• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

deva

Član
Tu od
7 Tra 2009
Poruka
140
Izboljšanje za 5, možeš staviti prozirno crijevo od ventila do grijača da vidiš ima li goriva u njemu.
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Izrada izgleda savršeno, ako još tako dobro radi onda sve za 5 :)
Kako si zadovoljan sa rezultatima kod upotrebe?

Izboljšanje za 5, možeš staviti prozirno crijevo od ventila do grijača da vidiš ima li goriva u njemu.

Da dobra ideja.
 
T

tuaregr10

Guest
a tomo od moga radne kolege

Pozdrav svima :fball:
Tomo je odlično sređen, izgleda kao nov :supz:. Da mu je dodati još arnjeve, i na arnjeve nabaciti radne lampe, bio bi za 10 :).
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

isalopek

Aktivni član
Tu od
15 Ruj 2010
Poruka
526
Izrada izgleda savršeno, ako još tako dobro radi onda sve za 5 :)
Kako si zadovoljan sa rezultatima kod upotrebe?



Da dobra ideja.

Radi odlično...stvara malo veći plamen nego s opcijom bočice i stvara ga puno ranije...već oko 8 sekunde je plamen takav kaakav je tamo bio negdje oko 15sekunde. Pretpostavaljam zbog goriva pod pritiskom. Tako da sam izrazito zadovoljan :) + sam doveo sa grijača tako da kad palim njega ujedino i elektromagnetni ventil pušta gorivo
E da...Ovaj put zahvala devi na svoj pomoći tj pojašnjenju što je koristio pri poboljšanju :)
A ovo za prozirno crijevo, razmišljao samo nepovratnom ventilu u fiulter goriva tako da samo gorivo niti ne može nazad?!?!
 
M

mjic.micko

Guest
Pozdrav drustvo,kad ste vec kod paljenja moj traktor pali na kanap od prve na bilo kojoj do sad niskoj temeraturi ali samo kad povucem takozvani cok, bez njega cisto sumljam dabi i sa alnaserom upalio,u cemu je problem znali ko?
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Pozdrav drustvo,kad ste vec kod paljenja moj traktor pali na kanap od prve na bilo kojoj do sad niskoj temeraturi ali samo kad povucem takozvani cok, bez njega cisto sumljam dabi i sa alnaserom upalio,u cemu je problem znali ko?
Ovo je tvoja subjektina procjena , dakele potpuno nerelevantno .

A "čok "i služi za hladni start ..tome se ne treba čuditi da lakše upali
 
M

mjic.micko

Guest
Ovo je tvoja subjektina procjena , dakele potpuno nerelevantno .

A "čok "i služi za hladni start ..tome se ne treba čuditi da lakše upali

Mene ne brine kad je hladno sto nece bez coka vec i kad je toplo na to sam ja mislio nece uopste bez coka
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Pa, kad budeš hladne glave pregledavao prošle postove, napiši nekoliko riječi o tome :confused: .
Teško da budeš shvatio ako ne znaš kako radi VT pumpa , kaj je regulator i čemu služi .
No probaću pojasniti .
Dakle element pumpe treba zakretati ovisno o potrebi količine dobave goriva prema dizni .
Kad ti "daš gas" ti ne zakreneš element nego regulatoru daš naredbu da održava radilicu na broju okretaja kojem si mu zadao na ručki za gas .
Pretpostavimo da motor radi na min. broju okretaja , leru.
Ti pomakneš ručku gasa do pola ..rekli smo ti si ustvari regulatoru dao zadatak da ti zavrti radilicu približno na "pola" okretaja .
Regulator je pravi pomočnik, poslušan i marljiv . I on nastoji u što kračem vremenu izvršiti zadatak .
Da bi zadatak čim prije izvršio on zakrene element pumpe više nego realno treba da vrti radilicu na zadanom broju okretaja koju si zadao na ručki gasa .
Ustvari zakrene ga maksimalno koliko mu je dozvoljeno na tom leptiriču .
To neki zovu startna količina ubrizgavanja .
Dakle ako leptirič pomakneš bliže zamašnjaku motor bude prije postigao zadani broj okretaja (jer dobavlja više goriva ), a ako ga daš suprotno od zamašnjaka ubrizgano gorivo je manje i realno motoru treba više vremena da postigne okretaje .
Za to koliko znam ne postoje istrumenti nego se podešava prema količini crnog dima po nekim normama , bla,bla,bla ..
Ako ti se petlja po tome i želiš motor koji " reže" pomakni prema zamašnjaku a ako želiš ljeni motor pomakni kontra .
Kaj je bolje za motor ?- naravno da manje ,jer manja startna količina manje opterečuje pogonski sklop motora bla,bla,bla ....
Jesi shvatio?-nisi , idemo dalje:mrgreen:
 

Samir_732

Član
Tu od
1 Kol 2011
Poruka
241
Pozdrav svima :fball:
Tomo je oldično sređen, izgleda kao nov :supz:. Da mu je dodati još arnjeve, i na arnjeve nabaciti radne lampe, bio bi za 10 :).

Poz svima grofe hvala na pohvalam menije nekako najdraze citati tvoje komentare

tuaregro pa jest toje on radio oko tomaka i dobro je ga nasminko
 

teškar

Član
Tu od
12 Pro 2010
Poruka
945
Ako ti se petlja po tome i želiš motor koji " reže" pomakni prema zamašnjaku a ako želiš ljeni motor pomakni kontra .
Kaj je bolje za motor ?- naravno da manje ,jer manja startna količina manje opterečuje pogonski sklop motora bla,bla,bla ....
Jesi shvatio?-nisi , idemo dalje:mrgreen:
Znači, ako pločicu pomakneš prema natrag, motor će kod paljenja manje zadimiti. A hoće li teže upaliti?
 
G

GROF

Guest
., plužići za traktora tomu 10" OLT - Osijek!

., dragi moji forumski prijatelji!., evo još par sličic orginalni plužićev za traktora tomu iz Hrvatske kuhinje poljoprivrednih strojeva - priključaka OLT - Osijek!., ovakove plužiće imal sam i ja!., vjerujte!!!, orali su za deset!.-

plugd.jpg


plugdinko.jpg
 
G

GROF

Guest
., odgovor, daje se.-

legijo kolko imaju kg ti plugovi..i za kojeg su tomicu :supz:

., lip pozdrav i tebi moj mladiću!

., ovi su plužići za seriju; 700 i 826, 830, 840., ja sam oral sa njimi sa traktorom tomom; 826 - slavijin motor, 830 - lombardini - srbijanski motor., teški su oko 200 kg., moral bi pogljedat na prospekt da TI točno napišem., njiova mana je samo ovaj "okrugli" sistem kopčanja., to sam lomil 3 - 4 put dok nis sve povaril i onda mir Božji! ... :mrgreen: ...

., aj Bog!, čitamo se ...
 

ćelo

Član
Tu od
6 Kol 2011
Poruka
662
., lip pozdrav i tebi moj mladiću!

., ovi su plužići za seriju; 700 i 826, 830, 840., ja sam oral sa njimi sa traktorom tomom; 826 - slavijin motor, 830 - lombardini - srbijanski motor., teški su oko 200 kg., moral bi pogljedat na prospekt da TI točno napišem., njiova mana je samo ovaj "okrugli" sistem kopčanja., to sam lomil 3 - 4 put dok nis sve povaril i onda mir Božji! ... :mrgreen: ...

., aj Bog!, čitamo se ...
ja imam tomicu sreiju 5 nije to za njega odmah sam vidio!!.... moracu dvor ponoviti s kakvom jačom makinom :D
 
G

GROF

Guest
., evo moj narode!, traktorić TV-522! sredjen u orginalu...

30072011641.jpg


3072011086.jpg


30072011640.jpg


3072011082.jpg


3072011083.jpg


3072011085.jpg


., moj narode!, vaj traktorić je sredjival naš nadasve vridni član foruma!., moram se falit i JA!., moj veliki prijatelj!, nesmim ga jimenovat.-
 
Posljednje uređivanje:
G

GROF

Guest
., mišljenje!, daje se.-

ja se cesto zapitam isplatili se ondavljati tomicu :idea:

., moj forumski prijatelju ćelo!., moj odgovor je uvik i sada DA!., isplati se., ALI moraš onda sve odradit kako sam dragi Bog! zapovida! ... :mrgreen: ...
 

ćelo

Član
Tu od
6 Kol 2011
Poruka
662
., moj forumski prijatelju ćelo!., moj odgovor je uvik i sada DA!., isplati se., ALI moraš onda sve odradit kako sam dragi Bog! zapovida! ... :mrgreen: ...
moj frende problem je sta moram bubnuti u njega onda minimalno 7-8 tisuća kn
 
G

GROF

Guest
., traktor TV-522 i freza 120 cm - izboljšana! ...

30072011643.jpg


30072011645.jpg


30072011642.jpg


30072011641.jpg


28022011174.jpg


28022011173.jpg


28022011175.jpg


28022011176.jpg
 
Posljednje uređivanje:
G

GROF

Guest
., ovako očerupano je izgljedal tome TV-522!.-

., ovako je izgljedal očerupano traktor tome; TV-522., evo moj narode!., vidite kako je MOJ prijatelj lipo njega dotiral, ko bebicu, složil ga za pet!.-

hkh012x.jpg


hkh013.jpg


hkh008.jpg


hkh009.jpg


hkh010.jpg


hkh011.jpg
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh