• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Milky

Član
Tu od
8 Tra 2008
Poruka
161
Pozdrav ljudi!
Jučer sam imao "malu" nezgodu sa Tomom, tj. Tomek se prevrnuo(sva sreća ništa nije ni meni ni Tomi)! Uspio sam ga brzo ugasiti, ali ulja mu je dosta iscurilo kroz čep(onaj gdje se sipa ulje)! Danas ide novo ulje i filter pa ako netko zna da li ga smijem paliti nakon prevrtanja? Nakon što smo ga uspjeli vratiti u prvobitno stanje, odšlepan je do kuće!
Ne ponovilo se nikad više!
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Pozdrav ljudi!
Jučer sam imao "malu" nezgodu sa Tomom, tj. Tomek se prevrnuo(sva sreća ništa nije ni meni ni Tomi)! Uspio sam ga brzo ugasiti, ali ulja mu je dosta iscurilo kroz čep(onaj gdje se sipa ulje)! Danas ide novo ulje i filter pa ako netko zna da li ga smijem paliti nakon prevrtanja? Nakon što smo ga uspjeli vratiti u prvobitno stanje, odšlepan je do kuće!
Ne ponovilo se nikad više!

Samo filter zraka raskopaj i ocisti ak je mastan.
Kad ga upalis malo bu mozda dimil al nakon par minuta bu opet sve kak je bilo.
Pogle da nije kiselina iz akumulatora iscurila.
 

belscak

Član
Tu od
5 Svi 2010
Poruka
78
Sredina na 418

Imal li kakav majstor za preporučiti ili da to probam sam riješiti,na sredini ima lufta ona dva šrafa sam zategnu ali lufta ima još.Sad su gume dosta napumpane i jako se osjeti pogotovo po makedamu.
 

BuKvIk

Član
Tu od
11 Pro 2011
Poruka
53
Ljudi POMOZITE!!!!! Trebaju mi kuglice 9 mm za mjenjače ak neko zna gdje ima za kupiti ili gdje bi trebalo biti neka pošalje poruku:icon_pray:
 

bodul20

Član
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
188
kume pa sto to uradi i jos tome na ravnom ! :icon_evil:
di su ti utegi na kotacima ?

da, mene isto zanima kako se je uspio na ravnome prevrnut :icon_eek:

pa i ako nije imao utege ovo mi je vrlo neobično
 

Markec

Član
Tu od
9 Ožu 2012
Poruka
282
Ljudi POMOZITE!!!!! Trebaju mi kuglice 9 mm za mjenjače ak neko zna gdje ima za kupiti ili gdje bi trebalo biti neka pošalje poruku:icon_pray:

Raskopaj neki lager...
 

tomo522

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2012
Poruka
699
pa koliko vidim ima zakačenu frezu 120-ku a ona je dosta teška.ja imam isto takvu al sam ja svoju suzio na 100 cm al svejedno je opet teža od ove standardne
 

Postar

Aktivni član
Tu od
23 Stu 2012
Poruka
221
Jest kriva oznaka,to je TV-PE ,od koga bezim ko djavo od krsta :D :(rofl):
Ipak slatko izgleda ovako sa plugom hehe,ko neki mini traktor deciji :)
 

gorski

  
Tu od
2 Sij 2011
Poruka
408
pa moguce je,ali tamo nisam primetio neki takav lezaj so takve kuglice,nasao sam i mal delcic plastike ,nesto kako plastican zupcanik,seda lako ide ali u 2km put malo se zagrijao desni rukavac a levi nije,isto tako i ona viljuska za blokada bila je slomjenja i posto nije imao na lager u prodavnici izvadio sam je van i sada ne radi blokada diferencijala ,nisam mogao cekati posto defekt nastao je na samom putu

Taj plastičan zupčanik ti diže ulje a posto je slomljen ne vrši svoju funkciju i treba staviti novi.
Ti ćeš makedonac usavršiti tomu 730 počeo si ga popravljati i na putu očito to tebi ne pretstavlja nikakav problem:(whew)::(clap):

da, mene isto zanima kako se je uspio na ravnome prevrnut :icon_eek:

pa i ako nije imao utege ovo mi je vrlo neobično

Pa nije to tomo 730 :eek::
 
Posljednje uređivanje:

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
ali na koji nacin na ravnome ga zvrnul ?
ja svoga nisam uspel na krivini s punom prikolicom i punoj brzini skipati
samo se sklizal

Vjerojatno se igral sa volanom u vecoj brzini pa levo pa desno pa opala na bok.

Kuglice ima za kupit raznih dimenzija u zagrebu u Lezaj Trade
Prigorje brdovecko zagrebacka 26, 013397272

Strojarska cesta 4, 016155600, 016159168
 

Milky

Član
Tu od
8 Tra 2008
Poruka
161
kume pa sto to uradi i jos tome na ravnom ! :icon_evil:
di su ti utegi na kotacima ?

Ljudi znam da ovdje izgleda da je na ravnom, ali ne vidi se na slikama da je pored povišenje i kako sam frezao izlazio sam na povišenje i zadnji lijevi točak mi se spustio natrag u niže i kada sam krenuo ponovu u njivu počeo se prevrtati! Jbg! Nemam utege tj. trebam ih kupiti!
I da freza je 120 i dosta je teška pa je vjerojatno i ona povukla jer je bila podignuta!
Ovo mi je prvi, a nadam se i zadnji put da se prevrnuo!
 
Posljednje uređivanje:
G

GROF

Guest
., odgovor, daje se.-

Pozdrav ljudi!
Jučer sam imao "malu" nezgodu sa Tomom, tj. Tomek se prevrnuo(sva sreća ništa nije ni meni ni Tomi)! Uspio sam ga brzo ugasiti, ali ulja mu je dosta iscurilo kroz čep(onaj gdje se sipa ulje)! Danas ide novo ulje i filter pa ako netko zna da li ga smijem paliti nakon prevrtanja? Nakon što smo ga uspjeli vratiti u prvobitno stanje, odšlepan je do kuće!
Ne ponovilo se nikad više!

., aj fala Bogu dragome!, dobro ste prošli, opreza nikada dosta.-

., možete ga paliti bez problema., naravno, nakon što ispustite staro ulje i zaminite filter od ulja, novo ulje u karter motora, novo ulje u filter zraka, provjerite nivo tekućine u akomulatoru, provjerite ulje u hidraulici, svakako provjera ulja u prednjem i zadnjem trapu, volanu.-
., prije nego krenete sa paljenjem traktora - startovanjem motora., preporučavam da odšarafite filter od zraka i auspuh, izvrtite na prazno - bez gasa sa elektropokretačem - anaserom motor, tako da motor izbaci staro ulje iz "glave" motora, sigurno ima ulja i u auspuhu i u zračnom filteru - gornji dio filtera - opreite očistitie - pustite da se iscidi ulje van i iz filtera i iz auspuha., nakon svi ovi nabrojeni radnji palite - startajte motor, na smaom početku startanja motor će nejednako radit uz veliku količinu gustog i crnog dima, nekoliko minuti i onda sve bude poslje dobro! ...

., l.p., Bog! ...
 
Posljednje uređivanje:

Milky

Član
Tu od
8 Tra 2008
Poruka
161
., aj fala Bogu dragome!, dobro ste prošli, opreza nikada dosta.-

., možete ga paliti bez problema., naravno, nakon što ispustite staro ulje i zaminite filter od ulja, novo ulje u karter motora, novo ulje u filter zraka, provjerite nivo tekućine u akomulatoru, provjerite ulje u hidraulici, svakako provjera ulja u prednjem i zadnjem trapu, volanu.-
., prije nego krenete sa paljenjem traktora - startovanjem motora., preporučavam da odšarafite filter od zraka, auspuh, izvrtite na prazno - bez gasa elektropokretačem - anaserom motor, tako da motor izbaci staro ulje iz "glave" motora, sigurno ima ulja i u auspuhu i u zračnom filteru - gornji dio filtera - opreite očistitie - pustite da se iscidi ulje van., nakon svi ovi nabrojeni radnji palite - startajte motor, na smaom početku startanja motor će nejednako radit uz veliku količinu gustog i crnog dima

Kolega Grofe, hvala na detaljnom odgovoru!
Čuo sam od kolege DarkoHittner da se poznajete, pa eto ako budete dolazili u slavoniju javite se! :)
 
G

GROF

Guest
., lipo fala za poziv! ...

Kolega Grofe, hvala na detaljnom odgovoru!
Čuo sam od kolege DarkoHittner da se poznajete, pa eto ako budete dolazili u slavoniju javite se! :)


., lipo fala za poziv u zlatnu Slavoniju!, možda se i vidimo ove godine jer sam ja Slavonski zet! ...

., da točno!, Darko i ja se znamo - poznamo - prijatelji smo!!! ...

., l.p., Bog! ...
 
Posljednje uređivanje:

Milky

Član
Tu od
8 Tra 2008
Poruka
161
., lipo fala za poziv u zlatnu Slavoniju!, možda se i vidimo ove godine jer sam ja Slavonski zet! ...

., da točno!, Damir i ja se znamo - pznamo - prijatelji smo!!! ...

., l.p., Bog! ...

E pa onda kad budete dolazili kod ženine rodbine( a to svi znamo da se mora barem jednom godišnje), javite se svakako! A i sada sam siguran da dolazite kad ste spomenuli da ste slavonski zet! ;)
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh