• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Ti misliš holender, u stvari misliš na nešto slično ovome:

260_260.jpg

Ako bi stavijo ovoga onda nemam krivine.
Još je problem pošto nemam orudje za rezanje ovog navoja u rupu jer hidravlika nema obične navoje.
 

BaTeK

Član
Tu od
20 Pro 2008
Poruka
302
Ti misliš holender, u stvari misliš na nešto slično ovome:

260_260.jpg

Ako bi stavijo ovoga onda nemam krivine.
Još je problem pošto nemam orudje za rezanje ovog navoja u rupu jer hidravlika nema obične navoje.

Peter.

Rabiš samo navoj in nato lahko vse kote kupiš.

14839578.jpg

14848468.jpg


Lp Batek
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Peter koliko ja znam klip ne dodje do te rupe jer bi sprečavao punjenje.Najverovatnije ide ta rupa kroz zadebljenje na kraju cilindra.Sasvim je moguče da cilindar ima odgovarajuču rupu,samo je ta cevka ugurana u tu rupu i okolo zavarena.Kad bi je odrezo blizu cilindra moglo bi se videt stanje pa i kako najbolje sredit.Za novi priklop bi mogo upotrebit mufnu od centralne,več ima colovni navoj i lepo se vari.A koliko znam ja tebe češ ti to sredit kako treba. L.P.:icon_winkle:
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
20668258.jpg


Ovu čeličnu cjev bi odrezao, izbušijo veču rupu u cilindar pa onda zavarijo neki komad (kojeg još neznam kakav bi, da je slična krivina) na tu rupu. Onda na taj komad uvijem ovu gumenu cjev.[/QUOTE]

Evo da i ja pokušam pomoći , barem savjetom ,,

Ja bih uradio ovako ,, kao prvo ništa ne bih dirao po samom cilindru , ,, problem oštrih rubova , ponovnog varenja , deformiranja i ko zna što još ,,,
nabavi ovakvu redukciju ako možeš ,



ako ne možeš daj nekome tokaru da ti je istokari , navoj mora odgovarati tvome navoju na cjevi a ovaj na drugoj strani priključku cjevi koji če ti odgovarati a tu češ imati kombinacije crijeva i rupe koliko želiš , onaj dio redukcije na postojeću cjev lagano zategneš i okolo povariš prikladnim varom , u tome slučaju nemaš brige o uništenju cilindra a sve relativno jeftino i sigurno rješiš :(blush):
 

Postar

Aktivni član
Tu od
23 Stu 2012
Poruka
221
Samir blago tebi,ti vec uveliko radis,ovde sunce sija ceo dan i popodne kisa,vec nekoliko dana tako,kad ce biti bolje ne zna se :/
 

Samir_732

Član
Tu od
1 Kol 2011
Poruka
241
Samir blago tebi,ti vec uveliko radis,ovde sunce sija ceo dan i popodne kisa,vec nekoliko dana tako,kad ce biti bolje ne zna se :/

jaro i kod mene je tako isto vreme ali vreme sebi ja sebi ev vidis i ledinu orem :(giggle):
 

tomo522

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2012
Poruka
699
ako misliš na ove što je batek nabavio onda imaš u PRIMI u bjelovaru..ja sam sebi kupovao prije 3 god. al komplet sa španerima polugama i koštalo je oko 1200 kuna
 

Markec

Član
Tu od
9 Ožu 2012
Poruka
282
Peter, zašto narezivati navoj? Mislim da bi moglo i sa onim holenderom sa prstenom iznutra, ne?.. Taj unutarnji dio (prsten) ide direktno na cijev, a matica od holendera ga pritegne preko navoja na dijelu holendera na gumenoj cijevi..

LP
 
Posljednje uređivanje:

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
He, he, freza radi u naj većoj brzini.:p: brez oranja.. i prva brza.
 
Posljednje uređivanje:

tomotraktor

Aktivni član
Tu od
16 Pro 2012
Poruka
412
He, he, freza radi u naj većoj brzini.:p: brez oranja..

Samo, ovo se fino uredilo, koliko vidim to je jesenas ili možda i ranije uzorano? Dali je moguće ovo postići ovako s sporim brzinama izlaznog vretena? a jedan put preći. Kod mene na našoj zemlji je to nemoguće.

Ovdje koliko ja vidim samo Samir radi punom parom, a svi drugi gledamo i komentarišemo, ili stvarno vrijeme ne dozvoljava, ili smo mi lijeni, ili ne slikamo ili je nešto treće.
 
Posljednje uređivanje:

Postar

Aktivni član
Tu od
23 Stu 2012
Poruka
221
Sve zavisi od zemljista,eto ja imam jednu njivu gde 80% se dobro uredi i kad se ore i tanjira,a onih 20% zajbano i za oranje i tanjiranje.
Ipak,dal ima nesto sto TV ne moze? ehehe a i da se freza vise puta ne smeta,ionako malo trosi :) :icon_pidu:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,228
Ispričavam se kaj ovak upadam, ali jel zna ko gde ima za kupiti lamela za TV?
Lamela je 14 zuba, promjera 190.
Masiva ima ali tek za 10-tak dana, a to mi je dugo.

I usput ako mi neko može sa slike reči koja je oznaka tog TV-a?
Naljepnica nema, a čovek me pital i normalno, ja nisam znal.


windows 7 screen shot
 

brane30

Član
Tu od
9 Velj 2011
Poruka
533
Ispričavam se kaj ovak upadam, ali jel zna ko gde ima za kupiti lamela za TV?
Lamela je 14 zuba, promjera 190.
Masiva ima ali tek za 10-tak dana, a to mi je dugo.

I usput ako mi neko može sa slike reči koja je oznaka tog TV-a?
Naljepnica nema, a čovek me pital i normalno, ja nisam znal.

meni se cini ko 419
neka drugi isto odgovore
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh