• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Markec

Član
Tu od
9 Ožu 2012
Poruka
282
Pozdrav svima. Smatram da nije loše imati bar približnu temperaturu motora, pogotovu u vrućim ljetnim mjesecima, jer iz iskustva znam da se ljeti zna dobrano zagrijati.
Ja mislim da je gornja rupica, vijak M8 na nosaču mog filtera, namjenjena za spajanje manometra pritiska ulja, koji milslim ugraditi.
Pošto sam sam radio svu elektroinstalaciju na tomeku prvo sam napravio šemu, pa evo ako nekome nešto zatreba. Alternator je od Golfa II, jučer isprobano sve fercera. Umjesto D+ sa alternatora što ide na anlaser treba da stoji B+.QUOTE]

Stjepko, svaka čast na trudu oko sheme spajanja.. Lijepo je imati takav podatak i još k tome uredno nacrtan uz svog Tomicu.. Stvarno nije bitno u kojoj temi o tomicama se nalazi, važno da je nekom pomogla. Ostalo su tehnikalije i vrlo mali problemi. Uostalom, ako se na svako pitanje odgovori samo jednom i nikad više, tada novijim članovima bude teško pretraživati sve teme i za neke posjetitelje to izgleda kao da nikad nije ni bilo razgovora o tome..

Pa zar nije lijepo razgovarati unedogled o malim traktorićima, o pedeset verzija rješenja jednog problema i vrlo korisnim iskustvima vlasnika Tome Vinkovića kojima se pomaže svim ostalim vlasnicima u problemu..;)
 

gorski

  
Tu od
2 Sij 2011
Poruka
408
Ovaj tomek na sliki ima slavijin motor od 22 konja.Između auspuha i kotača na bloku motora ima pločica i na njoj piše češkoslovačka i dole niže utisnuto--16,5 KW.

U pravu si i o tome je bilo govora neke kombinacije oko izvoza i uvoza 22,44 konja a prodavani za 26:rolleyess:e sada dali su im stvarni koni 22 ili 26 tko to zna.
 

gorski

  
Tu od
2 Sij 2011
Poruka
408
Stjepko, svaka čast na trudu oko sheme spajanja.. Lijepo je imati takav podatak i još k tome uredno nacrtan uz svog Tomicu.. Stvarno nije bitno u kojoj temi o tomicama se nalazi, važno da je nekom pomogla. Ostalo su tehnikalije i vrlo mali problemi. Uostalom, ako se na svako pitanje odgovori samo jednom i nikad više, tada novijim članovima bude teško pretraživati sve teme i za neke posjetitelje to izgleda kao da nikad nije ni bilo razgovora o tome..

I ja kazem svaka mu čast jer će mnogi imati koristi .Ovo nećeš naći na nijednoj od 1676 stranica sve je prebačeno ovdje pa pogledaj
Poljoprivredni Forum > TRAKTORI > MEHANIČKA RADIONICA Problemi sa el. instancijom na TV traktorima .
i svako daljnje komentiranje struje moderatori će prebaciti tu ne vidim u čemu je problem.;)

Mozda neko moze mi pomoci, kakav treba da bude zazor ventila na tomo 730

Najbolje izmedju 0,25 i 0,30 ako tako možeš poštelati a ako ne onda bolje 0,30
 

Markec

Član
Tu od
9 Ožu 2012
Poruka
282
I ja kazem svaka mu čast jer će mnogi imati koristi .Ovo nećeš naći na nijednoj od 1676 stranica sve je prebačeno ovdje pa pogledaj
Poljoprivredni Forum > TRAKTORI > MEHANIČKA RADIONICA Problemi sa el. instancijom na TV traktorima .
i svako daljnje komentiranje struje moderatori će prebaciti tu ne vidim u čemu je problem.;)



U skromnosti..
 

Postar

Aktivni član
Tu od
23 Stu 2012
Poruka
221
Kolega @tv 732, cestitam na prodaji,kao sto si i sam rekao malo smo dalje bili,a draze mi da se vidimo skupa da popijemo nesto,za posao uvek se moze naci vremena :)
 

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Evo jedan TV418 stari model,na kom je preradjen volan i sad mu je ko na novijim modelima./QUOTE]
Može i ovo.:p
19270352.jpg
 

sumadinac

Član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
815
Evo jedan vrlo lepo uradjen cirkular sa elevatotom za TV.

[YT]http://www.youtube.com/watch?v=UqeJGm17VxA[/YT]
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Dobar snimak ali prekratak.Morao bi malo da pokaže sa svih strana i odpili koje drvo da se vidi kako ga traka pokupi.Inače dobro smišljeno,ako imaš još koji snimak od ovoga stavi tu.Ja sam sad na polovini izgradnje sličnoga,pa me zanimaju i ostale samogradnje.L.P.
 

matrix123456

Aktivni član
Tu od
14 Sij 2009
Poruka
1,021
Ma kužim ja tebe ali ti mene ne pa ćemo probati ovako ! svi ovakvi traktori kao na slici su istih šasija odnosno getriba samo serija 826 i 830 ima proširivače zato su širi .a taj auspuh je od slavijina motorra i na istoj je strani i od DMB-ovog samo sta je drukciji .znači na svim tim traktorima ugradjivali su se motori jednocilindricni od 18 i 21 konj i dvocilindrični od 22,26 i 30 konja pa ako se još nismo skuzili javi mi se na pp


Skontali smo se..Hvala na odgovorima ;)
 

tomo420

Član
Tu od
20 Sij 2011
Poruka
710
Matrix evo ti konkretan odgovor od Grofa:

"., u tomu vinkovića, tv-826, tt-826 i prima-tt826 ugradjivali su se samo motori od slavije i to jačine od 16,5., 19 i 22 kw., dva celindra.-

., rudjerini motori ugradjivani su samo u traktore od; tv-822 i tt-822, dva celindra.-

., tomo vinković, pa onda tvornica traktora i poslje prima nikada nisu tvornički ugradjivali motor lda - lombardini pod oznakom 826., ...

., jedino sam ja ugradio u moga tomu vinkovića tv-826, slavija, ugradili smo motor lombardini od vojnoga agregata i bio je oko 33 - 35 ks., znači nešto jača verzija od ove standardne verzije ka se ugradjivala u traktore tvornički! ..
.":tractor:
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh