• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

stjepko

Aktivni član
Tu od
15 Tra 2010
Poruka
225
Nisam imao mira morao sam razvaliti mjenjač da vidim što je. Znao sam da nema koristi štelovati na pločicama gdje dolaze ručice. Pristupilo se šarafanju i našlo se. Najvjerojatnije moja greška. Prilikom sastavljanja sklopa brzina ispao je jedan valjčić iz ležaja koji se nalazi u čini mi se trećoj brzini i on je napravio s..nje. Nije bilo štete osim što se malo oštetio ključ, pa me zanima vaše mišljenje mjenjati ili ostaviti.



Uploaded with ImageShack.us
Hvala na pohvalama za urađeni posao.
PS kočnice dobro hvataju, a moram malo sačekati da sve legne (pakne su nove) pa onda doštelati, volan je trebao biti niži za oko 7 cm ali ispalo je tako, ako ne bude odgovarao ću ga sečem (triput rezo i opet kratko). Malo mi je neobičan i zbog toga što je puno lakši već na transporteru tv 1518.
 
T

tuaregr10

Guest
Nakon puno šarafanja, struganja, ćišćenja i traženja dijelova

Ima i ovdje jedna.


Tomo Vinković 420 sa volanom od TAM-, alternatorom od Golfa i izmjenjenim ručicama mjenjača, ali sa jednim problemom. Naime kada je ručica brzina u leru između prve i druge dešava se da pomalo trza traktor i sam ubacuje u brzinu, naravno kada je uključena ručica reduktora. Ne mogu da skontam šta bi moglo da bude. Kluč je u redu evo i njegove slike.

Pozdrav stjepko :icon_arrow:
Svaka čast na trudu koji ste uložili na uređenje Tomice... odlično izgleda, kao nov je :icon_weed:. Još mu trebate "složiti" nekakve arnjeve, i biti će za deset :icon_mrgreen:. Nadam se da ćete riješiti problem sa trzanjem :icon_redface:.
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Hoce li uteg zalediti?

Neče
%28shake%29.gif
, neče :(happy):. Unutra je pjesak onaj fini, skoro nula granulat. Neznam kako ga vi zovete.

Stjepko
E da, da je bilo sve normalno onda se to poštela na pločici ali ako je u pitanju greška u menjaču onda je to nešto drugo.

Ako pitaš za ležaj onda mislim da češ morat srediti, nemože falit valjčič. A ključ ti je jeftin, sve ti je več rasklopljeno tako da ni tu nema što razmišljti.

PS
Dečki, toliko je snijega svuda palo, gde su vam slike???? Ajde, ajde što se čeka?? :(happy):
 

Postar

Aktivni član
Tu od
23 Stu 2012
Poruka
221
Kod vas mozda snega,al ovde u Srbiji,nigde ista,samo vetar duvao juce ko lud,danas oblacno i tako stoji... Pre nekoliko dana provozao sam TV,cisto da ga razmrdam i ja da malo uzivam hehe
 

tomotraktor

Aktivni član
Tu od
16 Pro 2012
Poruka
412
Kod vas mozda snega,al ovde u Srbiji,nigde ista,samo vetar duvao juce ko lud,danas oblacno i tako stoji... Pre nekoliko dana provozao sam TV,cisto da ga razmrdam i ja da malo uzivam hehe

I mi smo takođe kod mene u SB BiH, ove godine prošli bez snijega, mene prošla zima opametila, pa ja lance i dasku za čišćenje namontirao u 10. mjesecu prošle godine, ali ništa nisam ga istjerao iz garaže, a i ne žalim barem se nemrznem. Pozz:cool2:
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,294
PS
Dečki, toliko je snijega svuda palo, gde su vam slike???? Ajde, ajde što se čeka?? :(happy):


firempetre, tko kaže da nema nijedna slika ;)

evo od mene i moje ralice sklopljene na brzinu:

fotografija0288b.jpg


fotografija0287.jpg
 
T

tuaregr10

Guest
Neče
%28shake%29.gif
, neče :(happy):. Unutra je pjesak onaj fini, skoro nula granulat. Neznam kako ga vi zovete.

Stjepko
E da, da je bilo sve normalno onda se to poštela na pločici ali ako je u pitanju greška u menjaču onda je to nešto drugo.

Ako pitaš za ležaj onda mislim da češ morat srediti, nemože falit valjčič. A ključ ti je jeftin, sve ti je več rasklopljeno tako da ni tu nema što razmišljti.

PS
Dečki, toliko je snijega svuda palo, gde su vam slike???? Ajde, ajde što se čeka?? :(happy):

Da, da materijala (snijega) nažalost ima :icon_madu:. Ma zaboravim slikati, sjetim se kad dođem u kuću :mad::. Pogledati ću po mobitelima, možda nešto nađem :icon_pall:.

Probo sam danas zakučit plug od goldonija na vinkovića i ide..moze orat sa njime malo sporije nego inace ali ide,samo sta je bilo blato malo..



;)

Pozdrav Krumpironja :(smirk):
Bilo bi dobro da je bilo malo blato, pa vidi, dobio si široke gume kao na AGT - u :tongue:. Sreća da ga nisi više za.rao, jer ovo ćeš teško oprati :(y):.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
Nisam imao mira morao sam razvaliti mjenjač da vidim što je. Znao sam da nema koristi štelovati na pločicama gdje dolaze ručice. Pristupilo se šarafanju i našlo se. Najvjerojatnije moja greška. Prilikom sastavljanja sklopa brzina ispao je jedan valjčić iz ležaja koji se nalazi u čini mi se trećoj brzini i on je napravio s..nje. Nije bilo štete osim što se malo oštetio ključ, pa me zanima vaše mišljenje mjenjati ili ostaviti.

Ovo je stvarno čudno, što se desilo kod tebe...
Sad baš dumam u sebi, i razmišljam kako je taj valjčić moglo praviti sranja, al nikako da sklopim sliku u glavi, i nije mi jasno gde se zavukao i zapinjao...
Ti reče da između 1/2 brzine hoće krenuti traktor, a ovaj zubčanik je 3 brzine!
No nije ni bitno, bitno da si pronašao uzrok kvara! :(y):
Što se tiče ključa. i dal ga ostaviti? Pa najbolje bi bilo novo uzeti, jel je već menjač rasklopljen. Vidi se neko oštećenje na ključu, al po slici nije to tako strašno, ili se nevidi dovoljno!
Al uzmi u obzir smer okretanja ključa, tj. na koje stranice naleže unutar zubčanika za hod traktora prema napred,i da su te strane ključa neoštećene, manje više suprotna strana za rikverc... i ako je oštećenje samo na strani gde ključ naleže za rikverc...ja ga nebih menjao!

Ako može jedna molba?
Sad kad ti je već rasklopljen, jel možeš uslikati unutar menjača zubčanik spojničke osovine i zubčanik redukcije(tamo gde su uzubljeni i da se vide oba zubčanika)?
tj. mene zanima broj zuba na spojničkom i na zubčaniku redukcije.
pozzz joe!
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,294
Ako može jedna molba?
Sad kad ti je već rasklopljen, jel možeš uslikati unutar menjača zubčanik spojničke osovine i zubčanik redukcije(tamo gde su uzubljeni i da se vide oba zubčanika)?
tj. mene zanima broj zuba na spojničkom i na zubčaniku redukcije.
pozzz joe!

Joe broj zuba je sljedeći za seriju 400/500:

spojničko vratilo: 16 zuba
zupčanik redukcije: 45 zuba
zupčanik normalnog hoda: 22/15 zuba
uključni zupčanika: 17zuba
zupčanik promjene smjera: 17/17 zuba
trostepeni zupčanik: 9/19/34 zuba
zupčanik III brzine: 50 zuba
zupčanik II brzine: 39 zuba
zupčanik I brzine: 26 zuba
konusni zupčanik: 7 zuba
tanjurasti zupčanik: 36 zuba
zupčanik priključnog vratila: 17 zuba
 
M

Mesko

Guest
Joe broj zuba je sljedeći za seriju 400/500:

spojničko vratilo: 16 zuba
zupčanik redukcije: 45 zuba
zupčanik normalnog hoda: 22/15 zuba
uključni zupčanika: 17zuba
zupčanik promjene smjera: 17/17 zuba
trostepeni zupčanik: 9/19/34 zuba
zupčanik III brzine: 50 zuba
zupčanik II brzine: 39 zuba
zupčanik I brzine: 26 zuba
konusni zupčanik: 7 zuba
tanjurasti zupčanik: 36 zuba
zupčanik priključnog vratila: 17 zuba

svaka cast drug za albume i mnogobrojne slike bas je sve detaljno usikano pozdrav od meske pozz
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
firempetre, tko kaže da nema nijedna slika ;)

evo od mene i moje ralice sklopljene na brzinu:

E to želim vidjeti, slike od zimske službe :icon_keel:
Sklopljena ralica na brzinu ali bolja od lopate :icon_e_wink:


A vidim kod nekih nema snijega. Tako je bilo kod nas u prošloj zimi, ralica i lanci su bili na traktoru ali uzalud.
 

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
Pozdrav svima!
@zbalija - hvala na podacima...:icon_super:
to me interesovalo, jer kod mene na TV800
spojnička ima 15zuba
zubčanik redukcije 41
stim što imam međuzubčanik,(neznam broj zuba) pa se ceo menjač okreće kontra.

pozzz joe!
 

gorski

  
Tu od
2 Sij 2011
Poruka
408
Ako netko ima koju sliku izbliza, način kačenja sajle kvačila na papuču. Nisam zadovoljan s tim kako je to kod mene riješeno. :icon_scratch:Hvala. LP za sve ljubitelje TV.:icon_pidu:

Nisam stigao prije !! ovako sam ja rješio ,ono olovo na kraju mi se činilo slabo pa sam dodao dio sta ide na sajlu i to sa dva vijka da se nebi slučajno izvuklo a tako sam napravio i kod poluge kvačila sa dva vijka a ovu cjevčicu sam pojačao sa svake strane sa limom 5 mm da se ne lomi jer je bila puknuta sada sa tim nemam nikakvih problema .malo namastim sa masti kod vijka za stelanje i to je sve.
 

nilede

Član
Tu od
11 Svi 2012
Poruka
34
Nakon puno šarafanja, struganja, ćišćenja i traženja dijelova


Ima i ovdje jedna.



Tomo Vinković 420 sa volanom od TAM-, alternatorom od Golfa i izmjenjenim ručicama mjenjača, ali sa jednim problemom. Naime kada je ručica brzina u leru između prve i druge dešava se da pomalo trza traktor i sam ubacuje u brzinu, naravno kada je uključena ručica reduktora. Ne mogu da skontam šta bi moglo da bude. Kluč je u redu evo i njegove slike.

vidim da ima tema o brzinama pa evo da i ja postavim pitanje. Naime ja sam mijenjao ovu glavnu osovinu na kojoj su posložene brzine i ključ, osovina je ne znam kako uspjela puknut a kad je već bilo u ruci promijenio sam i ključ, pa sad kad je zima ili teško ubaci ili teško izbaci iz brzine. Jel mi možete objasnit kakve pločice to štelate za brzine, jel to negdje vani ili se treba opet sve rasturit da se dođe u mjenjač?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

brane30

Član
Tu od
9 Velj 2011
Poruka
533
vidim da ima tema o brzinama pa evo da i ja postavim pitanje. Naime ja sam mijenjao ovu glavnu osovinu na kojoj su posložene brzine i ključ, osovina je ne znam kako uspjela puknut a kad je već bilo u ruci promijenio sam i ključ, pa sad kad je zima ili teško ubaci ili teško izbaci iz brzine. Jel mi možete objasnit kakve pločice to štelate za brzine, jel to negdje vani ili se treba opet sve rasturit da se dođe u mjenjač?

pokusaj na plocicama kod rucke za brzine postelati ili mozda zubi na zubcaniku su drukciji nek na ostalim zubcanicima vrag si ga znaj kada danas svi delaju sve :icon_scratch:
 

tomotraktor

Aktivni član
Tu od
16 Pro 2012
Poruka
412
Nisam stigao prije !! ovako sam ja rješio ,ono olovo na kraju mi se činilo slabo pa sam dodao dio sta ide na sajlu i to sa dva vijka da se nebi slučajno izvuklo a tako sam napravio i kod poluge kvačila sa dva vijka a ovu cjevčicu sam pojačao sa svake strane sa limom 5 mm da se ne lomi jer je bila puknuta sada sa tim nemam nikakvih problema .malo namastim sa masti kod vijka za stelanje i to je sve.

Hvala, gorski slično skoro isto je riješeno i kod mene, ali prije par godina kod nekog, sam na traktoru kao našem vidio extra kačenje sajle, neznam da li je tvornička izrada bila ili je vlasnik nadogradio, ali mozak mi zaribao nemogu se prisjetit kako je to riješeno, ali znam da je puno bolje riješenje od moga.:mur: pozdrav za sve forumaše.
 

gorski

  
Tu od
2 Sij 2011
Poruka
408
Hvala, gorski slično skoro isto je riješeno i kod mene, ali prije par godina kod nekog, sam na traktoru kao našem vidio extra kačenje sajle, neznam da li je tvornička izrada bila ili je vlasnik nadogradio, ali mozak mi zaribao nemogu se prisjetit kako je to riješeno, ali znam da je puno bolje riješenje od moga.:mur: pozdrav za sve forumaše.

E baš bi volio znati kako je to napravljeno!!! sjetit ćeš se već pa javi jer ja ne mogu skontati šta bi to moglo biti bolje.:icon_question:

vidim da ima tema o brzinama pa evo da i ja postavim pitanje. Naime ja sam mijenjao ovu glavnu osovinu na kojoj su posložene brzine i ključ, osovina je ne znam kako uspjela puknut a kad je već bilo u ruci promijenio sam i ključ, pa sad kad je zima ili teško ubaci ili teško izbaci iz brzine. Jel mi možete objasnit kakve pločice to štelate za brzine, jel to negdje vani ili se treba opet sve rasturit da se dođe u mjenjač?

Evo to je ta pločica sa desne strane na njoj su rupice
i drže je dva vijka koja popustiš i naštelaš .
viewer.php
[/URL][/IMG]
 
Posljednje uređivanje:

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,427
Serija 800 ima drugčiji sistem prihvata sajla -papuča .Ako ima ko slikano izbliza nek stavi da se vidi razlika prihvata bužira i sajle.(ja bi stavio ali neznam,a moj slikostavljač nije doma).Koliko sam ja probavo na 420 na mome treba manja sila za pritisnut kvačilo.Kod mene dodje bužir na pedal a sajla je pričvrščena na nosač kod zadnjeg rukavca a kod starije serije je kontra. L.P.:icon_pidu:
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh