• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Postar

Aktivni član
Tu od
23 Stu 2012
Poruka
221
Sto kaze Djuro Palica iz policijske akademije: Pa ko ce cistiti sneg na plus 40c :rolfer: :lol:
 

isalopek

Aktivni član
Tu od
15 Ruj 2010
Poruka
526
Kod nas sitnih oko 80 cm...tomo se bori i bori, međuitim neku bitnu i izgubi( brdo + toliki snijeg) pa tu služi lopata :p
 

stjepko

Aktivni član
Tu od
15 Tra 2010
Poruka
225
Nije loše , čak i dobro jer su kontakti na ovim osiguračima kvalitetniji :D
samo mi se čini da su osiguraći PREDIMENZIONIRANI , barem ova dva od 20 A :supris: jer pre jak osigurač može jako loše odraditi posao :rolleyess:

a obzirom na volan ,,, da li je traktor registriran , ako je kako je prošao tehnićki ??

Nije registriran, a mislim da neće ni biti, to kod nas ne treba (bar sad zasad). Ove sam i stavio zato što origi nemaju dobar kontakt pa milijun problema sa njima, a ovi od 20 A, te sam imao pa ih i stavio, a na njima su svjetla i anlaser. Imam stručnjaka i za to računanje ali nisam se baš tim zamarao. Izgore i oni i na malom spoju koji bi mogao biti opasan. Pozz.
PS
Snijega ni kod mene nema na vidiku, sreća, jer ralica još nije gotova.
 

vtrbovi3

Član
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
88
Tko ima živaca ima ih....

PRIJE
poliranjetitnikaauspuha.jpg
[/URL] Uploaded with ImageShack.us[/IMG]
ogledaloogledalce.jpg
[/URL] Uploaded with ImageShack.us[/IMG]radim već par mjeseci na svom tomici i čudo djelova sam promjenio a 99,99% djelova novih treba preravnavati sve falš,kupim sve ležaje za kardane u sredini FAG-ove,kontam kvaliteta ovo ono kad ono made in korea itd itd ,sad si postavljam pitanje nakon puno potrošenih para,sati i živaca bili svi oni djelovi koje sam skinio duže izdržali onakvi kaki da jesu od ovih KVALITETNIH MARKI made in china,korea,sad će netko reći to oni samo dolje sklapaju i pakiraju kvaliteta je dobra to oni zbog jeftine radne snage,sumljam da skf ili bilo koji drugi ležaj kupljen u njemačkoj ili francuskoj ima natpis mini slovima made in china.biće da mi balkanci kupujemo g...-a zapakirana u markirane kutice,....ŽIVI BILI I TOME VOZILI
 
Posljednje uređivanje:

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
Pozdrav!
Razmišljam o nabavci TV-a ali se nadam da me razumijete da ne mogu pročitat ovu cijelu temu pa bih molio savjet.
Koji model da gledam tj. kupim, koji se pokazao najpouzdaniji? Treba mi za obradu voćnjaka, treba biti što uži, poželjno manje od 1m. Treba mi dovoljno jak za frezu i roto malčer od cca 140cm ili više, jel to izvedivo?
Jedino šta znam je da sam dobio savjet da uzmem dvocilindraša, ali ne znam koji su to. :lol:
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Evo i moje rješenje za osigurače od nekog japanskog vozila 0 kuna ili KM

a malo drugačije sam uradio i ručice mjenjača, uz napomenu da je volan od TAM-a

mislio sam da imam i svoju šemu elektro instalacije, ali sam je zagubio pa bude i ona kad je pronađem. Možda nekom posluži. Pozz.

Sve OK rješenja, pohvale tebi ko majstoru. ;)

Vidim da niko neče da pravi poluge mjenjača kao što ja imam. Kompicirano nešto to kod mene :lol:

PRIJE ]POSLJE OGLEDALO


I ja sam se nekad tako malo mučijo sa tom zaštitom auspuha. Samo neznam dal je bio tako dobar učinak ko kod tebe.
A dobro je, pohrđano više nemam. ;)

:supris: kaj je ovo vani snijega ko u prici a niko nema ni jednu sliku TV vs BELKO :supris:

Stavijo sam ja prepodne u album u mom profilu sa telefonom ali nije mi onda uspjelo prebaciti ovamo. Pa eto sad sa kompom prebacujem iz albuma.

Slike su od jučer. A danas sam bio službeno odsutan pa se napadalo ovog bjelog govna puno. Pošto mene nije bilo moji domači pa i susjedi poslužili se lopata, hehe :lol:, možda če me sad više cjeniti.
Napovida se da če sutra na večer i u četvrtak opet padati tako da moram sutra malo proširit i pripremiti mjesto za novo bjelo gov*o.

picture.php


picture.php


Hele
Traktori širine 1m su ti serija 500 i 400. To su jednocilindraši i može se ih još suziti ali gube stabilnost.
Ovi serije 700 (na sliki gore) su u originalu 1,2m širine, dvocilindraši. Ovi isto imaju produžetke na kotačima. Ti bi se mogli odmontirat pa se traktor suzi ali neznam ako je moguče to napraviti pa da nebi kotač nekud zapeo. Mislim da bu težko ovoga suziti.
Zadnji blatobrani su sigurno problem jer se nemogu suziti jer to ne dopušta zaštita vozača.
 
Posljednje uređivanje:

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585

Nadam se da je u UTEGU , vatrena voda za nedaj bože ,,, našto kao što nose BERNARDINCI kada idu u planinu :lol::lol::lol:

Pozdrav!
Razmišljam o nabavci TV-a ali se nadam da me razumijete da ne mogu pročitat ovu cijelu temu pa bih molio savjet.
Koji model da gledam tj. kupim, koji se pokazao najpouzdaniji? Treba mi za obradu voćnjaka, treba biti što uži, poželjno manje od 1m. Treba mi dovoljno jak za frezu i roto malčer od cca 140cm ili više, jel to izvedivo?
Jedino šta znam je da sam dobio savjet da uzmem dvocilindraša, ali ne znam koji su to. :lol:

Vidim da ti se predlaže serija 700 , istina dobri su ali ih ne možeš suziti na željenu širinu , ,, po tvojim uvijetima treba ti 822 ali ni taj ti neće raditi sa malčerom 140 cm :finga:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

vinogradnik

Član
Tu od
31 Lis 2010
Poruka
51
Pozdrav!
Razmišljam o nabavci TV-a ali se nadam da me razumijete da ne mogu pročitat ovu cijelu temu pa bih molio savjet.
Koji model da gledam tj. kupim, koji se pokazao najpouzdaniji? Treba mi za obradu voćnjaka, treba biti što uži, poželjno manje od 1m. Treba mi dovoljno jak za frezu i roto malčer od cca 140cm ili više, jel to izvedivo?
Jedino šta znam je da sam dobio savjet da uzmem dvocilindraša, ali ne znam koji su to. :lol:

Ja ti imam TV 730, sužen na 1m i to ti je najmanja širina , a malčer od 140 cm, nekako čisto sumnjam...,sve zavisi kakav ti je malčer, ako je čekičar, onda slobodno zaboravi, naime ja imam rotacijski malčer 120cm, s tim nema problema, a imam i čekičara od 105 cm, to je več druga priča, dobro da ga uptrebljavam samo jednom u godini, za malčanje rozge, inače bi Tomica spustil dušu... imam i frezu od 115cm, sa njom ide tomek isto bez problema,sve ti zavisi i od terena , ravnina , breg ?
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Nadam se da je u UTEGU , vatrena voda za nedaj bože ,,, našto kao što nose BERNARDINCI kada idu u planinu :lol::lol::lol:

Na žalost ili na sreču, neznam što da ti kažem ali nije vatrena voda :lol:
Ona je prelaka za Tomu da je nosi i pretežka za mene :lol:

picture.php


picture.php
 

Postar

Aktivni član
Tu od
23 Stu 2012
Poruka
221
Pozdrav!
Razmišljam o nabavci TV-a ali se nadam da me razumijete da ne mogu pročitat ovu cijelu temu pa bih molio savjet.
Koji model da gledam tj. kupim, koji se pokazao najpouzdaniji? Treba mi za obradu voćnjaka, treba biti što uži, poželjno manje od 1m. Treba mi dovoljno jak za frezu i roto malčer od cca 140cm ili više, jel to izvedivo?
Jedino šta znam je da sam dobio savjet da uzmem dvocilindraša, ali ne znam koji su to. :lol:

522 bi ti vrsio posao,moze raditi vise od 50ari vocnjaka godisnje. Koliki tvoj vocnjak?
 

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
Ja ti imam TV 730, sužen na 1m i to ti je najmanja širina , a malčer od 140 cm, nekako čisto sumnjam...,sve zavisi kakav ti je malčer, ako je čekičar, onda slobodno zaboravi, naime ja imam rotacijski malčer 120cm, s tim nema problema, a imam i čekičara od 105 cm, to je več druga priča, dobro da ga uptrebljavam samo jednom u godini, za malčanje rozge, inače bi Tomica spustil dušu... imam i frezu od 115cm, sa njom ide tomek isto bez problema,sve ti zavisi i od terena , ravnina , breg ?

Uzeo bi roto malčer a teren je ravan. Koliko KS je tvoj TV?

522 bi ti vrsio posao,moze raditi vise od 50ari vocnjaka godisnje. Koliki tvoj vocnjak?

Ma ja imam 1ha voćnjaka i oko 0.5ha za malčat livade.


Ako nedu tako široki roto malčer i freza na Tomicu bude mi neko složio sa mehaničkim pomakom ili ako će bit love sa ticalima, makar sumnjam. Bitno mi je kad mi se voćke malo razrastu da mogu zać pod njih sa strojevima.

Znači serije 7 i 8 su ti dvocilindraši kaj bi meni trebali i kolko vidim čak se da suzit na 1m.
 

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Znači serije 7 i 8 su ti dvocilindraši kaj bi meni trebali i kolko vidim čak se da suzit na 1m.

730, 731, 732, 826 i 830 dvoklipac, i mogu na 1m širine.
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=36QT8JJX55M[/YT]
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=IUyn6vw24Fg[/YT]
20413679_z.jpg
 
Posljednje uređivanje:

dbolfek1

Član
Tu od
15 Svi 2011
Poruka
31
Sa ovim orginalnim malčerom od Zanona za TV možete bez brige mulčati gustu i visoku travu sa malim Tomom serije 4 i 5 a sa serijom 7 možete mulčati sve što očete i to sa lakočom.Ja sam sa njim mulčao koruznicu,sitnu agaciju čak sam uspio namotati u njega 6 metara dugu željeznu šipku a da malčer nije stao.

http://www.youtube.com/watch?v=1jWXdJAdbJc
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
Moze li se registrovati traktor sa onom ljetnom kabinom sto nema stakla?

U principu DA , ako je orginal , ili ima vidljiv ATEST , a ostalo je lutrija ili bolje rečeno stvar djelatnika na teh. pregledu ,, koliko je sposoban , koliko zna posao , koliko ima dobar očni živac da ga zna stisnuti :finga:ili koliko mu se žuri na gablec ili kući :rolleyess:
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,293
ARNO slažem se sa tobom,
dosta ovisi kako se nadzornik drži slova zakona,
ako traži dlaku u jajetu i radi sve po P:S:
onda prolazi samo što je orginal, ili izgleda potpuno ko orginal
(ako je po izgledu i tvorničkim mjera) tehnički prolazi bez problema,
sva naknadna ugradnja podliježe ATESTU
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh