• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

zilee

Član
Tu od
27 Stu 2011
Poruka
36
Bravo Krumpironja,bogme si dobro zaora!
Eto da se i ja javim.pozdrav svima!
Našao kum na otpadu dvobrazdni plug u ajme stanju,malo sam ga obrađivao a zadnji nikako podesit,kad osuši morat ću pokušat ponovo.
Radilo se,varilo a i brusilo i napravih sedmoredni kultivator-rahljač i drljaču za redove-vinograd.
Ideje sam pokupija naravno od ekipe sa foruma-Hvala svima!!
Još nisam isprobao kultivator i drljaču jer u zd sve još pliva,nemoš u zemlju nikako.
Pozdrav svima još jednom!!!
ps.a ko je naljutija Grofa kad ga nema nikako?
sličice:
 

Prilozi

  • P2160178.jpg
    P2160178.jpg
    54.7 KB · Pregleda: 252
  • P2160174.jpg
    P2160174.jpg
    58.6 KB · Pregleda: 214
  • P2160175.jpg
    P2160175.jpg
    57.4 KB · Pregleda: 260
  • P2160176.jpg
    P2160176.jpg
    46.8 KB · Pregleda: 294

zilee

Član
Tu od
27 Stu 2011
Poruka
36
imam glavu od velikog pluga za tv serije7 i višei prednju osovinu od freze tv 130(skinija sam ju jer sam napravija kopčanje u 3 točke),ako nekom triba trampimo se ili dogovorimo.
 

Prilozi

  • P2160177.jpg
    P2160177.jpg
    47.4 KB · Pregleda: 341
  • P2160180.jpg
    P2160180.jpg
    56.2 KB · Pregleda: 269
  • P2160083.jpg
    P2160083.jpg
    59.4 KB · Pregleda: 267

gorski

  
Tu od
2 Sij 2011
Poruka
408
imam glavu od velikog pluga za tv serije7 i višei prednju osovinu od freze tv 130(skinija sam ju jer sam napravija kopčanje u 3 točke),ako nekom triba trampimo se ili dogovorimo.

za šta se trampiš .???? to nije glava od velikog pkuga serije 700
 

zilee

Član
Tu od
27 Stu 2011
Poruka
36
i možda prodam,nemam pojma od kojeg je tipa glava ,bila je na onom dvobraznom plugu ja sam stavija malu,možemo se dogovorit ako neko ima pumpu za bestler ili nešto drugo
 

Samir_732

Član
Tu od
1 Kol 2011
Poruka
241
pozdrav svima

ev tome ko hoce prodaje moj rodak tomu 420 3,800 km sa prikolicom prodaje zato sto ima jos jedan tomak 523




Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us

Traktor se nalazi nedaleko od moje kuce tako ko voli ne izvoli


aaa evo i mog tomaka invalid guma se probola



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us

evo i mog
starog nakon nekoliko vrenena opet tomu malo provozo



Uploaded with ImageShack.us
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
vidim da ima tema o brzinama pa evo da i ja postavim pitanje. Naime ja sam mijenjao ovu glavnu osovinu na kojoj su posložene brzine i ključ, osovina je ne znam kako uspjela puknut a kad je već bilo u ruci promijenio sam i ključ, pa sad kad je zima ili teško ubaci ili teško izbaci iz brzine. Jel mi možete objasnit kakve pločice to štelate za brzine, jel to negdje vani ili se treba opet sve rasturit da se dođe u mjenjač?

Trebal si malo više pojasniti okolnosti jer je ovako malo težko odgovoriti i pogoditi gol.

Mjenjao si ključ tako da vjerujem da si mjenjao i nosač ključa. Ako si mjenjao i nosač ključa onda je opruga nova i onda je sasvim moguče je to normalno kad se šalta u brzinu. Zavisi koliko je to tvrdo. Jeli ključ ljepo išao po onom utoru koji je pravljen za njega.
Jesi stavijo ulje u menjač i koje? Jel traktor stoji vani na minusu, kako je onda kad se sve malo razmrda u vožnji i podmaže? Jesi izmjerijo i založijo podložkama taj konusni zupčanik u kojem je ključ ili si samo ubacijo nove djelove pa je bilo to to? Dali si stavijo zigerung u maticu ključa jer bi se inače ona odvila pa onda ima lufta u komandi sve dok se ne odvije do kraja a onda je... Kad ti traktor radi i stoji na leru, dali se desi da on pomalo cima?

Trebaš i razumjeti kako zapravo taj mjenjač radi. Ne kažem da to neznaš, samo pitam jer treba znati da ključ ne ubravi uvijek odmah kad šaltaš u brzinu ali u ler poziciju ništa ga nebi trebalo zadržavati pa bi trebao uvijek iči lagano.

Raspiši se malo pa da zajedno i sa ostalima tu odkrijemo boljku tvog menjača.
 
Posljednje uređivanje:

Postar

Aktivni član
Tu od
23 Stu 2012
Poruka
221
Ja sam racunao u kune,a sad kad bolje zapazim Samir napisao KM.
Kod nas se TV krece od 1700e na gore oni ispod 1500e su u bas losijem stanju ili bez papira.
 

gorski

  
Tu od
2 Sij 2011
Poruka
408
pozdrav svima ev tome ko hoce prodaje moj rodak tomu 420 3,800 km sa prikolicom prodaje zato sto ima jos jedan tomak 523
Traktor se nalazi nedaleko od moje kuce tako ko voli ne izvoli [/URL]

Pa kada si tog ljepotana već stavio na forum pa bi bio red da ga i komentiramo !!
Te pare taj traktor ne vrijedi 2100 eura sav je u rasulu :vjerojatno ništa nije bolji i iznutra:(n):toliko nebi dobio ni za taj svoj:icon_rofl:mislim kod nas!
 
Posljednje uređivanje:

Samir_732

Član
Tu od
1 Kol 2011
Poruka
241
jutro ovaj

traktor je sa fabrickom prikolicom nosivost 2 t i ima kipu znaci kipa traktor i ova prikolica je 3 hiljade i 800 maraka znaci u km nije u eu nije fiksno., tomo 420 ,83 godiste
 

gorski

  
Tu od
2 Sij 2011
Poruka
408
jutro ovaj

traktor je sa fabrickom prikolicom nosivost 2 t i ima kipu znaci kipa traktor i ova prikolica je 3 hiljade i 800 maraka znaci u km nije u eu nije fiksno., tomo 420 ,83 godiste

E Samire u tom slučaju je to više nego povoljno :icon_redface:ipak ste jeftiniji od nas:icon_sad:baš šteta što ste mi daleko inače bi tržili:(handshake):ma ja preračunao u eure.
 

askaj

Član
Tu od
12 Velj 2011
Poruka
54
Pa kada si tog ljepotana već stavio na forum pa bi bio red da ga i komentiramo !!
Te pare taj traktor ne vrijedi 2100 eura sav je u rasulu :vjerojatno ništa nije bolji i iznutra:(n):toliko nebi dobio ni za taj svoj:icon_rofl:mislim kod nas!

Ovaj Toma potpune je krš pa kako ljudi uopšte ovu ponude za prodaju? Za 2000€ kod nas tomo mora biti ko iz fabrike i još teško prodaš
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Ovaj Toma potpune je krš pa kako ljudi uopšte ovu ponude za prodaju? Za 2000€ kod nas tomo mora biti ko iz fabrike i još teško prodaš

Dečki, molim za pomoć.

Koje su RAL oznake naranđaste i zelene na tv 732? ili po nekom drugom sustavu boja?

Tražio sam po forumu, ali je toliko velika tema da sam se izgubio....

Hvala unaprijed.
 

Milky

Član
Tu od
8 Tra 2008
Poruka
161
i možda prodam,nemam pojma od kojeg je tipa glava ,bila je na onom dvobraznom plugu ja sam stavija malu,možemo se dogovorit ako neko ima pumpu za bestler ili nešto drugo

Jel paše ta priključna glava na plug okretač??
 

ivankrk

Novi član
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
26
Dečki, molim za pomoć.

Koje su RAL oznake naranđaste i zelene na tv 732? ili po nekom drugom sustavu boja?

Tražio sam po forumu, ali je toliko velika tema da sam se izgubio....

Hvala unaprijed.

mislim da je zelena RAL6018 ,a naranđastu neznam!
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Ta glava je od običnog jednobrazdnog,za okretač mora imati onaj polukrug sa rupama i graničnicima za fiksiranje.Neke glave imaju i navojne šipke za finiju regulaciju.Imaš par stranica unazad nekoliko slika plugova sa glavama pa češ videt razlike.L.P.
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
mislim da je zelena RAL6018 ,a naranđastu neznam!

Kolega mi je potvrdio zelenu RAL 6018, a naranđasta bi trebala biti VW P2C/89 ali mješači kod mene samo miješaju RAL palete pa neznaju koja bi to bila... zna li netko ekvivalent u RAL paleti?
 

Milky

Član
Tu od
8 Tra 2008
Poruka
161
Ta glava je od običnog jednobrazdnog,za okretač mora imati onaj polukrug sa rupama i graničnicima za fiksiranje.Neke glave imaju i navojne šipke za finiju regulaciju.Imaš par stranica unazad nekoliko slika plugova sa glavama pa češ videt razlike.L.P.

Da, vidi se razlika!
Hvala kolega!

Jel zna netko gdje se nalazi broj šasije na TV-u 521?
Na onoj pločici sa strane mi piše samo serija, godina proizvodnje i još nešto! Vidio sam da postoje neki brojevi na osovinama pa jel možda to broj šasije!?
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh