• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

teškar

Član
Tu od
12 Pro 2010
Poruka
948
Ako imaš uključenu sporu vrtnju kardana u sporoj brzini kosa se presporo "vrti" i ne reže dobro travu, a ako imaš u brzoj brzini uključenu brzu vrtnju kardana, onda ti se kosa "vrti" prebrzo i može se polomiti. Potvrđeno u praksi.
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
regler je dukati evo slika gdje se vide oznake i moje misljenje kako treba spojiti ako nije ispravno molio bi da me se ispravi pa da pomognemo Vtrbovi3 rješiti problem.

Sa ovim podacima ispod mislim da bi vi trebali stvar srediti.

19653612.jpg
 
M

merso

Guest
Poštovani,zadivljen sam ovim forumom i već neko vrijeme pratim vaše objave pa sam i sam odlučio da nabavim TV821 1991 godište.Međutim meni kao laiku bojim se da je podvaljeno,moj problem je da tomica nakon malo jačeg gasa par puta počinje da puši na čep za dolijevanje ulja a juče mi je čak izbio ulje na zračni filter.Inače ulje je staro i ima ga iznad maximuma.Molim za savjet.
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Dobrodošao Merso!
Obavezno ispusti ulje do ispod oznake max. Posle češ vidjet dal če bit bolje.
 

gorski

  
Tu od
2 Sij 2011
Poruka
408
Ako imaš uključenu sporu vrtnju kardana u sporoj brzini kosa se presporo "vrti" i ne reže dobro travu, a ako imaš u brzoj brzini uključenu brzu vrtnju kardana, onda ti se kosa "vrti" prebrzo i može se polomiti. Potvrđeno u praksi.

Sve ok razumijem ja tebe sta govoriš ali brzinu vrtnje povećamo gasom a traktor neće ići zbog toga puno brže ja kosim u drugoj sporoj sa manjim okretajima i kosi bez problema probaću i ovako kako ti kazes pa ću vidjeti dotad nista sigurno ne mogu tvrditi.:scratch
 

gorski

  
Tu od
2 Sij 2011
Poruka
408
Međutim meni kao laiku bojim se da je podvaljeno,moj problem je da tomica nakon malo jačeg gasa par puta počinje da puši na čep za dolijevanje ulja a juče mi je čak izbio ulje na zračni filter.

firemanpeter ti je dobro rekao a ovo sta ti je izbilo na zracni filter je okrenuo natrak u nedostatku gasa .daj boze da je sve ok jer ja mislim da je.:finga:
 

tv 732 A

Član
Tu od
31 Ožu 2012
Poruka
138
poštovani forumaši, kolege, evo nabacio sam slika od tomice mog pa viditi kako izgleda
 

ivan1105

Član
Tu od
19 Stu 2011
Poruka
33
Pa on i je u raju kod mene :lol:

svaka čast tomo je odličan,,, skidam kapu.... san snova hehe

poštovani forumaši, kolege, evo nabacio sam slika od tomice mog pa viditi kako izgleda

ljep tomo nema šta .. svaka čast ... jedino me malo bode ovaj volan od auta......jel ovo servo glava od bmw
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

tv 732 A

Član
Tu od
31 Ožu 2012
Poruka
138
jeste prijatelju od BMW-a je glava pa sam iz tog razloga i postavio i volan od tog vozila, jer neznam kako će biti u oranju izdržljivost i to, ako se šta pokvari samo skinem ovu a postavim njegovu originalnu glavu, poz
 

vtrbovi3

Član
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
88
Sa ovim podacima ispod mislim da bi vi trebali stvar srediti.

19653612.jpg

Hvla na pomoći,nažalost stari ducatijev regler je prdnuo na rosu :madmana:kada sam ga otvorio unutra je sve popucano i spaljeno,danas sam kupio Sanelov 50 eura--BLIS---ako netko zna šemu spajanj neka stavi sliku,ja mislim da je ..puknuti..imao šemu spajanja al je nemogu naći,,e da još sam mjenjao lezaje od turbie i alternatora i lemijo nove žice na isti jer u stare dotrajale,vario nosač rezervara od hidraulike.....---regler,ležaji,još par sitnica 100 eurića danas ode
 

Markec

Član
Tu od
9 Ožu 2012
Poruka
282
Možda bi se našlo na stranici proizvođača ako upišeš po kataloškom broju..;)
 

gorski

  
Tu od
2 Sij 2011
Poruka
408
Ma i po ovom dukatijevom se moze skužiti bes puno problema bitno je znati sta pojedina slova znače a Petar je to naveo .ma pametan je vtrbovi3 već će se on snaći bez brige.
 
G

GROF

Guest
., sretno sa NOVOM kosilicom! ...

IIIIII evooo je...kosa-GRAMIP...prava je :DDD
http://imageshack.us/photo/my-images/96/100appleimg0066.jpg/

., ovo je jedna od nekoliko vrsti kosilic ke su se delale za traktoriće tomo vinković!., i dan danas se deladu u znamenitoj tvornici, GRAMIP - Dubrava., sistemom kopčanja u tri točke sa standardnim kardanom ili obične - stare neke verzije ALI po narudžbi.-

., ova tvoja koslilica Krumpironja! je; IDEAL-120! ... ., namjenjena za traktoriće serije; 300, 400 i 500.-

., iz te i takove serije ima ista kosilica ALI duže kosište; IDEAL-140, namjenjena za traktoriće serije; 700.-

., sa ove dvi kosilice IDEAL-120-140!, moja obitelj i ja kosili smo 10 godin!, idealna je kosilica ALI nabija u njoj ko sto vragova., nesmi se kosit u brzim okretajima kardana., loša kvaliteta kardanske osovine kosilice.- ...

., lip pozdrav u Sloveniju našem nadasve vridnom forumašu firemanpeter-u!, dela, dela i stalno nešto dela! ...

., lip pozdrav i tebi moj prijatelju BaTek!., VI Slovenci ste mi uzor po 100-tinu stvari - sitnic ke život značidu?., eto, kod tebe mladog i vridnog čovika uvik dela sa tomom i oko tome., pogotovo kad su u pitanju kojekakova izboljšanja?! ...

., aj Bog!, čitamo - pišemo se ...
 
Posljednje uređivanje:

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
svaka čast tomo je odličan,,, skidam kapu.... san snova hehe

Ivan i Zaha
Tomo je dobar, za moje potrebe odličan. Onaj ko ga napravijo dobro ga je napravijo ;). A ne mislim ja sad na sebe nego na one koji su ga stvorili :)


Grofe, prijatelju i tebi jedan lipi pozdrav od mene!
Mora se delat, nema druge! :D

Batek
Pa gde si ti? Konačno se opet tu javijo nama i to sa slikama. Sve pohvale!
Vidim Toma radi ozbiljne poslove, vozi on iz šume.

PS
Auuu, sledeča zima bit če gadna. Ja več nabavijo drvo za lož, Grof upravo sad cjepa, Batek sad vozi kuči... Sve se sprema, izgleda da če bit gadna zima :rolfer:
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh