• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

dbolfek1

Član
Tu od
15 Svi 2011
Poruka
31
Pa mislim prijatelju da nije tanka iz razloga što sam postavio i ono ojačanje-kosnik, a i ona ploča gornja s četiri šarafa takođe, najbitnije je da se šarafi ne izvrću, to ti je dobra ideja namazati ih pastom protiv odvrtanja, i staviti feder podloške i mislim da bi to trebalo biti dobro. Nisam ga još zvanično stavio u funkciju moram prepraviti polugu za krajnicu.
A nadam se da će trud vrijediti.:icon_e_wink:

Pozdrav,

mijenjaj nosač što prije možeš jer je daleko preslab , uvijat če se kao vrbova grana.
Iz iskustva ti to pišem jer za taj volan je 15mm pločevina minimum što se može ugraditi.
15 mm pločevina se je uvijala do 3mm kada bi volan došao do graničnika.
Potisna moč toga volana na dužini poluge od 115 mm je oko 400kg.

Lp,
Dragec
 

tomotraktor

Aktivni član
Tu od
16 Pro 2012
Poruka
412
Ok prijatelju u svakom slučaju ti puno hvala, sve prihvaćam, ali još nisam skopčao polugu na krajnici i probao, te prvo nakon ispitivanja, lako ću napraviti novi čvršći nosač glave. Još jednom hvala na savjetu. LP
 

stjepko

Aktivni član
Tu od
15 Tra 2010
Poruka
225
Nakon puno šarafanja, struganja, ćišćenja i traženja dijelova



Uploaded with ImageShack.us

[IMG=http://img42.imageshack.us/img42/8158/img5645d.jpg][/IMG]
Ima i ovdje jedna.

Uploaded with ImageShack.us

Tomo Vinković 420 sa volanom od TAM-, alternatorom od Golfa i izmjenjenim ručicama mjenjača, ali sa jednim problemom. Naime kada je ručica brzina u leru između prve i druge dešava se da pomalo trza traktor i sam ubacuje u brzinu, naravno kada je uključena ručica reduktora. Ne mogu da skontam šta bi moglo da bude. Kluč je u redu evo i njegove slike.



Uploaded with ImageShack.us
 
Posljednje uređivanje:

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,066
Svaka čast,pratim te skoro od početka i mogu ti reč da je meni bilo dosta čekanja a mogu mislit kako je onda tebi bilo dok si to sve složio..sve pohvale :D
 

gorski

  
Tu od
2 Sij 2011
Poruka
408
Nakon puno šarafanja, struganja, ćišćenja i traženja dijelova [QUOTE

Sve ti je to super nema šta:icon_thumright: ali bez uvrede visina volana mi liči na vladimirca ili si to tako htio da imaš više mjesta.
pogledaj i naštelaj pločicu kao sta ti je rekao joe ali vidi i onu kuglicu dali je potišće opruga u rupu pa ako ne onda je moguće da usljed vibracija mrda lijevo desno koji milimetar i tako dodiruje zupčanike.
 
Posljednje uređivanje:

Postar

Aktivni član
Tu od
23 Stu 2012
Poruka
221
@stjepko, prelep traktor vidi se da se isplati trud :)
@gorski,pa kad sedis vislje onda kao gospodin u najnovijem traktoru eheh sala mala :)
 

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
Nakon puno šarafanja, struganja, ćišćenja i traženja dijelova

Bravo meštre...:icon_super: misija završena! :icon_pidu:
Vidim da si prepravljao i ručice menjača i reduktora... pitanje jedno: kako se šalta reduktor u ovoj izvedbi, u odnosu na originalnu varijantu?
Dobro što je ručica mnogo bliže, i nema saginjanja.

Probaj malo koriguj položaj pločice, što fiksira ručicu menjača...
Sve pohvale.
pozzz joe!:icon_mrgreen:
 

tomotraktor

Aktivni član
Tu od
16 Pro 2012
Poruka
412
Nakon puno šarafanja, struganja, ćišćenja i traženja dijelova





Tomo Vinković 420 sa volanom od TAM-, alternatorom od Golfa i izmjenjenim ručicama mjenjača, ali sa jednim problemom. Naime kada je ručica brzina u leru između prve i druge dešava se da pomalo trza traktor i sam ubacuje u brzinu, naravno kada je uključena ručica reduktora. Ne mogu da skontam šta bi moglo da bude. Kluč je u redu evo i njegove slike.

Prijatelju svaka čast na trudu, ali sve se jako dobro vidi da nije bio uzalud. Čudim se gdje si ti dosad, ali izgleda nisi izlazio iz garaže. A sada odmaraj do proljeća i sezone, pa ga onda u turu. Čujemo se LP. :(clap):
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

tomotraktor

Aktivni član
Tu od
16 Pro 2012
Poruka
412
Ako netko ima koju sliku izbliza, način kačenja sajle kvačila na papuču. Nisam zadovoljan s tim kako je to kod mene riješeno. :icon_scratch:Hvala. LP za sve ljubitelje TV.:icon_pidu:
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Nakon puno šarafanja, struganja, ćišćenja i traženja dijelova


Ok, sad je ljep, ko iz tvornice, svaka čast.
A to da ti trza traktor, to mora da se zupčanik dodira do ključa. To bi se trebalo rješiti sa štelanjem pločice. Ja ga dignem i onda vrtim kotače i osjetim onda na ručici ako dodiruje. Ručicu isto malo (na pola hoda) maknem napred i nazad pa tako naštelam da je ključ u sredini lera.

PS
Uštelaj mu kočnice još malo.

Eto malo slika od poslova iz ovih dana.

picture.php


picture.php


picture.php


picture.php


picture.php
 
Posljednje uređivanje:

bibos1w

Član
Tu od
4 Stu 2012
Poruka
55
Pozdrav svima,
jel netko zna di bi se mogla nabavit kuka od auta, treba mi samo ona glava, naravno za ne prevelke novce. Moze i badava... :) Pa bi to onda vario na plocicu pa zaserafit na tomicu...
 

deva

Član
Tu od
7 Tra 2009
Poruka
140
[QUOTE
Eto malo slika od poslova iz ovih dana.

picture.php
[/QUOTE]

Hoce li uteg zalediti?
 
Posljednje uređivanje:

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
Pozdrav svima,
jel netko zna di bi se mogla nabavit kuka od auta, treba mi samo ona glava, naravno za ne prevelke novce. Moze i badava... :) Pa bi to onda vario na plocicu pa zaserafit na tomicu...

U Garešnicu i na bilo koji otpad uvjek dođe neki auto sa kukom ,,,, samo malo prigledati ,,,, :(talk):
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh