• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

sladjanr994

Član
Tu od
17 Kol 2011
Poruka
35
Je, ispada da cijeli traktor povezuje onih nekoliko milimetara kvadratnih segera,
ali kada sve to rastaviš vidi se da nije to baš slabo jer je seger dosta debeo i dosta duboko ulazi u utor. Naravno, slažem se da je onaj tko je projektirao taj srednji dio imao loš dan kada je to radio. Moglo se to napraviti puno bolje.
Imam istog takvog, 74 godište, imao je lufta na tom srenjem djelu pa sam ga rastavio, odpilio nosač sjedala i dao tokaru da ga stavi na 0. Vanjski dio ću napraviti kompletan novi jer nema mesa za tokariti pošto mislim ubaciti ležaj od bronce pa mi ostaje malo stjenke.
Detalj segera sam mislio ostaviti kako je, sada si me malo zabrinuo:scratch
U biti na tom segeru ni nebi trebalo biti opterećenja ako ti ispravno rade i prednji i zadnji pogon.
Imam to sve rastavljeno, pogledat ću malo i mozgat kako bi se ipak izbjegao taj seger i stavilo nešto jače...
Majku mu, ipak je to kopija Pasqualia, i tamo je bilo to isto...

pa jest ono ako rae ispravno, ali npr u oranju, stvar zadnji proklizuju a prvi ufate suvog i onda se moze desiti ovo sto je meni, jest da mi je sad oslabio zeger, ali i ja sam kontao nekako to ojacati samo jos neznam kako..
 

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
BaTeK.
Po danu se vidi koliko je ova prva preteška.:p
20399934.jpg

20405229_z.jpg
 

magla

Član
Tu od
11 Ožu 2008
Poruka
325
firma gdje sam kupovao pakunge i gumice zove se hidraulika Moicakeserrakar, nalazi se u rakitju na prvom katu, odmah kar se siđe sa autoputa treći ulaz s desne strane , i u prizemlju je neki hidraulika servis
 

Markec

Član
Tu od
9 Ožu 2012
Poruka
282
firma gdje sam kupovao pakunge i gumice zove se hidraulika Moicakeserrakar, nalazi se u rakitju na prvom katu, odmah kar se siđe sa autoputa treći ulaz s desne strane , i u prizemlju je neki hidraulika servis

Bio na toj adresi, tražio nešto za zrak.. Dosta su profesionalni..:arrow:
 

tv 732 A

Član
Tu od
31 Ožu 2012
Poruka
138
Jedna pitalica za sve pametne i ljude dobre volje za pomoć, pošto mi je ostala freza od mog tomice, šta mislite dali bi se ona mogla prepravljati-proširiti-nastaviti za koju motiku i prednji dio oko kopčanja dali bi se tu moglo šta uraditi za kačanje na veći traktor, ne puno veći al eto, pozz
 

BaTeK

Član
Tu od
20 Pro 2008
Poruka
302
Jedna pitalica za sve pametne i ljude dobre volje za pomoć, pošto mi je ostala freza od mog tomice, šta mislite dali bi se ona mogla prepravljati-proširiti-nastaviti za koju motiku i prednji dio oko kopčanja dali bi se tu moglo šta uraditi za kačanje na veći traktor, ne puno veći al eto, pozz

Tako ima napravljeno naš vrli član joekill

3 točkovno klapanje

foto0203ry2.jpg

fot0123.jpg
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,309
firma gdje sam kupovao pakunge i gumice zove se hidraulika Moicakeserrakar, nalazi se u rakitju na prvom katu, odmah kar se siđe sa autoputa treći ulaz s desne strane , i u prizemlju je neki hidraulika servis
Rakar, Edo Rakar :scratch
Viš uopče se nisam na njega zmislil :prayer:
 

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Jedna pitalica za sve pametne i ljude dobre volje za pomoć, pošto mi je ostala freza od mog tomice, šta mislite dali bi se ona mogla prepravljati-proširiti-nastaviti za koju motiku i prednji dio oko kopčanja dali bi se tu moglo šta uraditi za kačanje na veći traktor, ne puno veći al eto, pozz

Ljudi naprave frezu:rolleyess:, a ti se sekiraš za proširit. Pomjeriš lijevo ili desno da pokriva kotač i to je to. (Brez proširivanja)
http://www.pik.ba/artikal/3801783/freza-za-seriju-800/
Mijenjaj potpis nema švaleracije sa Tomicom.:finga:
20407438_z.jpg
 
Posljednje uređivanje:

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
A vidi ti alata na ovoj frezi. Ako nešto ne radi ima da jih dobije po p... :lol:

PS
Ssucur, dobro si ti nama traktore umjetničko nacrtao.
 

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Kaj misliš Peter? mi smo ozbiljan forum.:roll: Samo da ne bude (za mene) uzrečica što je kod mene upotrebljavaju.
(Đavo kad nema drugog posla , uzme lug i baca materi u pi..u.):axe:
 
Posljednje uređivanje:

Jozef

Član
Tu od
17 Ruj 2010
Poruka
413
Jedna pitalica za sve pametne i ljude dobre volje za pomoć, pošto mi je ostala freza od mog tomice, šta mislite dali bi se ona mogla prepravljati-proširiti-nastaviti za koju motiku i prednji dio oko kopčanja dali bi se tu moglo šta uraditi za kačanje na veći traktor, ne puno veći al eto, pozz

eh da je samo to što si spomenuo,treba i promjena smjera vrtnje...
bolje prodat u orginalu,imaju dobru cijenu...
 

dingo

Član
Tu od
14 Lis 2010
Poruka
734
Evo ralice! :supz:
Radi i na snijegu i na zemlji.:partyman:
 

Prilozi

  • P1140500.JPG
    P1140500.JPG
    39.3 KB · Pregleda: 273
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh