• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

tomotraktor

Aktivni član
Tu od
16 Pro 2012
Poruka
412
Ma razumijem ja šta ti kažeš i na mom tomi je još sve orginal i još šlaka ali sada moram rješiti luft na rupama svornjaka poderale se i raslčomale.a i ovo drugo će doći na red pa me zanimaju svojstva te plastike jer čujem da je to puno bolje.

OK, onda se u potpunosti razumijemo, kada dođe do toga, da treba nešto raditi, treba tražiti najbolje i još ako je jeftinije riješenje to je super.:eek::
 

Postar

Aktivni član
Tu od
23 Stu 2012
Poruka
221
Eto na dedin TV,samo kardani menjani,tj reparacija krsta kardana. Al komplet sredina bas nikad,naravno koristi se dosta tomo. Sto se tice zadnjeg dela radjen 2x konusni
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,294
Ma dobro nebitno šta je ko rekao! Šta je tebi bolja izvedba??to od hitnera ili tome vinkovića

problem sredine je opterećene traktora i ona se ne troši
jednako po cijeloj dužina, već samo na kraljevim i to samo malo
lijevo i desno (nema velikih stalnim oscilacija terena)
mislim da je kombinacija telnon-gus malo bolja za kasniju reparaturu
jer lake izbije stara teflonska piksa dole i stavi nova piksa sa nadmjerom.
(kad se tomo počeo proizvoditi za teflon se nije ni znalo)
možda bi bilo dobro napraviti piksu na trn od elektobronce,
a čahuru sa unutarnje strane ispolirati samo kolika bi bila završna cijena je upitno

Na Tomo Vinkoviću nije problem odabir materija,
već dužina tran i čahure, što je donekle riješeno na seriji 800
(na kojoj sredina uz redovito održavanje puno više izdrži bez piksanja),
ali su pokvarili centralne bolcne koji prije otiđu nego na starim serijama (400-700).

Kod svih zglobaša (utovarivača i sl. sredina je najveća bolest)
jer je najveće opterećenje (jer je ko most preko rijeke)
kako je već rekao tomotraktor
 

gorski

  
Tu od
2 Sij 2011
Poruka
408
problem sredine je opterećene traktora i ona se ne troši
jednako po cijeloj dužina, već samo na kraljevim i to samo malo
lijevo i desno (nema velikih stalnim oscilacija terena)
mislim da je kombinacija telnon-gus malo bolja za kasniju reparaturu
jer lake izbije stara teflonska piksa dole i stavi nova piksa sa nadmjerom.

I ja mislim da je to bolje rješenje no najveća opterećenja po pitaju habanja (trošenja) čaure i trna sprjeda gornja a straga donja strana gledajući prema traktoru samo na tim mjestima se pokazala istrošenost znači da bi se opet na sredini tog teflona mogao pretokariti jedan mali plitki utor gdje bi se opet moglo podmazivati preko mazalice .E sada dali bi ta mast koristila ili odmagala teflonu to neznam.u svakom sličaju više se gusnata čaura nebi derala nego samo teflonska pikasa.
 

vtrbovi3

Član
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
88
I ja mislim da je to bolje rješenje no najveća opterećenja po pitaju habanja (trošenja) čaure i trna sprjeda gornja a straga donja strana gledajući prema traktoru samo na tim mjestima se pokazala istrošenost znači da bi se opet na sredini tog teflona mogao pretokariti jedan mali plitki utor gdje bi se opet moglo podmazivati preko mazalice .E sada dali bi ta mast koristila ili odmagala teflonu to neznam.u svakom sličaju više se gusnata čaura nebi derala nego samo teflonska pikasa.

Ma to ti ljuban jole napravi i nećeš dugo čekati 2-3 mjeseca.hahahhaha
:icon_lol:
 

bodul20

Član
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
188
jel zna netko koliko dođe sat za njega?mislim na ovaj što broji radne sate.meni ne radi tj već djedu nije radio.u početku se sjećam da se je još vrtio ali kasnije je riknuo a ovaj ga nikad nije zamijenio.ili je bolje možda to popravit/reparirat ako je moguće.
zadnje što je stao je 22 509 radnih sati
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,066
jel zna netko koliko dođe sat za njega?mislim na ovaj što broji radne sate.meni ne radi tj već djedu nije radio.u početku se sjećam da se je još vrtio ali kasnije je riknuo a ovaj ga nikad nije zamijenio.ili je bolje možda to popravit/reparirat ako je moguće.
zadnje što je stao je 22 509 radnih sati

Misliš reč 225 09
 

gorski

  
Tu od
2 Sij 2011
Poruka
408
jel zna netko koliko dođe sat za njega?mislim na ovaj što broji radne sate.meni ne radi tj već djedu nije radio.u početku se sjećam da se je još vrtio ali kasnije je riknuo a ovaj ga nikad nije zamijenio.ili je bolje možda to popravit/reparirat ako je moguće.
zadnje što je stao je 22 509 radnih sati

Takav šta ti imaš ako je orginalni više nema za kupiti a čudi me da je stao raditi jer meni još radi a radi od 79 god:icon_kidra:
 

dbolfek1

Član
Tu od
15 Svi 2011
Poruka
31
I ja mislim da je to bolje rješenje no najveća opterećenja po pitaju habanja (trošenja) čaure i trna sprjeda gornja a straga donja strana gledajući prema traktoru samo na tim mjestima se pokazala istrošenost znači da bi se opet na sredini tog teflona mogao pretokariti jedan mali plitki utor gdje bi se opet moglo podmazivati preko mazalice .E sada dali bi ta mast koristila ili odmagala teflonu to neznam.u svakom sličaju više se gusnata čaura nebi derala nego samo teflonska pikasa.

Pozdrav dečki,
teflonom bi se mogla ispiksati sredina i to teflonskom folijom debljine od 1 do 1,5 mm jer se takva folija može nabaviti .
Tada se u ženski dio sredine ureže utor i u njega se ubaci teflonska folija a kasnije se trn potokari na mjeru.
Ali po meni je teflon daleko premekan a to znam iz iskustva jer radimo sa raznim vrstama teflona već 25 godina.
Daleko bolje rješenje je novilon oillon.
To je novilon sa mikro granulama ulja.
Klizna svojstva su mu do 7 puta bolja od najbolje bronce a i daleko je tvrđi od teflona.
Vjerojatno se i novilon može nabaviti u foliji.
Pravi bi posao bio kada bi se trn metalizirao da se dobije tvrdoča oko 55 Rc
i tada ubaciti novilon u ženski dio.
Kada bi došlo do lufta samo bi se promjenila folija i deri dalje a do zaribavanja nebi moglo doći.
Ja mislim da agt ima ugrađen novilon i to se je jako dobro pokazalo.

Lp.
 

zilee

Član
Tu od
27 Stu 2011
Poruka
36
Magla, ja kupio obične pocinčane lance u željezariji iste debljine,izmiriš dužinu i gas u željezariju(oko 50-tak kn)
 
Posljednje uređivanje:

zilee

Član
Tu od
27 Stu 2011
Poruka
36
Mislim da mi se sviđa ova ideja sa teh.najlonom (plastikom),naime,radio sam dosta sa tim materijalom na tokarilici još prije 20-tak god. dosta remenica pa čak i zupčanika za tekstilnu industriju.
To su inžinjeri ubacivali čak umjesto metalnih dijelova jer im se bolje pokazalo za rad.
Bio je još jedan materijal s kojim smo dosta radili --TEKSTOLIT--- neka miješavina plastike kuhanog drva i nekakvih vlakana,smrdi ka sam vrag pri obradi i mislim da je prekrut za sredinu-bolji je teh.najlon,eto kaže kolega i taj novilon,ali triba doobro paziti sa plastikom ima je x vrsta pa te trgovac lako privari ako neznaš!
definitivno će bit bolje od čistog spoja metal-metal.
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,294
Pozdrav dečki,
teflonom bi se mogla ispiksati sredina i to teflonskom folijom debljine od 1 do 1,5 mm jer se takva folija može nabaviti .
Tada se u ženski dio sredine ureže utor i u njega se ubaci teflonska folija a kasnije se trn potokari na mjeru.
Ali po meni je teflon daleko premekan a to znam iz iskustva jer radimo sa raznim vrstama teflona već 25 godina.
Daleko bolje rješenje je novilon oillon.
To je novilon sa mikro granulama ulja.
Klizna svojstva su mu do 7 puta bolja od najbolje bronce a i daleko je tvrđi od teflona.
Vjerojatno se i novilon može nabaviti u foliji.
Pravi bi posao bio kada bi se trn metalizirao da se dobije tvrdoča oko 55 Rc
i tada ubaciti novilon u ženski dio.
Kada bi došlo do lufta samo bi se promjenila folija i deri dalje a do zaribavanja nebi moglo doći.
Ja mislim da agt ima ugrađen novilon i to se je jako dobro pokazalo.

Lp.

a gdje gus cemetirat,
još nisam čul da netko to radi,
možda da rade iz čelika lakše bi bilo cementiranje ili sl.
toplinsku - kemijsku obradu
 

tv 732 A

Član
Tu od
31 Ožu 2012
Poruka
138
Jeste sta o tome komentirali .Dali tako rade orginalne sredine ili?



Hehehehehe ja sam samo tako rekao (plastika )ot kud znam od kojeg je materijala.



pa daj pitaj tebi je lakše nazvati.:(wait):

pozdrav prijatelji, nisam se odavno javio, ja sam na svom tomici reparirao sredinu i mene je izašlo oko 200 eura, mada sam i provjeraovao koliko košta nova sredina, naravno i muški i ženski dio, izađu oko 500 eura, kod nas u BiH.:(rofl):
 

gorski

  
Tu od
2 Sij 2011
Poruka
408
pozdrav prijatelji, nisam se odavno javio, ja sam na svom tomici reparirao sredinu i mene je izašlo oko 200 eura, mada sam i provjeraovao koliko košta nova sredina, naravno i muški i ženski dio, izađu oko 500 eura, kod nas u BiH.:(rofl):

Tako je i kod nas cijena no to je standarda reparatura naš forumaš to radi i jeftinije ali mislim da on to dobro radi jer ima iskustva u tome a isto je cijena i za nove no vidio sam tu plastiku u stvari kako Dragec kaže novilon oillon. to bi bilo skoro pa vječno nakon reparacije.poslao sam par mejlova tvrtkama koje to proizvode odnosno lijevaju dali bi se moglo kod njih kupiti materijal a oda nije problem pretokariti i upasati.vidi na stranici ispred moju poruku i klikni na link .
 

bodul20

Član
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
188
Misliš reč 225 09

nemam pojma. ne znam jesu li to tisuće ili stotine. ima 5 brojeva pa sam zaključio logički da bi moglo biti 22 509.onda to na kraju su minute ili?

gorski:
a ne znam.al rto ne radi.osigurači su svi novi jer sma ih bio stavio ja pred godinu dana iako bespotrebno jer je struja takva kakva je tj nije al on ne radi.
al kažem da kad sam ja bio klinac a on ga je nabaio 96 znači imao sam 3 godine i još se sjećam dana kad je uletio u dvorište sa njim jedva se zaustavio :(giggle): tako da ono što je meni u glavi moralo je bit tih godina 96-97-98-99.jer znam da kasnije kad sam ja već krenuo u osnovnu školu da nije radio.
a dobro nešto ćemo nabavit.jel ima bilo kakav radni sat za njega?al ovakav analogni i koliko bi došao (cca)
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
Na vrh