• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

zaha

Član
Tu od
22 Velj 2012
Poruka
88
super je nema sta no zar ta pumpa nebi bolje pasala na lijevoj strani :confused:

Mislio sam je stavit prvo na lijevu stranu ali su mi smetala crijeva od hidraulike, Najbolje mjesto je bilo pod haubom ali onda vrti u kontra smijeru i ne radi. Jedino je mjesto ostalo na desnoj strani a da nista ne prepravljam.

Jedno pitanje GDJE MOGU PORUCITI SEMERING OD MERCEDESOVE PUME VOLANA dimenzije su 19.05 x 33.33 x 7.93
 

vtrbovi3

Član
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
88
Danas malo spremao kucu i nadjem poljoprivredni kalendar iz 1984godine.Medju prikljuccima za tomu vinkovica nadjem zadnji utovarivac.Slike su losije,posto je original crno-beli,a i nemam skener,vec sam ga sliko

Evo kako moze da se preradi obican plug,da bude na 3tacke kopcanja,video sam da su to neki vac radili,ali evo i ovaj,mozda nekome ubuduce pomogne,sliku sam naso u nemackim oglasima

Uploaded with ImageShack.us

Bio se prodavao na njuškalu dobrih 1,5godinu dana za 3000 kuna doduše malo zapušten al isti kao ovaj utovarivač sa tvoje slike.Ja sam čak i zvao čovjeka koji je rekao da ima i pločicu na sebi na kojoj piše Tomo Vinković
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Postar

Aktivni član
Tu od
23 Stu 2012
Poruka
221
@Sumadinac,pise li mozda kod te slike koliko moze podici kg taj utovarivac?
 

BuKvIk

Član
Tu od
11 Pro 2011
Poruka
53
Ja sam nedavno kupio tomeka 418 novi tip u lošem stanju za 8000 kn sad sam pri kraju da ga složim,nije imao instalacije,nema hidrauliku ležajevi su bili koma sve sam zamjenio fali samo jedan zubćanik koji dolazi ovih dana pa će bit složen do kraja,volan je bio užasan sad sam ga sredio(čuo sam da kad se puž napravi dobro da je kao servo)[/ATTACH][/ATTACH][/ATTACH]

evo napokon uspjeli smo ga finalizirati,evo par sličica:
DSC_0001[1].jpg
DSC_0002[1].jpg
DSC_0006[1].jpg :(party)::(party)::(party):
 
G

GROF

Guest
., bravo majstore! ...

URL]
-----------------------------------------Evo dečki i ako ima koja dama nakon male stanke nastavilo se šarafanje.Uskoro će da SVRŠIM ova slika je samo malo da pokažem kako se radi kad bude gotov biti će PUNOOOO slika a i video restauracije.-----ŽIVI BILI I TOME VOZILI

., svaka čast "majstore" - bravo!, za lipo sredjivanje traktora tome!., kad se propeljš selom?, misliće Narod da je došal nov stroj! ...

., forumašu - kolega - generacijo!; BuKvlk!, traktor "tome" pomalo, ali siguro dolazi u svoj puni sjaj i izdanje, svakako i tebi čestitke na uredjivanju traktora "tome", bravo - svaka čast majstore! ...

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
., naprvo napisal forumaš; firemanpeter!

Vidim ovaj post je u cjelini upučen slovencima, hehe . Nemoj nas previše hvaliti jer ako pogledam državu, gde smo... Ah to su političari zahebali, majku jim... Pustimo politiku, boli me glava od nje.

., TOČNO!, sve ovo tvoje napisano potpisujem, ALI!, i dalje pišem i znam da ste VI Slovenci zakon!, politika je svud pa i kod VAS!; K..va! ...

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

., forumašu; senad75!, oranje odradjeno za deste, čestitam! ...

., forumašu; sumadinac!, fala TI do neba na ovoj jedinstvenoj sličici sa ORGINALNIM zadnjim utovarivačem - rogljami za tovarenje djubra - gnoja.-

., l.p., Bog!, čitamo - pišemo se ...
 
Posljednje uređivanje:

newTomo

Član
Tu od
25 Ožu 2011
Poruka
122
Utezi

Bok,

dali netko zna koliko su teski utezi na seriji 800? Vidim da su ih najvise stavljali na zadnje kotače,,
 
G

GROF

Guest
., odgovor, daje se.- ...

Bok,

dali netko zna koliko su teski utezi na seriji 800? Vidim da su ih najvise stavljali na zadnje kotače,,


., lip pozdrav forumašu; newTomo!, "utezi" za traktore serije 800 mećali - stavljali su se serijski težine 25 kg., ali isto tako i po potrebi - zahtjevu kupaca i teži., znači, od 35, 45, 50, 60 kg.- ...

., l.p., Bog! ...
 

ExtermoIvan

Član
Tu od
15 Ožu 2013
Poruka
53
Nisam stigao da rastavljam tomu bio je zauzet ovih dana. Orali smo stari kupinjak probali da ga tanjiramo odmah ali slabe vajde tako da smo uposlili tomicu. Lepo su mi se pokazala svetla za nocni rad.Dok je mekano radi kao sat medjutim kako postane tvrdje opet isti problemi. Tako da sledi otvaranje kako nebi jos nesto ostetio. Primetio sam da mi izbacuje kardan cim malo zapne? Da li to skodi?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

teškar

Član
Tu od
12 Pro 2010
Poruka
945
Danas sam se uvjerio u nadmočnost TV 730 nad 521. Oranje, frezanje, mrak! :drink: Vuče dvije brazde ko ništa. Freza pravi pepeo od brazdi.
 
Å

švrćo

Guest
.....Ovo je freza sa kojom se muci.
2mrwkkg.jpg

Prodajem jeftino noževe za frezu :cool2: tebi treba još po jedan red noževa :icon_fU:

frezatv1.jpg


Zahvat 90-100 cm i 15 cm dubine je više nego dovoljno za njega, pri optimalnoj vlažnosti zemljišta.
 

ExtermoIvan

Član
Tu od
15 Ožu 2013
Poruka
53
Prodajem jeftino noževe za frezu :cool2: tebi treba još po jedan red noževa :icon_fU:

frezatv1.jpg


Zahvat 90-100 cm i 15 cm dubine je više nego dovoljno za njega, pri optimalnoj vlažnosti zemljišta.

Posalji mi na pp cenu nozeva. Ja vec imam 4 reda nozeva i imam problema sa njima. Problemi nastaju zbog lamele. Kad namestim lamelu stavljam i druge nozeve.
 

robert1m

Novi član
Tu od
18 Stu 2012
Poruka
21
Pozdrav !Konacno danas sam odlucio tv 730 da ga transportiram do selo ,tamo gde treba da radi,to je 10 km,i desilo se cudo,prvo se javio neki zvuk na desnoj trubi kod desnu poluosovini a nakon toga nesto se izlimilo i traktor ne ide ni napred ni natrag.Morao sam da ga otvorim na lice mesto i polomljen je bio lager (lezaj) onaj srednji i promenio sam ga ,nisam slikao posto radio sam na samom putu i nisam imao aparat.
 

robert1m

Novi član
Tu od
18 Stu 2012
Poruka
21
hteo sam da vas pitam taj celi desni deo pomalo se zagrejava a grejao se i prije,pred da promenim lezaj.I jos nesto nasao sam jedu malu lopticu u maslo i nemogu da nadzem gde ona bi trebalo da bude
 

Postar

Aktivni član
Tu od
23 Stu 2012
Poruka
221
ako mislis na lopticu-kuglicu sitnu malu,to ti je ispalo iz sjebanog lezaja.
 

robert1m

Novi član
Tu od
18 Stu 2012
Poruka
21
pa to sto sam nasao je loptica-kuklica,a sjebani lezaj imao je nesto kao mali cilindri,nisu bili loptice
 

robert1m

Novi član
Tu od
18 Stu 2012
Poruka
21
pa moguce je,ali tamo nisam primetio neki takav lezaj so takve kuglice,nasao sam i mal delcic plastike ,nesto kako plastican zupcanik,seda lako ide ali u 2km put malo se zagrijao desni rukavac a levi nije,isto tako i ona viljuska za blokada bila je slomjenja i posto nije imao na lager u prodavnici izvadio sam je van i sada ne radi blokada diferencijala ,nisam mogao cekati posto defekt nastao je na samom putu
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Susjed je kupil tv jako starog nema vurice samo lampice hauba je zuta a sve ostalo bordo crveno,motor je 12ks jedan klip.
Nije palil 7god,skinuli smo diznu pocistili ju i nastelali malo ulja u cilindar vrtili ga malo vratili diznu stavili novi akumulator i probali ga zapalit zavrtel je 3kruga i zapalil ko mina radi ko vurica i opce ne dimi nisam mogel vjerovat strasan stroj.:tractor:
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh