• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Evo još par slika od završene prikolice,malo hidravlike,ručna kočnica od prikolice na nosaču pokraj blatobrana i sakriven alternator. L.P.




















 

robert1m

Novi član
Tu od
18 Stu 2012
Poruka
21
Evo i ja imam jedno pitanje,mozda neko od vas ima i odgovora na ovom forumu,radi se o tv 730 ,polako pokusavam da ga sredim i sad naletio sam na problema ima znatno luft u sredini ,ja mislim da ima i odvise posto i na gornoj strani na onaj debeli lim gde lezu caure ima mali ostecenja.Molicu da neko mi pomogne
 

stefanmkd

Član
Tu od
8 Ruj 2010
Poruka
417
Evo i ja imam jedno pitanje,mozda neko od vas ima i odgovora na ovom forumu,radi se o tv 730 ,polako pokusavam da ga sredim i sad naletio sam na problema ima znatno luft u sredini ,ja mislim da ima i odvise posto i na gornoj strani na onaj debeli lim gde lezu caure ima mali ostecenja.Molicu da neko mi pomogne
eve edna varijanta
tomo-vinkovic-tokarenje-navarenog-dijela_15057894_15057909_15058004.jpg

tomo-vinkovic-ravnanje-rupe-specijalnom-busilicom_15057894_15057909_15058007.jpg


a drugata e da se nabie hilzna http://poljoprivredni-forum.com/showpost.php?p=711416&postcount=10068
 
Posljednje uređivanje:

antimon77

Član
Tu od
14 Ruj 2011
Poruka
60
pozdrav svima!
@samir 732 & @antimon77 dobro nam došli!
auuuu,@antimon77 - šta su mu radili da je pokrijan na sve strane?
jednostavno za nepoverovati, da se može tako pokrijati kućišta i dekle.
al šta je tu je, nema nazad...treba sad izmudrovati najbezbolnije rešenje, da se TV dovede u funkcionalno stanje. Jeste da 1000e nije neka lova za takav traktor, ali u ovakom stanju...hmmm
Pa zašto si uopšte obavljao trgovinu na neviđeno???


Pa nije na doslovno neviđeno bile su par fotki tek da se prepozna da je uopće traktor a ne avion ... :))), heheh šalim se naravno , čovjek je objasnio u kakvom je stanju vjerovao sam na riječ što je danas rijetkost a opet mogu reći da se možda i nismo shvatili oko nekih djelova i oštećenja ali to je danas tako ( tko ne riskira taj i ne profitira )... možda smo pričali samo o oštećenjima predjeg kućišta ... a na kraju ima tu svega pomalo u pitanju je i zadnje ( koje se možda uspije srediti ) pa treba piksirati zglob što bi bilo za očekivati na svakom novo-kupljenom ... i tako eto za sad još neki nedostaci nekih šarafića .. sajli .. sve u svemu mislim da je to ok za početak ... ima posla to sigurno ali svatko zna svoje , neznam kako drugi misle ali 1000e za tomu 30ks mislim da je u redu pa da je u bilo kakvom stanju vrijedi dat još ako se malo kužiš u šarafanje možeš ga dobrano utegnit , već da dam 3 - 3,5 za kao ispravno a da opet budem nezadovoljan te nanovo uložim još par stoja ...

..a de mi reci jeli znaš kak se kreću djelovi tamo kod vas za tomicu jasu li skuplji / jeftiniji već u hr ...šta misliš jeli bi ja mogao tamo naći negdje polovnih djelova za mog ....

...evo konačno dođe i tomo na red za sređivanje nakon duggo duggo vremena ... naime ipak sam kupio nova kućišta a s obzirom da je tomo kupljen u rinfuzi zamolio bi VAS za par savjeta , ako sam dobro shvatio po radioničkoj specifikaciji ide sam jedna podloška na zupčanik za promjene smjera prem'da ako se malo bolje pogleda slika kako stoji u kućištu nije mi baš svejedno složiti s tolikim zazorom od pokloca kućišta... . pitao bi vas dali podloška treba da ide s donje strane na osovinu ili s gornje do poklopca kućišta ? 2. i isto tako dali je na drugoj slici prevelik zazor između valjčića ?

..da dodam još koju sličicu, ... unaprijed jedno veliko Hvala
 

Prilozi

  • IMAG0605.jpg
    IMAG0605.jpg
    39.6 KB · Pregleda: 612
  • IMAG0607.jpg
    IMAG0607.jpg
    38.9 KB · Pregleda: 474
  • IMAG0608.jpg
    IMAG0608.jpg
    41.6 KB · Pregleda: 3,314
  • IMAG0611.jpg
    IMAG0611.jpg
    34 KB · Pregleda: 396
  • IMAG0615.jpg
    IMAG0615.jpg
    47 KB · Pregleda: 380
  • IMAG0614.jpg
    IMAG0614.jpg
    25.7 KB · Pregleda: 370
  • IMAG0610.jpg
    IMAG0610.jpg
    41.9 KB · Pregleda: 406
Posljednje uređivanje od moderatora:

brane30

Član
Tu od
9 Velj 2011
Poruka
533
...evo konačno dođe i tomo na red za sređivanje nakon duggo duggo vremena ... naime ipak sam kupio nova kućišta a s obzirom da je tomo kupljen u rinfuzi zamolio bi VAS za par savjeta , ako sam dobro shvatio po radioničkoj specifikaciji ide sam jedna podloška na zupčanik za promjene smjera prem'da ako se malo bolje pogleda slika kako stoji u kućištu nije mi baš svejedno složiti s tolikim zazorom od pokloca kućišta... . pitao bi vas dali podloška treba da ide s donje strane na osovinu ili s gornje do poklopca kućišta ? 2. i isto tako dali je na drugoj slici prevelik zazor izmeđdu valjčića ?

imas misa u kucistu kaj ti pogrickal zubcanike :D:
attachment.php
 

antimon77

Član
Tu od
14 Ruj 2011
Poruka
60
imas misa u kucistu kaj ti pogrickal zubcanike :D:


Šta miša PARCOV I TO VELIK POPUT MAČKE .. hehehe

istina zubi su se krenuli runit to ću kupit novo .. ali dali je potrebno i valjčiće potrebno mjenjati s obzirom da nevidim neka oštećenja na njima , ovaj zazor dali je inače takakv kao normalan ili su se utori od valjčića potrošili u zupčaniku -------?
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,294
Odstojni prsten mora biti sa prednje i zadnje strane zupčanika,
dali si provjerio da je ista dužina kućišta??
 

antimon77

Član
Tu od
14 Ruj 2011
Poruka
60
Odstojni prsten mora biti sa prednje i zadnje strane zupčanika,
dali si provjerio da je ista dužina kućišta??

pa vidiš o tome sad i ja razmlišljam da ovo nije možda duže .. ali na slici sem onog prestena ide još jedan odstojnik hoćeš reć ? ili je to taj drugi na koji mislimo ..?
 

stjepko

Aktivni član
Tu od
15 Tra 2010
Poruka
225
istina zubi su se krenuli runit to ću kupit novo .. ali dali je potrebno i valjčiće potrebno mjenjati s obzirom da nevidim neka oštećenja na njima , ovaj zazor dali je inače takakv kao normalan ili su se utori od valjčića potrošili u zupčaniku -------?[/QUOTE]

Podbaci jedan odstojnik i sa prednje strane do šarafa a gore podbacuješ koliko ti je potrebno. Otprilike podbaciš da popuniš taj prostor do turpije i kad staviš zaptivku pod poklopac mjenjača dobit ćeš taj zazor na toj osovini. Provjeri da li je rupa gdje ulazi osovina u poklopac mjenjača ravna sa poklopcem da nije šta već ranije rađeno. Napomena: ovdje je bolje da malo klapa već da ga staviš previše i pritegneš i nedaj bože polomiš poklopac ili kućište. Dužina ove druge osovine mema veze bitno je da uđe u kućište. Ova osovina gdje dolaze valjci, djeluje mi da je ishabana ili je to optička varka?

ekjm11.jpg

Evo i slika mojih radova. Pozz ..
 
Posljednje uređivanje:

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
pa vidiš o tome sad i ja razmlišljam da ovo nije možda duže .. ali na slici sem onog prestena ide još jedan odstojnik hoćeš reć ? ili je to taj drugi na koji mislimo ..?

Treba sa obe strane biti odstojnik(podloška), ako ti fali ili izgubljen, onda otokari drugu i montiraj.
Gledaj da nema puno lufta, al da i nebude pritegnuta uz deklu(kad bi je sklopio)!
Nego gledam ovu sliku, i čini mi se da je ovaj zubčanik bio naopako postavljen, jer je dosta okrunio zube prilikom prolazka uključnog zubčanika preko nje. A krunio zato, jer nije bio dobro postavljen(naopako)! Ovako kako si ti uslikao, tako treba da stoji, i netreba ga menjati, jer je druga strana u dobrom stanju, a ova gde je okrunjena...više se neće habati!
Ona strana sa zakošenim zubima ide prema unutra!
pozzz joe!
 

antimon77

Član
Tu od
14 Ruj 2011
Poruka
60
Odstojni prsten mora biti sa prednje i zadnje strane zupčanika,
dali si provjerio da je ista dužina kućišta??

pa kao što sam i predpostavio kućišta su identična ( dubina ) ista .. samo ako stavim odstojnik direkt na osovinu na onaj (upresani prsten do šarafa ili ti bolje rečeno izbočeni dio osovine koji moguće da i ima ulogu nekog ostojnika samo mi malo to djeluje malog promjera skoro nepokrije niti trećinu valjčića ...) a onda mi se i zupčanik automatski podiže za tu debljinu u visinu te se zubi baš ne uparaju svojom cijelom dužinom ... pa sad ako je to normalno ??
 

antimon77

Član
Tu od
14 Ruj 2011
Poruka
60
istina zubi su se krenuli runit to ću kupit novo .. ali dali je potrebno i valjčiće potrebno mjenjati s obzirom da nevidim neka oštećenja na njima , ovaj zazor dali je inače takakv kao normalan ili su se utori od valjčića potrošili u zupčaniku -------?

Podbaci jedan odstojnik i sa prednje strane do šarafa a gore podbacuješ koliko ti je potrebno. Otprilike podbaciš da popuniš taj prostor do turpije i kad staviš zaptivku pod poklopac mjenjača dobit ćeš taj zazor na toj osovini. Provjeri da li je rupa gdje ulazi osovina u poklopac mjenjača ravna sa poklopcem da nije šta već ranije rađeno. Napomena: ovdje je bolje da malo klapa već da ga staviš previše i pritegneš i nedaj bože polomiš poklopac ili kućište. Dužina ove druge osovine mema veze bitno je da uđe u kućište. Ova osovina gdje dolaze valjci, djeluje mi da je ishabana ili je to optička varka?

[..ma da definitivno ide novi zupčanik , kod mene su otišli i zubi a i unutarnja košuljica vidi se da je kod tebe puno manji zazor između vljčića ... njih sam pregledao premjerio i svi su ok 10x10 ma bez ogrebotina ...i istrošenosti ... samo opet kad pogledam tvoju sliku dolje u podnožju vidi se da su zubi vrlo lijepo upareni po cijeloj svojoj dužini ... a ja kad stavim podlošku odma dobijem 5mm višlje to me malo zabrinjava ??ili da to ipak normalana postavka što mi je malo nelogično ako je dužina zuba cca 15-18 mm a da ima toleranciju +-5...a i osovina je ipak u redu ipak je do slike ... :)
 

antimon77

Član
Tu od
14 Ruj 2011
Poruka
60
Treba sa obe strane biti odstojnik(podloška), ako ti fali ili izgubljen, onda otokari drugu i montiraj.
Gledaj da nema puno lufta, al da i nebude pritegnuta uz deklu(kad bi je sklopio)!
Nego gledam ovu sliku, i čini mi se da je ovaj zubčanik bio naopako postavljen, jer je dosta okrunio zube prilikom prolazka uključnog zubčanika preko nje. A krunio zato, jer nije bio dobro postavljen(naopako)! Ovako kako si ti uslikao, tako treba da stoji, i netreba ga menjati, jer je druga strana u dobrom stanju, a ova gde je okrunjena...više se neće habati!
Ona strana sa zakošenim zubima ide prema unutra!
pozzz joe!

..ma nebi ja riskirao na fotki iz tog kuta još i izgledaju kako tako ali kad se pogledaju uživo pitanje samo kad će koji otpasti , pojedini su skroz napukli onaj cementirani dio sam što se nije odljepio .. .a i lufta u valjcima ima poprilično , vjerujem da bi zujao kao mlažnjak ... a novi je cca 25e

...morat ću sutra poslikat još koju fotku iz profila da vidite čisto dali bo bilo tako u redu da se sklopi....:(happy):
 

Samir_732

Član
Tu od
1 Kol 2011
Poruka
241
pozdrav svima.,

evo tomak po mokrom i natorenom tlu ore los video ali et pokusajte nesto uocit :drink:

[YT]http://www.youtube.com/watch?v=PLF_DxWTiX8&feature=autoshare[/YT]
 

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,399
pozdrav svima.,

evo tomak po mokrom i natorenom tlu ore los video ali et pokusajte nesto uocit :drink:

[YT]http://www.youtube.com/watch?v=PLF_DxWTiX8&feature=autoshare[/YT]

Koji to plug ima Tomo al je zemlja strašna :mad::
 

crni100

Član
Tu od
8 Sij 2013
Poruka
162
Pozz ljudi gledao sam tomicu 732 da kupim izgleda dobro i utegnuto jedino ima na volanu lufta mozda 45 stepeni jeli to normalno,moze li tomo biti bez lufta?
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh