• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

dingo

Član
Tu od
14 Lis 2010
Poruka
734
Evo malo nedovršenih uradaka, sve prepisano od Ssucura.:cool2::icon_kidra::icon_super::icon_pidu::drink:
 

Prilozi

  • P2230616.JPG
    P2230616.JPG
    36.6 KB · Pregleda: 261
  • P2230617.JPG
    P2230617.JPG
    40.5 KB · Pregleda: 257
  • P2230619.JPG
    P2230619.JPG
    40.6 KB · Pregleda: 254
  • P2230620.JPG
    P2230620.JPG
    43.4 KB · Pregleda: 268

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
@markec fino sio ti ocisti dvoriste vidio sam danas popodne bio sam u prolazu pa sta si tomicu ostavio vani sta nema mijesta u garazi:eek::
 

dingo

Član
Tu od
14 Lis 2010
Poruka
734
Evo još uključujući i majstora Hašu- varioc.:icon_super::drink::icon_pidu:
 

Prilozi

  • P2230621.JPG
    P2230621.JPG
    34.6 KB · Pregleda: 175
  • P2230622.JPG
    P2230622.JPG
    35.3 KB · Pregleda: 197
  • P2230623.JPG
    P2230623.JPG
    36.3 KB · Pregleda: 254
  • P2230624.JPG
    P2230624.JPG
    33.9 KB · Pregleda: 335

zilee

Član
Tu od
27 Stu 2011
Poruka
36
možeš li malo bolje uslikat taj zadnji uradak-nosač za bačvu mislim(koliko sam vidio)Bestler?
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
Evo još uključujući i majstora Hašu- varioc.:icon_super::drink::icon_pidu:

Ako su ovo škare za drvo ,,,, mislim da ti omjer sila neće biti dobar ,,,, slabo će držati , drvo bi moglo ispadati ,,, moraš malo povećati stranu prihvata :icon_e_surprised: ,,, hmmm , sada gledam i ovaj nosač za bačvu ,, i taj prihvat za topling mi se čini jaaaako visok ,,,,,,,,,,,,,,,
 
Posljednje uređivanje:

Markec

Član
Tu od
9 Ožu 2012
Poruka
282
@markec fino sio ti ocisti dvoriste vidio sam danas popodne bio sam u prolazu pa sta si tomicu ostavio vani sta nema mijesta u garazi:eek::

Nažalost nema, ali se radi na tome. Malo i snijeg koči remont po garažama, a malo i remont na tomici..
Ovo je slikano kod susjeda, ali i moje 'imajne' je čisto. Sutra izjutra opet nastupamo..:(envy):
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Nažalost nema, ali se radi na tome. Malo i snijeg koči remont po garažama, a malo i remont na tomici..
Ovo je slikano kod susjeda, ali i moje 'imajne' je čisto. Sutra izjutra opet nastupamo..:(envy):

Bome trebat ce opet cistit kod mene pada ko lud dodi sutra kod mene ocistit kad svoje rijesis:(wasntme):
 

Postar

Aktivni član
Tu od
23 Stu 2012
Poruka
221
@Markec,jel bi mogao za neki dan da poslikas izbliza ram ralice,tj kako si odradio spajanje za traktor itd. Maltene skroz iste boje imamo traktor,samo sto meni bas izbledeo ehhe :)
 

dingo

Član
Tu od
14 Lis 2010
Poruka
734
Ako su ovo škare za drvo ,,,, mislim da ti omjer sila neće biti dobar ,,,, slabo će držati , drvo bi moglo ispadati ,,, moraš malo povećati stranu prihvata :icon_e_surprised: ,,, hmmm , sada gledam i ovaj nosač za bačvu ,, i taj prihvat za topling mi se čini jaaaako visok ,,,,,,,,,,,,,,,

Mislim da će biti dobar izmjerio sam po ralici gdje je od donjeg prihvata do gornjeg za topling 70 cm, a škare ću lako riješit, ako nebude dobro- 10 cm niže rupa i to je to.:cool2::drink:
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
..ima li neka sličica kak to uopće izgleda i gdje se spaja ...i ja sam danas čuo da kao postoji nešto tvornički ali nije mi baš jasno kako i gdje treba gledat ...a malo sam gledao po svom ( 730 '80g ) ali nisam baš nešto skontao dali ima ili ne ... premda sam vidio jedan mali vijak na bloku - prema "zvonu" koji neznam čemu služi pored AC pumpe cca 8 cm prema zadnjem djelu motora tj zamajca, koji kad se odvrne ima utor cca 3,5cm dubine na koji bi se možda mogao uvrnuti taj bužir sa sajlom koji bi mogao očitavati okretaje ..ako bi to bilo uopće to ???

Na prednjoj strani je trougla pločica. Umesto te pločice dogradi se dijo koji je prijenos iz motora na sajlu. To imaju 830 i 732 ugrađeno u originalu a stariji od njih nemaju.
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
Mislim da će biti dobar izmjerio sam po ralici gdje je od donjeg prihvata do gornjeg za topling 70 cm, a škare ću lako riješit, ako nebude dobro- 10 cm niže rupa i to je to.:cool2::drink:

70 je za tomu previše , optimalno ti je cca 50 , a škare kada budeš prerađivao ,,, a budeš jer ovo nikako ne valja ,, tada na mjesto gdje ćeš bušiti još pojačaj sa istim flahom od kojega si radio cca 8 cm , i sve okolo povari da dobiješ ćvrstoču jer si ga dosta oslabio samim bušenjem :(mm):
 

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Dogradi ovo na vrhu.:icon_kidra:
20529669.jpg
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
Dogradi ovo na vrhu.:icon_kidra:
20529669.jpg

To ili ono je isto , bitno je koje sile djeluju na samome vrhu , tu nema poluga koje bi pojačavale stisak :(think): nema se potrebe sa time koplicirati :x:
 

dingo

Član
Tu od
14 Lis 2010
Poruka
734
70 je za tomu previše , optimalno ti je cca 50 , a škare kada budeš prerađivao ,,, a budeš jer ovo nikako ne valja ,, tada na mjesto gdje ćeš bušiti još pojačaj sa istim flahom od kojega si radio cca 8 cm , i sve okolo povari da dobiješ ćvrstoču jer si ga dosta oslabio samim bušenjem :(mm):

Ok, hvala!
Svako iskustvo je dobro došlo, flah je 10x40 mm, rupa i šaraf 16 mm:icon_pray::drink:
 

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Testiraj, pa javi koje drvo je pobjeglo iz stiska.:cool2:
Što teže drvo jači stisak......
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
Testiraj, pa javi koje drvo je pobjeglo iz stiska.:cool2:
Što teže drvo jači stisak......

točno , a ekvivalent je što lakše drvo slabiji stisak , uz pretpostavku da neče koristiti samo za drva fi 50cm već i za ona od 20cm , a koja če od drocanja ispadati :(wasntme): sigurno je premali omjer sila na škarama :icon_wink: koji se treba popraviti , ili probati pa kako bude :icon_wink:
 

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Nama mu druge, prviti i za mala drva.:icon_anal:
20529828.jpg

I velika.
20525469.jpg
 
Posljednje uređivanje:
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh