• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
haha jbg nisi stavio COPYRIGTH :D

:D Istina.
A neka radi, neka. Samo da ima čovek posao. Težka su vremena danas.

da da...samo što na ovome mogu peći ćevapi, a na tvojima propadaju...:lol:

Ni kod mene ne propadaju jer su kod mene čevapi takvi da se od njih nasitiš a ne da ideš gladan od stola. :mrgreen:

A drugo je sto je inox skup pa... Vidiš što kaže Teškar.
A treče je da se mora vidjeti da si nešto na lampi upalijo :mrgreen: a još bolje da se vidi što si zapravo upalijo.
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,045
dodi sad na žetvu pa buš saznal od prve ruke :weedman::finga:

Ne hvala! meni je i ovdje kod mene toplo,a jos malo pa cu počet skopivat krimpir,tako da ja imam svoju žetvu ;D

forumaši molim Vas pomoć, vidim da se na njuškalu prodaje zaštita zadnjih svijeztala. Cijena je korektna obzirom da sam pokušao prije godinu dana da mi u jednoj radnji naprave zaštitu i tražili su me 500 kn za zaštit za oba svijetla

http://www.njuskalo.hr/traktori/tomo-vinkovic-zastita-zadnjih-farova-oglas-5483522

Alo ljudi... :O to nije puno za ta dva komada inoksa???HALOO? pa ja za tih 400 kuna mogu 8 puta razbit lampu,a za to moraš bit posebno nadaren :p
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

brane30

Član
Tu od
9 Velj 2011
Poruka
533
http://www.trgo-agencija.hr/detalji...c08886b8282.lampa-stop-mala-desna-98x104.aspx
Alo ljudi... :O to nije puno za ta dva komada inoksa???HALOO? pa ja za tih 400 kuna mogu 8 puta razbit lampu,a za to moraš bit posebno nadaren :p

pa lampa je 18,50 kn pa ti trgaj do 400 kn kolko ti volja !


http://www.trgo-agencija.hr/detalji...c08886b8282.lampa-stop-mala-desna-98x104.aspx


ili ti evo staklo poi 16,50 kn
http://www.trgo-agencija.hr/detalji...e2abdcf36.staklo-stop-lampe-imt-desno-cz.aspx
 
S

susjed

Guest


ma sve u redu s lampama kooliko koštaju ali sam mišljenja da kad jedanput staviš nemaš problema a zamisli da 8 puta razbiješ staklo pa odi u grad kupi lampu, pa sjedni popi gemizu pa počasti damu kakvu, pa natoči gorivo u automobil, osim onig koji žive blizu trgoagencije. Moram reći da mi se sviđa zaštita obzirom da je od inoxa a i ljepo mi izgleda kao i kod firimpetara. Moraću još razmisliti bez obzira na cijenu, probati ću lika nazvati pa ću probati spustiti cijenu. Dečki hvala na pomoći
 

brane30

Član
Tu od
9 Velj 2011
Poruka
533
ma sve u redu s lampama kooliko koštaju ali sam mišljenja da kad jedanput staviš nemaš problema a zamisli da 8 puta razbiješ staklo pa odi u grad kupi lampu, pa sjedni popi gemizu pa počasti damu kakvu, pa natoči gorivo u automobil, osim onig koji žive blizu trgoagencije. Moram reći da mi se sviđa zaštita obzirom da je od inoxa a i ljepo mi izgleda kao i kod firimpetara. Moraću još razmisliti bez obzira na cijenu, probati ću lika nazvati pa ću probati spustiti cijenu. Dečki hvala na pomoći

pa pokusaj nekog bravara pitati
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Jednom staviš zaštitu i zaboraviš na lampe.
Dali je 50€ puno ili ne za tu zaštitu neznam. Ja sam radijo 2 sata jednu, znači 4 sata oba dvije. Ali to je bilo prvi put pa mislim da ako se malo specializiraš može se to puno bržije odraditi. Treba nasječi na mjeru, urezat navoje, zakrivit i povarit. Onda očistiš varove i to je to. Sve to izgleda jednostavno, u stvari i jeste ali ipak oduzme vreme ako radiš esteski i sve u nulu pa da onda ljepo izgleda.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,901
Peter, kak si zavarival inoks? REL ili TIG?
Čime poslije čistiš?
 
S

susjed

Guest
Jednom staviš zaštitu i zaboraviš na lampe.
Dali je 50€ puno ili ne za tu zaštitu neznam. Ja sam radijo 2 sata jednu, znači 4 sata oba dvije. Ali to je bilo prvi put pa mislim da ako se malo specializiraš može se to puno bržije odraditi. Treba nasječi na mjeru, urezat navoje, zakrivit i povarit. Onda očistiš varove i to je to. Sve to izgleda jednostavno, u stvari i jeste ali ipak oduzme vreme ako radiš esteski i sve u nulu pa da onda ljepo izgleda.


Frende, kupio sam od lika zaštitu za 340 kn, kaže mi ovo što ti navodiš d je stvarno puk k... posla oko toga, kže da bi prije napravi veći oblik ali da oko tog ima zaj..... pa sad kad si ti ovo npiso sami si potvrdio ono što mi je lik rekao. Nije mi žao što sam naručio jer mislim da neću imati više prpblema oko šarafanja 2 do tri puta godišnje oko svijetala. Veli da je objavio oglsnik nedavno i da ima naružbi dosta za to d će kroz 10 dan biti gotove ali da ga i zovu klinci neki koji hoće preprodati za višu cijenu. Hvala firemanpeter i molim te kakva su tvoja iskustva oko zaštite osim što lijepo izgledaju kako štite i dali je to onda gotova stvar dok imaš traktor
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
ZJ
Varim to sa inox elektrodom. Što se čiščenja tiče nemam neku specialnu metodu nego samo otkucam sa čekičem ako ne ide ljepo onda moram još žičanom četkicom očistiti ili nekim malim majzelom.

susjed
Ja imam dobra iskustva. Zaštita kad je povarena u jednu cjelinu nastane dosta čvrta. Mislil bi si da su šipke od 5mm slabe ali onda kad je to povariš u cjelinu sasvim je to druga priča. Ove tvoje još su gušče pa mislim da če bit to više nego dovoljno jako.
Meni su se metrice prevrnule iz prikolice na lampe, u stvari zatrpal se je prostor između traktora i prikolice. Tad bi sigurno razbijo lampe ali nije se desilo ništa nit zaštite nisu se iskrivile. Dešavaju se i npr. da ti padne lopata koju osloniš na prikolicu. To je mali udarac ali za lampu dovoljan. A druga je stvar ako imaš karambol, tad ti ode i blatobran :mrgreen:.
Ja sam to prvi put radijo za prikolicu i iskustva su bila jako dobra. Nikad se lampe razbile nisu a istina da su one montirane u profilu pa je preko onda ta mrežica. Onda sam radijo za mog bivšeg TV 420. Na njemu sam čak i preko žmigavaca napravijo. Treče su mi bile za ovaj 731 što ga sad imam i taj put radijo sam i za jednoga 732. Onda sam još za jednu prikolicu radijo ali tamo sam napravijo neku drugačiju pa se brzo napravilo.
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,045
ma sve u redu s lampama kooliko koštaju ali sam mišljenja da kad jedanput staviš nemaš problema a zamisli da 8 puta razbiješ staklo pa odi u grad kupi lampu, pa sjedni popi gemizu pa počasti damu kakvu, pa natoči gorivo u automobil, osim onig koji žive blizu trgoagencije. Moram reći da mi se sviđa zaštita obzirom da je od inoxa a i ljepo mi izgleda kao i kod firimpetara. Moraću još razmisliti bez obzira na cijenu, probati ću lika nazvati pa ću probati spustiti cijenu. Dečki hvala na pomoći

Ja isto godišnje razbijem 2-3 lampe ali, ja ih razbijem tako da bi se i željezo skrivilo najčešče lupim u zid ili je otkinem komletno ,čak sam zadnji put i bltobran skrivio,a tu nema pomoč,ovo je dobro ako ti drvo padne ili nes sitno ali za bilo šta drugo s time napraviš veču stetu nego korist
 

brane30

Član
Tu od
9 Velj 2011
Poruka
533
Ja isto godišnje razbijem 2-3 lampe ali, ja ih razbijem tako da bi se i željezo skrivilo najčešče lupim u zid ili je otkinem komletno ,čak sam zadnji put i bltobran skrivio,a tu nema pomoč,ovo je dobro ako ti drvo padne ili nes sitno ali za bilo šta drugo s time napraviš veču stetu nego korist

je**s traktor koji se ne popravlja i ne razbija :mrgreen:
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Šteta mi je da rasturim limariju jer sam dosta truda uložijo u to.
Ja u zid uopšte ne mogu da lupim jer mi je kotač toliko vani iz blatobrana. Slično ko na 830. Da su blatobrani postavljeni kako je bilo u originalu onda bi več nekoliko puta bilo klepanje i farbanje. :roll: Znači na pravo vreme sam to riješijo.

18485553.jpg
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,901
Ja znam za jednoga TV 731 koji tera oko 10-tak godina samoutovarku (okolica Radoboja)po takvom terenu, kak se kod nas veli da i krava pase pod ručnom i nema nikakvih problema.

P.S.

Netko je pitao za dimenziju remena za pogon turbine hlađena na TV serije 700
dimenzija je: 13 x 980 Li

To bi mogel biti taj. Prikolica ima kotače izvana i hidraulično podizanje pick up-a. Pofarbana je svjetlo (izbledjelo) plavo. Čivjek bi se trebal zvati Živičnjak, ak se dobro sjećam.
Ak saznaš gdje je i da je to bivša naša, bum ju došel slikati za uspomenu, a ti buš zaradil cugu :D
 

Markec

Član
Tu od
9 Ožu 2012
Poruka
282
Volim da su stvari kolko tolko uredne :D

Pozdrav!
Pokušao sam kopirati firemanpetera za zaštitama i kopirao njegovu metodu i tehniku (pozdrav u Sloveniju). Nisu ispale ni blizu dobre kao u Petera.. Moram reći da ima posla oko toga, najviše jer se radi s inoxom. Preporučujem izradu rastera (mreže), pa zatim savijanje u profil lampe i pripajanje na blatobran metodom koju odaberete (vijak ili drugo). Ovih 400 kn je puno za zaštitu, ali ako Vam izgledaju u redu onda radije preporučujem kupovinu od izrade. Pročitao sam Vaše komentare i svi drže vodu, pitanje je aspekta iz kojeg gledate...

lijepi pozdrav!:)
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh