• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Postar

Aktivni član
Tu od
23 Stu 2012
Poruka
221
Cini mi se da je serija 4xx zbog boje itd. A sto se tice lemele mozes i da odneses da ti je uh sad ne znam kako da to prevedem na vas jezik,u osnovi da zalepe novu na istovetnu,tj istrosenu samu lemelu odstrane al ostane aj da kazem skoljka.... Uglavnom ja sam to uradio preprosle godine,nikakvi problemi,a isto mi se hvatalo dal uzimam novu ili staru repariram.
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Neznam ako ste me svi razumjeli što ja sa ovim cilindrom zapravo želim.

20668258.jpg


Muči me ovaj čelični dio cjevi. Nešto mi kaže da se cilindar sporo puni jer je moguče da je taj čelični dio cjevi (zapravo rupa kroz njega) manjeg prosjeka i to osporava protok ulja u cilindar. Znači zbog tog čeličnog priključka protok ulja je smanjen i stoga cilindar sporije radi.

Sad bi ja tu čeličnu cjev odrezo i stvijo neki drugi komad koji bi imao veču rupu da se omoguči veči protok.

Batek i Tomo 420
Hvala dečki na slikama koje ste mi stavili. Vidim da ima svašta i da bi se moglo nešto prikladno nači za mene.

Peter koliko ja znam klip ne dodje do te rupe jer bi sprečavao punjenje.Najverovatnije ide ta rupa kroz zadebljenje na kraju cilindra.Sasvim je moguče da cilindar ima odgovarajuču rupu,samo je ta cevka ugurana u tu rupu i okolo zavarena.Kad bi je odrezo blizu cilindra moglo bi se videt stanje pa i kako najbolje sredit.Za novi priklop bi mogo upotrebit mufnu od centralne,več ima colovni navoj i lepo se vari.A koliko znam ja tebe češ ti to sredit kako treba. L.P.:icon_winkle:

Hvala za odgovor Abarth. Sigurno da sam ja u stanju to sredit ali ipak više ljudi više zna pa eto svaki odgovor i mišljenje nešto znači a na kraju odluka če ipak biti na mojoj strani. Svakako dobrodošlo mi je svako mišljenje pošto nisam najpametniji.

To je sigurno što kažeš, neide klip preko te rupe jer bi ju inače zatvorijo. Sasvim je moguče da je ta cjev ubačena nešto dublje u cilindar i onda zavarena, tako kako si ti rekao.
Ja bi u stvari trebao cilindar rastaviti, gumenu cjev odviti i več bi bila slika jasnija kako je to napravljeno. Rješenje je onda lakšije dobiti, moja greška što tako nisam uradijo pa mi možda neki savjeti čak nebi trebali. Pošto nemam vremena sad to razstavljati... pa se tu raspitavam :icon_redface:. Imam sad drugog posla preko glave pa...

Drugo što mislim je sledeče: Cilindar je dosta velikog prosjeka pa zbog toga traži veču količinu ulja i zbog toga njegovo reagiranje je sporije jer se puni polako. To je drugi razlog spore reakcije cilindra. Ali ipak bi se možda nešto pridobilo ako sredim taj priključak ali garancije za uspjeh nema.

Arno
Hvala na odgovoru, svakako je na mjestu ali neznam ako smo se razumjeli dobro. Kako te ja razumem, na način koji si ti predložijo, čelični dio ostaje a mjenja se gumena cjev odgovarajučeg prosjeka. Ja bi u stvari htijo kontra a to je da se mjenja čelična a gumena da ostane.

Markec
Prvo hvala na odgovoru. Kako te ja razumem, na tvoj način riješijo bi samo priključak a čelična cjev na cilindru ostaje. Ali bi se želeo riješiti baš te čelične cjevi koja je u stvari i priključak na cilindru.



Nešto mi kaže da ču morati prvo sve rastaviti i premotriti kako je zapravo napravljeno. Ustanoviti kakvi su unutrašnji prosjeki cjevi i ako sam u pravu da je priključak na cilindru najmanjeg prosjeka, onda se njega riješiti sa sječenjem tog starog priključka, bušenjem veče rupe u cilindar i varenjem drugog večeg priključka a tih ima u hidraulici dosta na odabiru samo treba iči kod prodavaoca i odabrati odgovarajuči. A dobro, to je samo moje i jedno od mnogih mišljenja pa je rasprava svakako na mjestu.
 
Posljednje uređivanje:

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
Ispričavam se kaj ovak upadam, ali jel zna ko gde ima za kupiti lamela za TV?
Lamela je 14 zuba, promjera 190.
Masiva ima ali tek za 10-tak dana, a to mi je dugo.

I usput ako mi neko može sa slike reči koja je oznaka tog TV-a?
Naljepnica nema, a čovek me pital i normalno, ja nisam znal.


windows 7 screen shot

Mislim da bi bio 420 , al po žmigavcu ,, možda i 419 ,,trebalo bi pisati u tablici sa desne strane ispod ručnog gasa , a za lamelu probaj ,, Prima ,ili Hitner a ak je velika priša možda ima i servis Marjan Filipan :(wait):
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,228
Mislim da bi bio 420 , al po žmigavcu ,, možda i 419 ,,trebalo bi pisati u tablici sa desne strane ispod ručnog gasa , a za lamelu probaj ,, Prima ,ili Hitner a ak je velika priša možda ima i servis Marjan Filipan :(wait):
Ono nitanje lamele možemo zaboraviti jer je srce malo oštečeno.

Arno, znam za Filipana samo se bojim da i on ima TMS-ovu, a ova kaj je bila gore je izdržala 2 ili 3 godine, a nije bog zna kaj delala.

Moral bum pitati onog našeg, poardon tvojeg kolegu, amojeg ........., bivšeg servisera jel ima kaj stare robe na zalihi, ali nebi htel ako nemoram :icon_wink::icon_wink:
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585

Arno
Hvala na odgovoru, svakako je na mjestu ali neznam ako smo se razumjeli dobro. Kako te ja razumem, na način koji si ti predložijo, čelični dio ostaje a mjenja se gumena cjev odgovarajučeg prosjeka. Ja bi u stvari htijo kontra a to je da se mjenja čelična a gumena da ostane.



Gle , mislim da CIJEV nije uopče problem ,,,, već je problem ova spojnica na crijevu i nje bi se trebao rješiti , ona je daleko najuži dio ,,, :^):



Uploaded with ImageShack.us
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
Ono nitanje lamele možemo zaboraviti jer je srce malo oštečeno.

Arno, znam za Filipana samo se bojim da i on ima TMS-ovu, a ova kaj je bila gore je izdržala 2 ili 3 godine, a nije bog zna kaj delala.

Moral bum pitati onog našeg, poardon tvojeg kolegu, amojeg ........., bivšeg servisera jel ima kaj stare robe na zalihi, ali nebi htel ako nemoram :icon_wink::icon_wink:

99 % sam siguran da ON ,,,,,,,nema , ako ne nađeš , javi pa da ja pokušam ,, možda se negdje kod nekoga nešto nađe :(wait):
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Ispričavam se kaj ovak upadam, ali jel zna ko gde ima za kupiti lamela za TV?
Lamela je 14 zuba, promjera 190.
Masiva ima ali tek za 10-tak dana, a to mi je dugo.

I usput ako mi neko može sa slike reči koja je oznaka tog TV-a?
Naljepnica nema, a čovek me pital i normalno, ja nisam znal.


windows 7 screen shot

Ovo je serija 400 što znači da je neki od sledečih TV 420, TV 419. To zapravo nema veze jer su lamele kod njih jednake. Samo ti reci da je mali Toma jednocilindraš, serije 400 i mora ti dati odgovarajuču lamelu. Gde kupiti več imaš neke prijedloge a ja ču dodat još Agromehaniku. Inače ja sam nekom prilikom (remontom) kupijo lamelu RUEN Makedonija koja je nekad bila prvo gradnja za TV.

PS
Ako hočeš imati tačan podatak koji je ovaj toma, nači češ podatak na tabilci koja je nanitana na mjenjaču, a nešto mi kaže da je 419 zbog boje i žmigavaca.
 
Posljednje uređivanje:

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Gle , mislim da CIJEV nije uopče problem ,,,, već je problem ova spojnica na crijevu i nje bi se trebao rješiti , ona je daleko najuži dio ,,, :^):

Sasvim moguče Arno.
Tog bi se djela mogal riješiti na način koji si predložijo. Znači dodati onaj komad na čeličnu cjev. Tako imam onda veči navoj/priključak. Na gumenoj cjevi odsječi spojnicu i uprešati nazad drugu veču.

Možda bi bilo još bolje da se rješim tih malih priključaka na oba dvije strane: na cilindru i na gumenoj cjevi.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,228
99 % sam siguran da ON ,,,,,,,nema , ako ne nađeš , javi pa da ja pokušam ,, možda se negdje kod nekoga nešto nađe :(wait):
Stvar je u tome da mi se ne čeka 10-tak dana, ako uopče dojde do onda.
Bum prvo kontaktiral NJEGA, pa nek on vleče svoje špage i poznanstva (nije badava po terenu za Tomo Vinkovič hodal po terenu ko serviser).

Ako ne onda pemo dalje.
Hvala
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
Sasvim moguče Arno.
Tog bi se djela mogal riješiti na način koji si predložijo. Znači dodati onaj komad na čeličnu cjev. Tako imam onda veči navoj/priključak. Na gumenoj cjevi odsječi spojnicu i uprešati nazad drugu veču.

Možda bi bilo još bolje da se rješim tih malih priključaka na oba dvije strane: na cilindru i na gumenoj cjevi.

Ako , je takva priključnica na oba kraja ,,,,,,,, sigurno ti smanjuju protok ,,,, jer njihov fi je sigurno duplo manji nego fi cijevi koja te zabrinjavala ,,,, samo ne znam ima li računice rezati oba kraja priključka na cjevi i prešati nove ,,, mislim da je veča računica kupiti novo odgovarajuće crjevo a ovo ostaviti za neke druge potrebe jer ti razlika u cjeni i neče biti velika a crjevo pošto je ispravno opet može naći neku prijenu , a moraš znati da u mali fi crijeva ne može doči ni veliki priključak , već za veći prikljućak treba i veći fi crjeva :(sweat):
 

ExtermoIvan

Član
Tu od
15 Ožu 2013
Poruka
53
Pozdrav svima, moj Tomica PE 18 je poceo da me muci pa da vas pitam za misljenje.
Kad freziram i uteram ga u malo tvrdje on stane a motor radi i dalje, kardan se neokrece kao da zapinje. Moje misljenje je da je otisla lamela. Ili je mozda nesto drugo. Ako je lamela gde bih mogao da je nabavim i pod kojom oznakom?
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Pozdrav svima, moj Tomica PE 18 je poceo da me muci pa da vas pitam za misljenje.
Kad freziram i uteram ga u malo tvrdje on stane a motor radi i dalje, kardan se neokrece kao da zapinje. Moje misljenje je da je otisla lamela. Ili je mozda nesto drugo. Ako je lamela gde bih mogao da je nabavim i pod kojom oznakom?

Jel traktor stoji kad stoji kardan. Jel tad sve stane, samo motor radi? Ako je tako sasvim je moguče da je otišla lamela. Možeš lamelu probati i u transportu ako proklizava- u brzoj trečoj brzini u velikoj uzbrdici. Tako bude onda jasnije ako je lamela u pitanju.

Ako , je takva priključnica na oba kraja ,,,,,,,, sigurno ti smanjuju protok ,,,, jer njihov fi je sigurno duplo manji nego fi cijevi koja te zabrinjavala ,,,, samo ne znam ima li računice rezati oba kraja priključka na cjevi i prešati nove ,,, mislim da je veča računica kupiti novo odgovarajuće crjevo a ovo ostaviti za neke druge potrebe jer ti razlika u cjeni i neče biti velika a crjevo pošto je ispravno opet može naći neku prijenu , a moraš znati da u mali fi crijeva ne može doči ni veliki priključak , već za veći prikljućak treba i veći fi crjeva
%28sweat%29.gif


Arno
Cjev i onako više nije baš nešto jer je nešto popucana na vanjskoj strani ali izdržala bi ona još... A dobro može se to mjenjati pošto nije u briljantnom stanju.
Inače nisam mjerijo vanjski prosjek te gumene cjevi ali od oka mi se čini da je jednakog prosjeka ko originalna- ona koja ide na cilindar izpod sica. Ako je ista onda njen prosjek odgovara jer je i ostala hidravika nekih takvih dimenzija pa se sa večom za ralicu nebi ništa pridobilo.
A dobro, morat ču provjeriti ako su ti priključki stvarno najmanji fi pa ako jesu, teraj jih u ...
 

tomo522

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2012
Poruka
699
peter ako je klip deblji onda isto sporije puni.ja sam imao tako neku situaciju i isto mijenjao crijeva al ništa još kad ga treba spustit a vrijeme hladno nikako dočekat da se spusti i onda mi jedan majstor reko da je taj klip za mog tomeka velik i treba veća količina ulja da ga napuni i kad ga prazniisto problem količina jer i dovod ulja je mali promjer kao i povrat...:icon_pidu:
 

zilee

Član
Tu od
27 Stu 2011
Poruka
36
Samo, ovo se fino uredilo, koliko vidim to je jesenas ili možda i ranije uzorano? Dali je moguće ovo postići ovako s sporim brzinama izlaznog vretena? a jedan put preći. Kod mene na našoj zemlji je to nemoguće.

Ovdje koliko ja vidim samo Samir radi punom parom, a svi drugi gledamo i komentarišemo, ili stvarno vrijeme ne dozvoljava, ili smo mi lijeni, ili ne slikamo ili je nešto treće.


Vrime,prijatelji moji dragi,
ja danas zapao do alnasera-jedva me izvuka zetor i to sa lancem od 10-tak metara,jer bi i on inače potonuo,
bravo lipo izfrezano uživaj ko može!
 
G

GROF

Guest
., lip pozdrav štovateljima "TV" u Sloveniju! ...

Prijatelj Grof

Dobio sem paket od tebe.



20668048.jpg

Još jednom hvala prijatelj GROF

., lip pozdrav svim forumašima!, posebna pozdrav korsinicima i vlasnicima traktora tome širom Svita! ...

., dragi moj BaTeK!, vjeruj da sam i ja sretan više od tebe kad smo ovo rešili nakon punooo vremena, čak i previše vremena, ALI, TI si jedan od 1000-ću ljudina ki TOČNO zna ča i kako oće???, e., onda je svim lako sa tobom! ... ., u roku od neki 10 sati čovik donesal novčiće u moje ruke za dostavljenu robu "Y", e, to se zove ozbiljnost - odgovornost - ekspeditivnost! ...
., odma se ovde moram ovako javno zafalit mom dobrom poznaniku Alešu iz predivne zemlje Slovenije!, ki je odradil delo poštara i to odlično, uredno, pedantno, sa voljom i na vrime., naravno - ispravno i točno ko i svi Slovenci odreda!!!, to jako puno cijenim i rešpektiram kad je neko točan, uredan i pedantan, iliti; red, rad, disciplina!, Slovenci!, VI ste mi UZOR! ...

., forumski prijatelju; abarth822!, svakako pozdravljam ovde javno i tebe, zahvaljujem se na ovim izvarednim slikicami - slikanom materijalu, materijalu o traktoru tomi!, ponovo je ovde traktorić tome glavni lik sa 1000 izboljšanja, sa jednom velikom ljubavlju napravljen, napravljen kako samo nadasve DOBRI ljudi moredu napravit!?, poput tvoga suseda i prijatelja!, moj rešpekt i naklon do poda! ...
., ujedno TI poručujem da ove dane i na tvoj kućni prag dolazi DAROVANA remenica od mog bivšeg prijatelja i našeg forumaša; Todi-ja!, molim TE da mi na p.p. pošalješ svoju adresu i broj mobija! ...

., prijatelju moj forumski; firemanpeter!., evo da TI i ja ku napišem po pitanju celindra hidraulike?, ovako, moj savjet je da napraviš reparaturu tog svog celindra ča podiže prednju ralicu, svakako zamini crevo ko nemora bit deblje, preporučavam da zaminiš i onaj muški del brze spojke na crevu., ... kad napraviš kompletan servis prednje hidraulike "MORA" dizat brzo i normalno pušćat!., ...
., JA sam imal prije 20 godin prednju ralicu SLO.firme; Mušič-Mengeš!, celinder ko tvoj ili čak malo deblji, crevo još tanje, delal "normalno"., tada sam imal traktora tomu!; tv-830! ...

., l.p., Bog!, čitamo - pišemo - pomažemo se ...
 
Posljednje uređivanje:

ExtermoIvan

Član
Tu od
15 Ožu 2013
Poruka
53
Dragi Firemanpeter Tako je kako kazes kad zapne sve stoji samo motor radi. A nemam brda u okolini od 20 km da ga probam ovako sam ide kao besan . Moguce i da je sajla kvacila mozda ga neodvoji kako treba/ Probacu nju malo da nastelujem ako neuspe otvaranje pa sta bude.
Tomica bi trebao da frezira kao lud posto nozevi na inprovizovanoj frezi nisu njegovi original nego od mute gorenje dosta su manji. A on cim je malo tvrdje zapne. Gde je orano ide dosta bolje a gde je vec frezirano pa ubila kisa ni da pipne. Otvaranje najverovatnije. Hvala jos jednom
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
Dragi Firemanpeter Tako je kako kazes kad zapne sve stoji samo motor radi. A nemam brda u okolini od 20 km da ga probam ovako sam ide kao besan . Moguce i da je sajla kvacila mozda ga neodvoji kako treba/ Probacu nju malo da nastelujem ako neuspe otvaranje pa sta bude.
Tomica bi trebao da frezira kao lud posto nozevi na inprovizovanoj frezi nisu njegovi original nego od mute gorenje dosta su manji. A on cim je malo tvrdje zapne. Gde je orano ide dosta bolje a gde je vec frezirano pa ubila kisa ni da pipne. Otvaranje najverovatnije. Hvala jos jednom

Sajlu NE treba španati nego otpuštati ,,, da manje odvaja :(wait): a ako nemaš brda u okolici 20 km ,,, zategni ručnu pa probaj ,,,,,, sveži TOMICU sajlom za drvo pa probaj :(mm): ,,, ako ga slučajno isčupaš TOMO je OK :(clap): :icon_pray: :(clap): :icon_lol:
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh