• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

bodul20

Član
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
188
Pozdrav bodul20, lijepa priča i još ljepšiji i sretniji kraj. Ali kako kažeš da te ovaj put sačuvao pok. djed, drugi put dobro traktor osiguraj i čuvaj se možda djed nekad zakaže. Ali zasigurno smo imali svi takvih ili sličnih opasnih događaja. :(sweat):

ovo je bilo nešto najopasnije što sam ja vidio. znala se djedu prevrnut prikolica ali to nije bilo tako strašno jer ima napravljeno da se onaj priključak okreće ali ovo je zbilja bilo zastrašujuće.

Bodul,mislim da taj tvoj traktor previše stoji a premalo dela.

hahaha u tome se i ja slažem

btw evo par slika nadam se da će uspijet

p2602131448.jpg


p2702131619.jpg


p270213161902.jpg


p270213161901.jpg
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Taj tomica sam sebe koči,prevelika mu razlika u obimu točkova.Prednje čelave zadnje skoro nove ripne,ovako češ na asfaltu i getribu uništit.Pa zato mu i fali snage jer moraju točkovi stalno proklizavat a to mu oduzima snagu.
 

bodul20

Član
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
188
Taj tomica sam sebe koči,prevelika mu razlika u obimu točkova.Prednje čelave zadnje skoro nove ripne,ovako češ na asfaltu i getribu uništit.Pa zato mu i fali snage jer moraju točkovi stalno proklizavat a to mu oduzima snagu.

prvi put čujem za ovo.uvijek su bile gume ovako u razmjeru.prve dobre zadnje loše i obratno.al sad na jesen idem mjenjat gume kada malo zaradim.kod vulkanizera dođu obje cca 1250kn.bar je tolko bilo.samo ne znam dal je to sa šlaufom ili ne
 

gorski

  
Tu od
2 Sij 2011
Poruka
408
a sad onaj dobar dio.on ima servo volan a vjerujem da svi koji ga imate znate kako se okreće kad je pogašen. Neka kaže tko god što god hoće ali ja kažem da je moj pokojni djed stajao pokraj trakora i okrenuo volan.samo on me je spasio i nitko drugi. :icon_pray:

Lijepo da kao unuk voliš i poštuješ lik svog djeda no to sa ovim nema veze:icon_rofl:Ja sam zaključio da je tvoj tomo sasvim ispravan traktor uli eurodizel za promjenu pa ćeš vidjeti kako će onda vući ili da tvoji susjedi uliju ložu pa će i oni imati snagu kao i ti .abarth822 ti hoće reći da se gume mjenjaju malo češće prve natrag a zadje napred.:(hi):
 
Posljednje uređivanje:

bodul20

Član
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
188
reko sam da ja u to vjerujem pa tko kako hoće :eek::

zašto misliš da bi trebao promijeniti ključ mjenjača?po čemu si to zaključio
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Bit če več bolje ak jednu prednju staviš pozadi i jednu zadnju spreda,rasteretičeš prenos.Za tomu je najbolje kad su sve 4 gume jednako potrošene tada je najmanje proklizavanje.Tomo ima stalni 4x4 zbog toga.
 

bodul20

Član
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
188
ozbiljno ?pa dobro tne bi bio problem premjestit

zamisli scenu traktor koji ima na desnoj strani potrošene a na lijevoj strani dobr gume :icon_rofl:
 

kebir

Član
Tu od
24 Kol 2011
Poruka
339
Mislil sam reči da premalo dela mašina.Predugo stoji i zato nema snage.Promeni gorivo pa ga vozi da se ponovo razdela
Nekaj mi nije jasno ovo sa ripnama,probaj zmeriti dubinu .
 
Posljednje uređivanje:

gorski

  
Tu od
2 Sij 2011
Poruka
408
reko sam da ja u to vjerujem pa tko kako hoće :eek::

zašto misliš da bi trebao promijeniti ključ mjenjača?po čemu si to zaključio

Greška mislio sam da ti je traktor bio upaljen,kad ono ugašen a ostavljen ili u leru ili izmedju tako da lako može iskočiti iz brzine očito si :cool2:

Mislil sam reči da premalo dela mašina.Predugo stoji i zato nema snage.Promeni gorivo pa ga vozi da se ponovo razdela
Nekaj mi nije jasno ovo sa ripnama,probaj zmeriti dubinu .

Ma nema to veze sa razdelavanjem traktor mu je potpunoma ispravan lijeva ložu zato nema snagu a i gume je trebao prije staviti natrag tako da se prije izjednače
 
Posljednje uređivanje:

teškar

Član
Tu od
12 Pro 2010
Poruka
945
Bit če več bolje ak jednu prednju staviš pozadi i jednu zadnju spreda,rasteretičeš prenos.Za tomu je najbolje kad su sve 4 gume jednako potrošene tada je najmanje proklizavanje.Tomo ima stalni 4x4 zbog toga.
Potpisujem, abarth, ja sam to rješavao tako da sam slabije gume stavljao na desnu stranu traktora, a bolje na lijevu. To jako dobro dođe kod oranja, jer u brazdi i slabije gume dobro hvataju, dok po neizoranoj zemlji trebaju bolje gume, pogotovo ako se gnoji stajnjakom.
 

gorski

  
Tu od
2 Sij 2011
Poruka
408
Potpisujem, abarth, ja sam to rješavao tako da sam slabije gume stavljao na desnu stranu traktora, a bolje na lijevu. To jako dobro dođe kod oranja, jer u brazdi i slabije gume dobro hvataju, dok po neizoranoj zemlji trebaju bolje gume, pogotovo ako se gnoji stajnjakom.

Neznam da je to baš tako dobro :icon_scratch:mozda je kada si u brazdi i kada si nakrenut prilikom oranja ali na asvaltu to nije dobro.
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Jeste smešno ali za zupčanike puno lakše nego ovako.Izmeri obim dobre i potrošene gume,tu razliku na asfaltu mora da uskladi proklizavanje točka a to nije malo opterečenje za transmisiju.Kad ti polomi nešto.........Ako staviš kako sam prije napiso tu razliku trkači u difu izjednače bez proklizavanja.
 
Posljednje uređivanje:

gorski

  
Tu od
2 Sij 2011
Poruka
408
Jeste smešno ali za zupčanike puno lakše nego ovako.Izmeri obim dobre i potrošene gume,tu razliku na asfaltu mora da uskladi proklizavanje točka a to nije malo opterečenje za transmisiju.Kad ti polomi nešto.........

Jedino pravo rješenje je prebacivati gume i držati ih podjednako istrošenima ni ovo šta ti kažeš nije dobro jer svaki kotač vuče za sebe pa dolazi do još većeg razilaženja a kada se ušpera traktor će vući na jednu stranu,samo šta on tu neće ništa osjetiti jer ima hidraulični volan.
 
Posljednje uređivanje:
T

tuaregr10

Guest
ovo je bilo nešto najopasnije što sam ja vidio. znala se djedu prevrnut prikolica ali to nije bilo tako strašno jer ima napravljeno da se onaj priključak okreće ali ovo je zbilja bilo zastrašujuće.



hahaha u tome se i ja slažem

btw evo par slika nadam se da će uspijet

Pozdrav bodul20 :icon_pall:
Lijepo izgleda tvoj Tomo, čini se dosta očuvan, svaka čast :icon_kidra:. Prikolica je isto dobra, a vidim sad da Tomo ima i hidro volan :icon_biggrin:. Još mu ugradi arnjeve za sigurniju vožnju, i opleti po gasu :icon_wink:.

pozdrav svima.,

ee jucer sam tomu malo naglio uz veliki uspon sa punom prikolicom



ima tu jos mnogo slika ali i ovo je previse :drink:

Pozdrav Samir_732 :icon_pall
Vidim kod tebe je radno, neka neka, i sam sam se prethodnih dana bavio sličnim poslom :icon_evil:. A vidi ekipe, ima vas, bolji ste od samoistovarne prikolice :eek::.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Pozdrav Bodul.

Što se guma tiče, sad je stanje kakvo je i nije najbolje ali nije to sad nikakva drama.
U ovom slučaju, dok se ne nabave nove, najbolje je rješenje koje je napisal Abarth. Izlizanu upariš sa dobrom, znači napred jedna dobra i jedna loša, pozadi isto. Što se špere tiče, nije ona problem jer se nju upotrebljeva samo u lošim uslovima a tamo obim guma više nema veze. Istina da če jedna guma zbog više profila imati bolji grip ali nema ni to tolko veze. Kolko je puta tako da je jedna guma u boljim uvjetima a druga u lošijim pa ide kako ide tako da se to zbog špere ne sekiraj. I onak se to malo puta upotrebi.

Nisu ni kod mene jednako istrošene ali to je prijašnji vlastnik zeznul a ne ja. Ja sam bolje gume odmah prebacil napred pa da se potroše malo više i da se približe istrošenosti onih zadnjih. Do tad pomalo trpi getriba. Pomalo to kompenziram i sa pumpanjem. One sa malo profila pumpam više pa se obim pomalo izjednači. I to je neko rješenje.
Ali kod tebe je stvarno velika razlika u istrošenosti pa vjerujem da je najbolje da napraviš kako je več bilo rečeno. A na jesen kažeš da če biti nove.

Volan ti je hidraulički a ne servo, a dobro nema veze ako nisi znao. U stvari volan ti je prva liga. Inače traktor izgleda očuvan i limovi čak na novo ofarbani, samo se pitam gde mu je hidraulika pozadi? Traktora malo fali tamo iza sica.

Pozdrav na Krk i budi oprezniji. Ugašen traktor na uzbrdici mora stati u brzini, to ga drži još bolje nego kočnica.
 
Posljednje uređivanje:

Dydy

Član
Tu od
6 Tra 2009
Poruka
306
prvi put čujem za ovo.uvijek su bile gume ovako u razmjeru.prve dobre zadnje loše i obratno.al sad na jesen idem mjenjat gume kada malo zaradim.kod vulkanizera dođu obje cca 1250kn.bar je tolko bilo.samo ne znam dal je to sa šlaufom ili ne

U Vulkal Zagreb ti je guma 510 kuna , dostava na kucna vrata !
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
POZZ vlasnici TV-a
Ne srljat s gumama kod nas !! Pitajte u Sloveniji kod FURLANA !!
 

bodul20

Član
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
188
ovo je bilo nešto najopasnije što sam ja vidio. znala se djedu prevrnut prikolica ali to nije bilo tako strašno jer ima napravljeno da se onaj priključak okreće ali ovo je zbilja bilo zastrašujuće.



hahaha u tome se i ja slažem

btw evo par slika nadam se da će uspijet

Pozdrav bodul20 :icon_pall:
Lijepo izgleda tvoj Tomo, čini se dosta očuvan, svaka čast :icon_kidra:. Prikolica je isto dobra, a vidim sad da Tomo ima i hidro volan :icon_biggrin:. Još mu ugradi arnjeve za sigurniju vožnju, i opleti po gasu :icon_wink:.



Pozdrav Samir_732 :icon_pall
Vidim kod tebe je radno, neka neka, i sam sam se prethodnih dana bavio sličnim poslom :icon_evil:. A vidi ekipe, ima vas, bolji ste od samoistovarne prikolice :eek::.

arnjevi su pretpostavljam ona zaštita od prevrtanja?to imam ali od onih manjih traktora i to stavim samo za registraciju.ovdje to nitko ne koristi jer smeta.i to podosta.to kod nas imaju oni koji se bave samo oranjem i slično ali svi ovi koji voze u šumu to nemaju jer se ne bi moglo prolazit.



Pozdrav Bodul.

Volan ti je hidraulički a ne servo, a dobro nema veze ako nisi znao. U stvari volan ti je prva liga. Inače traktor izgleda očuvan i limovi čak na novo ofarbani, samo se pitam gde mu je hidraulika pozadi? Traktora malo fali tamo iza sica.

Pozdrav na Krk i budi oprezniji. Ugašen traktor na uzbrdici mora stati u brzini, to ga drži još bolje nego kočnica.

a dobro hidraulički.znam da je hidraulički nego kažem servo jer sam eto tako naučen :smile:
a onaj komad ispod sica što je za dizanje to imam u garaži.to je djed bio skinuo jer je napravio neke preinake sa blatobranima da budu čvršći pa ja mislim da je zbog toga.ili je to čak skinuo da malo olakša traktora da lakše hvata u okretaje ili tako nekako.ne sjećam se više iskreno rečeno.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh