• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

tomo522

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2012
Poruka
699
da, umjesto svječice našarafit cijev za pumpanje...to bi bio multipraktik onda....još da more i pivu usput napraviti....uh

ha haa tomo meni bi trebalo samo za pivu još da je ladna:icon_pidu::icon_pidu:
 

senad75

Član
Tu od
5 Sij 2013
Poruka
64
Hvala vam na odgovorima :) slike če biti poslije rada još je mokro a i rano je,a što se tiče rolbara ja ga nemam na traktoru a tomica je trajno registrvan :(giggle): .....a treba bih ugraditi zbog sebe mada smeta kad se provlači kroz granje kontam da je najbitnije voditi računa i biti oprezan prilikom svakog rada na kritičnim mjestima
 

tomotraktor

Aktivni član
Tu od
16 Pro 2012
Poruka
412
Hvala vam na odgovorima :) slike če biti poslije rada još je mokro a i rano je,a što se tiče rolbara ja ga nemam na traktoru a tomica je trajno registrvan :(giggle): .....

Pozz. senad75, traktor jeste registrovan trajno, ali nije trajno osiguran. Možda te to malo zbunjuje,:icon_scratch:, ali provjeri. Ako hoćeš 100% da je uredno, svake godine po isteku police osiguranja s traktorom, prometnom dozvolom i policom na tehnički, potom uplata nove police, potom u PS po stiker i to je to. Tada si osiguran i registriran trajno odnosno do isteka police.:cool2:
 

Postar

Aktivni član
Tu od
23 Stu 2012
Poruka
221
Kod mene sto se tice vecih traktora radi se tehnicki svake godine,dobija se karton i pecat itd naravno i za prikolicu takodje. Tomi Vinkovic to ne uzimam,jer bespotrebno,sve njive,vocnjaci i baste su mi udaljene max 2.5km. A selo svako svakog zna tako da...
 

tomotraktor

Aktivni član
Tu od
16 Pro 2012
Poruka
412
Kod mene sto se tice vecih traktora radi se tehnicki svake godine,dobija se karton i pecat itd naravno i za prikolicu takodje. Tomi Vinkovic to ne uzimam,jer bespotrebno,sve njive,vocnjaci i baste su mi udaljene max 2.5km. A selo svako svakog zna tako da...

Ma tako je i kod mene, već sam rekao na ove male traktore nitko ne obraća pažnju, a većinom se vozaju po dvorištima.:eek::
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Kako je kod vas sa obaveznom opremom(prva pomoč,trokut,žarulje).Kod nas to mora svaki imat na traktoru.Jeste za tomu je to malo smješno ali isto je traktor.Koliko vidim na forumu to niko nema,pa me zanima kad pravite tehnički jel to traže od vas.:icon_scratch:
 

brane30

Član
Tu od
9 Velj 2011
Poruka
533
Kako je kod vas sa obaveznom opremom(prva pomoč,trokut,žarulje).Kod nas to mora svaki imat na traktoru.Jeste za tomu je to malo smješno ali isto je traktor.Koliko vidim na forumu to niko nema,pa me zanima kad pravite tehnički jel to traže od vas.:icon_scratch:

traze samo na tehnickom a poslije ne treba :eek:::8):
 

tomotraktor

Aktivni član
Tu od
16 Pro 2012
Poruka
412
Kako je kod vas sa obaveznom opremom(prva pomoč,trokut,žarulje).Kod nas to mora svaki imat na traktoru.Jeste za tomu je to malo smješno ali isto je traktor.Koliko vidim na forumu to niko nema,pa me zanima kad pravite tehnički jel to traže od vas.:icon_scratch:

Mi smo očigledno daleko još od EU, kakva prva pomoć:icon_rofl::icon_rofl::icon_rofl:
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
A za dezinfekciju to bi skoro trebalo da imate,barem za u šumu.Kod mene je.:drink:
 

Postar

Aktivni član
Tu od
23 Stu 2012
Poruka
221
Ne kazem da nije da je bespotrebna prva pomoc,u sumi,njivi itd,za ne daj boze. Al kod mene na tomu i flasu vode i piva nemam gde da stavim kamoli prvu pomoc. U veci traktor je obavezna flasica rakije,pivo ili vino,zavisi od posla,i naravno nesto da se zamezi ;)
 

tomotraktor

Aktivni član
Tu od
16 Pro 2012
Poruka
412
U veci traktor je obavezna flasica rakije,pivo ili vino,zavisi od posla,i naravno nesto da se zamezi ;)

Ma ovo ću ja ako nemam gdje, u džep strapati ako ništa, grlo se mora ovlažiti.:icon_jook:
 

bodul20

Član
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
188
kod nas je situacija sljedeća:
daleko nam je odlazit do tehničkog (30km) pa onda oni dolaze u veće mjesta kao npr Malinsku koja je od mene kojih 15 km.
a scena na registraciji je ovakva.ljudi koji to slikaju uzmu sa sobom onaj trokut narančasti prislone ga tek olko da stoji slikaju, pa ga stave na prikolicu, slikaju i to je to.

zaštitni luk nitko nema nego je jedan čovjek to napravio.uzeo je dugački cijev, savio ju da bude kao luk a na krajevima cijevi je stavio L profil i to navario i ofarbao. i onda on dođe prvi to ostavi tamo i svatko tko dođe to samo postavi između blatobrana slika se (skupa sa trokutom) skine, stavi sa strane pa kad nekome drugome treba uzme.i na kraju dana dođe vlasnik pokupi i ode doma
 

tomo420

Član
Tu od
20 Sij 2011
Poruka
710
kod nas je situacija sljedeća:
daleko nam je odlazit do tehničkog (30km) pa onda oni dolaze u veće mjesta kao npr Malinsku koja je od mene kojih 15 km.
a scena na registraciji je ovakva.ljudi koji to slikaju uzmu sa sobom onaj trokut narančasti prislone ga tek olko da stoji slikaju, pa ga stave na prikolicu, slikaju i to je to.

zaštitni luk nitko nema nego je jedan čovjek to napravio.uzeo je dugački cijev, savio ju da bude kao luk a na krajevima cijevi je stavio L profil i to navario i ofarbao. i onda on dođe prvi to ostavi tamo i svatko tko dođe to samo postavi između blatobrana slika se (skupa sa trokutom) skine, stavi sa strane pa kad nekome drugome treba uzme.i na kraju dana dođe vlasnik pokupi i ode doma

ovo je jako lijepa reklama za ljude iz tehničkog....dok netko ne pročita ovo pa više neće biti takvih "povlastica"...
 

magla

Član
Tu od
11 Ožu 2008
Poruka
325
izgleda da u malinskoj još ima dobri ljudi,
kod nas nije tako strašno isto dođu u selo al tratori moraju bit anj ca, lukovi moraju imati atest, i svako svoj trokut,
a u draganiću su morali kad su išli na tehnički imat i račun da su kupili trokut jer su jedan drugome posuđivali (a koda mu nemre posudit i račun) :icon_e_biggrin
 

isalopek

Aktivni član
Tu od
15 Ruj 2010
Poruka
526
izgleda da u malinskoj još ima dobri ljudi,
kod nas nije tako strašno isto dođu u selo al tratori moraju bit anj ca, lukovi moraju imati atest, i svako svoj trokut,
a u draganiću su morali kad su išli na tehnički imat i račun da su kupili trokut jer su jedan drugome posuđivali (a koda mu nemre posudit i račun) :icon_e_biggrin

Najveća glupost ikad, da moraš imati račun trokuta, pa baciš ga čim iz trgovine izađeš, a ne da bi ga morao čuvat...!!!! G-l-u-p-o-s-t :(devil):
 

gorski

  
Tu od
2 Sij 2011
Poruka
408
ovo je jako lijepa reklama za ljude iz tehničkog....dok netko ne pročita ovo pa više neće biti takvih "povlastica"...

Dogodine neka ne ide bez atesiranog zaštitnog luka i rotirke :icon_axe:jer neće proći 100%

Najveća glupost ikad, da moraš imati račun trokuta, pa baciš ga čim iz trgovine izađeš, a ne da bi ga morao čuvat...!!!! G-l-u-p-o-s-t :(devil):

Kada su prije ljudi kupovali traktore nije ih bilo obavezno registrirati no prva registracija nije moguća bez računa i kupoprodajnog ugovora ako si kupio traktor već registriran traktor ne treba nikakve račune ima knjižicu i kupoprodajni sve isto kao kod auta, ako nema računa šta je u većini slučajeva jer to ljudi nisu čuvali nego negdje zabacili tako da se izgubilo e tada je čuvjek trebao otići javnom biljezniku sa dva svedoka koji će potvrditi da je traktor njegovo vlasništvo ali moraju biti stariji od traktora (svjedoci):icon_e_biggrin:To je tako napravljeno da se do ulaska u eu mogu svi traktori registrirati vjerojatno to više neće vrjediti nakon ulaska zato svi koji imate plan registrirati imate još malo vremena.raspravljalo se o ovom i prije:
 
Posljednje uređivanje:

Samir_732

Član
Tu od
1 Kol 2011
Poruka
241
Tvoje zadnje četiri riječi podpisujem.
Kako si mogal pročitat ja sam imao štangu ali mi se činula preslaba pa sam tražijo originalnu zaštitu koja mi nudi nešto više sigurnosti.
Svaki zna za sebe ali sigurnost bi trebala biti na prvom mjestu.



Znam ja tebe i znam na što si mislijo :(nod):
He he, nema zakona iznad zakona.




A što ti treba????? Da dođem kod tebe pa da ti promjenim Ili nešto drugo?

pa akoti nije mrsko haj zamjeni trebami rodaku .,:icon_jook:
 

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,383
izgleda da u malinskoj još ima dobri ljudi,
kod nas nije tako strašno isto dođu u selo al tratori moraju bit anj ca, lukovi moraju imati atest, i svako svoj trokut,
a u draganiću su morali kad su išli na tehnički imat i račun da su kupili trokut jer su jedan drugome posuđivali (a koda mu nemre posudit i račun) :icon_e_biggrin

Nemoj ti meni moj rodni kraj vrijeđat !!! ja trokut imam sam kad idem na registraciju ništ drugo al ja i stari napravili trokut od aluminija ja mislim i sad je to zakon jer nam je par puta razbilo trokut sad je to tip top na 549 i u ostalom kakav te račun spopo ja i stari bez tog idemo i traktor se registrira
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh