• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Samir_732

Član
Tu od
1 Kol 2011
Poruka
241
Pošteno je!



Ako ti dimi između glave i cilindra onda sigurno taj spoj ne brtvi dobro i potreban je popravke
Glavu možeš vaditi bez diranja ventila. Otvori poklopac glave i sve če ti biti jasno. Pažljivo pogledaj u rupu (u cjev) gde stoje šipke koje idu iz motora u glavu na klavir ventila. To zapamti kako su bile da budeš onda pravilno sastavijo nazad.
Vjerujem da to nije jedini razlog lošeg paljenja. Trebalo bi provjeriti i predpaljenje i možda još koju drugu stvar ali ja bi prvo ove dvije stvari sredijo pa ako bude trebalo onda dalje.

Samir 732
Pozdrav dečko :)
Nadam se da se ne ljutiš danas posle naše priče zapravo šale, barem ja sam shvatijo to ko šalu. :icon_e_wink:

jutro dobri narode ma nema razloga za ljutnju viste jedna dobra raja ne zamjerini nista od ovih poruka ja znam daje sve ovo mala sala . ssucur ma nece plug proklit neki dan je radio ali nisam ga oprao :icon_jook:
 

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
:icon_eek: :eek: :icon_e_confused:
20571915.jpg

20571912.jpg

20571914.jpg

Ća bi reka GROF, kemijanje.
 

robert1m

Novi član
Tu od
18 Stu 2012
Poruka
21
Dimenje medzu glave motora i cilindar rjeseno ,ali samo sa jedan cilindar a sad duplo manje ama dimi i drugi.Ponovicu posao sad na drugi cilindar.Hvala sto ste mi pomogli
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Pozdravljen rojak. Imaš mogoče kakšen kontakt telefonsko številko?
Keber Ignac GSM 041 501 250.Mojem kolegi je menjo sredinu i montiro hidravlični volan.I na mojem tomi je njegov volan.Vrlo korektan majstor-priporučujem. :icon_super:
 

tomotraktor

Aktivni član
Tu od
16 Pro 2012
Poruka
412
ajde dečki ko dolazi u bjelovar javite se javno i kada

Šteta, što sam dalje, ovamo, uživam u obilascima ovakvih stvari. A trenutno nisam toliko moćan, da pređem toliki put samo radi razgledavanja. Možda nekada? :cool2:.
 

gorski

  
Tu od
2 Sij 2011
Poruka
408
http://www.polovniautomobili.com/oglas3142345/tomo_vinkovic_tv_418/ znam da je ovo hr forum,al opet mozda neko ima rodbinu u srbiji tacnije u vojvodini pa kad zatreba neki deo...
sad sam naisao na taj oglas.
Brane rado bih dosao,sigurno imaju i zadnje serije TV,tj kao eksponat,milina za gledati.

Ovo mi se svidja nema više podmazivanja !koliko košta ta reparacija sredine?kažu da je ta plastika nepoderiva i da sam sebe podmazuje šta mislite o tome?
viewer.php
[/URL][/IMG]:icon_thumright:
 

Markec

Član
Tu od
9 Ožu 2012
Poruka
282
Ovo mi se svidja nema više podmazivanja !koliko košta ta reparacija sredine?kažu da je ta plastika nepoderiva i da sam sebe podmazuje šta mislite o tome?
viewer.php
[/URL][/IMG]:icon_thumright:

Vidjeli Grof i ja u Hittneru. Čini mi se bolje jer je jeftinija reparacija kad prdne..
 

Postar

Aktivni član
Tu od
23 Stu 2012
Poruka
221
Iskreno da kazem ne znam koliko je reparacija sredine,nisam zvao. Meni se vise svidja kad ima podmazivanje nego kad nema.
 

gorski

  
Tu od
2 Sij 2011
Poruka
408
Vidjeli Grof i ja u Hittneru. Čini mi se bolje jer je jeftinija reparacija kad prdne..

Jeste sta o tome komentirali .Dali tako rade orginalne sredine ili?

Markec Hittner u sredinu stavlja teflno,
a ne plastiku

Hehehehehe ja sam samo tako rekao (plastika )ot kud znam od kojeg je materijala.

Iskreno da kazem ne znam koliko je reparacija sredine,nisam zvao. Meni se vise svidja kad ima podmazivanje nego kad nema.

pa daj pitaj tebi je lakše nazvati.:(wait):
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,290
Gorski nije bitno ke si rekel ti,
ja samo velim kak je jer sam se sa dečkima iz hidtnera spominal pa znam,
od kad više ne montiraju lijevanu čahuru do gusa,
već varena od vučene cijevi stavljaju unutra teflonsku presvlaku,
dok stara izvedva sredei ide gus po gusu kak i tomi
 

gorski

  
Tu od
2 Sij 2011
Poruka
408
Ma dobro nebitno šta je ko rekao! Šta je tebi bolja izvedba??to od hitnera ili tome vinkovića
 

tomotraktor

Aktivni član
Tu od
16 Pro 2012
Poruka
412
Ovo mi se svidja nema više podmazivanja !koliko košta ta reparacija sredine?kažu da je ta plastika nepoderiva i da sam sebe podmazuje šta mislite o tome?

Prijatelju, nema zglobne mašine koja je urađena kao TV, a da nema problema oko zgloba ili lufta na njemu, i mislim da i nije neki problem u 10-tak godina, jednom reparirati postojeći i vozi. Sve zavisi od čuvanja, kada bih rekao da zglob kod mog traktora nikada nije otvoren -to je za nepovjerovati, ali tako je još su orginalni ležajevi, lagao bi kada bih rekao da nema lufta i da je kao novo, ali ima za mene toliko da ga još neću raditi. Redovno podmazivanje, i to je to. Ja takođe traktor neopterećujem puno nazad, osim njegovih priključaka, prikolica je napravljena tako da većinu tereta nose gume i osovina. Sve zavisi od vozača, i kakvim uvjetima radi stroj.LP:drink:
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
Pa i teflon je plastika.....ovo je idealna pozicija za upotrebu plastike.....velika naležna površina, nema rotacije, odnosno zanemariva je.....teflon otporan na zaribavanje...jeftina i jednostavna upotreba. Ako se dobro napravi, puno bolje od gusa.....
 

gorski

  
Tu od
2 Sij 2011
Poruka
408
[QUOTEPrijatelju, nema zglobne mašine koja je urađena kao TV, a da nema problema oko zgloba ili lufta na njemu, Sve zavisi od vozača, i kakvim uvjetima radi stroj.LP:drink:

Ma razumijem ja šta ti kažeš i na mom tomi je još sve orginal i još šlaka ali sada moram rješiti luft na rupama svornjaka poderale se .a i ovo drugo će doći na red pa me zanimaju svojstva te plastike jer čujem da je to puno bolje od stavljanja kojekakvih čaura od čelika ili željeza.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh