• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

gorski

  
Tu od
2 Sij 2011
Poruka
408
Moj je 90 ampera pa puni :)

Pa dobro onda će i meni.trebalo bi na svakom alternatoru pisati koliko može puniti ampera jel tako!imao sam ja sa srane alternator od renola no dosta velik pa sam osposobio ovaj na traktoru no on ne puni u ler gasu nego kada se vozi ta mi lampica žmirka i ide mi na živce pa uvijek vozim pod malo jačim gasom da ne žmirka dali ti imaš alternator iza hladnjaka i možeš li ga osposobiti da radi.
 
Posljednje uređivanje:
T

tuaregr10

Guest
Ljepa slika Batek, vidim da se radilo na jesen malo po šumi ;)

A vidim da ti je šuma daleko i da ti sa tomom putuješ onda, ko bi znao kolko vremena :weedman:
Gledam onu potovalku koja ti je okačena na prikolici.

Mislim da će BaTeK morati kupiti brži traktor, kako bi manje vremena gubio na put do šume :lol:.
 

isalopek

Aktivni član
Tu od
15 Ruj 2010
Poruka
526
Pa dobro onda će i meni.trebalo bi na svakom alternatoru pisati koliko može puniti ampera jel tako!imao sam ja sa srane alternator od renola no dosta velik pa sam osposobio ovaj na traktoru no on ne puni u ler gasu nego kada se vozi ta mi lampica žmirka i ide mi na živce pa uvijek vozim pod malo jačim gasom da ne žmirka dali ti imaš alternator iza hladnjaka i možeš li ga osposobiti da radi.

Iskreno, dal imam, neznam jer je kupljen vec s alternatorom, medjurim vidim da je to I bolje rjesenje jer nema niti zmirkanja lampice nuti svjetala kao kod reglera
 

BaTeK

Član
Tu od
20 Pro 2008
Poruka
302
19658157.jpg


Ljepa slika Batek, vidim da se radilo na jesen malo po šumi ;)

A vidim da ti je šuma daleko i da ti sa tomom putuješ onda, ko bi znao kolko vremena :weedman:
Gledam onu potovalku koja ti je okačena na prikolici.

Peter................ od šume do kuče rabim cca 25 minut. Hitra brzina pa se vozim ob potoku.
Drugače pa v torbi imam gurtne za privezovanja tovor + piče :), to imam zato da ne zgubim piča....

V torbi imam vedno gurne tako da kada kaj rabim za privezo tovora uzimam torbo in imam vse notri.

Lp Batek
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
Ova iskustva sa prilagodmom alnasera na tomu su me zainteresirala pa me zanima da li je ko pripasivao alnaser na tomu 822 rugerini motor , moj mi je nešto sumljiv pa ako neko zna od čega bi pasao da si pokušam nabaviti za rezervu :blackeye
 

BaTeK

Član
Tu od
20 Pro 2008
Poruka
302
Mislim da će BaTeK morati kupiti brži traktor, kako bi manje vremena gubio na put do šume :lol:.

Tuaregr10......... Kada cela famija radi u šumi ti je vrlo bitno da potrušiš više vremena na vožnji...
 

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,378
Peter................ od šume do kuče rabim cca 25 minut. Hitra brzina pa se vozim ob potoku.
Drugače pa v torbi imam gurtne za privezovanja tovor + piče :), to imam zato da ne zgubim piča....

V torbi imam vedno gurne tako da kada kaj rabim za privezo tovora uzimam torbo in imam vse notri.

Lp Batek

Batek imal taj tvoj tomo servo ?
 

Postar

Aktivni član
Tu od
23 Stu 2012
Poruka
221
mislio sam komp me zeza,meni ispala sad prevelika rezolucija,a tako sam i pre ubacivao slike dobro ispale,ne znam kako sad odjednom vece. Sad cu probati da smanjim
 

gorski

  
Tu od
2 Sij 2011
Poruka
408
Iskreno, dal imam, neznam jer je kupljen vec s alternatorom, medjurim vidim da je to I bolje rjesenje jer nema niti zmirkanja lampice nuti svjetala kao kod reglera

Nismo se razumjeli.dali je na tvom tomi alternator iza hladnjaka i zasto ga nisi osposobio ako je ispravan.meni se nalazi na osovini radilice ispod remenice i tu semering nekad pusti ulje popršce magnete i zato lampica žmirka no to se ne dešava kada je iza hladnjaka.
 

gorski

  
Tu od
2 Sij 2011
Poruka
408
mislio sam komp me zeza,meni ispala sad prevelika rezolucija,a tako sam i pre ubacivao slike dobro ispale,ne znam kako sad odjednom vece. Sad cu probati da smanjim

naštimaj prije slikanja na fotoaparatu kvalitetu za email i web i nećeš sa ti imati problema
 

isalopek

Aktivni član
Tu od
15 Ruj 2010
Poruka
526
Nismo se razumjeli.dali je na tvom tomi alternator iza hladnjaka i zasto ga nisi osposobio ako je ispravan.meni se nalazi na osovini radilice ispod remenice i tu semering nekad pusti ulje popršce magnete i zato lampica žmirka no to se ne dešava kada je iza hladnjaka.
Iskreno neznam gdje mu se nalazi, jer već kad je kupljen traktor je bio alternator, a uostalom, davati preko 400 kn za regler moraš biti samo munjen kad se dobar alternator kupi već za 100-150 kn i puni bolje :)
 

gorski

  
Tu od
2 Sij 2011
Poruka
408
Iskreno neznam gdje mu se nalazi, jer već kad je kupljen traktor je bio alternator, a uostalom, davati preko 400 kn za regler moraš biti samo munjen kad se dobar alternator kupi već za 100-150 kn i puni bolje :)

hehe ma dobro razumijem ja tebe.:idea:dali bi zamjenio hladnjake kada vec ne kaniš osposoblavati taj svoj alternator ja bi tebi dao svoj hladnjak koji nema alternator a ti meni svoj koji ga ima ,ako ga ima indentični oblikom.jer ja regler već imam
 

isalopek

Aktivni član
Tu od
15 Ruj 2010
Poruka
526
volio bi ja da to sve ostane u komadu kako je do sad, bez ikakve ljutnje, naravno....
 

reider

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2012
Poruka
839
volio bi ja da to sve ostane u komadu kako je do sad, bez ikakve ljutnje, naravno....

Heh uvjek dođe riječ na ovaj regler,koji je svakome preskup hehe. Trebao bi biti tamo oko 30 eur max i basta. A 55 eur je skupo. A i ovo možeš preživit.

A preživit ne možeš stvari,da zupčanik u diferencialu veliki konosno tanjurasti košta na 25 ks Ferrariju 300 eur!!!
 

magla

Član
Tu od
11 Ožu 2008
Poruka
325
Pa dobro onda će i meni.trebalo bi na svakom alternatoru pisati koliko može puniti ampera jel tako!imao sam ja sa srane alternator od renola no dosta velik pa sam osposobio ovaj na traktoru no on ne puni u ler gasu nego kada se vozi ta mi lampica žmirka i ide mi na živce pa uvijek vozim pod malo jačim gasom da ne žmirka dali ti imaš alternator iza hladnjaka i možeš li ga osposobiti da radi.

ako imaš alternator od auta moraš mu stavit manje remenicu pa nebu žmirkal
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh