• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

BuKvIk

Član
Tu od
11 Pro 2011
Poruka
53
evo pogledao sam model te ručice i pošto tomica težinom priključka pušta ovaj bi mogao raditi na jednu rupu a druga se zatvori evo ta slika
item-8-31946.jpg
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Taj ventil ne može radit jednoradno,jer kad bi blokiro jedan izlaz bi kod praznjenja cilindra na blokirani nabijo pritisak do otvaranja sigurnusnog.To znači da bi dovod bio pod max. pritiskom jer ventil bi otvorio izlaz koji bi ti blokiro.Tako ak misliš upotrebit tu komandu moraš zmontirat dvoradno.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,059
Poštelal sam one cape.
Majko mila ko to izmisli :icon_axe::icon_axe:
Još treba samo motor nataknuti gore i isprobati, ali to bu neki drugi put.

Hvala još jednom
 

brane30

Član
Tu od
9 Velj 2011
Poruka
533
malo radova od ovoga tjedna :icon_e_biggrin:
fotografija0954.jpg

fotografija0959.jpg

fotografija0958.jpg
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Koliko se ja razmem vidim da imaju malo kugle lufata, i malo oni dva šrafi koji ga drže skupa. Ali vidim da ima i na onom zadnjem dijelu lufta(vidio sam da su to neki riješili sa l profilom) znači sredina ali mislim da nije puno,tu mi i izlazi mast van dali postoji kakva gumica tamo?


Ima oringa tamo na trnu- u čauri, dva komada, jedan na kraju i jedan na početku trna. Oni bi trebali da dihtuju mast ali i oni se sa vremenom potroše. Još teže vrše svoj posao ako je sredina potrošena.
 

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Pozz.iz Ljeba,(BiH) sa radnog zadatka. Posijano okopano još berba....:icon_e_surprised:
20697450.jpg
 

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
Isto tak od srca zahvaljujem.
Idem odmah to poštelati dok opet ne zaboravim ili izgubim zapisano.

Hvala i tebi od srca...:icon_syda:
Al mislio sam 22mm od srca lamele...:icon_thumright:


Poštelal sam one cape.
Majko mila ko to izmisli :icon_axe::icon_axe:
Još treba samo motor nataknuti gore i isprobati, ali to bu neki drugi put.

Hvala još jednom

To i jest genijalan izum...što se tiče štelovanja capica...:(giggle): pogotovo ako su stari vijci sa maticama...:(giggle):

pozzz joe!:icon_mrgreen:
 

bodul20

Član
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
188
ljudovi imam problem.zadnjih par puta kad sam išao peljat drva u nižim brzinama čujem (a vjerojatno i u višim se to događa ali ne čujem) kako mi nešto škripi kod zd kotača točnije kod pakni.ja sam to već primjetio i prošlu subotu i pomislio sam, poučen iskustvom iz peglice, da mi se je pakna zalijepila. u nedjelju sam skinuo kotač i sve skupa ali pakne koliko vidim se uredno vraćaju na mjesto i ne gule. sad više ne znam što je.jel moguće da mi se je onaj lim nakon pakni iskrivio pa da mi se trlja u doboš?jer to mi sve nekako čudno zvuči.malo malo cvili pa prestane pa opet počne.... :icon_scratch:

ako je kod pakni onda je vjerojatno lezaj gotov

pregledao sam pakne i sve to i sad ću vidjet ovih dana dal će još škripat.
u slučaju da je ležaj otišao jel imate neku slutnju koji ležaj?da nije bačvasti možda?jer evo danas sam baš išao gledat malo djelove u garažu da vidim ako bi što puklo što ja imam u rezervi i vidm da je u kutiji 5 bačvastih ležajeva.gledam po katalogu to je onaj broj 18 na slici broj 22206 čini mi se
 

isalopek

Aktivni član
Tu od
15 Ruj 2010
Poruka
526
plug

pitanje...
imam dvobrazdni plug batuje. Da li oba pluga moraju stajati okomito na os ili je jedan malo manje zakrenut nego drugi???
 

tomo522

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2012
Poruka
699
ležaj je 40x80x18skf 6208
poslušaj malo bolje ili podigni traktor pa polako rukom vrti kotač da otkriješ od kud bi mogao dolazit taj zvuk...
 

tomo522

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2012
Poruka
699
pitanje...
imam dvobrazdni plug batuje. Da li oba pluga moraju stajati okomito na os ili je jedan malo manje zakrenut nego drugi???

koliko ja znam trebala bi oba al valjda se javi neko ko je sigurniji od mene il poslikaj da vidimo kako ti plug stoi pa će biti lakše odgovorit
 

gorski

  
Tu od
2 Sij 2011
Poruka
408
plug

pitanje...
imam dvobrazdni plug batuje. Da li oba pluga moraju stajati okomito na os ili je jedan malo manje zakrenut nego drugi???


Oba moraju stajati okomito ako hoćeš mogu do tebe da ih poštelamo pa da sve iskomentiramo i razradimo.ili se javi na pp.
 

bodul20

Član
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
188
ležaj je 40x80x18skf 6208
poslušaj malo bolje ili podigni traktor pa polako rukom vrti kotač da otkriješ od kud bi mogao dolazit taj zvuk...

6208?jel mi govorimo o istom traktoru?ja imam 730 :smile:
morat ću to napravit.ali ne smijem zaboravit da ga moram skroz podignut u zrak a ne samo zadnji dio :(rofl):
to ću ovih dana :(hi):
 

tomo522

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2012
Poruka
699
e da vidiš ja govorim za seriju 500 a za seriju 700 neznam al ako nađem napišem ti il će se već neko javit...
 

bodul20

Član
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
188
ma imam ja tu kopiranu knjigu rezervnih djelova.iz nje sam i pročitao podatke.veličinu ne znam napamet samo me zanima da li je što mjenjano brojevi ili nešto slično :(hi):
 
G

GROF

Guest
., plug!, odgovor, daje se.-

pitanje...
imam dvobrazdni plug batuje. Da li oba pluga moraju stajati okomito na os ili je jedan malo manje zakrenut nego drugi???

., prijatelju isalopek!, imaš odličan - sačuvan - malo korišten plug, ali očito "spigan", kako TI je napisal naš forumaš; gorski!?, obadva pluga moradu stat okomito - čitaj jednako na osi - samonosivoj gredi pluga!, jer ako to ni tako kod tebe?, onda dolazi do nejednakog oranja - nejednake brazde, šavrljanja, "bacanja" iz brazde - vučenja u jednu stranu, jednostavno muka za tebe i traktora tomu! ...

., lip pozdrav SVIM forumašima!, čitamo - pišemo - pomažemo se.- ...
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Mogel bi i tak orat al onda stelas mlo drugacije plug i poluge na tomi,i poklapat ce ti se brazde.
 
G

GROF

Guest
., nemoguća misija sa tomom! ...

Mogel bi i tak orat al onda stelas mlo drugacije plug i poluge na tomi,i poklapat ce ti se brazde.


., na ovaj način moj forumašu; oficir!, nemoguća misija sa traktorom tomom!, tome je zgloban, mali, lagan, tako da?, mora se poravnat plug i to pod razno!

., l.p., Bog! ... ., čitamo - pišemo - pomažemo se ...
 
G

GROF

Guest
., mišljenje, daje se.-

ljudovi imam problem.zadnjih par puta kad sam išao peljat drva u nižim brzinama čujem (a vjerojatno i u višim se to događa ali ne čujem) kako mi nešto škripi kod zd kotača točnije kod pakni.ja sam to već primjetio i prošlu subotu i pomislio sam, poučen iskustvom iz peglice, da mi se je pakna zalijepila. u nedjelju sam skinuo kotač i sve skupa ali pakne koliko vidim se uredno vraćaju na mjesto i ne gule. sad više ne znam što je.jel moguće da mi se je onaj lim nakon pakni iskrivio pa da mi se trlja u doboš?jer to mi sve nekako čudno zvuči.malo malo cvili pa prestane pa opet počne.... :icon_scratch:

., forumašu - mladiću; bodul20!

., moja preporuka ko i od nekoliko forumaša., podigni ga na kloce., znači, prednji desni kotač i zadnji livi ili obrnuto., traktor metni u neutralan položaj - ler i onda lagano okrići kotač - sve jedno livo ili desno., da vidiš u čemu je problem - kadi se čuje škripanje - lupkanje - zapinjanje?, predpostavljam da je ležaj lagano otišal - potrošil se.-
., preporučavam ako se minjadu ležaji?, zaminit u obadva kotača - rukavca ležaje, semeringe -brtve i obavezno metnut NOVO ulje 90 gusto za getribu hipenol od INA-e.- ... ., sretno TI!...

., P.S., na kraju ove moje pisane balade, predpostavka sa 99,99% sigurnošću mogu reć - pisat da je jedan od ležaja lagano u fazi raspadanja., znači?, sve raskopustit - rastavit, zaminit sve ležaje sa pripadajućim sitnicami i teraj miško! ...

., l.p., Bog!, čitamo - pišemo - pomažemo se ...
 
Posljednje uređivanje:

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
., na ovaj način moj forumašu; oficir!, nemoguća misija sa traktorom tomom!, tome je zgloban, mali, lagan, tako da?, mora se poravnat plug i to pod razno!

., l.p., Bog! ... ., čitamo - pišemo - pomažemo se ...

Kaj mislis da se desava s tomom ak plug nije sto posto ravan,kaj ga baca,lomi?
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh