• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

zagorac85

Član
Tu od
12 Ruj 2010
Poruka
132
Evo malo i mog Tomice a u pozadini je pridošlica da malo rastereti Tomu(MF 3060)!

20130212150211.jpg


20130212150158.jpg


m20130212150130.jpg


20130212150116.jpg


20130212150101.jpg


20130212150049.jpg
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

zagorac85

Član
Tu od
12 Ruj 2010
Poruka
132
Jest kad nam je to bio jedini traktor do sad ali još uvijek mi je najdraži.Nadodao sam mu servo volan, nožni gas,grijač za lakše paljenje zimi.Još moram nekako poboljšati kočnice i napraviti PH i mislim da će to biti to!A i sad će malo manje raditi pošto je stigao jači traktor u dvorište!
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,066
Probo sam danas zakučit plug od goldonija na vinkovića i ide..moze orat sa njime malo sporije nego inace ali ide,samo sta je bilo blato malo..







;)
 

Postar

Aktivni član
Tu od
23 Stu 2012
Poruka
221
haha,i ja se isto pitao,sta je blata....gde bas sad da ores,to nece se prosusi do proleca.
 

frenky

Član
Tu od
22 Ruj 2011
Poruka
107
Probo sam danas zakučit plug od goldonija na vinkovića i ide..moze orat sa njime malo sporije nego inace ali ide,samo sta je bilo blato malo..

[
Ovo je nažalost više škode nego koristi.sada će zemlja bit toliko nabijena da kad se bude pripremalo za sadnju, na dubini od 20 cm bit će beton.Zemlja više neće smrznut da bi se rasipala sama od sebe,a naša crvenica je jaaaako osjetljiva na gaženje.Šteta da si se bar strpil par dana da to najavljena bura prosuši
 

tomotraktor

Aktivni član
Tu od
16 Pro 2012
Poruka
412
Evo slika oko ugradnje servo volana.

imaš li koju sliku samog prijelaza sa glave na inverziju kako je to riješeno .. isto tako od čega si riješio samu inverziju ..?
hvala ..

pozdrav antimon. Detaljnije slike volana a mislim i same inverzije su bile na stranici 1687., neznam šta se desilo s njima da li ih je netko namjerno sklunuo, ili nešto drugo stvarno neznam šta se desilo s njima, na njima se moglo dosta toga vidjeti, ja ću neke ponovno za tebe postaviti. A da nebi možda dosadan bio, ako nekom smeta, ja ću ti u PP objasniti kako sam ja riješio tu inverziju.
 

zagorac85

Član
Tu od
12 Ruj 2010
Poruka
132
Nisu li možda ove ploče koje drže glavu volana pretanke(samo pitam)?Kod mene su duplo deblje!Ovi vijci koji drže glavu se znaju odšarafiti pa bi bilo dobro tu i tam provjeriti ili ih namazati ljepilom za šrafe!I naravno preporodit ćeš ses tim volanom!To je bila jedina mana na Tomi,sad ga nebi dao za ništa!
 

tomotraktor

Aktivni član
Tu od
16 Pro 2012
Poruka
412
Pa mislim prijatelju da nije tanka iz razloga što sam postavio i ono ojačanje-kosnik, a i ona ploča gornja s četiri šarafa takođe, najbitnije je da se šarafi ne izvrću, to ti je dobra ideja namazati ih pastom protiv odvrtanja, i staviti feder podloške i mislim da bi to trebalo biti dobro. Nisam ga još zvanično stavio u funkciju moram prepraviti polugu za krajnicu.
A nadam se da će trud vrijediti.:icon_e_wink:
 
Posljednje uređivanje:

zagorac85

Član
Tu od
12 Ruj 2010
Poruka
132
To bude ok!Za polugu ti nisam siguran mislim da je zavarena ali ja sam to sve dao tokaru da mi uradi tak da ti tu nemogu pomoči!Nemogu ti odgovoriti privatno jer si odabrao da ne primaš privatne poruke!
 

gorski

  
Tu od
2 Sij 2011
Poruka
408
[QUOTE

pozdrav antimon. Detaljnije slike volana a mislim i same inverzije su bile na stranici 1687., neznam šta se desilo s njima da li ih je netko namjerno sklunuo, ili nešto drugo stvarno neznam šta se desilo s njima, na njima se moglo dosta toga vidjeti, ja ću neke ponovno za tebe postaviti. A da nebi možda dosadan bio, ako nekom smeta, ja ću ti u PP objasniti kako sam ja riješio tu inverziju.

I dalje su ti sve slike na toj stranici nitko ih nije maknuo samo malog formata ,kikne se na nju i dobiješ veliku pa su vjerojatno zato obrisane velike. Fale ove dvije sta si ovdje stavio jer si ih vjerovatno prilikom postavljanja izrezao a ne kopirao.Meni nisi dosadan a vjerujem i drugima koga zanima taj volan no rado bi ti se javio na pp ako primaš poruke.
 
Posljednje uređivanje:

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,066
Malo blato?A koliko si ga dugo čistio?

Hahah a jos je takav

haha,i ja se isto pitao,sta je blata....gde bas sad da ores,to nece se prosusi do proleca.

ma ovo je bila samo proba prije prodaje da se uvijerim da tomo možeš vuc ovaj plug

I to malo zemlje što imate, ti ćeš na put odvest:confused:

ima je ima

hahha...Ivek,sad imaš balonke:icon_fU:

heheh da i 100 kila teži traktor




Ovo je nažalost više škode nego koristi.sada će zemlja bit toliko nabijena da kad se bude pripremalo za sadnju, na dubini od 20 cm bit će beton.Zemlja više neće smrznut da bi se rasipala sama od sebe,a naša crvenica je jaaaako osjetljiva na gaženje.Šteta da si se bar strpil par dana da to najavljena bura prosuši[/QUOTE]

ma to sam samo te dve brazde probo nisam nista vise oro to sam samo malo plug isprobo...a tu bi kukuruz trebo bit...ali tomo ga nece sadit :/
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh