• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

robert1m

Novi član
Tu od
18 Stu 2012
Poruka
21
Kako si otkrio da kompresija izlazi kod glave ??? jeli puknita ili ??

Pa neznam dali je puknuta,vidljivo je izlazi beli dim od sastavu narocito kad traktor se zaletava pod mali gas,mozda je puknuta a mozda je brtva neznam ,najvise izlazi dim iz onaj dio koji je prekriven limom sto se nalazi kod spremnika goriva
 

gorski

  
Tu od
2 Sij 2011
Poruka
408
ha-pakleni stroj,dobre gume,ako smim primjetiti!
(ni moje nisu ništa bolje!!)
e,narode radilo se po tomici-rasuja se aksijalni ležaj u volanu pa ga moran zaminit.
umra san dok san isčupa volan(uz spec. izvlakač,ali nažalost ništa bez brusilice)
Mora sam volan zapilat bočno da zine i tek onda san ga izvuka(zavarit ću ga nema veze)
neko na forumu reče:.ebeš stroj koji nemoš napravit bez brusilice i aparata!
Evo majstori moji da vidite kako je susjed napravija izvlakač za volan.

Ma ide toi bez rezanja samo treba strpljenja i bravarskih tehnika.
Pa neznam dali je puknuta,vidljivo je izlazi beli dim od sastavu narocito kad traktor se zaletava pod mali gas,mozda je puknuta a mozda je brtva neznam ,najvise izlazi dim iz onaj dio koji je prekriven limom sto se nalazi kod spremnika goriva

Ako je to kako kažeš onda ti tu ništa ne možeš napraviti bez majstora jer ja mislim da trakroru treba generalka.Sve treba skinuti glavu cilindre i vidjeti sta ne valja ovako se samo može nagadjati jer kada se već skida glava sve se provjerava i mjenja a ako se ne kužiš u to bolje ne diraj sam. .
 

robert1m

Novi član
Tu od
18 Stu 2012
Poruka
21
Pa neznam mislim do brtve mogu sam a ako bude potrebno majstor je neizbezan,ali ipak da ne lutam mnogu neko od vas mozda mi reci dali treba da diram ventila,ja mislim ako bi ih rastavio oni bi popale u cilindar,neznam sigurno vi znate
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,426
Pozdrav svima,hocu da pitam posto sam ustanovio da kompresija od tv 730 bezi izmedzu glava motora i cilindar hocu da izvadimglavu motora i eventualno promenim brtvu.Moje pitanje je dali mogu da izvadim glavu motora bez da diram ventila,mislim dali izadze komplet.Mislim da ovo moram da uradim posto hladan traktor' uopste' nemogu da upalim.Hvala

Kaži malo više kakav zvuk se čuje.Kad ga pališ dali sika(ko glas zmije).Ak je sličan glas je probilo dihtung.Pa glava ide KPL dole sa ventilima,ostanu štangice.Ako je otišla dihtunga češ morat poravnat ležište dihtunga.A kod sastavljanja izmerit koliko je od vrha klipa do glave i stavit dihtung odgovarajuče debljine.Po katalogu idu od 0,70mm do 1,10mm.Malo više opiši stanje motora,da nije možda zreo za generalnu.L.P.
 

robert1m

Novi član
Tu od
18 Stu 2012
Poruka
21
Pa ovako kad verglam nece da upali nikako a zvuk bas kao zmije,malo sprej start i izmedzu glave i cilindar beli dimnaglo blika i traktor upali ,
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,426
Pa ovako kad verglam nece da upali nikako a zvuk bas kao zmije,malo sprej start i izmedzu glave i cilindar beli dimnaglo blika i traktor upali ,

Skidaj glavu,ventile ne diraj.Poskidaj kolektore,poklopac ventila,odšrafi matice na glavi,lajtung i još koju sitnicu.Polako oddvojiš i skineš,malo poslikaj pa čemo dalje.Kad če bit glava dole lako je provjerit sa bencinom ako koji propušta.
 

brane30

Član
Tu od
9 Velj 2011
Poruka
533
Skidaj glavu,ventile ne diraj.Poskidaj kolektore,poklopac ventila,odšrafi matice na glavi,lajtung i još koju sitnicu.Polako oddvojiš i skineš,malo poslikaj pa čemo dalje.Kad če bit glava dole lako je provjerit sa bencinom ako koji propušta.

ajd pojasni kako ce cilinder s benzinom ispitati je pusta ! :icon_scratch:
kaj ga bus natocil pa hitil šibicu ? :fiery:
 

brane30

Član
Tu od
9 Velj 2011
Poruka
533
brane30 :icon_pai:pa to je razumljivo samo od sebe čim je pomenuo benzin.hajde da decku pomognemo oko tome:(handshake):

meni je ali nekima bas i ne isto kao gledanje dali curi semering uz pomoc benzina
 
Posljednje uređivanje:

tomo522

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2012
Poruka
699
he hee brane malo rešpekta prema kolegama koim treba pomoć..ovdje nas ima sa dosta iskustva al isto tako ima dečki koi se prvi put susreću sa nekim stvarima....moramo im pomoć i pojednostavnit stvari koliko je moguće:drink::drink:
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
firemanpeter

meni štima.ako mi se što dogodi ja sam kriv i preuzimam svu krivnju.pošteno? ja mislim da je.na svu sreću punoljetan sam i sam za sebe odgovaram ako se što dogodi.

Pošteno je!

Pozdrav svima,hocu da pitam posto sam ustanovio da kompresija od tv 730 bezi izmedzu glava motora i cilindar hocu da izvadimglavu motora i eventualno promenim brtvu.Moje pitanje je dali mogu da izvadim glavu motora bez da diram ventila,mislim dali izadze komplet.Mislim da ovo moram da uradim posto hladan traktor' uopste' nemogu da upalim.Hvala

Ako ti dimi između glave i cilindra onda sigurno taj spoj ne brtvi dobro i potreban je popravke
Glavu možeš vaditi bez diranja ventila. Otvori poklopac glave i sve če ti biti jasno. Pažljivo pogledaj u rupu (u cjev) gde stoje šipke koje idu iz motora u glavu na klavir ventila. To zapamti kako su bile da budeš onda pravilno sastavijo nazad.
Vjerujem da to nije jedini razlog lošeg paljenja. Trebalo bi provjeriti i predpaljenje i možda još koju drugu stvar ali ja bi prvo ove dvije stvari sredijo pa ako bude trebalo onda dalje.

Samir 732
Pozdrav dečko :)
Nadam se da se ne ljutiš danas posle naše priče zapravo šale, barem ja sam shvatijo to ko šalu. :icon_e_wink:
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Znam da se ti ne ljutiš Robert :eek:: , nismo se mi zezali nego ja i Samir a mislim da se netreba ni on ljutiti.:rolleyes:
Zapravo nije bio neki ozbiljan razlog.
 

komar

Član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
132
Kod nas kompletno reparirana sredina sa zamjenom dodje 300e.U to spada hilzna od nuvilona,nove puše s bolcnima i ležaji i križevi kardana i na novo farbana.Majstor dopela repariranu,odmontira staru i ugradi drugu.Za sve to možda i nije tako skupo.:icon_scratch:

Pozdravljen rojak. Imaš mogoče kakšen kontakt telefonsko številko?
 

strongboyy

Član
Tu od
2 Stu 2010
Poruka
389
[/URL]
Nije ni tu cijena fiksna.:icon_anal: Ovo mi prevedi=prasacka grlacka?
http://www.pik.ba/artikal/5935335/tomo-vinkovic/

Eeeeeeeeeee mi imamo EVROPSKE cijene, a.........................
PRASHACKA...kod nas se sitno okopavanje zove PRASHENJE.recimo okopavanje paprike nazivamo PRASHENJE PAPRIKE.
znaci plitka obrada zemlje,nazivamo PRASHENJE.
vidi se i sam prikljucak da nije namenjen za dublju obradu zemlje...vec onako plitko...
GRLACHKA,...alatka skojom se prilikom okopavanja i nagrli(nabaci ) zemlje na koren,t.j.stabljiku biljke(al stom GRLACKOM nece on nista nagrliti...vec samo PRASHITI... :p )
 
Posljednje uređivanje:
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh