• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
I tebi pozdrav Markec

Da, stvar izgleda jako jednostavna ali za izradu treba nešto truda i ipak nije tako brzo napravljeno. A sve se može, samo treba volje, to i sami vidite.
 

brane30

Član
Tu od
9 Velj 2011
Poruka
533
I tebi pozdrav Markec

Da, stvar izgleda jako jednostavna ali za izradu treba nešto truda i ipak nije tako brzo napravljeno. A sve se može, samo treba volje, to i sami vidite.

ko ima volju za tako nesto uvjek nade i vremena !
svaka cast firemanpeter na tomeku i dopunama i poboljsanjima ali kaj je prevec je prevec :rolleyess:
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,048
Danas sam napravio uteg za plug da ljepše ore,i odmah probo,nije bitno sta praši ali ore kako treba...a u pon ili utorak moram složit i plug za krumpir vadit







 

zaha

Član
Tu od
22 Velj 2012
Poruka
88
Sve odradjeno za cistu peticu,slicno sam i ja kod sebe nesto skemijao posto su ovi plugici previse lagani. Koliko si ga otezao sa ovom sinom?
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,048
Sve odradjeno za cistu peticu,slicno sam i ja kod sebe nesto skemijao posto su ovi plugici previse lagani. Koliko si ga otezao sa ovom sinom?

Iskreno nemam pojma,neznam točno koliko,nije teška u jendoj ruci je nosim,ali služi svrsi,ovaj je još lakši od batujevih,ali lijepo ore pogotovo sad kad ne skaže i lijpo lovi,ako zatreba jos težine lako metnem jedan kamen odiza i piči
 

teškar

Član
Tu od
12 Pro 2010
Poruka
945
Zapravo, mislim da uteg u oranju ne smije imati nikakvu funkciju. Dobro podešen plug mora održavati dubinu. Jedino dobro dođe kod započinjanja brazde, da ju prije zahvati na punu dubinu.
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,048
Zapravo, mislim da uteg u oranju ne smije imati nikakvu funkciju. Dobro podešen plug mora održavati dubinu. Jedino dobro dođe kod započinjanja brazde, da ju prije zahvati na punu dubinu.

Da kod vas di ima zemlje dok se ne umoriš kopat,a meni plug dođe do "dna" do kamenja i skače van pa brazda nije kak treba a zemlja je i tvrda osim sta ima pun k.. kamenja.Ko je oro zamlju ko moju razumije čemu ovo..Btw ovaj plug je toliko lagan da ga sa svim adapterom u jednoj ruci nosim...onda znas sta možeš orat s njime,možeš ali brže od 1 spore nesmis jer se odkopa van,a ovako pičim 2 brza ili 3 spora
 

teškar

Član
Tu od
12 Pro 2010
Poruka
945
Pa i nije ti ta zemlja baš tako tvrda kad oreš u 3. sporoj. A da si uteg stavio više otraga, dobio bi puno veći pritisak na plug i daleko bolji efekt.
 

Prilozi

  • Plug krumpironja.jpg
    Plug krumpironja.jpg
    78.8 KB · Pregleda: 206

tomo522

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2012
Poruka
699
tomo522

KRUMPIRONJA slažem se u potpunosti sa kolegom teškarom za uteg a sad to o iskakanju pluga iz zemlje zbog kamena nemogu komentirat jer kod mene nema kamena al je zemlja jako teška :supz:
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,048
A mislio sam ali nebi ga onda mogo ovako ulovit,i ovako se cijeli plug trese dok vozim,dosta je slab plug,prihvat i sam plug je raden od tanjeg zeljeza neg batujevi tako da nisam htjeo riskirat,i ovo je dobro,taman da je vise bi mozda steko pa mi moro orat s hidraulikom ovak ga spustim zakopa se koliko ide i netreba ga dizat traktor ne staje
 

vtrbovi3

Član
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
88
Zapravo, mislim da uteg u oranju ne smije imati nikakvu funkciju. Dobro podešen plug mora održavati dubinu. Jedino dobro dođe kod započinjanja brazde, da ju prije zahvati na punu dubinu.

Tako je,kada je plug dobro namjeten on ide u zemlju kao u pekmez i naravno održava dubinu(do prvog kamena).Nikakvi utegi samo malo truda dok se plug uštela i goni...:p

Molio bih vas drage forumaše koji ste imali priliku rastavljati i sastavljati kutiju mjenjača i poklopac istog i slaganje piramide i ostalih zupčanika da mi opišu postupak da otprilike znam šta me čeka.Nabavio sam Tomu 732 1984 god.2800rs.koji je pukao na sastavu mjenjačke kutije i poklopca,svi su zupčanici cijeli al su ispali,nova kutija mjenjača je 2900 kn a poklopac je 1600 kn,sad mi treba vaš savjet oko sastavljanja za koje imam veliku volju,uvjete,nešto znanja samo mi treba koji savjet da krenem,Unaprijed hvala :p
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Markec

Član
Tu od
9 Ožu 2012
Poruka
282
Ma zna Krumpironja što radi..
Ako je plug stvarno lagan, a zemlja puna kamenja i tvrda, mora mu se dati težine. Vjerojatno bi ga bilo jaako teško podesiti. Ovako bez utega mi to liči kao lagana jamilica za krumpir, kojoj uvijek treba poticaja da ide dublje u zemlju. Na koncu konca, u praksi se izvukao bolji efekt, pa zašto ne staviti uteg?
Lijepi pozdrav!:D
 
T

tuaregr10

Guest
Danas sam napravio uteg za plug da ljepše ore,i odmah probo,nije bitno sta praši ali ore kako treba...a u pon ili utorak moram složit i plug za krumpir vadit

Pozdrav Krumpironja :fball:
Sad ti plug puno ljepše ore nego prije kad nije bilo utega, ne izbacuje ga van iz zemlje :supz:.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,048
eto,nisam jedini koji tako mislis,uteg nije sramota na plugu i ne znači da plug nije dobro naštelan kod mene ljudi obično stave kamen.
 
T

tuaregr10

Guest
eto,nisam jedini koji tako mislis,uteg nije sramota na plugu i ne znači da plug nije dobro naštelan kod mene ljudi obično stave kamen.

Ako se nevaram, i ti si prije stavljao kamen :scratch.
 

Markec

Član
Tu od
9 Ožu 2012
Poruka
282
Evo, završava se servo volan, ali pomalo koliko mi vrijeme dozvoli.. Između ostalog imam dilemu. Htio sam na postojećoj gurajućoj poluzi izraditi zube koji bi pasali na glavu od mercedesa, no to je preskupo. Vidio sam da su drugi lomili i varili obje poluge pa spajali dvije polovice kako bi dobili odgovarajuće dimenzije i konus poluge.
Pitanje: Na koji način zavariti polugu, s obzirom na materijal, čvrstoću, oblik reza poluge?... Vaša iskustva molim..

Hvala unaprijed i lijepi pozdrav!:D
 
N

Nito

Guest
Lijep pozdrav,

poštovanje svim ponosnim vlasnicima TV svih serija, pošto sam i ja postao vlasnik TV 822 , 91.g.
Potpuno sam nov u svem ovom,ali eto usprkos svim odgovaranjima i nagovaranjima da nabavim IMT bilo kakav,ja sam radije ovog crvenka nabavio :)
I nije mi zao,još se učim na njemu. Prvi mi traktor u životu. Polako od početka čitam ovo da se malo naučim osnovama, potecijalnim problemima ove serije, pa tako tko god ima kakav savjet i iskustva nek se slobodno javi na mail
ctoni@inet.hr

LP
TONI:D
 

brane30

Član
Tu od
9 Velj 2011
Poruka
533
Lijep pozdrav,

poštovanje svim ponosnim vlasnicima TV svih serija, pošto sam i ja postao vlasnik TV 822 , 91.g.
Potpuno sam nov u svem ovom,ali eto usprkos svim odgovaranjima i nagovaranjima da nabavim IMT bilo kakav,ja sam radije ovog crvenka nabavio :)
I nije mi zao,još se učim na njemu. Prvi mi traktor u životu. Polako od početka čitam ovo da se malo naučim osnovama, potecijalnim problemima ove serije, pa tako tko god ima kakav savjet i iskustva nek se slobodno javi na mail
ctoni@inet.hr

LP
TONI:D

dobro nam dosao !
 

vtrbovi3

Član
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
88
Tomo Vinković 732

Na prodaju je motor od TV-732 5000kn 2800 rs,traktor je pukao između mjenjačke kutije i poklopca iste,poklopac dojde 1600kn a mjenjačka kutija 2900kn.sve zajedno prodajem za 10000 kn fiksno,ako netko vidi sebe u ovoj priči od nekih 15000-16000 kn za pravi traktor kada se složi neka me slobodno kontaktira,ako ne imam zanimaciju preko zime.---------------------:gitarist:ŽIVI VI MENI I ZDRAVI BILI I TOME VOZILI..
fotografija0952.jpg
By vtrbovi3 at 2012-07-09[/IMG]
fotografija0953.jpg
By vtrbovi3 at 2012-07-09[/IMG]
fotografija0954.jpg
By vtrbovi3 at 2012-07-09[/IMG]
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh