• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

stjepko

Aktivni član
Tu od
15 Tra 2010
Poruka
225
Jel zna netko gdje se nalazi broj šasije na TV-u 521?
Na onoj pločici sa strane mi piše samo serija, godina proizvodnje i još nešto! Vidio sam da postoje neki brojevi na osovinama pa jel možda to broj šasije!?
[/QUOTE]

Broj šasije imaš na mjenjaču ispod mjesta gdje u mjenjač ulazi poluga ručice reduktora. Zna biti i na rukavcima ali ako su mijenjani nije to to. To još nešto na ploćici ti je broj šasije . Naravno trebali bi biti isti ako nije mijenjano kučište. Pozz..
 

nilede

Član
Tu od
11 Svi 2012
Poruka
34
Trebal si malo više pojasniti okolnosti jer je ovako malo težko odgovoriti i pogoditi gol.

Mjenjao si ključ tako da vjerujem da si mjenjao i nosač ključa. Ako si mjenjao i nosač ključa onda je opruga nova i onda je sasvim moguče je to normalno kad se šalta u brzinu. Zavisi koliko je to tvrdo. Jeli ključ ljepo išao po onom utoru koji je pravljen za njega.
Jesi stavijo ulje u menjač i koje? Jel traktor stoji vani na minusu, kako je onda kad se sve malo razmrda u vožnji i podmaže? Jesi izmjerijo i založijo podložkama taj konusni zupčanik u kojem je ključ ili si samo ubacijo nove djelove pa je bilo to to? Dali si stavijo zigerung u maticu ključa jer bi se inače ona odvila pa onda ima lufta u komandi sve dok se ne odvije do kraja a onda je... Kad ti traktor radi i stoji na leru, dali se desi da on pomalo cima?

Trebaš i razumjeti kako zapravo taj mjenjač radi. Ne kažem da to neznaš, samo pitam jer treba znati da ključ ne ubravi uvijek odmah kad šaltaš u brzinu ali u ler poziciju ništa ga nebi trebalo zadržavati pa bi trebao uvijek iči lagano.

Raspiši se malo pa da zajedno i sa ostalima tu odkrijemo boljku tvog menjača.

Prvo hvala branetu i gorskom kad su spomenuli oni pločicu mi je sinulo o čemu se radi, a sad malo da kažem vama firemanpeter o čemu se radi, naime sa puknute osovine sam presložio sve na novu kako je bili i tamo poredano, mjenjao sam ključ ali nisam i nosač promjenio o čemu vi pričate nisam išao za tim da i to naručim pa sam stavio na stari nosač, a ključ je išao sasvim ok po utoru.ulja ima gitribsko 90-ka. Traktor stoji vani pod nastrešnicom i jako se malo vozi sad po zimi kad sam to i primjetio, samo da se tu i tamo snijeg pogura i možda je i u tome problem kad ulje se ne stigne ugrijati. a matigu sam stavio i osigurač na nju. No sad pitanje još jedno koliko se ta matica na nosaču ključa treba stegnuti, jel ima kakva granica?
 

BaTeK

Član
Tu od
20 Pro 2008
Poruka
302
Da, vidi se razlika!
Hvala kolega!

Jel zna netko gdje se nalazi broj šasije na TV-u 521?
Na onoj pločici sa strane mi piše samo serija, godina proizvodnje i još nešto! Vidio sam da postoje neki brojevi na osovinama pa jel možda to broj šasije!?

Pozdrav

Boj šasije je pri TV 418 nad ploščico
14922398.jpg


in na ohišju zadnejga diferenciala (desno zgoraj)
20325930.jpg


Lp Batek
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,427
Tomo se sprema za šumu,nadam se da če mi ovo olakšat prenos i nalaganje drvi.Konzola je sa svake strane uzdužno pojačana sa flahovima 3mm,a stijena profila je isto 3mm pa mislim da če nosit komade od kakih 100kg.Za kliješte isto ču videt,pa ak se razvale pravim jače.U svakom slučaju biče bolje nego ručno.Treba samo sačekat vreme pa proba u šumi. L.P.:icon_e_wink:



 

dingo

Član
Tu od
14 Lis 2010
Poruka
734
Ja sam napravio ona kolica sa takvim "škare hvataljkama" kopija onog što je Ssucur napravio-valjda me neće tužit za patent:icon_winkle: i onu utovarnu košaru na zadnju hidrauliku (kiblu), samo ništa još nisam pofarbao, a i na kolicima ću morat nabavit neke druge točkove, jer su ovi od tačaka preslabi.:mur::icon_pidu: ako stignem poslikat ću
 

brane30

Član
Tu od
9 Velj 2011
Poruka
533
Ja sam napravio ona kolica sa takvim "škare hvataljkama" kopija onog što je Ssucur napravio-valjda me neže tužit za patent:icon_winkle: i onu utovarnu košaru na zadnju hidrauliku (kiblu), samo ništa još nisam pofarbao, a i na kolicima ću morat nabavit neke druge točkove, jer su ovi od tačaka preslabi.:mur::icon_pidu:

nabaci koju sliku da vidimo :(nerd):
 

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Ja sam napravio ona kolica sa takvim "škare hvataljkama" kopija onog što je Ssucur napravio-valjda me neće tužit za patent:icon_winkle:
He he, hoću ako ne staviš sliku.:icon_wink:
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Kolega mi je potvrdio zelenu RAL 6018, a naranđasta bi trebala biti VW P2C/89 ali mješači kod mene samo miješaju RAL palete pa neznaju koja bi to bila... zna li netko ekvivalent u RAL paleti?

Nitko nezna ekvivalenta naranđaste u RAL paleti? Ovi u mješaonama se svi čude kad im kažem VW xxx/xx
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,754
Pitanje za znalce.....znam da Pe-18 ima dva mjenjača, jel to znači da izlaz kardana iz prednjeg mjenjača ima direktni prijenos ili ne....odnosno koliko brzina kardana ima prednji mjenjač, i po mogućnosti koji brojevi okretaja su u pitanju
Da li freza od njega paše na prednji mjenjač, kada je MTK?
 

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Pitanje za znalce.....znam da Pe-18 ima dva mjenjača, jel to znači da izlaz kardana iz prednjeg mjenjača ima direktni prijenos ili ne....odnosno koliko brzina kardana ima prednji mjenjač, i po mogućnosti koji brojevi okretaja su u pitanju
Da li freza od njega paše na prednji mjenjač, kada je MTK?
Uh, za znalce?? Imao sam P-18 davnih godina, koliko se sjećam imao je dvije brzine kardana (direktnog) ako pogriješim ispravit će me znalci, spori hod do 750 i brzi hod do1175, a može freza na prvi dio još ako imaš ručke.:icon_eek:
http://www.pik.ba/artikal/1615682/tomo-vinkovic/
 
Posljednje uređivanje:

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,754
E to...hvala....znači freza od traktora ide i na MTK?...prihvat je onaj leptir, jel? vrtim si neku kombinaciju u glavi, a imam premalo podataka....
 

senad75

Član
Tu od
5 Sij 2013
Poruka
64
picture.php
pozdrav ljud malo sam počeo sredzivati tomu malo oko kočnica ,malo oko struje,podmazivanje....kad se sredi biče slika
 

tomotraktor

Aktivni član
Tu od
16 Pro 2012
Poruka
412
Evo ga danas sklopljen i isproban servo od M 123. Radi besprijekorno. Bit će još farbanje glave i cijevi volana te neki sitni detalji.

attachment.php


attachment.php


attachment.php


attachment.php


attachment.php
: cool2:
 
Posljednje uređivanje:

stjepko

Aktivni član
Tu od
15 Tra 2010
Poruka
225
kad smo kod brojeva sasije,mozda neko mi pomogne gde se nalaze na TV 730
Pošto su kučišta mjenjača ista kao i na seriji 400 i 500 trebalo bi da se nalaze se na istom mjestu. Pozz...
 

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Brojevi se nalaze u dokumentima, na pločici, nad pločicom na prvom trapu i na zadnjem trapu.
19119995.jpg

20518101.jpg
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Prvo hvala branetu i gorskom kad su spomenuli oni pločicu mi je sinulo o čemu se radi, a sad malo da kažem vama firemanpeter o čemu se radi, naime sa puknute osovine sam presložio sve na novu kako je bili i tamo poredano, mjenjao sam ključ ali nisam i nosač promjenio o čemu vi pričate nisam išao za tim da i to naručim pa sam stavio na stari nosač, a ključ je išao sasvim ok po utoru.ulja ima gitribsko 90-ka. Traktor stoji vani pod nastrešnicom i jako se malo vozi sad po zimi kad sam to i primjetio, samo da se tu i tamo snijeg pogura i možda je i u tome problem kad ulje se ne stigne ugrijati. a matigu sam stavio i osigurač na nju. No sad pitanje još jedno koliko se ta matica na nosaču ključa treba stegnuti, jel ima kakva granica?

Da ti istinito kažem, ovaj tvoj problem je jedinstveni, mislim to se inače ne događa baš. To da težko ulazi i težko izskače iz brzine.

Ko prva greška koju si napravijo kod sklapanja je da si sastavijo mjenjač bez da bi izmjerijo koliko treba mjenjač založiti sa instrument limom. Sad je sasvim moguče da ležajeve i zupčanike stišče na tvrdo. Kad si skidao zupčanike onda si zapazijo tanke limene podložke. Sa njima se regulira dužina između ležajeva.

Drugo, trebal si promjeniti nosač ključa zajedno sa ključem jer je opruga u nosaču sigurno tokom godinama rada oslabila. Možda čak nosač ima lufta u sebi.
Moguče je ga je ovaj nosač ključa iskrivljen ili mu fali nešto. Da je pukla ta osovina, mora da je bila jaka sila a ta sila je možda oštetila još nešto.

Možda ovo nisu pravi razlogi tvog problema ali je sasvim moguče da to je problem ili barem negativno utjica. Ne mogu ništa tvrditi ali sastvijo nisi po pravilanim postupkom jer nisi provjerijo i založijo mjenjač.
Možeš prvo probati podesiti i naštelati pločicu menjača pa ako nebu rezultata onda ne vidim drugo nego da ponovo otvoriš menjač. Sasvim je moguče da i tad nešto još odkriješ što ne valja. Taj konusni u kojem je ključ i zupčaniki na njemu, to se sve mora lagano okretat, bez neke velike sile. Nosač ključa ti malo košta, pa se stavi novi. Ključ na nosaču ja nisam pritego nešto puno. Samo toliko da nema neki luft, a neče se odviti jer ima osigurač.
Eto toliko, možda još neko doda svoje mišljenje i komentar.

Mrga, Magla, Sucur...
Što se boje tiče, narančaste- VW P2C/89. Ovo je šifra boje koju sam ja kupijo, ofarbao traktor i šifru sa slikom stavijo na forum. Kako izgleda možete videti u temi: Predstavi se, pod tema: Firemanpeter, stranica br. 13.
Ta šifra postoji i čini mi se da je od Volkswagen. Ja sam nosijo haubu sa sobom u trgovinu sa bojama. Dio haube ispod naljepnice je bio očuvan u nulu i ta se boja VW P2C/89 najbolje poklopila.
RAL su druge karte, isto ima narančasu ali se tad meni činilo da se malo lošije poklopila pa sam iz tog razloga dao da se farba napravi- umješa po receptu za VW P2C/89. Ako nemaju tog recepta onda nosite neki očuvani dio sa sobom pa tamo onda sa kartama potražite odgovarajuču boju.

Tomotraktor
Ok, onda sve super i sve pohvale.
Nadam se na kojoj sliki, još bolje na nekom videu ako ne tražim previše.
 
Posljednje uređivanje:
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh