravit kao na autu bilo bi supac,ovo je malo drugacija tehnologija al nesto cemo rijesiti izboljsati kako se to ovdje kaze
LP

EDIT: zaboravih napisati vezano za aktualnost oko hladnog paljenja,jel koristi netko cok prilikom paljenja u hladnim danima??

sudeći po tvom avataru ugradnja turbine je na pomolu hehhehe
 
T

Todi

Guest
haha
ima i u tome nesto, ali isto tako to je kombinacija slova imena i prezimena,
priznaj bilo bi ljepo vidjeti Tomeka sa turbinom, ima tu puno inovatora mozda se netko odluci i na taj korak,sve opcije su otvorene
LP
 

teškar

Član
Tu od
12 Pro 2010
Poruka
945
pa po izgledu i formi bi rekao da su ove čeljusti na drugoj slici od nekog fiata, a na prvoj slici nebi mogao reći o kojima je riječ ali se jasno vidi da je disk napravljen tj tokaren baš za tomu.
i da slažem s s arnom da je malo nespretno rješenje kod oranja....malo bi bolje bilo da je čeljust sa gornje strane.
a ova ideja sa ugradnjom cilindara u doboše nije loša, samo onda tu moraju doći i drugačije pakne,ali definitivno je izvedivo....dao si mi dobru temu za razmišljanje preko zime :supz:
Samo jedan mali ispravak, post na kojeg se pozivate nije Arnov.
Kad sam spomenuo ugradnju hidrauličnih kočnica na stražnje kotače, mislio sam upravo na " doboš kočnice" i ugradnju cilindara. One su zaštičene, za razliku od diskova koji definitivno nisu za traktor koji radi u teškim uvjetima ( blato, prašina). Mogu se staviti kao "šminka" Za vožnju po asfaltu do birtije i natrag :weedman: .
 

tomo420

Član
Tu od
20 Sij 2011
Poruka
710
zasto da ne cok? jos ako imas dekompresor...mozda i imas ali ga ne znas koristit, kao i svi mi ovdje na forumu :toimonster:
bolje cok nego eksplozije nafte

ovo mi je poznato odnekud:rolfer:
 

tomo420

Član
Tu od
20 Sij 2011
Poruka
710
ne druge, ostaju tvornicke, mozda malo da se prekroje....ionako ih neces nikad mijenjat, lijepit ces ih

ma da to sam i mislio...treba ih skraćivati zbog cilindra.....sve u svemu zanimljiva ideja za mozganje:partyman:
 

frenky

Član
Tu od
22 Ruj 2011
Poruka
107
ne druge, ostaju tvornicke, mozda malo da se prekroje....ionako ih neces nikad mijenjat, lijepit ces ih



sta si kanio napravit? drugi motor ili nabrijat postojeci
pa mozes to i ovdje napravit, zavisi sta i koliko hoces, i koliko dugo da traje :blackeye

zasto da ne cok? jos ako imas dekompresor...mozda i imas ali ga ne znas koristit, kao i svi mi ovdje na forumu :toimonster:
bolje cok nego eksplozije nafte

Hajde lijepo za sve nas koji žele naučit da nam lijepo objasnite pravilno paljenje na jednocilindričnim motorima(čini mi se da nemaju dekompresora-podizača ventila) i ostale dvocilindrične motore.Bilo bi poučno i mnogi bi uštedjeli na akumulatorima.
Pozdrav
 

tomo420

Član
Tu od
20 Sij 2011
Poruka
710
Hajde lijepo za sve nas koji žele naučit da nam lijepo objasnite pravilno paljenje na jednocilindričnim motorima(čini mi se da nemaju dekompresora-podizača ventila) i ostale dvocilindrične motore.Bilo bi poučno i mnogi bi uštedjeli na akumulatorima.
Pozdrav

ako nemaju dekompresora-jako teško
 

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
19237037.jpg

Uh zaboravih reći ručka gasa na pola.

19237057.jpg

Ako zagriješ ulje još bolje, količina ulja molo više od polovine zatvarača(za nas koji pijemo rakiju)- Radi 100%

Serija 7 ima dekompresor.
Ako ne zaboravim vratiti ručku gasa na pola uz pomoć dekompresora nisam imao problema. Ali kad sam zaboravio verglao sam najmanje 6 puta uz bijeli dim jedva je sastavio.
Dok sam imao jednoklipca pri svakom hladnom paljenju sam koristio ĆOK.

19237097.jpg

Svestrana naprava (regulator paljenja) taj ćok.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

isalopek

Aktivni član
Tu od
15 Ruj 2010
Poruka
526
To sve navedeno je za 1 cilindrase ( premda sam ja na 521 imao i dekompresor pa je rve ovo nepotrebno. Kakvo je paljenje sa serijom 7?
 
T

Todi

Guest
sta si kanio napravit? drugi motor ili nabrijat postojeci
pa mozes to i ovdje napravit, zavisi sta i koliko hoces, i koliko dugo da traje :blackeye

zasto da ne cok? jos ako imas dekompresor...mozda i imas ali ga ne znas koristit, kao i svi mi ovdje na forumu :toimonster:
bolje cok nego eksplozije nafte

na postojecem motoru mislim da bi malo dobio na snazi a skrato bi vijek motora, ima nekih naznaka da se prijede na veci motor dvocilindras, e sad koliko bi to trajalo sto se tice same transmisije(818) ako ne bih stavljao reduktore i sve vezano , jer sami motor povlaci jos puno toga za sobom,

paljenje,
ja za sada nemam nikakvih problema mali pali ko mina,
dekompresor i taj cok ne koristim jer nema potrebe, ali spomenuo sam cok jer nisam jos procitao da je to netko spomenuo, sem sad ove slikice od kolege ssucur
LP
 

baranjac747

Član
Tu od
20 Lis 2011
Poruka
292
Pozdrav svim stručnjacima malih traktora TOME VINKOVIĆA. Trebo bi mi jedan savjet. planiram sljedeće godine posadit lješnjak na 2,5 ha, pa me zanima jeli Tomo Vinković tv826 ili Prima tt 840 SA dovoljan za toliku količinu zemlje pošto nebi tu bili velikih radova ( frezanje, tanjuranje, špricanje, i košnja trave). Hvala za savjete.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh