• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Aco 93

Član
Tu od
15 Lis 2010
Poruka
467
Pozz ljudi gledao sam tomicu 732 da kupim izgleda dobro i utegnuto jedino ima na volanu lufta mozda 45 stepeni jeli to normalno,moze li tomo biti bez lufta?

Svaki ima skoro lufta al može se napravit da nema ništa lufta nije neki problem.
 

gojibobice

Novi član
Tu od
1 Tra 2012
Poruka
26
Molio bih pomoć tj Vaše mišljenje. Dakle tomicu sam kupio pred nekih godinu dana. U međuvremenu mi se getriba razletila tako da sam sve novo kupio od kučišta po do zadnjeg šarafa. Dakle nemam ga namjeru u skorije vrijeme prodavati. Sada tomicu pripremam za novu sezonu te sam krenuo u neka poboljšanja tipa instrumenata. Dakle planiram ugraditi digitalni termometar za motor, zatim dogitalni brojač okretaja motora. Razmišljao sam i ubaciti i digitalni brojač okreteja kardana s obzirom da imam kardansku inverziju omjera 1:2 vrlo lako dobijem realan broj okreteja. Moje pitanje glasi šta od korisnih instrumenata bi još tomica trebao imati? Zahvaljujem na prijedlozima i naravno kada sve napravim objavljujem fotke :)
 

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Ovo na desnoj strani.:fiery:
images
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
Baš me interesira kad zakoči ne nizbrdici sa dignutom rolbom u zraku šta se desi?

Udaljenost mu vjerojatno diktira kardan , pa to sve ne moža biti bliže ,,,,, a što se dogodi kada na nizbrdici zakoči ,,, pa vjerojatno ništa :icon_e_biggrin: jer ovi kotači na nizbrdici i snjegu ne osječaju ništa ,,,, ali se može pomoći da se na zadnji kraj zakači freza ili kao što ima GROF betonski uteg :redface: , i da mu se na taj način iskljući kipa :(rofl):
 

Aco 93

Član
Tu od
15 Lis 2010
Poruka
467
Udaljenost mu vjerojatno diktira kardan , pa to sve ne moža biti bliže ,,,,, a što se dogodi kada na nizbrdici zakoči ,,, pa vjerojatno ništa :icon_e_biggrin: jer ovi kotači na nizbrdici i snjegu ne osječaju ništa ,,,, ali se može pomoći da se na zadnji kraj zakači freza ili kao što ima GROF betonski uteg :redface: , i da mu se na taj način iskljući kipa :(rofl):

Da vjerojatno kardan diktira daljnu.al ako naglo zakoči na nizbrdici sa dignutom rolbom bez dobrog utega odotrga ima da ga digne na prednje kotače 1000% . A znam po tome šta je mene na 732 sa dignutom ralicom tako dignulo na prednje kotače nizbrdo kad sam išao bez utega i naglo zakočio,a ralica mi je napravljena prilično blizo traktoru i 732 je ipak malo duži i teži od malog tome.
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
Da vjerojatno kardan diktira daljnu.al ako naglo zakoči na nizbrdici sa dignutom rolbom bez dobrog utega odotrga ima da ga digne na prednje kotače 1000% . A znam po tome šta je mene na 732 sa dignutom ralicom tako dignulo na prednje kotače nizbrdo kad sam išao bez utega i naglo zakočio,a ralica mi je napravljena prilično blizo traktoru i 732 je ipak malo duži i teži od malog tome.

Sve što si rekao stoji :(wait): upravo zato i je pravilo ako želiš biti siguran kada bilo kakav priključak mečeš na tomicu na prvi kraj obavezno treba odozada staviti neki protuuteg ,,,,, od freze pa na dalje ,,, i plug ako nema ništa drugo ,,:(clap):
 

gorski

  
Tu od
2 Sij 2011
Poruka
408
[/QUOTE]
Molio bih pomoć tj Vaše mišljenje. Dakle planiram ugraditi digitalni termometar za motor, zatim dogitalni brojač okretaja motora. Razmišljao sam i ubaciti i digitalni brojač okreteja kardana s obzirom da imam kardansku inverziju omjera 1:2 vrlo lako dobijem realan broj okreteja. Moje pitanje glasi šta od korisnih instrumenata bi još tomica trebao imati? Zahvaljujem na prijedlozima i naravno kada sve napravim objavljujem fotke :)

Ja bi ti odgovorio ali nesmijem heheheehe jer bi me arno i tomo 420 odmah :icon_blackeye: pa bolje da šutim hihihihihihi.A koje je serije tomo?
 
Posljednje uređivanje:

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
Moje pitanje glasi šta od korisnih instrumenata bi još tomica trebao imati?
pozdrav @Hrvoje
Ja bih dodao još i digitalni kilometar sat...
Nego šta ti bi sa getribom? Kako se sve razletilo?
 

antimon77

Član
Tu od
14 Ruj 2011
Poruka
60
..ma nebi ja riskirao na fotki iz tog kuta još i izgledaju kako tako ali kad se pogledaju uživo pitanje samo kad će koji otpasti , pojedini su skroz napukli onaj cementirani dio sam što se nije odljepio .. .a i lufta u valjcima ima poprilično , vjerujem da bi zujao kao mlažnjak ... a novi je cca 25e

...morat ću sutra poslikat još koju fotku iz profila da vidite čisto dali bo bilo tako u redu da se sklopi....:(happy):

..evo i novih slika ako stavim dolje podlošku -odstojnik oda mi se podigne cijeli snop za nekoliko milimetara ...

..evo i novih slika ako stavim dolje podlošku -odstojnik oda mi se podigne cijeli snop za nekoliko milimetara ...


..a ako ide bez podloške skoro da je na nuli .. ? što mislite kako bi bilo ispravnije staviti ..?'
 

Prilozi

  • IMAG0627.jpg
    IMAG0627.jpg
    47.8 KB · Pregleda: 234
  • dgcth.jpg
    dgcth.jpg
    53.9 KB · Pregleda: 294
  • 3457.jpg
    3457.jpg
    56.7 KB · Pregleda: 247
  • IMAG0626.jpg
    IMAG0626.jpg
    43.9 KB · Pregleda: 252
  • tufve.jpg
    tufve.jpg
    41.3 KB · Pregleda: 238
Posljednje uređivanje od moderatora:

gojibobice

Novi član
Tu od
1 Tra 2012
Poruka
26
Ja bi ti odgovorio ali nesmijem heheheehe jer bi me arno i tomo 420 odmah :icon_blackeye: pa bolje da šutim hihihihihihi.A koje je serije tomo?

Frka te ha? :) Dobar je strah tko ga ima a i nek se zna tko je gazda ! :) Tomo je serije 420

pozdrav @Hrvoje
Ja bih dodao još i digitalni kilometar sat...
Nego šta ti bi sa getribom? Kako se sve razletilo?

Šta bi sa getribom? Kučište getribe je bilo vareno iznutra tako kad sam stavio frezu malo frezao puče samo tako :( Ali sad je ok kupio sve novo a ujedno sam napravio i sav pregled motora i ostalog i mali za sada radi bez problema. :) Km sat, iskreno ja bih najrađe da je sve analogno ali analogni instrumenti koštaju ko suho zlato ono šta sam našao na internetu iz tog razloga radim elektronske tj. sa led displeyom.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
Pozdrav svima!
@antimon - evo kako je kod mene bila situacija oko tih odstojnika.
Ovaj unutrašnji nisam ni skidao, možda to i nije odstojnik, al trebalo bi da jeste...tako da sad i nemogu ništa sigurno reći, šta i kako...
Nego evo da prikažem stanje kod mene kako je bilo originalno, pa probaj izvući neki zaključak, iz svega toga...






Očigledno kod tebe nešto neštima? Nešto je pomereno...?
Uglavnom manje više kakvo je uzubljenje na onim tvojim slikama, nego trebao bi gledati, da ovaj zubčanik "promene smera" bude što bliže dekli, tj. hoću reći da uzubljenje na "trostepenom zubčaniku" bude tako, da kad pomeraš "uključni zubčanik" na "pogonskom vratilu" do kraja(brzohodna), ostane mali razmak da se zubčanici "promene smera" i "uključni "nemogu međusobno uzubiti, jer oboje trče na"trostepenom" i bilo bi krkljanja zuba, tj. lomova!
Evo slike, vidi se trag na "trostepenom" gde su uzubljivali zubčanici - oko 2mm!



Inače sad kad gledam, kod tebe je stvarno čudna situacija(gledajući slike), što se tiče onih uzubljivanja (uokvireno)... a možda ti je pomeren zubčanik "sporohodne"(normalnog hoda), pa zato nemaš idealno uzubljivanje na tom mestu, i to pravi problem?
Moje mišljenje...prvo gledaj da uzubljenje na kraju "trostepenog" bude kako treba, i prema njemu koriguj i pomeraj zubčanik "sporohodne"(normalnog hoda).

Ništa drugo ti pametnije nemogu reći trenutno, razmotri situaciju na terenu, pa javi...
baš me interesuje, kakvi je mali đavo ušo u tvoju getribu???
sretno sa radovima...
pozzz joe!

Šta bi sa getribom? Kučište getribe je bilo vareno iznutra tako kad sam stavio frezu malo frezao puče samo tako :( Ali sad je ok kupio sve novo a ujedno sam napravio i sav pregled motora i ostalog i mali za sada radi bez problema. :) Km sat, iskreno ja bih najrađe da je sve analogno ali analogni instrumenti koštaju ko suho zlato ono šta sam našao na internetu iz tog razloga radim elektronske tj. sa led displeyom.

Ma mislio sam, ako si krenuo sa silnom digitalizacijom instrumenata, uzmi onaj km/sat kod kineza, što koriste biciklisti, nalepi magnetić na kotač, negde blizu fiksiraj senzor...ukucaj obim kotača u podešavanjima uređaja, i imaš pokazivanje brzine kojom juriš po drumu, i šibaj...

Znači getriba rešeno, al šta je puklo? Imaš li koju sliku ili nešto oko radova?
Nije da mi je drago, al čisto ono da se baci oko, šta i kako nevalja raditi u buduće. Da znamo...:icon_winkle:

pozzz joe!:icon_weed:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

gojibobice

Novi član
Tu od
1 Tra 2012
Poruka
26
Ma mislio sam, ako si krenuo sa silnom digitalizacijom instrumenata, uzmi onaj km/sat kod kineza, što koriste biciklisti, nalepi magnetić na kotač, negde blizu fiksiraj senzor...ukucaj obim kotača u podešavanjima uređaja, i imaš pokazivanje brzine kojom juriš po drumu, i šibaj...

Znači getriba rešeno, al šta je puklo? Imaš li koju sliku ili nešto oko radova?
Nije da mi je drago, al čisto ono da se baci oko, šta i kako nevalja raditi u buduće. Da znamo...:icon_winkle:

pozzz joe!:icon_weed:
Getriba je bila varena iznutra. Slike nemam a kučište getribe i zupčanike sve sam ostavio majstoru kojim je slagao tomu.
 

antimon77

Član
Tu od
14 Ruj 2011
Poruka
60
Ništa drugo ti pametnije nemogu reći trenutno, razmotri situaciju na terenu, pa javi...
baš me interesuje, kakvi je mali đavo ušo u tvoju getribu???
sretno sa radovima...
pozzz joe!

..pa morat ću ga takvim načinom nema druge, na suho ga složiti pa vidjeti dali i što nedostaje ... a vidiš kod tebe je odstojnik/podloška s donje strane prstena na osovini a ja sam mislo da ona ide na valjčiće s obje strane kako to drugi kažu .. premda to ponovno ništa nemjenja s obzirom da njeno ubacivanje u svakom slučaju samo podiže cijeli snop te sprečava pravilno uzubljivanje ... a možda u biti kod mene niti netraba biti podloška dolje već samo na gornjoj strani valjaka do dekla ?..a što misliš dali valjčići imaju dovoljno oslonca na svoje bočne strane na onom prstenu na osovini s obzirom da je on ipak dosta
ovalan ...? gledam tvoje fotke i kod tebe su oni bili direktno oslonjeni na taj prsten ili ?
 

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
Pogledaj malo bolje, zato sam i uvećao drugu fotku da se bolje vidi...čini mi se da ima dva ostojnika/podloške na osovini!
tj. jedna ispred što bi trebalo biti "odstojnik", i jedna sa donje strane, što mi liči na običnu podlošku...

Ako hoćeš, idem posle ručka rasklopiti menjač i sve detaljno uslikam i premerim...
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh