• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

brane30

Član
Tu od
9 Velj 2011
Poruka
533
Heh uvjek dođe riječ na ovaj regler,koji je svakome preskup hehe. Trebao bi biti tamo oko 30 eur max i basta. A 55 eur je skupo. A i ovo možeš preživit.

A preživit ne možeš stvari,da zupčanik u diferencialu veliki konosno tanjurasti košta na 25 ks Ferrariju 300 eur!!!

je pa to je ferrary :weedman:
 

panci lj

Član
Tu od
11 Stu 2012
Poruka
263
opet se malo radilo

i rezultat


ralicahttp://poljoprivredni-forum.com/attachment.php?attachmentid=4172&d=1355783586
 

Prilozi

  • DSC02400.jpg
    DSC02400.jpg
    44.2 KB · Pregleda: 446
  • DSC02409.jpg
    DSC02409.jpg
    40.1 KB · Pregleda: 392
  • DSC02406.jpg
    DSC02406.jpg
    41.8 KB · Pregleda: 445
  • DSC02423.jpg
    DSC02423.jpg
    38.4 KB · Pregleda: 383
  • DSC02425.jpg
    DSC02425.jpg
    42.7 KB · Pregleda: 448
  • DSC02431.jpg
    DSC02431.jpg
    39.4 KB · Pregleda: 432
  • DSC02442.jpg
    DSC02442.jpg
    29.7 KB · Pregleda: 372
  • DSC02444.jpg
    DSC02444.jpg
    39.7 KB · Pregleda: 478
Posljednje uređivanje od moderatora:

tomo420

Član
Tu od
20 Sij 2011
Poruka
710
Trebao si malo više zakriviti samu dasku ralice....ovako će biti puno više otpora snijega. I još jedan dobronamjerni savjet - tamo gdje ti se veže ralica i nosač sa onim šarafima,stavi nešto puno jače umjesto njih jer će ti to biti najslabija točka, i tu će najprije doći do pucanja ako zapneš negdje
 

askaj

Član
Tu od
12 Velj 2011
Poruka
54
opet se malo radilo

i rezultat


ralicahttp://poljoprivredni-forum.com/attachment.php?attachmentid=4172&d=1355783586

Nije baš neki rezultat šteta vremena i materiala kojeg si potrošio možda če raditi ali estetski je ocjena jedan
 

vinogradnik

Član
Tu od
31 Lis 2010
Poruka
51
Cvičkar, jako si pametan... najlakše je svakoga zatuči več u startu, pokaži ti svoju ralicu, pa čemo ju svi izkomentirati:drinkers:
 

tomo522

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2012
Poruka
699
Trebao si malo više zakriviti samu dasku ralice....ovako će biti puno više otpora snijega. I još jedan dobronamjerni savjet - tamo gdje ti se veže ralica i nosač sa onim šarafima,stavi nešto puno jače umjesto njih jer će ti to biti najslabija točka, i tu će najprije doći do pucanja ako zapneš negdje

i ja se slažem sa tomom...trebao si te glavne nosače produžit do rukavca..da se oslanjaju na rukavac a ne na motor jer ako zapneš kako je rekao kolega tomo moglo bi bit problema..čak se može desit da izvališ te šarafe van a onda i blok motora ode u ????????inače nije to tako loše jer svi mi radimo s onim šta imamo u garaži....:partyman:
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
i ja se slažem sa tomom...trebao si te glavne nosače produžit do rukavca..da se oslanjaju na rukavac a ne na motor jer ako zapneš kako je rekao kolega tomo moglo bi bit problema..čak se može desit da izvališ te šarafe van a onda i blok motora ode u ????????inače nije to tako loše jer svi mi radimo s onim šta imamo u garaži....:partyman:

I ja se slažem da svi radimo sa čime imamo , svaka čast na trudu ali stvarno se to moglo ljepše i kvalitetnije izvesti , i moje mišljenje je da če izdržati do prvog OZBILJNIJEG udara ralice a tada :shock: nešto mora puknuti , motor je jedina najslabija točka ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,, a toliko nacrta i skica rame ralice je več na ovom forumu :prayer: ,,,, najjedostavnije je pripasati na zadnji kraj ,,,,, a do sljedeče zime složiti kako treba i sačuvati traktor:lol:
 

BaTeK

Član
Tu od
20 Pro 2008
Poruka
302
Malo slikce od zime

20350521.jpg
 

isalopek

Aktivni član
Tu od
15 Ruj 2010
Poruka
526
Ralica...

Evo onda i mojeg djela, završena prije koji tjedan, iskorištena je ralica koja se kopča odotraga tako da još nisu ni nosači njeni odsječeni, za svaki slučaj :)
Kopča se na rukavce, ispod na blok motora i naprijed na nosač haube, kao predložak je služila gorencova ralica... :)













 
Posljednje uređivanje:

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
Malo slikce od zime

Svaka čast na slici lijepo odvožen krug, kao kotač na cesti , da ne znamo kako je napravljeno bi se zamislili :D

Evo onda i mojeg djela, završena prije koji tjedan, iskorištena je ralica koja se kopča odotraga tako da još nisu ni nosači njeni odsječeni, za svaki slučaj :)
Kopča se na rukavce, ispod na blok motora i naprijed na nosač haube, kao predložak je služila gorencova ralica... :)
Ovo mi se već više sviđa , uporci su velika stvar , a svidio mi se i mali podizni cilindar , ,,,,, mali ali dovoljan ,,,,, a što se tiče rezanja prihvata na zadnji kraj :confused: ,,, ja ih NE bi dirao ako ne smetaju , može ponovo koristiti i na zadnjem ,,,,, a ako se nabavi još jedna za prvi ,,,,, biče kao GROFOVA amfibija ,, gura i napred i nazad ,,, može biti korisno :p
 

reider

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2012
Poruka
839
oj!

Pa zašto svi stavljate ove ralice spredaj.Ja jo imam zadaj i spucam enako. Nikad ne pucam jako puno snjega,samo dvorište i oko kuče a to mi je pol sata.

Da bih stavio spredaj tebao bih plužiti više od 2 sati.
ponekad radio sam sa traktorskim platojem oko 2 sata i išlo je. ne padne toliko puta snjeg,dal bi trebal tako profi ralico,kao vi spredaj.

Znam,da ima naprijed ralica više snage,a to kada guraš zemlju. Za snjeg,ja mislim,da je ne treba.
 

isalopek

Aktivni član
Tu od
15 Ruj 2010
Poruka
526
Pa zašto svi stavljate ove ralice spredaj.Ja jo imam zadaj i spucam enako. Nikad ne pucam jako puno snjega,samo dvorište i oko kuče a to mi je pol sata.

Da bih stavio spredaj tebao bih plužiti više od 2 sati.
ponekad radio sam sa traktorskim platojem oko 2 sata i išlo je. ne padne toliko puta snjeg,dal bi trebal tako profi ralico,kao vi spredaj.

Znam,da ima naprijed ralica više snage,a to kada guraš zemlju. Za snjeg,ja mislim,da je ne treba.

Pa kod mene je razlog jasan, imam oko 800 m do glavne ceste do koje se moram probiti + još oko 1,5 km do roditleja kojima isto idem čistiti, a da bidošao do njih idem kroz šumu, tako da....voziti sat i sitno unatrag je velika razlika kao i naprijed :)
 

tomo420

Član
Tu od
20 Sij 2011
Poruka
710
Salopek...ne skidaj kako i Arno kaže sistem za kopčanje straga...neka bude u funkciji za obje strane ako ne smetaju one ruke.
A da je gorencova neznam više tomo420-ova ,hhahahha šalim se....drago mi je da su (ako su) pomogle slike ili neke ideje s moje.....
Neka te dugo i ponizno služi
 

isalopek

Aktivni član
Tu od
15 Ruj 2010
Poruka
526
Salopek...ne skidaj kako i Arno kaže sistem za kopčanje straga...neka bude u funkciji za obje strane ako ne smetaju one ruke.
A da je gorencova neznam više tomo420-ova ,hhahahha šalim se....drago mi je da su (ako su) pomogle slike ili neke ideje s moje.....
Neka te dugo i ponizno služi

Naravno da su slike pomogle, al manje više sam se držao konstrukcije gorencove, čije sam slike skinuo s bolhe :)
Kopčanje ne smeta, pa ga za sad ni ne mislim skidati, ak bu potrebe lako se skine, ak ne nek stoji :)
 

panci lj

Član
Tu od
11 Stu 2012
Poruka
263
Trebao si malo više zakriviti samu dasku ralice....ovako će biti puno više otpora snijega. I još jedan dobronamjerni savjet - tamo gdje ti se veže ralica i nosač sa onim šarafima,stavi nešto puno jače umjesto njih jer će ti to biti najslabija točka, i tu će najprije doći do pucanja ako zapneš negdje

Možda estetski nije najbolje ali danas je na probi prošla.
Daska je mogla biti malo više zavijena ali ...
Što se tiče kačenja na rukavce neznam ta verzija je isto dobra ali u slučaju jačeg udarca ode rukavac a ovako su ostavljena oslabljena mjesta ( tanji vijci na donjim polugama M10 čv 4.8) koji bi trebali u slučalu jakog udarca puknuti tako da se sačuva kućište mjenjača i nosač haube.
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
Možda estetski nije najbolje ali danas je na probi prošla.
Daska je mogla biti malo više zavijena ali ...
Što se tiče kačenja na rukavce neznam ta verzija je isto dobra ali u slučaju jačeg udarca ode rukavac a ovako su ostavljena oslabljena mjesta ( tanji vijci na donjim polugama M10 čv 4.8) koji bi trebali u slučalu jakog udarca puknuti tako da se sačuva kućište mjenjača i nosač haube.

e prijatelju sretno , stvarno bi bio peh da se raspalo na probi ,,,,,,, :madmana:savjet i dalje vrijedi ,,,,,,, skidaj dok nije kasno :blackeye
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Možda estetski nije najbolje ali danas je na probi prošla.
Daska je mogla biti malo više zavijena ali ...
Što se tiče kačenja na rukavce neznam ta verzija je isto dobra ali u slučaju jačeg udarca ode rukavac a ovako su ostavljena oslabljena mjesta ( tanji vijci na donjim polugama M10 čv 4.8) koji bi trebali u slučalu jakog udarca puknuti tako da se sačuva kućište mjenjača i nosač haube.

Ja bi dovarijo dio do rukavca, nije ti to tolko posla. A da onda otkineš rukavac :shock: mislim da nema šanse jer ti je kačeno i na motoru i sve to zajedno tvori jednu cjelinu koja ima da izdrži nešto.

A da dasku saviješ, imam savjet. Ja sam pravijo jednu i tako razmišljao kako da ja to savijem??? Onda ja ploču podložim sa dva morala od 10 cm po cjeloj dužini i onda sa vatorgasnom cisternom od 21 tone :lol: sa prednjim kotačem povozim, malo napred, malo nazad i tako po njoj malo vozikanja. Ali ploča mi se nije dovoljno zakrivila pa uzmem ja fleksericu i uzduž ploče malo zafleksam, ravnu crtu, u stvari tri. I opet považbam malo sa kamijonom sve dok nije bila u sredini na tlu. :lol:
 

panci lj

Član
Tu od
11 Stu 2012
Poruka
263
Ja bi dovarijo dio do rukavca, nije ti to tolko posla. A da onda otkineš rukavac :shock: mislim da nema šanse jer ti je kačeno i na motoru i sve to zajedno tvori jednu cjelinu koja ima da izdrži nešto.

izgleda da ste me pregovorili,to o dovarivanju možna i nije loša ideja.:partyman::gitarist:
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh