• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Postar

Aktivni član
Tu od
23 Stu 2012
Poruka
221
Ja nebi da kupujem prikljucke,ili da pravim,jel nemam nogo zemlje,a mozda za koju godinu kupim fergusona,a ujedno ima od rodbine,koja nezivi tu,a ja im gledam imanje dosta prikljucaka od fergsona koji su im ostali nakon sto su prodali traktor.Nego sam teo da da se unapred raspitam,lako cu napraviti kacenje,ali me najvise brine dali on to moze dizati i vuci

Moj ti predlog kupi seriju 4xx ili 5xx, manje muke da se prebaci na tri tacke,a mnogo su bolji od PE18. Ako nemas dovoljno para za bez mane TV, probaj na oglasima naci bez papira neki od TV(pod uslovom da nemas pandure,tj da neces ici gde veca patrola).
Moj tv522 ima legalne papire i sve,nov kupljen,al nema signalizaciju(nocu ga ne koristim) jer razbio deda u vocnjaku pre dosta godina i tako ostalo,uglavnom sa pandurima nisam imao problem,jbga kad se naidje na nekog ok policajca zna da i poljoprivrednici rade za svaki dinar pa progledaju kroz prste.

@Abarth,prikolica je mnogo lepa,steta sto nije crvena da se uklopi zbog traktora eheh :)
 
Posljednje uređivanje:

Markec

Član
Tu od
9 Ožu 2012
Poruka
282
Prikolica

Lijepi pozdrav!

Čekao sam konačnu verziju prikolice i sviđa mi se:(clap):. Fino je odmjerena i siguran sam da će odraditi vrhunski posao. Kao što i kažeš, samo da se traktorić malo navikne njoj. Hoće li biti atestiranja ili je i to već riješeno?
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Pored Tomine ručne ima nosač u koji se stavi ručna kočnica od prikolice isto ko kod samoutovarnih.Koliko sam danas sprobo nizbrdo učinak se mi čini da če bit u redu i ovako preko sajle.Ako če bit potrebe dogradi se cilindar pa da koči preko kiper ventila ali za sad ču pustit ovako.Što se boje tiče crvena nije po mom ukusu,zelena je prava ko tehnostrojke.:icon_biggrin:
 

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
Pozdrav svima!
@Samir 732 - pa ti nemaš minut odmora...:icon_lol: stalno nešto radiš.
Vidim tamo na nekoj fotki, da je baka glavni utovarivač sena...hmmm, pa zar nema neko mlađi za te poslove? il je ista kao i moja baka, kad se dohvati vila, nepušta je...:icon_lol:

Nego... izgleda fali ti jedan vijak na prednjem točku?:icon_scratch:
Sredi to...nemoj da ti počupa i ostale!
Malo mi čudno stoji prednji levi točak, gde je slikano spreda...:icon_scratch: a možda i slika vara.

živ bio...
pozzz joe!
 
B

BAGERISTA

Guest
Pozdrav svima u ovoj temi,,nisam vlasnik tome,niti prime,ali zato mi je gušt pogledat,kakva sve izboljšanja,i preinake delate na njima,:(clap):,eto gleda sam i prije tu temu,,a vidim da je sad izvučenba vanka,,dobili ste direkt ikonicu svaka čast....

Dečki samo naprid,bit če gušt gledat,a vidim da neki još tovare sijeno ko šta smo mi nekad,,,,,,e svaka mu dala jednostavno se malo di to više vidi..:icon_pray:

Nadam se da ne smetam.:rolleyes:
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Pozdrav svima!
@Samir 732 - pa ti nemaš minut odmora... stalno nešto radiš.
Vidim tamo na nekoj fotki, da je baka glavni utovarivač sena...hmmm, pa zar nema neko mlađi za te poslove? il je ista kao i moja baka, kad se dohvati vila, nepušta je...

Nego... izgleda fali ti jedan vijak na prednjem točku?
Sredi to...nemoj da ti počupa i ostale!
Malo mi čudno stoji prednji levi točak, gde je slikano spreda... a možda i slika vara.

živ bio...
pozzz joe!

I meni izgleda tako, stoji ukoso i baš taj nema vijka. Da nebi uskoro bio potreban remont. Samir, barem dotegni i što prije vijak u rupu.

Samir
Rezultat utakmice 0:0 :icon_biggrin:, nema pobednika.


Pozdrav Bagerista! Dobrodošao ponovo tu! :(clap): Da, tema je unapređivala pa smo dobili ikonicu što si i zaslužuje. Ipak je tema TV najobširnija na cjelom forumu.


Abarth
Proba prikolice je uspjela, super je nema šta. Osovina i balon gume su ono pravo što mi se najviše dopada na njoj. Nema propadanja, nema pucanja guma...
 
Posljednje uređivanje:

Samir_732

Član
Tu od
1 Kol 2011
Poruka
241
I meni izgleda tako, stoji ukoso i baš taj nema vijka. Da nebi uskoro bio potreban remont. Samir, barem dotegni i što prije vijak u rupu.

Samir
Rezultat utakmice 0:0 :icon_biggrin:, nema pobednika

nema na mehkom ali na tvrdom cemo vidjed i proglasit pobjednika neznam za ovu prednju ljevi tocak dali je kriv ko na ovoj slici uslikacu sutra ponovo
 

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
neznam za ovu prednju ljevi tocak dali je kriv ko na ovoj slici uslikacu sutra ponovo

Nije poenta u tome da slikaš ponovo prednji levi točak, nego da proveriš(dotegneš) vijke na točkovima, i naravno dodati vijak gde fali!
Vibracije, blablabla...dešava se to kod tome.
pozzz joe!
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Hvala Peter,da ispala je po mojim očekivanjima .Još ak bi visina guma bila 65 bi bilo ono pravo ali sad je kak je.Gledo sam cilindar na tvoji ralici i kako kažeš sigurno ona cevka usporava protok.Cilindar ti nije tak mali pa bi se moglo pridobit na brzini sa povečanjem priklopa.Zima je pri kraju pa če bit vremena za preradu. L.P.
 

tomo522

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2012
Poruka
699
Pozdrav svima u ovoj temi,,nisam vlasnik tome,niti prime,ali zato mi je gušt pogledat,kakva sve izboljšanja,i preinake delate na njima,:(clap):,eto gleda sam i prije tu temu,,a vidim da je sad izvučenba vanka,,dobili ste direkt ikonicu svaka čast....

Dečki samo naprid,bit če gušt gledat,a vidim da neki još tovare sijeno ko šta smo mi nekad,,,,,,e svaka mu dala jednostavno se malo di to više vidi..:icon_pray:

Nadam se da ne smetam.:rolleyes:

EEEEEE pozdrav prijatelju i ovdje si dobro došao.drago mi je da si se i ti ponovo raspisao a nadam se i slikovnom materijalu ha haa:icon_pidu:
 
G

GROF

Guest
., lip pozdrav svim korisnicima i preponosnim vlasnicima TV! ...

Pozdrav svima u ovoj temi,,nisam vlasnik tome,niti prime,ali zato mi je gušt pogledat,kakva sve izboljšanja,i preinake delate na njima,:(clap):,eto gleda sam i prije tu temu,,a vidim da je sad izvučenba vanka,,dobili ste direkt ikonicu svaka čast....

Dečki samo naprid,bit če gušt gledat,a vidim da neki još tovare sijeno ko šta smo mi nekad,,,,,,e svaka mu dala jednostavno se malo di to više vidi..:icon_pray:

Nadam se da ne smetam.:rolleyes:

., dragi moj BAGERISTA!, nesmetaš ni malo, dobro si došal i u vu našu temu!., imaš samo jedan uvjet od mene., a to je da nam obavezno poslikaš koga tomu iz tvoga kraja! ...

., pozdrav svim NOVIM i starim članovima foruma!., poseban pozdrav i sve pohvale za odlične komentare, slikice, videouradke, izboljšanja, ...; abarth822, joekiki, zilee, stefanmkd, Samir_732, firemanpeter, tomo522! ...

., l.p., Bog!, čitamo - pišemo - pomažemo se ...
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
10042013242.jpg

10042013244.jpg

10042013246.jpg

10042013243.jpg

10042013245.jpg
Tomo 420 od mojeg kolege iz kraja.I taj je dobro sredjen,pa ima i dosta izboljšanja. L.P.:tractor::icon_thumright:
 

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,380
Bome lijepo izgleda svaka mu čast na trudu a el ovo napred kištra napred za namirnice vozit :p
 

robert1m

Novi član
Tu od
18 Stu 2012
Poruka
21
Pozdrav svima!Radi se o tv 730,pokidala se sajla gasa,hocu da pitam dali ima neki stos kako bi montirao novu.
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Gledo sam cilindar na tvoji ralici i kako kažeš sigurno ona cevka usporava protok.Cilindar ti nije tak mali pa bi se moglo pridobit na brzini sa povečanjem priklopa.Zima je pri kraju pa če bit vremena za preradu. L.P.

Na cilindru taj uzki dio čelične cjevi na koju se uvije onda gumena, tog ču morati odsječi i onda izbušiti u cilindar veču rupu pa onda zavariti nov priključak. Morat ču razstaviti cilindar pa da vidim dali ide klip baš do rupe gde se puni ulje. A malo me brine kako ču skinuti onaj rub od bušenja na unutrašnjoj strani cilindra? Htijo bi napraviti da je gladko, samo kako?

20668258.jpg


Ovu čeličnu cjev bi odrezao, izbušijo veču rupu u cilindar pa onda zavarijo neki komad (kojeg još neznam kakav bi, da je slična krivina) na tu rupu. Onda na taj komad uvijem ovu gumenu cjev.
 

tomo420

Član
Tu od
20 Sij 2011
Poruka
710
Na cilindru taj uzki dio čelične cjevi na koju se uvije onda gumena, tog ču morati odsječi i onda izbušiti u cilindar veču rupu pa onda zavariti nov priključak. Morat ču razstaviti cilindar pa da vidim dali ide klip baš do rupe gde se puni ulje. A malo me brine kako ču skinuti onaj rub od bušenja na unutrašnjoj strani cilindra? Htijo bi napraviti da je gladko, samo kako?

20668258.jpg


Ovu čeličnu cjev bi odrezao, izbušijo veču rupu u cilindar pa onda zavarijo neki komad (kojeg još neznam kakav bi, da je slična krivina) na tu rupu. Onda na taj komad uvijem ovu gumenu cjev.

Odreži ovaj dio,izbuši rupu,nareži navoj za holender na koji ti paše cijev,i zašarafi unutra holender i sve povari i onda na to zašarafi cijev
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh