• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

tomotraktor

Aktivni član
Tu od
16 Pro 2012
Poruka
412
DECKi... Kad sam kupio Ursusa, nisam imao sigurnosnu stangu iznad glave !! Na TV-u imam originalnu !!
Al sam na Ursusa sam stavio stgangu i ne zbog nekog slova zakona ili tehnickog NEGO ZBOG SVOJE GLAVE !!
Pogledajte link pa ce vam sve biti jasnije !
http://www.youtube.com/watch?v=JJOiAlbGUuo

Gledao sam ovaj snimak već ranije, zaista zastrašujuće, ali koliko vidim bilo je tu dosta i zajebancije, kod mene se to kaže "pasjaluk", ali na kraju tragično, nažalost. Ne kažem da se nemože to svatkome dogoditi, ali mi ovo djeluje s dosta zajebancije, čovjek s svakom mašinom mora raditi savjesno, čuvajući i sebe i mašinu. :mad::
 

Postar

Aktivni član
Tu od
23 Stu 2012
Poruka
221
Slazem se sa tomotraktor@, ovaj jos sto i kazu mrtav pijan...jbga trazio djavola. Sa Tomom sam nekad na primer u sumi na neke bas strmine i sve ok bilo, jbga mora se pasljivo,a ne besmisleno voziti.
 

tomotraktor

Aktivni član
Tu od
16 Pro 2012
Poruka
412
e prijatelju vidit ćeš kad i kod vas bude taj zakon,moj tomo isto nije imao original al sam ga morao napravit jer nema prolaza na tehničkom..kod vas je još dobro

Pozz. tomo522, sad zasad je kod nas još tako, pa dok ide ide, kad stane tražit ćemo rješenje.:eek::
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Sve je to OK dok mozes raditi polako, smireno i bez presinga, ali ... mislim da se svima dogodilo da je usao u situaciju kad se jednostavno moras izvuc iz neceg nesvakidasnjeg i da ne stignes misliti ni na sebe ni na stroj ! Bilo kako bilo, ali ova stanga iznad glave nikog nije ubila, ali su ljudi bez nje stradali... NAPRAVITE TO ZBOG SEBE !!!!
 

Postar

Aktivni član
Tu od
23 Stu 2012
Poruka
221
Kod vecine Toma u selu je skinut rol bar,zbog toga sto se vecinom koriste u vocu pa bi lomili grane. Jeste da nekad postoji bezizlazna situacija,al realno gledaleci,valjda kad nema kabinu brze skocis sa traktora nego kad ima kabinu....mislim u slucaju prevrtanja.
 

vtrbovi3

Član
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
88
u hrvatskoj svi traktori koji se registriravaju,
a registrirani su prvi puta posle 1984 godine
bez obzira dali tvornički imali ili ne moraju imati
zaštitni luk protiv prevrtanja ili zaštitnu kabinu

---svi proizvedeni prije 03.mjeseca.1983 godine namoraju imati aranj,zaštitni luk ili kako već.ALI zbog svoje sigurnosti najbolje da ga imate.100 posto provjereno
:drink:
 

toni2

Novi član
Tu od
16 Velj 2010
Poruka
17
u hrvatskoj svi traktori koji se registriravaju,
a registrirani su prvi puta posle 1984 godine
bez obzira dali tvornički imali ili ne moraju imati
zaštitni luk protiv prevrtanja ili zaštitnu kabinu

još jedna od zakonskih nebuloza kao da se onaj traktor prije 1984 godine ne može prevrnuti i napraviti glupost .ja ga metnem kad planiram nekakve radove na brdu ili nešto slično, policija ne pravi problema ako ga nema inače sam većinom na cesti od vrta do vrta, lijep pozdrav forumaši !!
 
Posljednje uređivanje:

tomo420

Član
Tu od
20 Sij 2011
Poruka
710
Kad neće tomos sam onda uskače tomica :tongue:
[YT]http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=zwRf0DxzZns[/YT]
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Sve je to OK dok mozes raditi polako, smireno i bez presinga, ali ... mislim da se svima dogodilo da je usao u situaciju kad se jednostavno moras izvuc iz neceg nesvakidasnjeg i da ne stignes misliti ni na sebe ni na stroj ! Bilo kako bilo, ali ova stanga iznad glave nikog nije ubila, ali su ljudi bez nje stradali... NAPRAVITE TO ZBOG SEBE !!!!

Tvoje zadnje četiri riječi podpisujem.
Kako si mogal pročitat ja sam imao štangu ali mi se činula preslaba pa sam tražijo originalnu zaštitu koja mi nudi nešto više sigurnosti.
Svaki zna za sebe ali sigurnost bi trebala biti na prvom mjestu.

Kod mene prijatelju nema tih problema, a znaš što sam po profesiji pa ako tko i smije vozat neregistrirano smijem ja. LP :icon_fU:

Znam ja tebe i znam na što si mislijo :(nod):
He he, nema zakona iznad zakona.


mozelimi iko pomoc uvezi semeringa na tomi 821prednji desni rukavac
evo ovaj gdje zelena strelica pokaziva
unapred hvala

A što ti treba????? Da dođem kod tebe pa da ti promjenim Ili nešto drugo?
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Kad neće tomos sam onda uskače tomica :tongue:

I ode Tomosov motor u nepovrat jer radi na suvo bez podmazivanja. Uskočijo je Toma ali nije najbolje za Tomosa.
 
Posljednje uređivanje:

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Sa malo dorade bi si i gume napumpal u to vreme kad pumpa vodu.Samo bez mazanja malo od toga.Ali bio bi tomo sa kompresorom.Pa ideja nije tako loša.:icon_weed:
 

tomo420

Član
Tu od
20 Sij 2011
Poruka
710
da, umjesto svječice našarafit cijev za pumpanje...to bi bio multipraktik onda....još da more i pivu usput napraviti....uh
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh