• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

gorski

  
Tu od
2 Sij 2011
Poruka
408
Nemoj ti meni moj rodni kraj vrijeđat !!! ja trokut imam sam kad idem na registraciju ništ drugo al ja i stari napravili trokut od aluminija ja mislim i sad je to zakon jer nam je par puta razbilo trokut sad je to tip top na 549 i u ostalom kakav te račun spopo ja i stari bez tog idemo i traktor se registrira

Za prvu registraciju traktora potereban je račun ili izjava od javnog biljeznika kojom se potvrdjuje vlasništvo traktora, bez tog nijedna stanica tehničkog pregleda u HR nece registrirati traktor.Registrirani traktori ne trebaju nikakav račun jer već imaju svoje knjižice nadam se da sam bio jasniji:(hi):
 

bodul20

Član
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
188
ma ko da je sad stvar u trokutu. fućkaš trokut.koliko uopće košta?30-40 kn? :(rofl):
kod mene je samo stvar u tome što ja opet nemam kamo taj trokut smjestit. jedan na traktor jedan na prikolicu nakon 2 puta će mi ga polomit.nitko mi onda ne jednom blatobranu ne smije sjedit pa još ako stavim luk zaštitni okrenem se lupim sa rukom u željezo, pa svako malo čovjek negdje zapne za neku kitu ili kad se nagne/digne zbog kamena ili udubine pa ti zapne pa simo pa tamo.ma daj ajde.strašno.ovdje nema takvih terena da bi se čovjek mogao prevrnut......

a torokut mi na prikolici ide iznad željeznih stranica.tako da bi ga ja ili kratio ili bi uzeo malo farbe pa ga eventualno nacrtat na zadnjoj stranici.

meni taj trokut ne bi izdržao jednu sezonu drva........
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,053
ma ko da je sad stvar u trokutu. fućkaš trokut.koliko uopće košta?30-40 kn? :(rofl):
kod mene je samo stvar u tome što ja opet nemam kamo taj trokut smjestit. jedan na traktor jedan na prikolicu nakon 2 puta će mi ga polomit.nitko mi onda ne jednom blatobranu ne smije sjedit pa još ako stavim luk zaštitni okrenem se lupim sa rukom u željezo, pa svako malo čovjek negdje zapne za neku kitu ili kad se nagne/digne zbog kamena ili udubine pa ti zapne pa simo pa tamo.ma daj ajde.strašno.ovdje nema takvih terena da bi se čovjek mogao prevrnut......

a torokut mi na prikolici ide iznad željeznih stranica.tako da bi ga ja ili kratio ili bi uzeo malo farbe pa ga eventualno nacrtat na zadnjoj stranici.

meni taj trokut ne bi izdržao jednu sezonu drva........

Tako je i kod mene našli se dva bodula :D i ono za tehnički tako je i u vrbniku traktor prođe i bez svetjela ili bilo čega neki prođu i bez arnjeva...obožavam moj otok :D
 

bodul20

Član
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
188
pa ja nemam uopće struje na traktoru ni na prikolici.instalacije jesu ali bi sve trebalo zamijenit jer su žice stare.ukjlučiš svijetla a počne se topit izolacija osigurači itd.
a tako i tako se sa njim nikad ne voziš po noći.nitko nije baš tolko blesav da ide vozit po glavnoj cesti kad padne mrak a brzina mu je 15 na sat
 

domo

Član
Tu od
2 Velj 2012
Poruka
33
potreban je jedan svjedok i posebno izjava od svjedoka i od vlasnika vozila tj. svaka izjava na svom papiru.

001gyn.jpg




Uploaded with ImageShack.us
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,053
pa ja nemam uopće struje na traktoru ni na prikolici.instalacije jesu ali bi sve trebalo zamijenit jer su žice stare.ukjlučiš svijetla a počne se topit izolacija osigurači itd.
a tako i tako se sa njim nikad ne voziš po noći.nitko nije baš tolko blesav da ide vozit po glavnoj cesti kad padne mrak a brzina mu je 15 na sat

a dobro ajde ja imam struju ok radi sve mene cesto ulovi mrak pogotovo sad dok drva vozimm
 

Postar

Aktivni član
Tu od
23 Stu 2012
Poruka
221
Sto se tice TV nemam nikakvo osvetljenje,a i retko sta radim sa njim nocu,al sto se tice vecih traktora i prikolice,obavezno farovi napred i pozadi osvetljenje i jedan radni far. Cesto mi se desi da orem nocu,tanjiram itd... A radni far pozadi mi vrsi posao mnogo. Razmisljam da odradim za TV osvetljenje,al necu da bude kao fabricki sa strane haube vec u sredini prednjeg lima,zbog vocnjaka itd.
 

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Naj slađe oranje noću, samo ako susjed i komšija nema pušku (lovačku).:icon_e_surprised:
 

Postar

Aktivni član
Tu od
23 Stu 2012
Poruka
221
Heheh,ovde se dosta i radi nocu,jer neki rade u firmama danju pa ne postizu sa poljoprivredom,koliko li sam se samo puta kao mali iskradao iz kuce u gluvo doba noci i trcim u susednu njivu da vozim komsijinu Rakovicu hehe ,eh vrijemena detinjstva nikad se nece vratiti
 

strongboyy

Član
Tu od
2 Stu 2010
Poruka
389
ja sam ranijee uzivao orati nocu, cesto puta i posle ponoci.i to ne zbog nedostatka vremena,nego eto...zbog zelje da vozim svoj novi traktor...imao je,a ima i sada dobro svetlo,zmigavce...stop svetlo...
a sada moze me uhvatiti mrak samo ako moram zavrsiti zapoceto.ako ne moram,sacekace da osvane ;)
nego danas ja namontirao repariranu okretnu cauru.bilo je jako puno lufte dobijane proteklih 26 godina...izvadio cauru pocetkom januara...odneo majstoru...rekao je da ce biti gotova za nedelju dana...al bilo mi je sumnjivo,jer je govorio kako ce cauru navarivati pa potom obraditiu...al i po vise od mesec dana nije ni poceo da radi na nju...kao ima puno posla...pa moj deo jos nije dosao na red...dok mi nije vise prekipilo....otisao sam i uzeo cauru...govorio je da kao bas tada ce pooceti da radi...al ja nisam vise mogao da ga cekam.uzeo cauru i odneo kod drugog majstora.kad je video cauru,kaze dzaba sam gubio vremena...kao prvo navarivanjem je puuunoi skuplje i teze izvodlivo za obraditi...dao mi savet da celu cauru t.je komplet,odnesem u jedan gradic ...zove se KAVADARCI (poznat kraj po lozarstvu i carstvo malih tomica ,da tamo ima dobrog majstora.odneo...majstor napravio odlican posao.piksnirao kako sam ga razumeo ,hilznom od jako dobrog materijala.juce stigla caura,danas namontirao...tomica ko novi "u struku".celi posao kostao 60 eura.al kako sam se umazao skroz,nisam mogao poslikati...
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Kod nas kompletno reparirana sredina sa zamjenom dodje 300e.U to spada hilzna od nuvilona,nove puše s bolcnima i ležaji i križevi kardana i na novo farbana.Majstor dopela repariranu,odmontira staru i ugradi drugu.Za sve to možda i nije tako skupo.:icon_scratch:
 

strongboyy

Član
Tu od
2 Stu 2010
Poruka
389
Kod nas kompletno reparirana sredina sa zamjenom dodje 300e.U to spada hilzna od nuvilona,nove puše s bolcnima i ležaji i križevi kardana i na novo farbana.Majstor dopela repariranu,odmontira staru i ugradi drugu.Za sve to možda i nije tako skupo.:icon_scratch:

ja sam pripremio 200-250 eura.predpostavljao sam da ce od prilike tolko kostati.isto i kod mene su reparirani oni iglicasti lezajevi,bilo je i tu dosta lufte.sad nema ni malo.i bas sam se zacudio kad mi je rekao da ce sve to kostatti samo 60eura.dva put sam ga pitao(pomislio sam da nisam dobro cuo).a kardan nije uopste diran...valjda je ocenio da nema potrebe.mada sam ja mislio da ce i njega obraditi jer ima malu luftu i on.naravno odneo sam mu kompletnu sredinu,ne samo cauru...
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Dobro si prošo,to je jako povolno.Kod mene je strugar 40eur na sat i još material tako da za te pare nemoguče.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh