• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

dbolfek1

Član
Tu od
15 Svi 2011
Poruka
31
Vidi, Zaha, ako si tek sklopio glavu i pumpu serva od M 123, pošto sam i ja to završio prije 15-tak dana, onda predpostavljam, da su glava, pumpa i crijeva bila prazna, meni je stalo dok se sve to napunilo oko 1. l ulja, i odmah kad sam upalio, bilo je OK. Vjerojatno fali još ulja. Mjerač na posudi-rezervoaru ulja što se nalazi na pumpi ti je ona oznaka kružnice nekih 2 cm. ispod poklopca, znači do te granice naspi i probaj ponovno. Jedino što može biti još, pošto svi uzimamo polovne i rashodovane pumpe, da bude neispravna pumpa. Isprobaj ovako, doli još ulja pa ćeš vidjeti.:icon_pidu:

Prijatelju pumpa ti se vrti u kontra smjeru.
Takav sistem ugradnje pumpe odgovara samo na tomi 826.

Pozdrav
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Prijatelju pumpa ti se vrti u kontra smjeru.
Takav sistem ugradnje pumpe odgovara samo na tomi 826.

Pozdrav

Daj pojasni malo kako samo na 826.Koliko ja znam svi motori na tomicama,bilo koji model se vrte u istom smeru .:icon_confused:
 

zaha

Član
Tu od
22 Velj 2012
Poruka
88
Pozdrav,

Pumpa danas premjestena pored haube dosuo jos oko 0,5l ulja i funkcionise extra.
Hvala svima na pomoci i savjetima.
 

tomotraktor

Aktivni član
Tu od
16 Pro 2012
Poruka
412
Imam prijatelja, izrađuje naljepnice za traktore, među ostalim i za naše divove. Ako kome treba neka javi. Čovjeka čisto interesuje potražnja jer se bavi izradom reklamnog i dr. grafičkog materijala. Pozz. za forumaše.:icon_pidu:

Pozdrav,

Pumpa danas premjestena pored haube dosuo jos oko 0,5l ulja i funkcionise extra.
Hvala svima na pomoci i savjetima.

Drago mi je čuti, rekao sam i kod mene nedavno ugrađena, i za sada sam prezadovoljan. Nabaci koju sliku, u kompletu da vidimo.LP:icon_thumright:

Veliki pozdrav vlasnicima TV :icon_pray:

Senade75, pozdrav i tebi. U tvom albumu koliko sam vidio, taj traktor je bio na PIK -ba. Usluga prodaje bila za punca, koliko se sjećam. LP:icon_weed:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

dbolfek1

Član
Tu od
15 Svi 2011
Poruka
31
Daj pojasni malo kako samo na 826.Koliko ja znam svi motori na tomicama,bilo koji model se vrte u istom smeru .:icon_confused:

Točno je da se svi motori za tomu vrte u istum smjeru ali motor slavije za tomu 826 nema direktno remenicu na radilici nego ide preko zupčanika pa se zato pogonska remenica vrti kontra.
 

senad75

Član
Tu od
5 Sij 2013
Poruka
64
Senade75, pozdrav i tebi. U tvom albumu koliko sam vidio, taj traktor je bio na PIK -ba. Usluga prodaje bila za punca, koliko se sjećam. LP:icon_weed:

za očuha je bila usluga :icon_weed: dobar je traktor samo moram rješiti luft u volanu ima gotov pola kruga .....sad neznam dali da pravim ovo od merdze 123 ili da sve izmjenjam i ostavim mehanički .... moram vidjeti koliko bi me šta došlo
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Točno je da se svi motori za tomu vrte u istum smjeru ali motor slavije za tomu 826 nema direktno remenicu na radilici nego ide preko zupčanika pa se zato pogonska remenica vrti kontra.

Hvala na informaciji,znači motor se vrti ko kod svih TVa,samo remenica ne.To pojašnjava da se može ugradit pumpa volana sa prednje strane.Remenica je onda na drugoj osovini nije na radilici.:icon_wink:
 

sase

Novi član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
22
evo kad smo vise tu ja bi hteo nesto pitati? koliko kosta taj klju komplet sa nosacom kod vas u hrvatsku :(:
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,293
Daj pojasni malo kako samo na 826.Koliko ja znam svi motori na tomicama,bilo koji model se vrte u istom smeru .:icon_confused:

koliko sam ja upoznat jedan dio slavija motora se kontra okreće radilica
 

crni100

Član
Tu od
8 Sij 2013
Poruka
162
Gledao sam tomu 732 u veoma dobrom stanju jedino sredina malo vise radi kad pomjeras volan dobro se primjeti.Zanima me sta je tacno otislo odnosno koliko za koliko novaca se da to srediti?
 

stipe

Član
Tu od
16 Ožu 2009
Poruka
118
Pozdrav koliko ja znam kod nas cca 1000kn ti radi majstor
 
Posljednje uređivanje:

bodul20

Član
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
188
Pozdrav!

evo novi sam ovdje a došao sam zbog tv730.
da ukratko kažem od početka.pokojni djed ga je nabavio '96 i od tada ga je vozio svakodnevno i po više sati. '05 je napravljena generalka a većinom su se sa njim prevozila drva što nama što drugima za prodat a još uz to i sve ostalo od pijeska do šute, namještaja. uglavnom di god auto i kombi nisu mogli on je sa njim vozio/prevozio (dio staroga grada).
'10 je djed doživio nesreću nakon koje je ostao trajno povrijeđen i zbog koje je na kraju nažalost preminuo.od te godine ga vozim ja.isprva mi je bilo teško jer nisam proveo puno za njegovim volanom a ono što jesam je bilo na ravnom putu.
također od kada je djed bio u nemogućnosti voziti ga ja nisam mogao preuzet sve njegove prijevozne poslove jer još nisam ni imao vozačku pa sam samo vozio nekoliko tura drva meni kod kuće.sad ga vozim ali opet ne tako učestalo i svakodnevno kao moj djed.dogodi mi se i da mi se gume podosta isprazne samo od stajanja.
i sad dolazimo do problema.on stalno dimi bijeli dim.istina je da mi u njega trpamo ložak (još imam pola bačve ako čak ne i više) ali kad ga je djed vozio nikad nije tako dimio.čak i meni možda prvih godinu dana otprilike nije ništa bacao.
sad mene zanima iz kojeg razloga on tako baca dim.čak sam izlučio par mogućnosti:
1) treba zamijeniti filter goriva
2) dizne
3) zbog premalo vožnje

volio bi čuti vaša mišljenja. pa kad raspravimo volio bi vas pitat još nešto u vezi povijesti tv-a i njhovih motora.

Hvala! :)
 

Jozef

Član
Tu od
17 Ruj 2010
Poruka
413
pozdrav bodul20 i dobro nam došao

da sam na tvojem mjestu ja bi mu prikačijo frezu ili plug i deri! ako bi nakon toga dimio bjelo..onda izgleda da generalka ne gine
 
T

tuaregr10

Guest
Mislim da bih trebao nešto ovako, ako netko zna za neki povoljan neka javi.:icon_winkle:

Evo vam 2 slikice naše jarkalice, koju smo radili (home made) :smile:.

slika572.jpg
[/URL] Uploaded with ImageShack.us[/IMG]

slika571.jpg
[/URL] Uploaded with ImageShack.us[/IMG]

Nadam se da će vam nešto pomoći :icon_weed:!
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh