• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,380
Evo malo se radilo... 400-tinjak bala.:scratch
19836249.jpg

19836256.jpg

Dobra zob :D nije upče loša kada si ju sijao i kolika je kvaliteta ???
 

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
Pozdrav svima!
Dobro došao @Rakun! :supz:
To jeste originalna prednja kosilica za TV, tako nešto slabo se viđa po forumu, i malo forumaša ga ima, tj. ja znam samo za jednog @Todi.
On ima takvu kosilicu, tak da ti prave informacije iz prve ruke može dati...
Evo par slika njegove kosilice na dnu ove stranice...
http://poljoprivredni-forum.com/showthread.php?t=16178&page=478

A verovatno je moguće kačiti i pozadi TV-a(čini mi se da netreba inverzija),treba rešiti kačenje i par problema koja se bude pojavilo...
Al da ga kačiš napred, možda još više trebaš majstorisati, nemaš nosače za kačenje, izlazno vratilo, hidrauliku za dizanje...a nazad sve to postoji.
E sad verovatno je bolje da kosilica ide ispred traktora nego pozadi, al može poslužiti.
Odluka je tvoja, sve zavisi koliko imaš volje za seckanje, zavarivanje, šarafanje itd...

I još nešto se setih, treba videti prenosni odnos kosilice, jer ako je original prednja za TV...tu ima 3000 o/min na ulazu, a kad bi kačio nazad na izlazno vratilo tu može max 2000 o/min...dakle pitanje dali bi imala dovoljno obrtaja?
Treba sve razmotriti
pozzz joe!:mrgreen:
 
Posljednje uređivanje:

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Dobra zob :D nije upče loša kada si ju sijao i kolika je kvaliteta ???
Sijano 28 marta, pokosio, osušio, balirao, a ocjenu kvaliteta prepustio ovcama.:p
 
Posljednje uređivanje:
R

Rakun

Guest
Pozdrav svima!
Dobro došao @Rakun! :supz:
To jeste originalna prednja kosilica za TV, tako nešto slabo se viđa po forumu, i malo forumaša ga ima, tj. ja znam samo za jednog @Todi.
On ima takvu kosilicu, tak da ti prave informacije iz prve ruke može dati...
Evo par slika njegove kosilice na dnu ove stranice...
http://poljoprivredni-forum.com/showthread.php?t=16178&page=478

A verovatno je moguće kačiti i pozadi TV-a(čini mi se da netreba inverzija),treba rešiti kačenje i par problema koja se bude pojavilo...
Al da ga kačiš napred, možda još više trebaš majstorisati, nemaš nosače za kačenje, izlazno vratilo, hidrauliku za dizanje...a nazad sve to postoji.
E sad verovatno je bolje da kosilica ide ispred traktora nego pozadi, al može poslužiti.
Odluka je tvoja, sve zavisi koliko imaš volje za seckanje, zavarivanje, šarafanje itd...

I još nešto se setih, treba videti prenosni odnos kosilice, jer ako je original prednja za TV...tu ima 3000 o/min na ulazu, a kad bi kačio nazad na izlazno vratilo tu može max 2000 o/min...dakle pitanje dali bi imala dovoljno obrtaja?
Treba sve razmotriti
pozzz joe!:mrgreen:


Hvala majstor Joe. Ipak je ne bih stavljao nazad, ako je već namjenjena naprijed. Pogotovo zbog izlazne brzine koja onda vjerovatno nije dovoljna. Sem toga lik je previše cijeni.
Vjerovatno ću se odlučiti za kupovinu nove kose. Pa bih molio za odgovore na neke nedoumice. Već sam spomenuo da me interesuje koliko visoku travu ove roto kosilice za male traktore mogu da kose? Jel nisu ograničene samo na parkovske površine, to jest često i uredno košenje, ili se može krljati trava do koljena i malo preko :roll:

Razmišljao sam o ovoj kosilici http://www.gramip.hr/miniunima.html koja ima da se kupi i ovdje u Bosni, a sad ne znam jel mi treba za nju inverzija? Pošto pokušavam da izbjegnem dodatne troškove :)

Hvala puno ljudi.
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
Za ovu ti ne treba inverzija

Prvo se moraš odlučiti što želiš kositi i za koju namjenu ,,,,,,,,, jer ove dvije kosilice i nemaju baš puno sličnosti u namjeni košnje :madmana:
 

tomo420

Član
Tu od
20 Sij 2011
Poruka
710
vrtila ona u lijevu ili desnu stranu efekt je kod ove kose isti.....
 
Posljednje uređivanje:
R

Rakun

Guest
Arno, i ja sam razmišljao o tome. Pretpostavljam da ovaj tip kosilice koji ide pored traktora ide za livade, poljane, pašnjake... odnosno tamo gdje je široko, nema drveća i gdje se može prići na taj način.
S obzirom da meni najviše treba u voćnjacima i na manjim parcelama onda mi treba neka kosilica koja ide iza traktora, a ne pored. Tako?
Obzirom da sam se odlučio da kupujem novu, imate li neku preporuku? Pošto na netu, što se tiče Bosne, odnosno mog bližeg okruženja u Bosni, mogu naći u jednoj firmi samo ovako nešto http://www.gramip.hr/gs40.html Nz koliko je ovo efikasno i koliko se pokazalo dobrim? Da li je neko ima i koristi?
 

Aco 93

Član
Tu od
15 Lis 2010
Poruka
467
Arno, i ja sam razmišljao o tome. Pretpostavljam da ovaj tip kosilice koji ide pored traktora ide za livade, poljane, pašnjake... odnosno tamo gdje je široko, nema drveća i gdje se može prići na taj način.
S obzirom da meni najviše treba u voćnjacima i na manjim parcelama onda mi treba neka kosilica koja ide iza traktora, a ne pored. Tako?
Obzirom da sam se odlučio da kupujem novu, imate li neku preporuku? Pošto na netu, što se tiče Bosne, odnosno mog bližeg okruženja u Bosni, mogu naći u jednoj firmi samo ovako nešto http://www.gramip.hr/gs40.html Nz koliko je ovo efikasno i koliko se pokazalo dobrim? Da li je neko ima i koristi?

malčer je prava stvar a pogotovo za voćnjake bolji od bilo koje kosilice sigurno.


ja imam Zanon malčer čekićar i prezadovoljan sam snjim.neznam koliko misliš malčirati visoku travu? ako ti treba za travu od 150cm visine onda ima jedan nedostatak taj gramipov šta nema zadnja vrata na malčeru da se otvori jer je veća propusnost i lakše ide kad se otvori.
ja sam imao prije roto malčer od Strojo metala al ovaj je puno bolji i lakše ga traktor pokreće u većoj travi.
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,293
Mi smo prodali samoutovarku Mengele LW15 čovjeku u Zagorje, koji ju je mislil tjerati s Tomekom 700 serije. To je bilo pred 10 let...valjda je išlo kad se nije javil.

Ja znam za jednoga TV 731 koji tera oko 10-tak godina samoutovarku (okolica Radoboja)po takvom terenu, kak se kod nas veli da i krava pase pod ručnom i nema nikakvih problema.

P.S.

Netko je pitao za dimenziju remena za pogon turbine hlađena na TV serije 700
dimenzija je: 13 x 980 Li
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Ja znam za jednoga TV 731 koji tera oko 10-tak godina samoutovarku (okolica Radoboja)po takvom terenu, kak se kod nas veli da i krava pase pod ručnom i nema nikakvih problema.

P.S.

Netko je pitao za dimenziju remena za pogon turbine hlađena na TV serije 700
dimenzija je: 13 x 980 Li

Viš ja sam se skoro ubil sa 732 i samoutovatrkom Sip SP 16 samoutovarnom... ovu ima kaj vleči Štore 504 a samo je 16 kubika... Govorim o brdinama...

Ursus 335 je kad je puna napred u zraku (govorim o ravnici) :supz:

Koju samoutovarku ima Radobojčan?
 
T

tuaregr10

Guest
Arno, i ja sam razmišljao o tome. Pretpostavljam da ovaj tip kosilice koji ide pored traktora ide za livade, poljane, pašnjake... odnosno tamo gdje je široko, nema drveća i gdje se može prići na taj način.
S obzirom da meni najviše treba u voćnjacima i na manjim parcelama onda mi treba neka kosilica koja ide iza traktora, a ne pored. Tako?
Obzirom da sam se odlučio da kupujem novu, imate li neku preporuku? Pošto na netu, što se tiče Bosne, odnosno mog bližeg okruženja u Bosni, mogu naći u jednoj firmi samo ovako nešto http://www.gramip.hr/gs40.html Nz koliko je ovo efikasno i koliko se pokazalo dobrim? Da li je neko ima i koristi?

Pozdrav Rakun :fball:
Za onu strižnu kosilicu "koja ide pored traktora" ti treba "obična" inverzija :evil:. Točno, ta kosilica služi za košnju livada iz razloga kojeg si ti naveo i zbog toga što ne usitni travu kao malčeri i roto malčeri :D. Pošto tebi treba "nešto" za kositi najviše voćnjake najbolje ti je uzeti malčer ili roto malčer, kao što ti je Aco 93 već napisao :gitarist:.
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,293
Viš ja sam se skoro ubil sa 732 i samoutovatrkom Sip SP 16 samoutovarnom... ovu ima kaj vleči Štore 504 a samo je 16 kubika... Govorim o brdinama...

Ursus 335 je kad je puna napred u zraku (govorim o ravnici) :supz:

Koju samoutovarku ima Radobojčan?


koja je utavarka marke nema pojma, da me ubiješ
kad se vidim prvi put z njem pitam ga, a ni kubikažu ne znam
znam da je slična utovarka na Youtobe sa malim TV 420
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh