• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

stjepko

Aktivni član
Tu od
15 Tra 2010
Poruka
225
To što si ti danas petljao po garaži ja tražim da kupim ali izgleda da se to ne može naći.

Jeli ovo Stjepko? Nije ni daleko.

Ovo nije da je skupo već je preeeeeeskupo, uz to fali pola dijelova, a za malo više novaca (120 do 150 KM) se može naći i manji plug sa ovom spojkom, pa me interesuje ima li neko iskustava sa manjim plugom na tomeku. Ne treba mi za neko duboko oranje max do dvadesetak cm.


stijepko ovo ti je sat za mjerenje pritiska zraka a ne ulja zato ti ne mjeri dobro.

Provjeravao sam ga baš sa drugim koji mjeri pritisak zraka i isto su pokazivali. Koja je razlika? Lako ga je zamjeniti kada je već pružena i cijev, a čini mi se da nisu ni puno skupi.Glavno je da mjeri a interesuje me kako će se pokazati pritisak ulja kada se dobro zagrije. Kod nas ovdje je sve što voziš ili uzbrdo ili nizbrdo. Pozz. svima.
 

tomo420

Član
Tu od
20 Sij 2011
Poruka
710
Stjepko, ovaj auspuh na tvojem Tomi imam i ja u pripremi, ali je lonac predug i smeta nosaču ralice.. Slijedi preinaka..:eek::

I ja sam svojeg preradio zbog ralice,samo nisam dirao auspuh nego sam napravio još jedan komad za ubaciti između auspuha i glave, da auspuh ostaje u originalnom stanju,ukoliko se bude ikad vraćao nazad

 
Posljednje uređivanje:

askaj

Član
Tu od
12 Velj 2011
Poruka
54
I ja sam svojeg preradio zbog ralice,samo nisam dirao auspuh nego sam napravio još jedan komad za ubaciti između auspuha i glave, da auspuh ostaje u originalnom stanju,ukoliko se bude ikad vraćao nazad


Na isti način i ja sam uradio zbog ralice ibojica isto mislimo
 

Markec

Član
Tu od
9 Ožu 2012
Poruka
282
Auspuh

Dobra ideja kolega Tomo420! Ako ne bude problem, može li total slika da vidim kako izgleda sveukupno? Hvala!:(hi):
 

tomo420

Član
Tu od
20 Sij 2011
Poruka
710
Evo....ne mogu bolje slikat jer mi je skroz uz zid traktor, pa da ga baš danas ne palim i mičem....

dsc02129po.jpg


dsc02130ep.jpg


Donji nosač auspuha je zašarafljen je u cijev od nosača ralice.
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Eto kolegijalnosti na djelu!! :icon_pray::icon_pray::icon_pray:

Nije Rovinj - Rovigno na kraj svita! Makar bih se volio odužiti nekako..
Tko zna? Kad zatopli, mogla bi pasti tura s motorom ka Istri. Petera pokupimo u Karlovcu i lagano na zapad..
Bilo kako bilo, hvala do neba na ponudi, imat' ću je na umu!:(hi):

Nije ti to loša ideja :smile:
 

Markec

Član
Tu od
9 Ožu 2012
Poruka
282
Hvala Tomo na slikama, daju mi uvid u mogućnosti preinake..

Peter, Najavljuje se lijepog vremena uskoro.. Ostalo su detalji. A ruta je općenito zanimljiva i živopisna..:cool2:
 

sumadinac

Član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
815
Trenutno imam motokultivator,ali ga nameravam prodati i kupiti tomu vinkovica pe18.Posto ja nemam mnogo zemlje,mislio sam da kupim od prikljucaka plug i prikolicu.Posto kod mene u selu skoro svi imaju fergusona,ja sam mislio da preradim kacenje na tomi da bude u tri tacke,da bi mogo kaciti prikljucke od fergusona.Dali bi tomo mogo raditi sa nijima,a potrebni su mi drljace,sejalica za kukuruz,korpa,vile za seno...
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Nebi ti preporučil PE 18 za ovo što ti hočeš. PE 18 je najmanji Toma od svih Tomica a ti bi da ti radi sa priključcima od fergusona :icon_scratch:

Druga stvar je da je PE 18 nejteže prepraviti u 3T kopčanje jer nema nekih pripremljenih točka koje bi bile ono čvrste in močno napravljene pa da se jih iskoristi. Ne kažem da se ne može na njega uraditi ali sa puno više zajebancijei još neče biti to to.
Novije serije od PE 18 več imaju na rukavcima nešto jače napravljene uši na koje se onda priključi donje ruke hidravlike pa je prepravka jako lako izvodljiva. A imaš i Tome koje več imaju 3T.

Moja preporuka tebi je veči Toma.
 

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Sa tv pe-18 teško ili bolje rečeno, nemožeš raditi sa priključcima od fergusona.:icon_axe:
20423392.jpg
 

sumadinac

Član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
815
Ja nebi da kupujem prikljucke,ili da pravim,jel nemam nogo zemlje,a mozda za koju godinu kupim fergusona,a ujedno ima od rodbine,koja nezivi tu,a ja im gledam imanje dosta prikljucaka od fergsona koji su im ostali nakon sto su prodali traktor.Nego sam teo da da se unapred raspitam,lako cu napraviti kacenje,ali me najvise brine dali on to moze dizati i vuci
 

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Pozdrav,
Vjerojatno misliš na stup upravljača(volan), ne znam koja je cijena, jer sam kupio sve u kompletu, trebalo bi pitati u Agromehanici, vjerujem da se može taj dio zasebno kupiti,
LP
Todi

Stup (steber) za hidr.. volan TV, 68€ Agromehanika.:icon_rolleyes:
t6IJgiqLEQ6xWbT9.v.jpg
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,427
08042013241.jpg

Prva Tomina vožnja sa novom prikolicom i to nekih 15km ukupno.Na cesti je ni osjeti ne,kočnice dobro obavljaju funkciju,jedino u brdo mu sfali par konjiča.Prije sam vozio sa prikolicom od kultivatora pa se poznaje da je ta puno teža ali za Tomu je prava.Kad malo osuši još proba pravih drva iz šume.Ono če bit prava proba za kočnice jer imam na putu iz šume 1,5km dobre nizbrdice po asfaltu u jednom delu. Ti stubovi volana možda su ljepši za oko, ali povlače za sobom veče troškove(orbitrol mora bit ko od AGT,duže cevi) pa i više prostora zauzme. L.P.:icon_thumright:
 
T

Todi

Guest
@Brane30
Citiraj:
di si to kupio imas jos koji ?
Stup (steber) za hidr.. volan TV, 68€ Agromehanika.:icon_rolleyes:

ne znam koji dio nije jasan,kolega je sve naveo i cijenu i trgovinu,:icon_rolleyes::(happy):
 

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,415
Prva Tomina vožnja sa novom prikolicom i to nekih 15km ukupno.Na cesti je ni osjeti ne,kočnice dobro obavljaju funkciju,jedino u brdo mu sfali par konjiča.Prije sam vozio sa prikolicom od kultivatora pa se poznaje da je ta puno teža ali za Tomu je prava.Kad malo osuši još proba pravih drva iz šume.Ono če bit prava proba za kočnice jer imam na putu iz šume 1,5km dobre nizbrdice po asfaltu u jednom delu. Ti stubovi volana možda su ljepši za oko, ali povlače za sobom veče troškove(orbitrol mora bit ko od AGT,duže cevi) pa i više prostora zauzme. L.P.:icon_thumright:

Lijepa zwijer :(clap): nego imaš ti kočnice na prikolici kad si govorio da bi te možda povuklo u nizbrdo?
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh