• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
O evo BATEK se je kar oglasil osebno-Zdravo!

ako imamo hidro upravljač(FAJERMANPETER)i imaš ugrađen Load sensing ventil na orbitrolu ,tada volan uvjek ide isto brzo,a trebaš znati,da kad sučeš volan,ne dizajo hidravlične poluge!Ili rade a znatno sporije. To več znam sam dobro sa izkustva. A cilindre ima FAJERMAN dobro umještene.Tako ima kretanje traktor u obe strane vožnje isto brzo. A kod jednog cilindra,ima problema.

Ako trebaš slike ,pokušat ti stavit koju slikat od AC-ja,jer ovdje se ne vidi dobro orbitrol sa LS ventilom,a FAJERMAN PETER ima enak sistem,kot AC(do 60 ks) i AGT,koji su zglobni. A siguran sam,da ima ovih slik na SLo forumu.

Znao sam ja da če batek brzo biti tu ;)

Što se tiče glave orbitrola, nemam Load sensing nego Open center non reaction. Nisam htijo baš ništa da osjetim na volanu ako kotač nešto povozi.

Inače LS sistem je bolji jer ima prioritetni ventil ali opet je skuplji. Ali po hidravličkim pravilima to je ono pravo.
Inače ja sam zadovoljan sa ovim što imam.
A treba znati da se na hidro volanu ne osjeti blokade difa ili neke slična obterečenja koja utjicaju na traktor. A mehanički takve stvari osjeti pa onda i vozač.
Da sam imao mehanički volan možda nebi slomijo uši na rukavcu.
Servo ili hidro to je luksuz kojek se brzo navikneš i težko da ga nebi više imao. A svaka stvar je za nešto dobra a za drugo...
 

isalopek

Aktivni član
Tu od
15 Ruj 2010
Poruka
526
Grijač

Ako bi me mogao netko prisjetiti od ljudi koji su ugrađivali grijače na svoje tv-e (aco, firemanpeter, deva...) zašto je ugrađivan grijač na naftu a ne onaj stangardni koji se samo užari, onaj tanji?
Hvala
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,207
Zato jer na tanjeg treba špricnuti nafta da bi se zapalila, a to je na Tomiču valjda neizvedivo.
Ovaj kad se zagrije sam propusti naftu na žarnicu i plamen je tu ;)
 

isalopek

Aktivni član
Tu od
15 Ruj 2010
Poruka
526
Zato jer na tanjeg treba špricnuti nafta da bi se zapalila, a to je na Tomiču valjda neizvedivo.
Ovaj kad se zagrije sam propusti naftu na žarnicu i plamen je tu ;)

Hmmmm, a što ti tanji ne griju samo zrak ??? Ili sam nešto pobrkao?!?! Što nije bilo riječ o nekim grijačima koji zagriju samo zrak bez nafte?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,207
Od grijanja zraka je slabo kruha.

Ovo je za tebe tanji grijač?



A ovo onakav kakav tebi treba?

260_260.jpg
 

isalopek

Aktivni član
Tu od
15 Ruj 2010
Poruka
526
Od grijanja zraka je slabo kruha.

Ovo je za tebe tanji grijač?

DA (to je za mene tanji grijač)

A ovo onakav kakav tebi treba?
Da, taj grijač već imam ugrađen.
SAmo sam želio saznati zašto smo stavljali ovaj drugi a ne taj prvi (koji navodno i bolje grije)
 

Postar

Aktivni član
Tu od
23 Stu 2012
Poruka
221
Taj tanji slican ko za dizele aute,golf,opel...
dok ovaj deblji za fergusona vrlo lici.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,207
Zato da bi bilo plamena, a na onaj prvi (tanji) nemožeš dobiti plamen. Na njega treba špricati jedan mlaz sa dize da bi bilo plamena.

Sječam se da je Peter metal ovoga drugoga i ugrađival posudu (rezervar) za naftu, da nebi bilo slučajno propuštanja.
 

isalopek

Aktivni član
Tu od
15 Ruj 2010
Poruka
526
Zato da bi bilo plamena, a na onaj prvi (tanji) nemožeš dobiti plamen. Na njega treba špricati jedan mlaz sa dize da bi bilo plamena.

Sječam se da je Peter metal ovoga drugoga i ugrađival posudu (rezervar) za naftu, da nebi bilo slučajno propuštanja.

Ok i to mi je jasno., i imam ja ugrađenog ovog drugoga, međutim na malo (hmmm možda i bolji način bez kantice), al čisto gledajući dal bi ovaj prvi možda bolje zagrijao zrak nego ovaj drugi? Jer čitajući ovaj tanji se zagrijava i na nekoliko stotina stupnjeva kad se uključi...
 

Aco 93

Član
Tu od
15 Lis 2010
Poruka
467
Ako bi me mogao netko prisjetiti od ljudi koji su ugrađivali grijače na svoje tv-e (aco, firemanpeter, deva...) zašto je ugrađivan grijač na naftu a ne onaj stangardni koji se samo užari, onaj tanji?
Hvala

Pozdrav evo muhaničar ti je objasni sve dobro,samo stavi onaj koji ide na naftu jer kad se zagrije on počne goriti i povuče direkt vatru sastavi odmah ako nije smrzla nafta. od ovoga običnog neće ništa biti jer grije u usisnoj grani a taj grijač treba bit ugrađen u glavi motora da grije direktno u cilindar kao na motorima koji su napravljeni da pale sa grijačima.imaš slike negdje stavijo ja i kako gori u nutra jer sam skidao filter da poslikam.

imaš još jedno priručno rješenje napravi gore čep na usisu i uzmeš kartušu letlampu zapališ i gurneš u tu rupu isto ko grijač imaš vatru u usisu. tako se pale strojevi u gorskom kotaru po zimi i nema da neće.
 

Aco 93

Član
Tu od
15 Lis 2010
Poruka
467
A sjetio sam se kad sam pisao poruku da si mi slao prije slike od grijača svog da već imaš.mislim da ti je sad sve jasno oko grijača.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,207
Ima negde video kak treba raditi ispravan grijač (metnul ga je Puknuti) ali nemogu da ga nađem :madmana:
 

Aco 93

Član
Tu od
15 Lis 2010
Poruka
467
Ima negde video kak treba raditi ispravan grijač (metnul ga je Puknuti) ali nemogu da ga nađem :madmana:

nemoj ni tražit zna kako treba, ja sam slikao kako se počne zarit pa do kad gori vatra u usisu al isto nemogu nać negdje je ko zna na kojoj strani je.
 

Postar

Aktivni član
Tu od
23 Stu 2012
Poruka
221
@muhanicar,jel to samo na lombardini motore se grejac stavlja? serije 7 i 8?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,207
Nemam pojma, valjda na one koji ne pale bez njega :scratch
 

Postar

Aktivni član
Tu od
23 Stu 2012
Poruka
221
Kod mene na 522,imam dekopresor i tako palim uvek kad hladan,sutra ili prekosutra cu ga mozda paliti,trebam da ocistim sneg kod dede,bas me zanima kako ce upaliti na ovoliki minus,ovih dana je ovde -18c
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh