• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Posljednje uređivanje:

Milky

Član
Tu od
8 Tra 2008
Poruka
161
Jel zna netko tko dobro reparira sredinu u slavoniji ( Đakovo, Osijek) i kolika je cijena? Hvala!
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
pa akoti nije mrsko haj zamjeni trebami rodaku .,:icon_jook:
Ma nije mi mrsko uopšte, mogu ti doči tamo pa to srediti i to za đabe pošto smo forumski kolegi. Jel, više nego pošteno od mene, jeli?

:(wait): Ali ne mogu ja sebi praviti troškove zbog tebe pa mi pošalji šofera jer put je dug do tebe. Onda če vjerovatno put i popravak zajedno trajati do noči pa če se morati i prespavati pa mi pripremi krevet za koji mi nije bitno u koju je smjeru obrnjen samo da je čist i udoban. Plus toga čovjek ogladni i ožedni :icon_jook: pa imaj to u vidu za nekoliko puta u danu. Onda planiraj da se ujutro polako budim uz kaficu i neku lakšu mezu. Nek bude šofer več spreman da ga ne čekam onda i da nebi njegov avto bio neki takav da mu uz put treba radit generalku nego mora da prođe iz prve do Slovenije. :(nod): :icon_wink:


kod nas je situacija sljedeća:
daleko nam je odlazit do tehničkog (30km) pa onda oni dolaze u veće mjesta kao npr Malinsku koja je od mene kojih 15 km.
a scena na registraciji je ovakva.ljudi koji to slikaju uzmu sa sobom onaj trokut narančasti prislone ga tek olko da stoji slikaju, pa ga stave na prikolicu, slikaju i to je to.

zaštitni luk nitko nema nego je jedan čovjek to napravio.uzeo je dugački cijev, savio ju da bude kao luk a na krajevima cijevi je stavio L profil i to navario i ofarbao. i onda on dođe prvi to ostavi tamo i svatko tko dođe to samo postavi između blatobrana slika se (skupa sa trokutom) skine, stavi sa strane pa kad nekome drugome treba uzme.i na kraju dana dođe vlasnik pokupi i ode doma

Kako te razumem, vi ne vozite traktore na tehnički nego nosite njihove slike tamo pa se onda to rega. :icon_biggrin:

...majstor napravio odlican posao.piksnirao kako sam ga razumeo ,hilznom od jako dobrog materijala.juce stigla caura,danas namontirao...tomica ko novi "u struku".celi posao kostao 60 eura.al kako sam se umazao skroz,nisam mogao poslikati...

Kod nas se za te pare uskoro neče moči iči nit na wc a kamoli da ti majstor nešto napravi. Dobro, možda malo preterujem (ali samo malo) :icon_winkle: , hoču reči da si stvarno dobro prošao, to kod nas nema šanse.
 

Samir_732

Član
Tu od
1 Kol 2011
Poruka
241

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
A kud žuriš??? :icon_eek: Tek ti otišao snijeg a ti več frezaš.

Ok, citirao si prvi dio poruke koja ti se sviđa i vidim zadovoljan si sa napisanom.
A što je sa onim drugim djelom poruke?
 

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Peter, nema ti druge kad pođem u BiH povezem te kraj Samira i malo u kmečki turizam.....:icon_jook:
Samire pazi da ti ne proklije plug.
 
Posljednje uređivanje:

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Ajaj :rolleyes: ti uvijek nađeš neko ugodno rješenje :(giggle):

A njegov plug ti zapeo za oko? Ovako mu stoji još od jesen.

Vi u BiH frezate a kod nas pre 14 dana još ovakvo stanje

picture.php


picture.php


picture.php
 

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Ajaj :rolleyes: ti uvijek nađeš neko ugodno rješenje :(giggle):

A njegov plug ti zapeo za oko? Ovako mu stoji još od jesen.

Kad završim oranje operem plug i frezu, kad se osuši pošpricam sa naftom (kompresore) na proleće se sija ko nov.:icon_hang:
20455404.jpg

18912466.jpg
 
Posljednje uređivanje:

bodul20

Član
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
188
Kako te razumem, vi ne vozite traktore na tehnički nego nosite njihove slike tamo pa se onda to rega. :icon_biggrin:

.

ne nego kad sam napisao ljudi koji to slikaju mislio sam na ljude iz tehničkog centra :)
 

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,384
Ma nije mi mrsko uopšte, mogu ti doči tamo pa to srediti i to za đabe pošto smo forumski kolegi. Jel, više nego pošteno od mene, jeli?

svaka cas nemam rijeci za ovu poruku

evo malo i frezanja ledine tomo odradziva po mom ukusu

Lijepo se to isfrezalo nego kak to da su brazde tak popucale da se jednostavno lome jer nije to do freze:(nerd):
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
ne nego kad sam napisao ljudi koji to slikaju mislio sam na ljude iz tehničkog centra :)

To jim je slika za uspomenu (čitaj dokaz ako se tebi nešto desi, kod reganja je zaštita bila).

ssucur
Kolega, tako i treba. Oruđe se očisti i pripremi za iduči put. Pripremi, to mislim i popravi da je ispravno kad zatreba.
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429


Polukabina na tomi dobro dodje i za posložit obaveznu opremu,rukavice,kapu i još koje prčkarije a i za radio.A u prvo za zaštitu od kiše i sunca i mislim da jednakovredno nadomešta luk.Za neke stvari pa i smeta (šuma,vočnjak).Svako za sebe zna šta mu je upotrebljivo a šta ne.:icon_thumright:
 

bodul20

Član
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
188
firemanpeter

meni štima.ako mi se što dogodi ja sam kriv i preuzimam svu krivnju.pošteno? ja mislim da je.na svu sreću punoljetan sam i sam za sebe odgovaram ako se što dogodi.

kad bude policija počela pregledavat i trokute i lukove onda ću stavit i trokut i nabavit njegov luk.a ovaj mali ću prodat.ili ću napravi neki jednostavni koji ću moći po šumi sklopit a na cesti dignut
 

vtrbovi3

Član
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
88

Evo kodnas su još jeftiniji
tomovinkovicslika208827.jpg
[/URL] Uploaded with ImageShack.us[/IMG]-----------------samo kakvi su.ima hrpa željeza za 250 e a ima i onih koji vrijede i očuvani su za takve se isplati dati i 4000-5000 e.ovaj sa slike se prodaje za 2000 kuna al sumljam da TO ikome treba
 

robert1m

Novi član
Tu od
18 Stu 2012
Poruka
21
Pozdrav svima,hocu da pitam posto sam ustanovio da kompresija od tv 730 bezi izmedzu glava motora i cilindar hocu da izvadimglavu motora i eventualno promenim brtvu.Moje pitanje je dali mogu da izvadim glavu motora bez da diram ventila,mislim dali izadze komplet.Mislim da ovo moram da uradim posto hladan traktor' uopste' nemogu da upalim.Hvala
 

zilee

Član
Tu od
27 Stu 2011
Poruka
36
Evo kodnas su još jeftiniji
tomovinkovicslika208827.jpg
[/URL] Uploaded with ImageShack.us[/IMG]-----------------samo kakvi su.ima hrpa željeza za 250 e a ima i onih koji vrijede i očuvani su za takve se isplati dati i 4000-5000 e.ovaj sa slike se prodaje za 2000 kuna al sumljam da TO ikome treba


ha-pakleni stroj,dobre gume,ako smim primjetiti!
(ni moje nisu ništa bolje!!)


e,narode radilo se po tomici-rasuja se aksijalni ležaj u volanu pa ga moran zaminit.
umra san dok san isčupa volan(uz spec. izvlakač,ali nažalost ništa bez brusilice)
Mora sam volan zapilat bočno da zine i tek onda san ga izvuka(zavarit ću ga nema veze)
neko na forumu reče:.ebeš stroj koji nemoš napravit bez brusilice i aparata!
Evo majstori moji da vidite kako je susjed napravija izvlakač za volan.
 

Prilozi

  • P3080084.jpg
    P3080084.jpg
    47.7 KB · Pregleda: 316

bodul20

Član
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
188
Pozdrav svima,hocu da pitam posto sam ustanovio da kompresija od tv 730 bezi izmedzu glava motora i cilindar hocu da izvadimglavu motora i eventualno promenim brtvu.Moje pitanje je dali mogu da izvadim glavu motora bez da diram ventila,mislim dali izadze komplet.Mislim da ovo moram da uradim posto hladan traktor' uopste' nemogu da upalim.Hvala

ako se dobro sjećam (neka me isprave stariji članovi) moraš skinut onu kapu što ti je na vrhu i kad ju skineš vidiš ventile.onda te iznutrice ajmo reć (ventil, opruga itd) moraš sve povadit van i nakon toga ja mislim da skineš kapu cilindra (glavu)
ne moraš vadit cijelu osovinu koja vrti ventile ja mislim.to je onoliko koliko se ja sjećam od prije 7-8 godina.
probaj.ventile opruge moraš sigurno izvadit.a za ostalo probaš.ako ide ne moraš ako neće znaš proceduru
 

gorski

  
Tu od
2 Sij 2011
Poruka
408
Pozdrav svima,hocu da pitam posto sam ustanovio da kompresija od tv 730 bezi izmedzu glava motora i cilindar hocu da izvadimglavu motora i eventualno promenim brtvu.Moje pitanje je dali mogu da izvadim glavu motora bez da diram ventila,mislim dali izadze komplet.Mislim da ovo moram da uradim posto hladan traktor' uopste' nemogu da upalim.Hvala

Kako si otkrio da kompresija izlazi kod glave ??? jeli puknita ili ??
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh