• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
Pozdrav svima!
Molio bih vas drage forumaše koji ste imali priliku rastavljati i sastavljati kutiju mjenjača i poklopac istog i slaganje piramide i ostalih zupčanika da mi opišu postupak da otprilike znam šta me čeka.Nabavio sam Tomu 732 1984 god.2800rs.koji je pukao na sastavu mjenjačke kutije i poklopca,svi su zupčanici cijeli al su ispali,nova kutija mjenjača je 2900 kn a poklopac je 1600 kn,sad mi treba vaš savjet oko sastavljanja za koje imam veliku volju,uvjete,nešto znanja samo mi treba koji savjet da krenem,Unaprijed hvala :p

Na prodaju je motor od TV-732 5000kn 2800 rs,traktor je pukao između mjenjačke kutije i poklopca iste,poklopac dojde 1600kn a mjenjačka kutija 2900kn.sve zajedno prodajem za 10000 kn fiksno,ako netko vidi sebe u ovoj priči od nekih 15000-16000 kn za pravi traktor

Nešto si brzo izgubio volju za šarafanje...;)

Inače ja sam rastavljao menjač i ima nekoliko slika i raznih dumanja oko toga na početnim stranicama, pa sve dok nebudu završeni radovi...nekih 50/60stranica
http://poljoprivredni-forum.com/showthread.php?t=16178&page=67
Možda ti bude od pomoći ako ostane u tvojoj avliji do zime!:supz:


pozzz joe!
 

vtrbovi3

Član
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
88
Pozdrav svima!




Nešto si brzo izgubio volju za šarafanje...;)

Inače ja sam rastavljao menjač i ima nekoliko slika i raznih dumanja oko toga na početnim stranicama, pa sve dok nebudu završeni radovi...nekih 50/60stranica
http://poljoprivredni-forum.com/showthread.php?t=16178&page=67
Možda ti bude od pomoći ako ostane u tvojoj avliji do zime!:supz:


pozzz joe!

Neznam ni sam šta bi prije par mjeseci kupio sam TV-731 sa 1028 rs i hidrauličnim volanom od susjeda imam njega još uređivati sad i ovoga,kodmene uvjek vrijedi ona da za dobre pare sve se daje.
 

Samir_732

Član
Tu od
1 Kol 2011
Poruka
241
pozdrav narode


vidim,citam da se i malo spominje serija 700 pa i da i ja nosto dodam .

tomo je bio u velikim poslovima ali sam skroz slabo slikao a i ovo mal sto sa posliko i podjelicu sa vama

evo jos slikica i oprostite na predhodne greske.

imam i mali video koi je snimljen neplanski .,
 

Prilozi

  • 080720121376.jpg
    080720121376.jpg
    62 KB · Pregleda: 257
  • 080720121380.jpg
    080720121380.jpg
    61.4 KB · Pregleda: 239
  • 080720121381.jpg
    080720121381.jpg
    48.4 KB · Pregleda: 221
  • Fotografija0003.jpg
    Fotografija0003.jpg
    63.3 KB · Pregleda: 271
  • Fotografija0023.jpg
    Fotografija0023.jpg
    77.2 KB · Pregleda: 247
  • Fotografija0025.jpg
    Fotografija0025.jpg
    72.6 KB · Pregleda: 250
  • Fotografija0026.jpg
    Fotografija0026.jpg
    64.5 KB · Pregleda: 207
  • Fotografija0031.jpg
    Fotografija0031.jpg
    55.8 KB · Pregleda: 236
Posljednje uređivanje od moderatora:

isalopek

Aktivni član
Tu od
15 Ruj 2010
Poruka
526
Pitanje za znalce...
Dakle, riječ je o tv 731, procurilo ulje odostraga na izlazu kardana, a budući da volim da j sve na svom mjestu išao bih to odmah zamijeniti. Neki savjet. Pretpostavljam da se taj semering izbija ili izvuče nekako van a ne da se rastavlja cijela getriba...
Hvala unaprijed..
 

zaha

Član
Tu od
22 Velj 2012
Poruka
88
Ovih dana je bilo radno, kosenje i kupljenje sijena evo par slika sta je tomo raduckao;
prvo nabavljen novi list kose
23062012164m.jpg


23062012165.jpg


27062012169.jpg


27062012170.jpg


27062012171.jpg


taman zavrsio pola i onda s.... puce saraf na onom dijelu sto vrti kosu, bilo je zafrkancije oko vadjenja sarafa morao izbusiti saraf.

28062012172.jpg


sutradan zavrsena i druga polovica

28062012173.jpg


koseno prije desetak dana
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,293
Na prodaju je motor od TV-732 5000kn 2800 rs,traktor je pukao između mjenjačke kutije i poklopca iste,poklopac dojde 1600kn a mjenjačka kutija 2900kn.sve zajedno prodajem za 10000 kn fiksno,ako netko vidi sebe u ovoj priči od nekih 15000-16000 kn za pravi traktor kada se složi neka me slobodno kontaktira,ako ne imam zanimaciju preko zime.---------------------:gitarist:ŽIVI VI MENI I ZDRAVI BILI I TOME VOZILI..
fotografija0952.jpg

Pozdrav vtrbovi3!


Ako prodaješ traktor u dijelovima ja sam zainteresiran
za rezervoar goriva sa nosačem akumulatora kakav je na slici.
ako se odlučiš na prodaju, javi.


Na ovom linku imaš moj kontakt:


http://www.poljoprivredni-forum.com/showpost.php?p=695518&postcount=1

molim bez PP. e-maljova i sl. jer imam problema oko internet veze.
Hvala

To bi mogel biti taj. Prikolica ima kotače izvana i hidraulično podizanje pick up-a. Pofarbana je svjetlo (izbledjelo) plavo. Čivjek bi se trebal zvati Živičnjak, ak se dobro sjećam.
Ak saznaš gdje je i da je to bivša naša, bum ju došel slikati za uspomenu, a ti buš zaradil cugu :D

E od svega nabrojenoga mogu ti reći da se čovjek ne preziva tak,
a prezime ne bum javno iznosio kaka je prave, samo mogu reći da mu je
ime Petar.
Kad saznam više pojedinosti javim ti, ili ako pem slučajno u onaj kraj
budem ju poslikao.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,048
taman zavrsio pola i onda s.... puce saraf na onom dijelu sto vrti kosu, bilo je zafrkancije oko vadjenja sarafa morao izbusiti saraf.

A to ti je i meni puklo zadnji put,nije neki problem,ja sam stavio i novi ležaj!
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,048
Evo,kao što rekoh radovi su počeli ali nisam stigo sve danas,sutra cu ga završit..

Dakle ideja je da na postojeći nosač od pluga za orat samo napravim prihvat za plug za krumpir...






i sam plug kako bi trebo izgled,mislim samo ralo...prvo karton a onda u stavrnosti



A više sutra,mozda padne i proba :D
 
N

Nito

Guest
Hvala na dobrodošlici :)

Pošto ste vi ovdje iskusni vlasnici sa Tomicama, pitanja par...

Moj je TV 822, 91.g. 850 radnih sati, uzeo sam ga bez priključaka,

sada evo trebam par savjeta, koju frezu da nabavim za njega, kakav plug, kosa bocna ??? Tako to, ko ima isti model ili seriju ,slobodno nek napise par rijeci, ili postavi par slicica... ja sam u Livno, BIH,pa ko zna gdje u BIH ima pogledati dijelove za TOMICU, prikljucke slobodno nek mi posalje poruku :)

LP
TONI
 

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
Pozdrav @Nito i dobro nam došao!
Čestitam na kupovini TV822.
U kakvom je stanju? Jer 850rh nije puno i dobro zvuči.:p
Ako imaš koju fotku da nabaciš, da vidimo kakav je...bili bi zahvalni
Inače ja imam TV818, i nijedan priključak mi nije originalni...sva neka debela budženja, uglavnom odveo bi te u krivom smeru, kad bi gledao moje priključke.
Sačekaj malo, možda se jave forumaši što imaju originalne priključke za tvoj traktor, pa polako sve rezimiraš, razmisliš, i onda odlučiš šta ti je bolje: nabavka originalnih, ili krenuti u samogradnju priključaka...
A ipak mislim da će ova druga varijanta zaživeti!

pozzz joe!:mrgreen:
 

vtrbovi3

Član
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
88
Evo,kao što rekoh radovi su počeli ali nisam stigo sve danas,sutra cu ga završit..

Dakle ideja je da na postojeći nosač od pluga za orat samo napravim prihvat za plug za krumpir...

A više sutra,mozda padne i proba :D

istu stvar imam i ja i radi super,jedino što je na velikom plugu sa kopčanjem u tri točke.
fotografija0928.jpg
By vtrbovi3 at 2012-05-11[/IMG]
fotografija0927.jpg
By vtrbovi3 at 2012-05-11[/IMG] ---ŽIVI I ZDRAVI BILI I TOME VOZILI---:partyman:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

zaha

Član
Tu od
22 Velj 2012
Poruka
88
A to ti je i meni puklo zadnji put,nije neki problem,ja sam stavio i novi ležaj!

Prvi puta kad mi je pukao saraf nije bilo nekih problema lagano sam ga odvrnuo,odma sutradan kada sam poceo raditi nekih 5 duluma sam pokosio i opet puce to se vidi na onoj slici e tad je bila jebanija ma ni mrdnut, tad sam busio i ponovo morao urezati navoj. Tad sam i primijetio da ja po mom misljenju bila jedna piksna uzrok pucanja jer se je mogla okretati i tako prekinuti saraf, nju sam taj dan zavario i ponovo sve sklopio i evo od tada sam pokosio jos dosta i nista ne mrda sve je ok.:mrgreen:
 
N

Nito

Guest
Pozdrav @Nito i dobro nam došao!
Čestitam na kupovini TV822.
U kakvom je stanju? Jer 850rh nije puno i dobro zvuči.:p
Ako imaš koju fotku da nabaciš, da vidimo kakav je...bili bi zahvalni
Inače ja imam TV818, i nijedan priključak mi nije originalni...sva neka debela budženja, uglavnom odveo bi te u krivom smeru, kad bi gledao moje priključke.
Sačekaj malo, možda se jave forumaši što imaju originalne priključke za tvoj traktor, pa polako sve rezimiraš, razmisliš, i onda odlučiš šta ti je bolje: nabavka originalnih, ili krenuti u samogradnju priključaka...
A ipak mislim da će ova druga varijanta zaživeti!

pozzz joe!:mrgreen:

Nema problema, slike uskoro stavim,vjerovatno i večeras, nisam dosada ništa na njemu dirao, vozam ga tako,malo probam kakav je... sin i ja :) izgleda ok, koliko ja vidim,bio je kod vlasnika od kojeg sam kupio garaziran citavo vrijeme.. sluzio je za prskanje i one sinjele, uglavnom to radio u vinogradu... sada svatko se moze prevariti....;)

Uglavnom slike ce biti jako skoro nadam se ....
 
T

tuaregr10

Guest
pozdrav narode


vidim,citam da se i malo spominje serija 700 pa i da i ja nosto dodam .

tomo je bio u velikim poslovima ali sam skroz slabo slikao a i ovo mal sto sa posliko i podjelicu sa vama

evo jos slikica i oprostite na predhodne greske.

imam i mali video koi je snimljen neplanski .,

Pozdrav Samir_732 :fball:
Vidim, i kod vas se isto kosi, sprema sijeno..., neka, neka, tako i treba dok je vrijeme :supz:. Ova "grabljačica" ("grablje") na slici, da li je prepravljena na 3 T kopčanje, ili je tako orginalna :?:?
 

stjepko

Aktivni član
Tu od
15 Tra 2010
Poruka
225
Na prodaju je motor od TV-732 5000kn 2800 rs,traktor je pukao između mjenjačke kutije i poklopca iste,poklopac dojde 1600kn a mjenjačka kutija 2900kn.sve zajedno prodajem za 10000 kn fiksno,ako netko vidi sebe u ovoj priči od nekih 15000-16000 kn za pravi traktor kada se složi neka me slobodno kontaktira,ako ne imam zanimaciju preko zime.

Izgleda da ti imaš ono što meni treba ili ja imam ono što tebi treba;

68sac7.jpg


347xukx.jpg


Šteta što nismo bliže jer mi je ovo višak dijelova nakon sastavljanja mjenjača za tomeka, nabavio sam sve što mi je je potrebno za cijeli traktor, osim hidraulike, ali slabo imam vremena da završim sve. Ovo prodajem otprilike u pola cijene koju si ti naveo i nadam se da meni neće zatrebati. Pozz.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh