• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Pozdravljen bodul 20.Na tvom mestu ja bi ispraznio rezervar i nalio nove friške nafte pa ga provozat pa da se vidi ima li razlike.Moguče da je krivac samo staro gorivo.Probaj to ti je najmanji strošak.
 

stjepko

Aktivni član
Tu od
15 Tra 2010
Poruka
225

Milky

Član
Tu od
8 Tra 2008
Poruka
161
[IMG=http://img4.imageshack.us/img4/3884/img5562qg.jpg][/IMG]

Uploaded with ImageShack.us

Kad skineš pumpu sa rezervoara, ona tri vijka što se vide i jedan ispod remenice, filter ti dođe unutar u rezervoaru. Uvrće se u onaj veći otvor ispod ventila razvodnika hidraulike kljuć 22. Ako treba slika filtera imam je negdje ali je trenutno ne mogu naći. Pozzz...

Hvala Stjepko na odgovoru! Ako pronađeš sliku filtera ajd molim te postavi ju na forum, pa da vidim kako izgleda! Jel znaš možda koliko dođe novi u slučaju da je stari loš?
 

bodul20

Član
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
188
pozdrav bodul20 i dobro nam došao

da sam na tvojem mjestu ja bi mu prikačijo frezu ili plug i deri! ako bi nakon toga dimio bjelo..onda izgleda da generalka ne gine

daj nemoj me strašit :(whew):

Pozdravljen bodul 20.Na tvom mestu ja bi ispraznio rezervar i nalio nove friške nafte pa ga provozat pa da se vidi ima li razlike.Moguče da je krivac samo staro gorivo.Probaj to ti je najmanji strošak.

a vidiš o tome uopće nisam razmišljao.moglo bi biti jer je ta nafta stara sigurno već 3 godine a i više.
no dobro.sada kad sam doznao jednu više ostavit ću to sad malo do ljeta kad budem imao vremena za te radove pošto mi je sad više fakultet u igri.hvala vam


A sad ono drugo što me zanima.
moj traktor je 77 godište i jedan je od prvih modela serije 730 jer su te godine počeli izlazit.u knjižici piše čak i broj šasije (čini mi se da je šasija) 98.znači po tome trebao bi biti u prvih 100 zar ne?piše još i da ima 30 ks (22kw) i 900ccm.e sad da li su kasnije počeli izlazit dvocilindrični motori za tv 731,732 koji su imali oko 1100ccm?jer evo neki ljudi tu iz mog mjesta imaju dvocilindra koji im ide u 3. brzoj na uzbrdo bez problema iako imaju punu prikolicu drva.ja sam sa svojim probao samo do pola a onda je počeo lagano izbacivati crni dim pa sam tu stao i prebacio u 2. brzinu
mene zanima da li oni imaju original motor ili je tu nešto kemijano?i da li bi bilo moguće stavit taj isti motor na mojega, što ja ne bi napravio ali me čisto zanima.sve to mi nije nekako jasno
 

Dydy

Član
Tu od
6 Tra 2009
Poruka
306
daj nemoj me strašit :(whew):



a vidiš o tome uopće nisam razmišljao.moglo bi biti jer je ta nafta stara sigurno već 3 godine a i više.
no dobro.sada kad sam doznao jednu više ostavit ću to sad malo do ljeta kad budem imao vremena za te radove pošto mi je sad više fakultet u igri.hvala vam


A sad ono drugo što me zanima.
moj traktor je 77 godište i jedan je od prvih modela serije 730 jer su te godine počeli izlazit.u knjižici piše čak i broj šasije (čini mi se da je šasija) 98.znači po tome trebao bi biti u prvih 100 zar ne?piše još i da ima 30 ks (22kw) i 900ccm.e sad da li su kasnije počeli izlazit dvocilindrični motori za tv 731,732 koji su imali oko 1100ccm?jer evo neki ljudi tu iz mog mjesta imaju dvocilindra koji im ide u 3. brzoj na uzbrdo bez problema iako imaju punu prikolicu drva.ja sam sa svojim probao samo do pola a onda je počeo lagano izbacivati crni dim pa sam tu stao i prebacio u 2. brzinu
mene zanima da li oni imaju original motor ili je tu nešto kemijano?i da li bi bilo moguće stavit taj isti motor na mojega, što ja ne bi napravio ali me čisto zanima.sve to mi nije nekako jasno

Bodul , ako pak zakljucis da trebas drugi motor , imam ja lombardinija 9 LD 625 - 2 dvocilindras odlican a ide jeftino !
Osim glava pumpe i limova na njemu je sve apsolutno novo imam cak i racune za dijelove koje sam donio iz italije za sloziti ga !
 

gorski

  
Tu od
2 Sij 2011
Poruka
408
A sad ono drugo što me zanima. moj traktor je 77 godište i jedan je od prvih modela serije 730 jer su te godine počeli izlazit.u knjižici piše čak i broj šasije (čini mi se da je šasija) 98.znači po tome trebao bi biti u prvih 100 zar ne?piše još i da ima 30 ks (22kw) i 900ccm.e sad da li su kasnije počeli izlazit dvocilindrični motori za tv 731 kaže:
Tvoj traktor ima lombardinijev motor 30 konja čak i u serijama 731 je indentičan motor znači isti 30 konja ,serija 732 ima motor radjen po toj licenci znači opet isti sa 30 konja nema nikakvih razlika u snazi a to znači da to sta baca bjeli dim nema veze sa gorivom nego sa sagorjevanjem ulja koje prolazi kroz karike iz motora a može izlaziti i izmedju ventila i vodilica i ako u gumice oštećene e sada pitanje (dali i ako da koliko troši ulja)naveo si da nema snage i da moraš šaltati u nižu brzinu i to moze ukazivati na taj problem ali i na to šta trošiš ložu pa je logično da je traktor slabiji a i na poderanu lamelu nikako na ono sta ti misliš.Naime ti lombatdini motorima se desi da se unutarnja strana cilindra tako jako ispolira da iako su karike dobre zna puštati ulje tako da ga treba zabrusiti brusnim papirom u kružnim pokretima kako bi se stvorio oblik mrežice a kada se to rastavi promjenu se i karike i vidi se sve ostalo i ako je potrebno napravi.nadji nekog tko se razumije u dizel motore neka ti sve pregleda jer takav motor kada se sredi je ko nov.:icon_thumright:sumljiva mi je ta lamela ako je nikad nitko nije mjenjao a po tvom opisu traktor je vozio samo u brdo i na nepristupačne terene moguće da je i to uzrok šta slabije vuče .
 
Posljednje uređivanje:

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
Pozdrav!
Zanimam se za Tomicu, vec sam se dopisivao sa jednim kolegom sa foruma ali sam na zalost izbrisao poruke i mail.
Zanimaju me Tomice serije 8 ( jer su noviji), jaci od 20ks. Koji bi mi preporucili? Koda da mi je ostalo u sjecanju da je rekao da izbjegavam 826.
Trebat ce mi za malcanje i spricanje, mozda par puta frezat.
Jel zna netko sta je sa onim tt-om na njuskalu za 30 000kn, oglas pogledan 20 000 puta i jos se prodaje?
 

gorski

  
Tu od
2 Sij 2011
Poruka
408
Pozdrav Zanimaju me Tomice serije 8 ( jer su noviji), jaci od 20ks. Koji bi mi preporucili? Koda da mi je ostalo u sjecanju da je rekao da izbjegavam 826.

To sta su noviji misliš da su manje poderani heheheh:(rofl):sve to novije po meni nije i bolje svi imaju iste ili slične motore kao stari samo taj 826 ima slavijin koji se nije pokazao baš dobro iako neki sa njim nemaju problema i 822 rugerrinijev koji je odličan.ti traktori su samo malo duži nekuh 5 cm i to samo zbog jače izvedene sredine i imaju standardni kardan još neke sitnice tebi ostaje onda 830 koji ima motor kao i serija 700 od 30ks:icon_thumright:
A to sta se taj sa njuskala ne prodaje pa ljudi nemaju novca i vidi mjesto gdje se prodaje pa to je za taj kraj igračka od traktora da je to kod mene u g kotaru već bi se odavna prodao.jeli to ovaj???
viewer.php
[/URL][/IMG]
 
Posljednje uređivanje:

magla

Član
Tu od
11 Ožu 2008
Poruka
325
slike odozdo roto kose
 

Prilozi

  • 02032013009.jpg
    02032013009.jpg
    53.2 KB · Pregleda: 1,210
  • 02032013008.jpg
    02032013008.jpg
    52.4 KB · Pregleda: 6,112

gorski

  
Tu od
2 Sij 2011
Poruka
408
evo mojih radova na tomici
stavio sam mu proširivače domaće proizvodnje,
i radim mu roto kosu

mene zanimaju proširivači koliko su široki a vidim da vijak ide kroz cijeli poširivač jel tako ! i kako se vozi bez hidro volana kada je širi dali se osjei razlika'
 

magla

Član
Tu od
11 Ožu 2008
Poruka
325
mene zanimaju proširivači koliko su široki a vidim da vijak ide kroz cijeli poširivač jel tako ! i kako se vozi bez hidro volana kada je širi dali se osjei razlika'

nisam probao
 

bodul20

Član
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
188
Tvoj traktor ima lombardinijev motor 30 konja čak i u serijama 731 je indentičan motor znači isti 30 konja ,serija 732 ima motor radjen po toj licenci znači opet isti sa 30 konja nema nikakvih razlika u snazi a to znači da to sta baca bjeli dim nema veze sa gorivom nego sa sagorjevanjem ulja koje prolazi kroz karike iz motora a može izlaziti i izmedju ventila i vodilica i ako u gumice oštećene e sada pitanje (dali i ako da koliko troši ulja)naveo si da nema snage i da moraš šaltati u nižu brzinu i to moze ukazivati na taj problem ali i na to šta trošiš ložu pa je logično da je traktor slabiji a i na poderanu lamelu nikako na ono sta ti misliš.Naime ti lombatdini motorima se desi da se unutarnja strana cilindra tako jako ispolira da iako su karike dobre zna puštati ulje tako da ga treba zabrusiti brusnim papirom u kružnim pokretima kako bi se stvorio oblik mrežice a kada se to rastavi promjenu se i karike i vidi se sve ostalo i ako je potrebno napravi.nadji nekog tko se razumije u dizel motore neka ti sve pregleda jer takav motor kada se sredi je ko nov.:icon_thumright:sumljiva mi je ta lamela ako je nikad nitko nije mjenjao a po tvom opisu traktor je vozio samo u brdo i na nepristupačne terene moguće da je i to uzrok šta slabije vuče .

ja sam ti prvo poslao mail adresu pa teksam sad išao ovo gledat.
ugl. ulje ne troši jer sam baš pred neki dan provjerio.ista razina je koja je bila i na početku.lamela nije jer onda bi išao u okretaje a usporavao bi ili išao jednako.bar ja mislim jer mi je tako bilo i na peglici pa pretpostavljam da bi se to i na ovome dogodilo.
znači u zaključku bi se moglo reć da je moj motor original onakav kakav bi trebao biti a da su oni vrlo vjerojatno nešto kemijali.
ali ja i dalje mislim da su u početku imali 900 kubika motore a kasnije 1100 i nešto kubika.jer sam vidio po oglasima one pločice na kojima piše kubikaža i di su rađeni motori i brojevi serijski.ja ne mogu sa moje ništa pročitat jer je sva poguljena.ne vidi se ništa.
sad opet ja. da li su postojali kasnije možda drugačije getribe, prijenos pa da nije u tome caka?
jer stvar je u tome da ne vjerujem da moj tomo tj njegov motor nije dobro napravljen jer moj djed je bio kapo na brodovima 30 godina a generalku je radio skupa sa njegovim prijateljem koji je mehaničar i koji je popravljao kamione (čini mi se) godinama tako da mi je malo teško povjerovat da su njih dvojica radili tu generalku i nešto tako teško smuljali.

A evo i jedne nezgodne zgode koja mi se je dogodila u subotu.
zove me bratić da mu treba peljat drva.doletim ja a taj njegov teren je cijelu nakošen tj cijeli teren je jedna uzbrdica ajmo tako reć.i sve u redu ja se okrenem idem na rikverc do tih drva i sa prvim kotačima stanem iza nekog kamena koji ga je držao.i tako mi krcamo i otišao ja gore na prikolicu da to malo posložim dok je njegov stari bacao drva.i kad odjednom traktor krene.i krenuo on bratć počeo trčat uz njega mislio da će možda skočit i pritisnut kočnicu ali kako je razmak kotača mali bilo ga je strah da ne završi pod kotačem.ja stojim na prikolici ovi viču skoči a ja si mislim "ako kapetan tone sa svojim brodom ja mogu i sa svojim traktorom" i kad odjednom volan se okrene i ovaj krene točno prema jednom drvu.drvo jedno tanko i zaustavilo ga.malo malo se je hauba udubila i iskrivila ništa strašno ispravi se to lako.ručnu nisam potegnuo zašto ne znam.
a sad onaj dobar dio.on ima servo volan a vjerujem da svi koji ga imate znate kako se okreće kad je pogašen. Neka kaže tko god što god hoće ali ja kažem da je moj pokojni djed stajao pokraj trakora i okrenuo volan.samo on me je spasio i nitko drugi. :icon_pray:

pozdrav svima.,

ee jucer sam tomu malo naglio uz veliki uspon sa punom prikolicom
ima tu jos mnogo slika ali i ovo je previse :drink:


pa evo ovo meni niti je puna prikolica niti je veliki uspon.tek toliko da se malo vidi razlika u shvaćanju svega toga i koliko tko krca
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

tomotraktor

Aktivni član
Tu od
16 Pro 2012
Poruka
412
Pozdrav bodul20, lijepa priča i još ljepšiji i sretniji kraj. Ali kako kažeš da te ovaj put sačuvao pok. djed, drugi put dobro traktor osiguraj i čuvaj se možda djed nekad zakaže. Ali zasigurno smo imali svi takvih ili sličnih opasnih događaja. :(sweat):
 

stjepko

Aktivni član
Tu od
15 Tra 2010
Poruka
225
Hvala Stjepko na odgovoru! Ako pronađeš sliku filtera ajd molim te postavi ju na forum, pa da vidim kako izgleda! Jel znaš možda koliko dođe novi u slučaju da je stari loš?


Evo slike, cijena u BiH je oko 20 eura ili nešto malo manje. Malen a skup.



Uploaded with ImageShack.us

Pozzz..
 

gorski

  
Tu od
2 Sij 2011
Poruka
408
Hoće li još netko citirati sve te slike? Hajde da ih vidimo još koji put! :mur:

E moj teškar već sam ja to prijavio adminu i naglasio da se i drugi forumaši slažu samnom tu se iste slike stavljaju bez povoda i razloga pa se opet iste citiraju stvarno meni nerazumljivo no još ništa vidjet ćemo hoće li reagirati:(snooze)::(snooze):
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh