• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

tomotraktor

Aktivni član
Tu od
16 Pro 2012
Poruka
412
Pozdrav !

Potrebna pomoc rijec je oko servo volana od mercedesa, danas zavrsio ugradnju sve postavljeno na svoje mjesto nasuo malo vise od 0,5l ulja u glavu okretao sam je rucno i ona je uvukla gotovo sve kada sam upalio tomicu isto mi se ponasa koda je mehanicki,dali je manjak ulja koliko ga treba da bude u posudi (pri dnu,sreda,do vrha),pumpa je smjestena s prednje strane na motoru.
Dali je pogresan smijer okretaja pumpe?

02022013367.jpg

Vidi, Zaha, ako si tek sklopio glavu i pumpu serva od M 123, pošto sam i ja to završio prije 15-tak dana, onda predpostavljam, da su glava, pumpa i crijeva bila prazna, meni je stalo dok se sve to napunilo oko 1. l ulja, i odmah kad sam upalio, bilo je OK. Vjerojatno fali još ulja. Mjerač na posudi-rezervoaru ulja što se nalazi na pumpi ti je ona oznaka kružnice nekih 2 cm. ispod poklopca, znači do te granice naspi i probaj ponovno. Jedino što može biti još, pošto svi uzimamo polovne i rashodovane pumpe, da bude neispravna pumpa. Isprobaj ovako, doli još ulja pa ćeš vidjeti.:icon_pidu:
 

gorski

  
Tu od
2 Sij 2011
Poruka
408
nemojte biti ******* volan mora biti čista mehanika,tak da poznaš da nekaj delaš sa tomicom,a kad te ruke zabole i nebreš više onda je i tomici dosta,pa si skupa malo počinete.

E prijatelju meni se desi da sam na traktoru od jutra do mraka :(sweat):jedva sidjem sa njega koliko ledja bole pa bi ipak malo spasio ruke hehehe već ako se može.:(whew):
 
T

Tomo1234

Guest
Problem

Problem kod freze kad radi izbacuje ručicu kardana od freze
problem u mjenjaču
model traktora : Tomo Vinković 418. Unaprijed hvala :D
 

danek

Aktivni član
Tu od
18 Pro 2008
Poruka
1,000
E prijatelju meni se desi da sam na traktoru od jutra do mraka :(sweat):jedva sidjem sa njega koliko ledja bole pa bi ipak malo spasio ruke hehehe već ako se može.:(whew):

znači bilo je previše i za tebe i za njega,ja sam nekad sve delal s tomicom i najbolje me ubijalo oranje,oram cijeli dan i onda se ogledam i mislim si koga vraga sam cijeli dan delal
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Zaha sad kad je na novo montirano dolij ulja preko max.ivrti volan od kraja do kraja i to par minuta da se sistem odzrači tako da če ulje u rezervarčiču bit bez mehuriča.Ako je sve u redu bi moralo radit.
 

zaha

Član
Tu od
22 Velj 2012
Poruka
88
Sutra cu doliti ulje i javiti kako je proslo evo sad slika od montaze pumpe

02022013349.jpg


02022013359.jpg


02022013364.jpg


02022013366.jpg
 

brane30

Član
Tu od
9 Velj 2011
Poruka
533
Problem kod freze kad radi izbacuje ručicu kardana od freze
problem u mjenjaču
model traktora : Tomo Vinković 418. Unaprijed hvala :D

imal i ja taj problem pa promjenio zubcanik 3 brzine i zubcanik kardana i sad dela sve 5 ! :eek::
 
Posljednje uređivanje:

gorski

  
Tu od
2 Sij 2011
Poruka
408
Kriva smer vrtnje pumpe to neče radit.

Abarth u pravu si neka vidi 1202 i 996 stranu tomo isalopeka i dbolfeka1 to je ispravan smjer .znači ne može se montirati napred na radilicu taj tip pumpe:icon_eyes:
 
Posljednje uređivanje:

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
da, da, dobio jesam velik dio .. :) , vidim sad ipak idu instrument limići idu ipak samo na jednu stranju - tanjurastog ...isto tako i ovi ležajevi koji idu u rukavac su isto tako sa 2207 kaoo je specificirano u prospektima djelova za tomu .. zamjenjeni s 22207 ( tkzv. samoštelajući )...

e još bi te ili Vas pitao sajle gasa koje nisam dobio s traktorom (bile su potrgane) na onoj gore ručici u onoj plastici, pitanje je : u gornju plastiku na desnu stranu se kači sajla za povećavanje gasa a u doljnju i s lijeve strane za gašenje jel tako nekako ako sam dobro shvatio ? ( ako sam shvatio onaj dekl s kućištem u koji idu sajle sa strane pored ac pumpe na gornji mesingani pipak se kači gas a dolje za gašenje ili ?? čitao sam da je dolje za neko štelajnje, kak ste već pisali te istao tako negdje i za ugradnju nožnog gasa ... ( prem da ja to još ipak nebi dirao dok ga ne složim te upalim .. )

Možemo mi na ti, bolje se tak osječam :eek::
Ne bi ja rekao da uvijek idu instrument limovi samo na jednu stranu tanjurastog. Možda u nekim situacijama a u drugima ne. Zavisi kako se pokaže, kakva je potreba a to se vidi posle probnog sklapanja.

Što se tiče gasa si u pravu. Na desnu stranu ide gas sajla a na ljevu je sajla za gašenje. Logično je tako jer gas dodavaš sa vučom poluge prema sebi pa je sajla na desnoj strani obruča a gasi se traktor sa guranjem poluge od sebe prema prednjoj strani traktora.

Što se tiče kako su sajle kačene na motoru, pogledaj sliku. Gornja je sajla gasa a donja je za gašenje. Samo ti tako prikopčaj pa če biti OK.
Nema tu ništa za nožni gas pripremljeno, njega se kači u nekoj drugoj kutiji ali nji treba prvo izraditi. O tome neki drugi put ako budeš htijo da ga napraviš.

13539732.jpg



He, kod mene čekaju tri za ugradnju (Mercedes,BMW, a najvjerovatnije biće hidraulika.)

samo kad bih mogao u stari volan spakirati hidraulični........

Daj mi ti reci gde ti to robu nabavljaš? :eek::
 

magla

Član
Tu od
11 Ožu 2008
Poruka
325
evo mojih radova na tomici
stavio sam mu proširivače domaće proizvodnje,
i radim mu roto kosu
 

Prilozi

  • 01032013005.jpg
    01032013005.jpg
    41.9 KB · Pregleda: 384
  • 01032013006.jpg
    01032013006.jpg
    55.3 KB · Pregleda: 452
  • 01032013004.jpg
    01032013004.jpg
    52.6 KB · Pregleda: 831

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Kolika je redukcija.Npr. 500 obrata kardana-koliko obrata diska kose.Inače dobro zamišljeno konstrukcijsko a i do sad dobro uradjeno.Kučište sa reduktorom mi liči na rotodrljaču pa zato pitam za okretaje na diskovima,da ih ne bi bilo premalo.Znam da može imat kardan i 2000 okretaja kardana.L.P.
 

magla

Član
Tu od
11 Ožu 2008
Poruka
325
Kolika je redukcija.Npr. 500 obrata kardana-koliko obrata diska kose.Inače dobro zamišljeno konstrukcijsko a i do sad dobro uradjeno.Kučište sa reduktorom mi liči na rotodrljaču pa zato pitam za okretaje na diskovima,da ih ne bi bilo premalo.Znam da može imat kardan i 2000 okretaja kardana.L.P.

iskreno da ti kažem neznam negdje vizualno oko 1/2,5, nisam na to obraćao pažnju, kada sam raskapao getribu pa ti kažem od oka po veličini zupčanika, inače priključak za kardan ja bio sa lijebe strane a ja sam ga preselio na sredini, to je bila prije roto kosa za veliki traktor, samo sam ju ja minizirao
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
A šta ti radiš u Pivki kad živiš u Ljubljani, mislim kako to... Da nisam možda previše radoznal :icon_eyes:
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
A jesi mi ti lutalica :icon_blackeye:
Vidim, vidim, tamo nisi naveo samo LJ, Pivka, Ljeb nego i Doboj.
He he, voliš slušati Divlje jagode
 
Posljednje uređivanje:

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
iskreno da ti kažem neznam negdje vizualno oko 1/2,5, nisam na to obraćao pažnju, kada sam raskapao getribu pa ti kažem od oka po veličini zupčanika, inače priključak za kardan ja bio sa lijebe strane a ja sam ga preselio na sredini, to je bila prije roto kosa za veliki traktor, samo sam ju ja minizirao

Ako je tako to če super kosit,poslikaj još odospoda kako izgleda.:icon_thumright::tractor:
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh