• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

senad75

Član
Tu od
5 Sij 2013
Poruka
64
pošto sam neiskusan sa ovim tv zanima me kojom je brzinom najbolje orati i frezat traktor je 522 a plug jednobrazdni batuje e sad jeli 10 ili 12 nisam siguran,teren po prilično ravan i obradzivan .........skontaču sam al da čejem vaše mišljenje :drink:
 

gorski

  
Tu od
2 Sij 2011
Poruka
408
pošto sam neiskusan sa ovim tv zanima me kojom je brzinom najbolje orati i frezat traktor je 522 a plug jednobrazdni batuje e sad jeli 10 ili 12 nisam siguran,teren po prilično ravan i obradzivan .........skontaču sam al da čejem vaše mišljenje :drink:

U drugoj sporoj.
 

brane30

Član
Tu od
9 Velj 2011
Poruka
533
pošto sam neiskusan sa ovim tv zanima me kojom je brzinom najbolje orati i frezat traktor je 522 a plug jednobrazdni batuje e sad jeli 10 ili 12 nisam siguran,teren po prilično ravan i obradzivan .........skontaču sam al da čejem vaše mišljenje :drink:

druga spora pa po gasu i ima da stavis slike oranja :icon_weed:
 

Postar

Aktivni član
Tu od
23 Stu 2012
Poruka
221
pošto sam neiskusan sa ovim tv zanima me kojom je brzinom najbolje orati i frezat traktor je 522 a plug jednobrazdni batuje e sad jeli 10 ili 12 nisam siguran,teren po prilično ravan i obradzivan .........skontaču sam al da čejem vaše mišljenje :drink:

Bas kao i ostali uvazeni clanovi sto su rekli,2spora i samo gas. Prekjuce sam preoravao bastu,posto nadjubreno bilo malo proklizavao al isao dobrih 10cm u dubinu ako ne i vise,zurio sam pa nisam se setio da izmerim tacnu dubinu. Posle toliko vremena uzivao sam voziti tomicu hehe
 

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
pošto sam neiskusan sa ovim tv zanima me kojom je brzinom najbolje orati i frezat traktor je 522 a plug jednobrazdni batuje e sad jeli 10 ili 12 nisam siguran,teren po prilično ravan i obradzivan .........skontaču sam al da čejem vaše mišljenje :drink:
Kreni sa drugom sporom, zavisi od zemlje.
Ovo dole ide sa drugom brzom i 1/3 gasa.
http://www.youtube.com/watch?v=_c0slWzw93M

Na kakav način imaš riješen pogon, istosmijerni ili kontra?.
kontra, oba se vrte prema unutra
Bravo, to sam i mislio.:icon_scratch:
 

teškar

Član
Tu od
12 Pro 2010
Poruka
945
ja i gorski išli u sloveniju črnomelj i ustanovili da su skuplje i to dosta
Možda kod malih prodavača. Ali kod Furlana i Lašiča su jeftinije, a još i dobiš povrat poreza. Ja sam kod njih kupovao gume i za traktor i za auto i dosta uštedio.
 

bodul20

Član
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
188
jel može netko bacit podatke (broj telefona,mail) od te firme koja prodaje te gume.čisto me zanima sve to skupa pa da malo vidim da li se to isplati.jer opet moram dat vulkanizeru da mi skine sa felge i opet stavi na felgu.a ako je razlika na kraju 50 kn onda mi se ne da mučit sa naručivanjem i čekanjem
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,293
A sad ono drugo što me zanima.
moj traktor je 77 godište i jedan je od prvih modela serije 730 jer su te godine počeli izlazit.u knjižici piše čak i broj šasije (čini mi se da je šasij98.znači po tome trebao bi biti u prvih 100 zar ne?a) piše još i da ima 30 ks (22kw) i 900ccm.e sad da li su kasnije počeli izlazit dvocilindrični motori za tv 731,732 koji su imali oko 1100ccm?jer evo neki ljudi tu iz mog mjesta imaju dvocilindra koji im ide u 3. brzoj na uzbrdo bez problema iako imaju punu prikolicu drva.ja sam sa svojim probao samo do pola a onda je počeo lagano izbacivati crni dim pa sam tu stao i prebacio u 2. brzinu
mene zanima da li oni imaju original motor ili je tu nešto kemijano?i da li bi bilo moguće stavit taj isti motor na mojega, što ja ne bi napravio ali me čisto zanima.sve to mi nije nekako jasno

Pozdrav i dobro došao!

To što imaš broj šasije 98, ne mora značiti da je napravljen među prvih
100, jer u tomi su brojevi šasija išli iz 0 kad su započinju novu seriju traktora
(određen roj traktora sa određenom opremom, kad su nešto izmjenjivali ili unapređivali) broj šasije je započinjao izpočetka.

Od kud ti podatak da motor LDA 672 ima 900 kubika,
svi motori LDA 672 imaju 1346 kubika radne zapremine.
Netko ti je dao krive podatke.

Što se tiče bijelog ima moja preporuka,
za početak očistiti rezervar goriva, i lajtunge,
izmijeniti filter nafte. Jer gorivo ti je staro i vjerojatno puno vlage...
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
a dobro hidraulički.znam da je hidraulički nego kažem servo jer sam eto tako naučen :smile:
a onaj komad ispod sica što je za dizanje to imam u garaži.to je djed bio skinuo jer je napravio neke preinake sa blatobranima da budu čvršći pa ja mislim da je zbog toga.ili je to čak skinuo da malo olakša traktora da lakše hvata u okretaje ili tako nekako.ne sjećam se više iskreno rečeno.

Moguče je da je skinuo zbog zaštite vozača koja kažeš da nije original od tvog traktora nego od manjeg. To mi najviše pije vode jer sve ostalo nema neke logike. Traktor treba otežit a ne olakšat da bi on bio zmogljiviji. Pošto je to skinuo nije imao nosača za blatobrane pa je stoga morao praviti preinake za njih.

Ja bi hidrauliku sigurno vratijo nazad jer ti može ona dobro poslužit u puno situacija. Blatobrane napraviti kako su bili a može se ih i ojačati (ja sam to več napravil). Što se zaštite tiče, najbolja je originalna jer nema problema na tehničkom. Mogla bi se i ova malo prepraviti, pripasati ali kako bi to prošlo na tehničkom??? To zavisi koliko su ovi vaši ozbiljni, ovako ljepo rečeno.
 

tomotraktor

Aktivni član
Tu od
16 Pro 2012
Poruka
412
Prvotno napisano od Firemanpetar:
Što se zaštite tiče, najbolja je originalna jer nema problema na tehničkom. Mogla bi se i ova malo prepraviti, pripasati ali kako bi to prošlo na tehničkom??? To zavisi koliko su ovi vaši ozbiljni, ovako ljepo rečeno.

Pozz. Firemanpetar, čitam ovaj tvoj postav, nije mi jasno, ovo oko zaštitnog luka na TV ako mislimo na isto, u vezi problema, oko tehničkog pregleda. Kao prvo da kažem da kod mene se ovi manji traktori još neregistriraju -nemaju problema s policijom. ali nebitno to. Moje pitanje je: TV 730, kao moj, od Gorskog, bodula i dr. znači plava serija, kod njih fabrički nije bila ta zaštita, pa kako da sada to i kod njih na tehničkom traže? LP:(hi):
 
Posljednje uređivanje:

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,293
u hrvatskoj svi traktori koji se registriravaju,
a registrirani su prvi puta posle 1984 godine
bez obzira dali tvornički imali ili ne moraju imati
zaštitni luk protiv prevrtanja ili zaštitnu kabinu
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Pozdrav Tomotraktor! :(hi):

Koliko je meni poznato u HR moraju imati zaštitu da se može regat. Možda griješim ali mislim da ne. Isto kod nas, moraš imati. Ko nema nek si nabavi, radi sigurnosti. Moj TV 731 u originalu nije imao ali prijašnji vlastnik si je nešto nabavil ali taj luk se meni nije dopao jer je bio preslab. Tako sam onda tražijo drugi i nekom srečom došao do origi od 732 i to jako povoljno.

Kod vas to izgleda još nije tako oštro pa se može proči i bez reganja. Dobro, nit kod nas policija baš ne traži i čeka na traktoriste ali zna se što mora biti i ako dođe do nešto nema ti spasa ako nije sve ok.
 

tomotraktor

Aktivni član
Tu od
16 Pro 2012
Poruka
412
u hrvatskoj svi traktori koji se registriravaju,
a registrirani su prvi puta posle 1984 godine
bez obzira dali tvornički imali ili ne moraju imati
zaštitni luk protiv prevrtanja ili zaštitnu kabinu

OK, sada je sve jasno. Kažem kod mene nema problema, a ovi manji traktori takođe puno i ne izlaze van dvorišta, sve je to manje više za kućnu radinost. LP.:cool2:
 

tomotraktor

Aktivni član
Tu od
16 Pro 2012
Poruka
412
Pozdrav Tomotraktor! :(hi):

Kod vas to izgleda još nije tako oštro pa se može proči i bez reganja. Dobro, nit kod nas policija baš ne traži i čeka na traktoriste ali zna se što mora biti i ako dođe do nešto nema ti spasa ako nije sve ok.

Kod mene prijatelju nema tih problema, a znaš što sam po profesiji pa ako tko i smije vozat neregistrirano smijem ja. LP :icon_fU:
 

tomo522

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2012
Poruka
699
e prijatelju vidit ćeš kad i kod vas bude taj zakon,moj tomo isto nije imao original al sam ga morao napravit jer nema prolaza na tehničkom..kod vas je još dobro
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
DECKi... Kad sam kupio Ursusa, nisam imao sigurnosnu stangu iznad glave !! Na TV-u imam originalnu !!
Al sam na Ursusa sam stavio stgangu i ne zbog nekog slova zakona ili tehnickog NEGO ZBOG SVOJE GLAVE !!
Pogledajte link pa ce vam sve biti jasnije !
http://www.youtube.com/watch?v=JJOiAlbGUuo
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh