• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

gorski

  
Tu od
2 Sij 2011
Poruka
408
Pa možda bi i išlo kako gledam po katalogu jednog i drugog ova dva ležaja na deklu sta ista.Jedino vidim da 800 ima dve rupi na deklu više nek 700 za prišrafit.Pa trebalo bi imat oba dekla i šubler pa da se vidi.Samo gde dobit sredinu od 800 ,jer razhodovanih baš i nema.Ali kad bi sve klapalo i 700 bi bio 1A.:icon_thumright::tractor:

Ma u stanju sam kupiti sve novo u primi samo ako paše:(sweat):
 

gorski

  
Tu od
2 Sij 2011
Poruka
408
gorski jel ovu u sredini trebaš ili:dri:

Uh možda sam malo stariji kao moj tomo ali nisam za bacanje:icon_biggrin:ta sredina bi mi zasigurno pasala:icon_syda:Moraću grofu poslati pp mozda će on znati dali to paše ili ne.Da ovdje na slikama su sredine od serije 700.
 
Posljednje uređivanje:

Markec

Član
Tu od
9 Ožu 2012
Poruka
282
Uh možda sam malo stariji kao moj tomo ali nisam za bacanje:icon_biggrin:ta sredina bi mi zasigurno pasala:icon_syda:Moraću grofu poslati pp mozda će on znati dali to paše ili ne.Da ovdje na slikama su sredine od serije 700

Ima jedna slika sredine od serije 800 među onima od zadnje posjete tvornici u temi prima TT..
Ako se išta vidi...
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
..pa da sve sam to napravio kao ti kažeš s tim da sam u medjuvremnu : već i dobio inf. : da sam trebao unatoč tomu što ih nije bilo ipak trebao izmejrit i stavit instrument limove na 1desetu na prvom mjestu štelanja i to iza treće brzine( najmanji zupčanik ) i segera ...a sad sobzirom da mi je sve zatvoreno .. slijedi ponovno otvaranje .. :mur: kad mi se nije dalo čekat te pitat , no nema beda .. nije to kraj svijeta ..

..de mi reci još prilikom štelanja konusnog i tanjurastog zupčanika u dif. dali se radi po redoslijedu : da se izvade svi instrument limovi, ležajevi malo razmaknu i sklopi, te ponovno rastavi i premjeri u ubace limovi , ili postoji baš neka specijalna procedura , ili još kako je već netko pisao da je samo prebacio sve limiće na suprotnu stranu uzubljena tanjurstog prema konusnom ... ?


i još samo jedno informativno: probat ću najprije testirat bezinom prvo dali mi cure semernzi na ležejvima kotača - rukavaca kad je skinuto sve da i to riješim pa da te pitam s obzirom da sam pročitao tvoje postove o rukavcima ... kad si skidao ,vario.. . naime za promjeniti ležaj kotača i semringa .. kak rastavit rukavac .. ?
najprije popustim onaj sigurnosni-vijak sa strane i izvadim onu zub. poluosovinu s ležajem s unutarnje strane mjenjača i što onda ? dali samo izbijam glavčinu ili ima nešto još za otpojiti , skinut seger ...( gledam specifikaciju djelova ali mi baš nije jasan postupak te demontaže ):icon_eyes:


Vidim da si tražijo neke odgovore od mene ali mene nije bilo pa...
Kako vidim več si se u tom vremenu snašao, dobijo radionički pa mislim da moji odgovori nisu nit više potrebni jer su ti tamo sve upute šta i kako.
Vjerujem da si to sve do sad več pročital.
 
Posljednje uređivanje:

antimon77

Član
Tu od
14 Ruj 2011
Poruka
60
Vidim da si tražijo neke odgovore od mene ali mene nije bilo pa...
Kako vidim več si se u tom vremenu snašao, dobijo radionički pa mislim da moji odgovori nisu nit više potrebni jer su ti tamo sve upute šta i kako.
Vjerujem da si to sve do sad več pročital.

da, da, dobio jesam velik dio .. :) , vidim sad ipak idu instrument limići idu ipak samo na jednu stranju - tanjurastog ...isto tako i ovi ležajevi koji idu u rukavac su isto tako sa 2207 kaoo je specificirano u prospektima djelova za tomu .. zamjenjeni s 22207 ( tkzv. samoštelajući )...

e još bi te ili Vas pitao sajle gasa koje nisam dobio s traktorom (bile su potrgane) na onoj gore ručici u onoj plastici, pitanje je : u gornju plastiku na desnu stranu se kači sajla za povećavanje gasa a u doljnju i s lijeve strane za gašenje jel tako nekako ako sam dobro shvatio ? ( ako sam shvatio onaj dekl s kućištem u koji idu sajle sa strane pored ac pumpe na gornji mesingani pipak se kači gas a dolje za gašenje ili ?? čitao sam da je dolje za neko štelajnje, kak ste već pisali te istao tako negdje i za ugradnju nožnog gasa ... ( prem da ja to još ipak nebi dirao dok ga ne složim te upalim .. )
 
Posljednje uređivanje:

gorski

  
Tu od
2 Sij 2011
Poruka
408
Arno mi dao broj majstora Filipana iz Bjelovara čovjek radio u tvornici Tome a i sada sve radi ,ispričao se sa njim i kaže on da od moje ideje ništa ne može se upasati objasnio on menei sve zašto i kako i tako usput pitao ja njega za ovaj volan od mercedesa ,kaže i sam sam to radio nekim ljudima jer su to tako htjeli ali to ti je za voznju po ravnom a ne po brazdama i stranama.radni pritisak tog volana je oko 60 bara a orgimalnog tominog je 100 bara pa da sam iz tog zaključim dali valja ili ne.ostao ja ko pokisla kokoš šta se tiče i volana a mogu nabaviti i glavu i pumpu od mercedesa.
 

tomotraktor

Aktivni član
Tu od
16 Pro 2012
Poruka
412
Arno mi dao broj majstora Filipana iz Bjelovara čovjek radio u tvornici Tome a i sada sve radi ,ispričao se sa njim i kaže on da od moje ideje ništa ne može se upasati objasnio on menei sve zašto i kako i tako usput pitao ja njega za ovaj volan od mercedesa ,kaže i sam sam to radio nekim ljudima jer su to tako htjeli ali to ti je za voznju po ravnom a ne po brazdama i stranama.radni pritisak tog volana je oko 60 bara a orgimalnog tominog je 100 bara pa da sam iz tog zaključim dali valja ili ne.ostao ja ko pokisla kokoš šta se tiče i volana a mogu nabaviti i glavu i pumpu od mercedesa.

pozz. Gorski, čitam ovo vezano za volan, i ja sam to spakovao i probao malo okolo, ovako izgleda OK, bez nekog opterećenja, kažem ti kod mene je sada sve spakovano, pa ćemo vidjeti kako će se pokazati u brazdi. Zasigurno ovi drugi što su ga ugradili već ranije mogu posvjedočiti bolje. LP:icon_wink:
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,427
Kod tominog hidravličnog volana sve radi pritisak ulja,izvlači i uvlači cilindar.Mercedesov je mehanski samo mu je hidravlika v upomoč zato usporedba preko bara ne pije vode.Pa i kamioni imaju isti sistem servo volana pa to radi kako treba.Puno jih je več ugradjenih u tomice pa se ne žale.Tako da ja bi na tvom mjestu ugradio mercedesovog i sigurno nečeš požalit,samo da je uradjeno kako treba.No najbolji je pravi hidravlični ali i ovaj nezaostaje dosta.L.P.
 

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
He, kod mene čekaju tri za ugradnju (Mercedes,BMW, a najvjerovatnije biće hidraulika.)
picture.php

20223013.jpg

19322297.jpg

19386836.jpg

samo kad bih mogao u stari volan spakirati hidraulični........
 
Posljednje uređivanje:

gorski

  
Tu od
2 Sij 2011
Poruka
408
pozz. Gorski, čitam ovo vezano za volan, i ja sam to spakovao i probao malo okolo, ovako izgleda OK, bez nekog opterećenja, kažem ti kod mene je sada sve spakovano, pa ćemo vidjeti kako će se pokazati u brazdi. Zasigurno ovi drugi što su ga ugradili već ranije mogu posvjedočiti bolje. LP:icon_wink:

ajde kada ga isprobaš u brazdi ili još boje kada je freza na njemu pa se nadje na prevagi tada je najvise opterećen javi kako si zadovoljan da mi nebude:mur:

Kod tominog hidravličnog volana sve radi pritisak ulja,izvlači i uvlači cilindar.Mercedesov je mehanski samo mu je hidravlika v upomoč zato usporedba preko bara ne pije vode.Pa i kamioni imaju isti sistem servo volana pa to radi kako treba.Puno jih je več ugradjenih u tomice pa se ne žale.Tako da ja bi na tvom mjestu ugradio mercedesovog i sigurno nečeš požalit,samo da je uradjeno kako treba.No najbolji je pravi hidravlični ali i ovaj nezaostaje dosta.L.P.

Ako sam te dobro razumio ti kažeš da bi taj volan radio i bez ulja samo kao mehanički jel tako???u tom sličaju pritisak ulja kod njega nije ni bitan ako ulje samo pomaže kod okretanja.onda nebi ni malo zaostajao iza orginala nego bi bio i bolji ,jer je pumpa zasebno.
 
Posljednje uređivanje:

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Ako sam te dobro razumio ti kažeš da bi taj volan radio i bez ulja samo kao mehanički jel tako???.
Tako je, ulje ti olakšava posao.(servo):icon_eyes:
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,427
Pa ihidravlični se može okretat na mestu ali uradu mislim da bi polako došlo do oštečenja orbitrola a kod serva mu nema šta bit osim što bi bio teži za okretat ko običan mehanski.Kod hidravličnog ako pumpa ne radi orbitrol preuzme rad pumpe a to je za njega veliko opterečenje Nadam se da sam malo objasnio glavne razlike med njima.Kojeg ugradit to svaki za sebe zna,servo je pola cene hidra.Ja imam hidro ali taj špas je 700eura.
 
Posljednje uređivanje:

zaha

Član
Tu od
22 Velj 2012
Poruka
88
Pozdrav !

Potrebna pomoc rijec je oko servo volana od mercedesa, danas zavrsio ugradnju sve postavljeno na svoje mjesto nasuo malo vise od 0,5l ulja u glavu okretao sam je rucno i ona je uvukla gotovo sve kada sam upalio tomicu isto mi se ponasa koda je mehanicki,dali je manjak ulja koliko ga treba da bude u posudi (pri dnu,sreda,do vrha),pumpa je smjestena s prednje strane na motoru.
Dali je pogresan smijer okretaja pumpe?

02022013367.jpg
 

danek

Aktivni član
Tu od
18 Pro 2008
Poruka
1,001
nemojte biti ******* volan mora biti čista mehanika,tak da poznaš da nekaj delaš sa tomicom,a kad te ruke zabole i nebreš više onda je i tomici dosta,pa si skupa malo počinete.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh