• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
T

tuaregr10

Guest
pozdrav svima

ev tome ko hoce prodaje moj rodak tomu 420 3,800 km sa prikolicom prodaje zato sto ima jos jedan tomak 523



Traktor se nalazi nedaleko od moje kuce tako ko voli ne izvoli


aaa evo i mog tomaka invalid guma se probola



evo i mog
starog nakon nekoliko vrenena opet tomu malo provozo

Pozdrav Samir_732 :icon_arrow:
Dobro, dobro, zakrpao si gumu na Tomi, nije više invalid, bio je kod doktora :icon_mrgreen:.
 

antimon77

Član
Tu od
14 Ruj 2011
Poruka
60
Brojač okretaja motora

... Poštovane kolege dali je netko od vas ugrađivao "sat rada" sa brojačem okretaja za tomo 730 .?? Jeli ima nekih tvorničkih postavki ili mi preostaje samo improvizacija ...
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Ssucur
Ove Tome je nekad prepravljo neki privatnik iz SLO u brdske traktore. Ima reverzibilne komande, fiksan je u sredini, volan na kotačima, mislim da ima i disk kočnice...

Antimon77
Brojač sati/obrtomjer imaju serije 732 več tvornički tako da ti treba taj instrument, sajla i dio na motoru gde se kopča i vrti sajla. Tako da ne treba smišljati tople vode jer je ona več otkrivena.
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
evo malo radova i izboljšanja na mom tomoci
Uploaded with ImageShack.us


Izgleda dobro , samo nam moraš reči što če sve biti u funkciji na ovome satu ,,,,sve ili ,,,, nešto ,,,, samo ona ručica za gašenje ( ako je ) nekako me bode u oči ,,,:mad:: malo mi je pre ,, velika ,, bila bi dobra i mala ,,,, ljepše bi se uklopila ,, a možda da si metnuo još na desnu stranu za dekompresor ,,,, i to nekada a naročito po zimi dobro dođe ,,, :eek:: ali bitno je da to dobro služi ,,,, osigurači sada sigurno više neće biti problem :(rofl):
ovo je dosta kvalitetnije rješenje za ,, tomu ,,:smile:
 

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Eh kasniš. Prije deset dana ovaj komplet (glava DANFOS) prodan za 100€.
Pomijeranje volana po višini i nagibu.
20525489.jpg

20525490.jpg
 

antimon77

Član
Tu od
14 Ruj 2011
Poruka
60
Ssucur
Ove Tome je nekad prepravljo neki privatnik iz SLO u brdske traktore. Ima reverzibilne komande, fiksan je u sredini, volan na kotačima, mislim da ima i disk kočnice...

Antimon77
Brojač sati/obrtomjer imaju serije 732 več tvornički tako da ti treba taj instrument, sajla i dio na motoru gde se kopča i vrti sajla. Tako da ne treba smišljati tople vode jer je ona več otkrivena.

..ima li neka sličica kak to uopće izgleda i gdje se spaja ...i ja sam danas čuo da kao postoji nešto tvornički ali nije mi baš jasno kako i gdje treba gledat ...a malo sam gledao po svom ( 730 '80g ) ali nisam baš nešto skontao dali ima ili ne ... premda sam vidio jedan mali vijak na bloku - prema "zvonu" koji neznam čemu služi pored AC pumpe cca 8 cm prema zadnjem djelu motora tj zamajca, koji kad se odvrne ima utor cca 3,5cm dubine na koji bi se možda mogao uvrnuti taj bužir sa sajlom koji bi mogao očitavati okretaje ..ako bi to bilo uopće to ???
 

gorski

  
Tu od
2 Sij 2011
Poruka
408
A zar ga i dekompresor neće ugasiti?

Hoće ako duže držiš dekompresor dok se motor ne smiri ali to nikako nemojte rditi jer ćete naštetiti motoru :icon_axe:zato šta nafta dolazi do brizgaljki ali je nema šta upaliti odnosno sabiti da dodje do "eksplozije ":mad::i paljenja jer nema kompresije.jedini ispravan način gašenja motora je prekid dotoka nafte.:icon_jook::(rofl): odnosno smanjivanjem gasa na nulu.
 

petzup

Novi član
Tu od
9 Pro 2011
Poruka
4
ARNO sve je u funkciji osim temprtature al i to je u planu...ova ručica što te bode u oči je dekompresor a za gašenje je sa desne strane kod ručice gasa
Izgleda dobro ova ručica za dekompresor, možeš malo još poslikati kako izgleda veza između ventila i ručice, Nešto takvo bi htio i ja odradit na svojoj tomi, da nije potrebe po dizanju haube svaki put kat se pali.
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Ovo je neka specialna za kupljenje krtičnjaka,za nešto drugo mi se čini skoro neupotrebljiva.Koliko vidim kipa preko poluga da kad se počnu dizat i korpa počne kipat.Tako sam ja najpre kod svoje napravil ali nije bilo praktično,dobio sam premaleni hod kipanja i uvijek je potrebno ukopčati lanac ili polugu jer drugčije ne možeš imati podignute korpe.Ovo duplo kopčanje kod ove šteta materiala i vremena a možda nekom se svidja meni ne.Ali dobro je videt i neku drugčiju,a svako sam za sebe zna kakvu treba.Sneženi pozdrav ,kod nas ga je za izvoz.L.P.
 

gorski

  
Tu od
2 Sij 2011
Poruka
408
Izgleda dobro ova ručica za dekompresor, možeš malo još poslikati kako izgleda veza između ventila i ručice, Nešto takvo bi htio i ja odradit na svojoj tomi, da nije potrebe po dizanju haube svaki put kat se pali.

Pa ne pališ ga valda svaki put na dekompresor :icon_question: ja koristim dekompresor samo kada je akumulator pri kraju i nema snage okretati ili kada je jako hladno inače akumulator od 75 ili85 Ah zavrti to bez problema bez dekompresora.
 

petzup

Novi član
Tu od
9 Pro 2011
Poruka
4
Pa ne pališ ga valda svaki put na dekompresor :icon_question: ja koristim dekompresor samo kada je akumulator pri kraju i nema snage okretati ili kada je jako hladno inače akumulator od 75 ili85 Ah zavrti to bez problema bez dekompresora.
U ovome vremenu što je sada, mu treba koji put pomoči, inače ne.
 

zilee

Član
Tu od
27 Stu 2011
Poruka
36
sviđa mi se ova korpa,dobro napravljeno.
Kad je već riječ o košari,imam problem sa kultivatorom što sam pravio,
kad naiđe na tvrdo(ledinu)jedna strana se digne a druga max ukopa.
Mislim da su problem lanci na poteznicama te da bi triba stavit neku krutu vezu umisto lanaca.vidio sam kod Ssucura u albumu neke natezače(nenam naziv) pa me zanima ima li tko iskustva s tim i di to ima kupit.(Tražio samu Zd nigdi nema)
Pozdrav ekipi!!!
 

Prilozi

  • P2160177.jpg
    P2160177.jpg
    47.4 KB · Pregleda: 253
  • 19293737.jpg
    19293737.jpg
    20.4 KB · Pregleda: 620
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh