• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

gorski

  
Tu od
2 Sij 2011
Poruka
408
ARNO slažem se sa tobom,
dosta ovisi kako se nadzornik drži slova zakona,
ako traži dlaku u jajetu i radi sve po P:S:
onda prolazi samo što je orginal, ili izgleda potpuno ko orginal
(ako je po izgledu i tvorničkim mjera) tehnički prolazi bez problema,
sva naknadna ugradnja podliježe ATESTU

Ja sam registrirao bez problema a zaštitni luk radio sam,znači nema nikakav atest i ne liči na original.e kako će biti ove godine ne znam neki govore da će umjesto onog trokuta trebati rotirka i atestirani okvir a mi šta imamo već registrirane da će vrjediti tako kako imamo traktor je u mom albumu.:rolleyess:
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,293
Ja sam bio na tehničkome u sredini 9 mjeseca da pitam što treba za prvu registraciju, lik mi nabroji sljedeće:

za traktore koji se registriravaju prvi puta posle 1.1.1984 godine,
potrebno je sljedeće:

-trokut za spora vozila
-okvir za tablicu
-homologiran sva svjetla
-zaštitni luk (izgledom i dimenzijama potpuno identičan tvorničkome,
sve druge izvedbe moraju imati atest


Razgovarao sam sa čovjekom koji je išao registrirati ne davano TV serije 800 nedavno i tražili su sljedeće:

- okrugle katadioptere na zadnji rubnim dijelovima traktora
- nosač tablice sa osvjetljenjem


1.4. (prilagodba EU zakonima)
ove godine se priprema izmjena i dopuna zakona oko registracije
poljoprivrednih traktora
 

gorski

  
Tu od
2 Sij 2011
Poruka
408
zbalija;8734451.4. (prilagodba EU zakonima) ove godine se priprema izmjena i dopuna zakona oko registracije poljoprivrednih traktora[/QUOTE kaže:
E moj Željac izgleda da se kod nas ništa nezna svagdje drugi zakoni svatko tumači po svom.a nadam se da će iza ove prilagodbe za EU biti svima jednako.
 

Aco 93

Član
Tu od
15 Lis 2010
Poruka
467
E pa rotirka bi bila po meni bolja nego trokut po noći vidiš i iza zavoja da bljeska a trokut tek kad ga osvjetliš.ko zna izgleda sve ovisi od stanice do stranice za tehnički neki više traže a neki manje.
 

brane30

Član
Tu od
9 Velj 2011
Poruka
533
E pa rotirka bi bila po meni bolja nego trokut po noći vidiš i iza zavoja da bljeska a trokut tek kad ga osvjetliš.ko zna izgleda sve ovisi od stanice do stranice za tehnički neki više traže a neki manje.

navodno da bu rotirka i trokut trebalo i prednji blatobrani jos
 

Aco 93

Član
Tu od
15 Lis 2010
Poruka
467
meni je jeftinije registrirat nego platit kaznu ja registriram traktor i prikolicu iako znam da me neće kaznit niko al se bojim da se neko ne zabije ili nezapnem nekoga a ti današnje auti skupi djelovi za poluditi.
 

brane30

Član
Tu od
9 Velj 2011
Poruka
533
meni je jeftinije registrirat nego platit kaznu ja registriram traktor i prikolicu iako znam da me neće kaznit niko al se bojim da se neko ne zabije ili nezapnem nekoga a ti današnje auti skupi djelovi za poluditi.

pa vise uopce nebu isel na cestu tomo :weedman:
 

tomo522

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2012
Poruka
699
je da kod nas je puno toga glupost al na nama je da izvršavamo njihove gluposti.....ja ću svog opet registrirat što kaže ACO...ja nisam baš nešto puno u prometu al nikad se nezna
 

brane30

Član
Tu od
9 Velj 2011
Poruka
533
najvece je sranje ragat prikolice a trebas ih tj dana u godini trebali bi narediti zakon ko vani mj dana , 4 mj , 6 mj i godina dana rega
 
N

Nito

Guest
Pozdrav svima nakon nekog vremena, nije me bilo,malo vise poslova obveza, al ne zaboravljam ja tomase lako :)
Svima puno srece u 2013. :)

Evo nesto sam nasao prije neki dan na otpadu za simbolicnu svotu, mislim da je dvobrazdni plug BATUJE za kopcanje na sinu,sada mi trebaju vasi savjeti i prijedlozi kako da ga prilagodim i napravim kopcanje u 3 tocke :)

evo slika:

fotografija0305v.jpg


fotografija0304.jpg


fotografija0303.jpg


fotografija0301.jpg



pa sada kazite sto mislite :)

LP,TONI

:supz:
 
T

tuaregr10

Guest
PRIJE poliranjetitnikaauspuha.]POSLJE OGLEDALOradim već par mjeseci na svom tomici i čudo djelova sam promjenio a 99,99% djelova novih treba preravnavati sve falš,kupim sve ležaje za kardane u sredini FAG-ove,kontam kvaliteta ovo ono kad ono made in korea itd itd ,sad si postavljam pitanje nakon puno potrošenih para,sati i živaca bili svi oni djelovi koje sam skinio duže izdržali onakvi kaki da jesu od ovih KVALITETNIH MARKI made in china,korea,sad će netko reći to oni samo dolje sklapaju i pakiraju kvaliteta je dobra to oni zbog jeftine radne snage,sumljam da skf ili bilo koji drugi ležaj kupljen u njemačkoj ili francuskoj ima natpis mini slovima made in china.biće da mi balkanci kupujemo g...-a zapakirana u markirane kutice,....ŽIVI BILI I TOME VOZILI

Pozdrav vtrbovi3 :fball:
Svaka čast, lijepo si ulaštio zaštitu :supz:. Što se dijelova tiče, nemora značiti da ako su iz Koreje da su loši, sve zavisi na šta naletiš :?. Ima dijelova napravljenih u Koreji, Indiji...., a bolje su kvalitete od dijelova koji se rade tu na "našim" prostorima :mad:. Vjerujem da će ti novi dijelovi više izdržati od starih, pogotovo ako su stari u lošem stanju ;). Biti će tvoj Tomica pravi stroj kad ga završiš, čekamo slike :heart:.

Sve OK rješenja, pohvale tebi ko majstoru.

Vidim da niko neče da pravi poluge mjenjača kao što ja imam. Kompicirano nešto to kod mene




I ja sam se nekad tako malo mučijo sa tom zaštitom auspuha. Samo neznam dal je bio tako dobar učinak ko kod tebe.
A dobro je, pohrđano više nemam.



Stavijo sam ja prepodne u album u mom profilu sa telefonom ali nije mi onda uspjelo prebaciti ovamo. Pa eto sad sa kompom prebacujem iz albuma.

Slike su od jučer. A danas sam bio službeno odsutan pa se napadalo ovog bjelog govna puno. Pošto mene nije bilo moji domači pa i susjedi poslužili se lopata, hehe :lol:, možda če me sad više cjeniti.
Napovida se da če sutra na večer i u četvrtak opet padati tako da moram sutra malo proširit i pripremiti mjesto za novo bjelo gov*o.


Hele
Traktori širine 1m su ti serija 500 i 400. To su jednocilindraši i može se ih još suziti ali gube stabilnost.
Ovi serije 700 (na sliki gore) su u originalu 1,2m širine, dvocilindraši. Ovi isto imaju produžetke na kotačima. Ti bi se mogli odmontirat pa se traktor suzi ali neznam ako je moguče to napraviti pa da nebi kotač nekud zapeo. Mislim da bu težko ovoga suziti.
Zadnji blatobrani su sigurno problem jer se nemogu suziti jer to ne dopušta zaštita vozača.

Napravijo je Aco poluge mjenjača kao što su tvoje, neznam da li si vidio :scratch? Hehe, zapao i kod vas snijeg, vidim da ga dosta ima i da se Tomo dobro "bori" s njim :supz:. Kod nas ga je palo oko 1 m i najavljuju ga za sutra i nedjelju :mad:.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Evo nesto sam nasao prije neki dan na otpadu za simbolicnu svotu, mislim da je dvobrazdni plug BATUJE za kopcanje na sinu,sada mi trebaju vasi savjeti i prijedlozi kako da ga prilagodim i napravim kopcanje u 3 tocke :)
pa sada kazite sto mislite :)
LP,TONI
:supz:
Evo niTo.:roll:
19930174_z.jpg

19930175_z.jpg

LP
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Napravijo je Aco poluge mjenjača kao što su tvoje, neznam da li si vidio :scratch? Hehe, zapao i kod vas snijeg, vidim da ga dosta ima i da se Tomo dobro "bori" s njim :supz:. Kod nas ga je palo oko 1 m i najavljuju ga za sutra i nedjelju :mad:.

Mislim da Aco nema baš jednako ko ja ali neki slični patent. Ako se dobro sječam on ima to od Prime.
Napadalo se snijega kod nas ali ne toliko puno ko kod vas. Tomo se dobro bori protiv njega, uvijek pobedi :). Gledao sam danas malo prognozu i vido sam da če na jugu opet padati snijeg. Kod nas se očekuje kiša u nedelju :oops: tako da to me baš ne veseli. Kome treba kiša sad, to se pitam? A šta češ, nema tu biranja.
 

BaTeK

Član
Tu od
20 Pro 2008
Poruka
302
Sneg................
Sneg.................
Sneg..................

Pa še moja plužna služba :p

20416989.jpg

20416996.jpg

20416994.jpg


3-točkovno kopčanje zaplug

18280542.jpg
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh