• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
12042013248.jpg

Vinkoti u šumi.:icon_winkle:
 

senad75

Član
Tu od
5 Sij 2013
Poruka
64
Pozdrav svim vlasnicima TV ja sam uspio juče i prekjuče orat bilo lijepo a danas kiša ništa od posla pa sam morao sjedit i roštiljat i pit pive a sutra drugi dan druga nafaka :icon_eyes: samo tomica je zvjer odvaljuje brazde u ledini po 40 cm gledaču da sutra stavim koju sliku oranja
 

Postar

Aktivni član
Tu od
23 Stu 2012
Poruka
221
@Zaha,prelepo,nemam reci. Traktor kao da juce iz fabrike izasao :)
@Senad,samo napred i ne smes ostati bez goriva(piva) ehehe
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
peter ako je klip deblji onda isto sporije puni.ja sam imao tako neku situaciju i isto mijenjao crijeva al ništa još kad ga treba spustit a vrijeme hladno nikako dočekat da se spusti i onda mi jedan majstor reko da je taj klip za mog tomeka velik i treba veća količina ulja da ga napuni i kad ga prazniisto problem količina jer i dovod ulja je mali promjer kao i povrat...:icon_pidu:

Tako i ja kažem zato garancije za uspjeh nema. A bio bi zadovoljan da se barem malo ubrza rad sa izboljšanjem cjevi i sa tim protoka.

Inače ubrzam rad cilindra sa dodavanjem gasa :icon_cool:, onda pumpa brže radi pa...
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
., lip pozdrav svim forumašima!, posebna pozdrav korsinicima i vlasnicima traktora tome širom Svita! ...

., dragi moj BaTeK!, vjeruj da sam i ja sretan više od tebe kad smo ovo rešili nakon punooo vremena, čak i previše vremena, ALI, TI si jedan od 1000-ću ljudina ki TOČNO zna ča i kako oće???, e., onda je svim lako sa tobom! ... ., u roku od neki 10 sati čovik donesal novčiće u moje ruke za dostavljenu robu "Y", e, to se zove ozbiljnost - odgovornost - ekspeditivnost! ...
., odma se ovde moram ovako javno zafalit mom dobrom poznaniku Alešu iz predivne zemlje Slovenije!, ki je odradil delo poštara i to odlično, uredno, pedantno, sa voljom i na vrime., naravno - ispravno i točno ko i svi Slovenci odreda!!!, to jako puno cijenim i rešpektiram kad je neko točan, uredan i pedantan, iliti; red, rad, disciplina!, Slovenci!, VI ste mi UZOR! ...

., forumski prijatelju; abarth822!, svakako pozdravljam ovde javno i tebe, zahvaljujem se na ovim izvarednim slikicami - slikanom materijalu, materijalu o traktoru tomi!, ponovo je ovde traktorić tome glavni lik sa 1000 izboljšanja, sa jednom velikom ljubavlju napravljen, napravljen kako samo nadasve DOBRI ljudi moredu napravit!?, poput tvoga suseda i prijatelja!, moj rešpekt i naklon do poda! ...
., ujedno TI poručujem da ove dane i na tvoj kućni prag dolazi DAROVANA remenica od mog bivšeg prijatelja i našeg forumaša; Todi-ja!, molim TE da mi na p.p. pošalješ svoju adresu i broj mobija! ...

., prijatelju moj forumski; firemanpeter!., evo da TI i ja ku napišem po pitanju celindra hidraulike?, ovako, moj savjet je da napraviš reparaturu tog svog celindra ča podiže prednju ralicu, svakako zamini crevo ko nemora bit deblje, preporučavam da zaminiš i onaj muški del brze spojke na crevu., ... kad napraviš kompletan servis prednje hidraulike "MORA" dizat brzo i normalno pušćat!., ...
., JA sam imal prije 20 godin prednju ralicu SLO.firme; Mušič-Mengeš!, celinder ko tvoj ili čak malo deblji, crevo još tanje, delal "normalno"., tada sam imal traktora tomu!; tv-830! ...

., l.p., Bog!, čitamo - pišemo - pomažemo se ...

Vidim ovaj post je u cjelini upučen slovencima, hehe :icon_winkle:. Nemoj nas previše hvaliti jer ako pogledam državu, gde smo... :(think): Ah to su političari zahebali, majku jim... Pustimo politiku, boli me glava od nje. :mad:

Oko cilindra ovako, cilindar sam reparirao prije dve godine, nove su brtve tako da je ispravan ko bog. Crijevo več smo rekli, deblje je bolje. Ovo što si reko oko spojnice svakako je na mjestu jer svakako ona može zezat. Hvala na odgovorima i pozdrav dragom prijatelju u Liku, Jezerane.
 

ExtermoIvan

Član
Tu od
15 Ožu 2013
Poruka
53
Testirao sam danas Tomicu kacio ga za drvo u brzinu i gas on rob samo skakuce jer nema tegove. Slajfuje kao lud ali nece da ga ugasi. Sutra u svakom slucaju skidam motor da vidim kakvo je stanje. Ovo je freza sa kojom se muci.
2mrwkkg.jpg

29zojko.jpg
 
Posljednje uređivanje:

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Dragi Firemanpeter Tako je kako kazes kad zapne sve stoji samo motor radi. A nemam brda u okolini od 20 km da ga probam ovako sam ide kao besan . Moguce i da je sajla kvacila mozda ga neodvoji kako treba/ Probacu nju malo da nastelujem ako neuspe otvaranje pa sta bude.
Tomica bi trebao da frezira kao lud posto nozevi na inprovizovanoj frezi nisu njegovi original nego od mute gorenje dosta su manji. A on cim je malo tvrdje zapne. Gde je orano ide dosta bolje a gde je vec frezirano pa ubila kisa ni da pipne. Otvaranje najverovatnije. Hvala jos jednom

Nema na čemu, ljudi smo pa to trebamo- jedni drugome pomoč, putem odgovora i pisanja tu. To ne košta a ponekad dobro dojde.

Poštelaj kuplung pa da ima onog nekoliko mm lufta na sajli tako da se druk lager sigurno odvoji od košare na kuplungi. Ako onda proklizi onda nema druge pomoči nego otvaranje.

Vezao si ga za drvo to jesi ga obteretijo ali ono nije isto obterečenje ko na primer ako nešto težko vozi i u velikoj brzini i da je još uzbrdo. Tad se kuplung pokaže. Da si ga barem ubacijo u neku veliku brzinu kod testiranja? Ako ne onda to nije to, jer u niskim brzinama i u reduktoru neče tek tako da proklizi kuplung.
Pre rasklapanja probaj još poštelat sajlu ako več nisi.

Zaha

Sređen toma ko nov.
Još bolje jer prije nije imao svega toga što sad ima.
 
Posljednje uređivanje:

tomo522

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2012
Poruka
699
Testirao sam danas Tomicu kacio ga za drvo u brzinu i gas on rob samo skakuce jer nema tegove. Slajfuje kao lud ali nece da ga ugasi. Sutra u svakom slucaju skidam motor da vidim kakvo je stanje. Ovo je freza sa kojom se muci.


ako sam dobro shvatio ovo ,,šlajfuje.. znači da se kotači okreću kad pustiš kvačilo i da skakuće...lamela bi bila loša ako motor radi a kotači se na vrte i tomo miruje ne skakuće u tom slučaju treba provjerit lamelu.....nisam baš u toku kakav je problem :icon_e_wink:
i ova freza je čini mi se malo prevelika za njega...mislim da je negdje oko 120 cm široka a za tvog ljubimca bi bila dobra od 90-100 cm
 

ExtermoIvan

Član
Tu od
15 Ožu 2013
Poruka
53
Kad freziram u malo je tvrdje traktor stane i kardan a motor radi. A gde je mekse radi bez problema, pa sam ga danas probao da vidim da li je lamela mozda ja danas nisam dobro probao tomicu. Mozda treba vise da ga opteretim , ma u svakom slucaju sutra rastavljanje pa sta mu bude. Thks
 

tomo522

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2012
Poruka
699
ako stane pod opterećenjem a motor radi onda je lamela...kad si ga oprobavao trebaš ga ubacit u treću brzu i tad oprobat sa jačim gasom al ako ti se to dogaća kako kažeš onda je lamela u pitanju...nema druge moraš ga rastavit:icon_mad::icon_mad:
 

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Traktor je ko suza, sa 120cm frezom i sa 4 noža na krajevima.:icon_jook: za mog 731 super, ali ne kad je tvrdo-moram pomalo i više puta.......(ako nećeš da shebeš traktor ili frezu)
 
Posljednje uređivanje:

limeni3333

Član
Tu od
4 Kol 2009
Poruka
97
Testirao sam danas Tomicu kacio ga za drvo u brzinu i gas on rob samo skakuce jer nema tegove. Slajfuje kao lud ali nece da ga ugasi. Sutra u svakom slucaju skidam motor da vidim kakvo je stanje. Ovo je freza sa kojom se muci.

kod mene je bio problem u dizni, nakon promjene drugi traktor
 

BuKvIk

Član
Tu od
11 Pro 2011
Poruka
53
ima ko slike i da ima iskustva u sređivanju tv

kupio bi jedan u lošijem stanju pa me zanima jel se to splati slagat kolko si i gdje ima djelova za nj

treba mi za oko sadnica kositi
Ja sam nedavno kupio tomeka 418 novi tip u lošem stanju za 8000 kn sad sam pri kraju da ga složim,nije imao instalacije,nema hidrauliku ležajevi su bili koma sve sam zamjenio fali samo jedan zubćanik koji dolazi ovih dana pa će bit složen do kraja,volan je bio užasan sad sam ga sredio(čuo sam da kad se puž napravi dobro da je kao servo)[/ATTACH][/ATTACH][/ATTACH]
 

Prilozi

  • DSC00290.jpg
    DSC00290.jpg
    59 KB · Pregleda: 387
  • DSC00289.jpg
    DSC00289.jpg
    43.8 KB · Pregleda: 260
  • DSC00288.jpg
    DSC00288.jpg
    57.4 KB · Pregleda: 493
Posljednje uređivanje:

vtrbovi3

Član
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
88
obnova tome

p1010018qg.jpg
[/URL] Uploaded with ImageShack.us[/IMG]-----------------------------------------Evo dečki i ako ima koja dama nakon male stanke nastavilo se šarafanje.Uskoro će da SVRŠIM ova slika je samo malo da pokažem kako se radi kad bude gotov biti će PUNOOOO slika a i video restauracije.-----ŽIVI BILI I TOME VOZILI
 

sumadinac

Član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
815
Danas malo spremao kucu i nadjem poljoprivredni kalendar iz 1984godine.Medju prikljuccima za tomu vinkovica nadjem zadnji utovarivac.Slike su losije,posto je original crno-beli,a i nemam skener,vec sam ga sliko

Uploaded with ImageShack.us Evo kako moze da se preradi obican plug,da bude na 3tacke kopcanja,video sam da su to neki vac radili,ali evo i ovaj,mozda nekome ubuduce pomogne,sliku sam naso u nemackim oglasima

Uploaded with ImageShack.us
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh