• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
G

GROF

Guest
., znam, dešava se.- ...

Kaj mislis da se desava s tomom ak plug nije sto posto ravan,kaj ga baca,lomi?

., forumašu moj, oficir!, niš ne mislim, već znam poučen dugogodišnjim iskustvom - delom sa istim plugom i traktorom tomom!., u gornjem postu sam sve i opisal - obrazložil, "tome" uvik ima uključene sve vuče, "grebe" sa sva četri kotačića, baca se i skače - propinje ko jarac, još pomozi Bože! u mekome - oranica - krompirišće - strnišće, ... ALI u tvrdoj zemlji - ledini, ... skoro pa nemoguća misija orat da to i takovo oranje na bilo ča liči?, liči - sliči na sve, koda su ga divlji prasci - svinje orali?, a ne plug sa traktorom tomom! ...

., l.p., Bog! ...
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
kak
., forumašu moj, oficir!, niš ne mislim, već znam poučen dugogodišnjim iskustvom - delom sa istim plugom i traktorom tomom!., u gornjem postu sam sve i opisal - obrazložil, "tome" uvik ima uključene sve vuče, "grebe" sa sva četri kotačića, baca se i skače - propinje ko jarac, još pomozi Bože! u mekome - oranica - krompirišće - strnišće, ... ALI u tvrdoj zemlji - ledini, ... skoro pa nemoguća misija orat da to i takovo oranje na bilo ča liči?, liči - sliči na sve, koda su ga divlji prasci - svinje orali?, a ne plug sa traktorom tomom! ...

., l.p., Bog! ...

Razumijem i cjenim tvoje iskustvo,jer ja nisam imal prilike orat sa tv i siguran sam da je s njim drugacije orat od klasicnog traktora.
Hvala na objasnjenju.
Ostaj mi vesel i dobar kak si i do sad bio!:icon_thumright:
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Ako ko zna i ima iskustva sa plugovima za tomu je to GROF,zato što on kaže to je i u praksi sprobano i tu nema dileme.
22042013252.jpg

22042013253.jpg
Da probam i ovu kombinaciju za u šumu.Sa kipericom ide super ali ne mogu imat zakopčane ove ruke,pa i s ovom se lakše manevrira po šumi.:drink:
 
G

GROF

Guest
., lipo fala, vesel sam! ...

Razumijem i cjenim tvoje iskustvo,jer ja nisam imal prilike orat sa tv i siguran sam da je s njim drugacije orat od klasicnog traktora.
Hvala na objasnjenju.
Ostaj mi vesel i dobar kak si i do sad bio!:icon_thumright:

., točno to!, vesel sam po prirodi mog skromnog života, pa fala TI mladiću ča mi to i za ubuduće želiš! ... :icon_razz: ...
., ako nisi imal prilike probat bilo ča delat sa traktorićem tomom!?, bolje i nemoj probat, heheheee, proba je čudo, u probi se čovik navuče ko pi.da na nove gaće! ... ., oranje sa "klasičnim" traktorom i ovim "prčem", ko sunce i misec? ...

., ej forumski prijatelju; abart822!, lipo fala za odlično pisano štivo i predivne slikice traktora tome sa fulll izboljšanjima i izvrsnim idejama! ...

., l.p., Bog!, čitamo - pišemo - pomažemo se.- ...
 

bodul20

Član
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
188
ležajevi

kolege molim vas da mi samo malo provjerite ove brojeve ležajeva da li je to tako tv 730

zadnji most
br. 2
oznaka - 500 291 MY 1040-02
standard - 50x110x27 skf 6310
naziv - kuglični ležaj

br. 23
oznaka - 500 306 MY 1040-16
standard - 50x90x21 skf 30210
naziv - konični ležaj

br. 18
oznaka - 500 299 MY 1040-13
standard - 35x72x23 skf nup 22207
naziv - bačvasti ležaj


sutra idem pogledat cijene u skf ležajeve tu u Rijeci.iako mi ovaj bačvasti ne treba jer ih imam 5 komada samo me cijena zanima. 2008g je bio 390 kn (cca) pa me čisto zanima koliko je sad :(nerd):
 

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
:(blush)::eek:
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=wirDmRBf2Wo[/YT]
20706486.jpg

20706493.jpg

Novo sito 10mm
20706578.jpg
 
Posljednje uređivanje:

wd40

Član
Tu od
23 Tra 2013
Poruka
50
Pozdrav svim forumasima!!! Novi sam na forumu i jako mi se svidja pogotovo ova tema o TV... Za sad nemam traktor ali planiram ga kupiti pa me interesuje Tomo.... Kupovao bi neki od serije 7xx jer mi se oni manji nekako cine (bez uvrede) slabi za moje poslove jer je brdovit teren a koristio bi ga prilicno za sumu.... Mozda bi mogao doci u obzir TV523 ali me interesuju serije 7xx i njihove karakteristike (motori, mjenjac,kocnice potrosnja, da li se kvare i dr.) Unaprijed hvala i pozdrav svim ljubiteljima Tome Vinkovica!!!! :drink:
 

Postar

Aktivni član
Tu od
23 Stu 2012
Poruka
221
Pozdrav svim forumasima!!! Novi sam na forumu i jako mi se svidja pogotovo ova tema o TV... Za sad nemam traktor ali planiram ga kupiti pa me interesuje Tomo.... Kupovao bi neki od serije 7xx jer mi se oni manji nekako cine (bez uvrede) slabi za moje poslove jer je brdovit teren a koristio bi ga prilicno za sumu.... Mozda bi mogao doci u obzir TV523 ali me interesuju serije 7xx i njihove karakteristike (motori, mjenjac,kocnice potrosnja, da li se kvare i dr.) Unaprijed hvala i pozdrav svim ljubiteljima Tome Vinkovica!!!! :drink:

7xx serija je jaca od 5xx serije. Sve zavisi sta ces kaciti,7xx serija maltene vecina imaju zadnji deo ko IMT tj tri tacke kacenja, dok 5xx ima na srafove. Ima jos ponesto,al dodace i uvazeni clanovi,jer ja imam iskustva samo sa 5xx,8xx i 4xx serijom.
 
G

GROF

Guest
., dobro nam došal forumašu; wd40! ...

Pozdrav svim forumasima!!! Novi sam na forumu i jako mi se svidja pogotovo ova tema o TV... Za sad nemam traktor ali planiram ga kupiti pa me interesuje Tomo.... Kupovao bi neki od serije 7xx jer mi se oni manji nekako cine (bez uvrede) slabi za moje poslove jer je brdovit teren a koristio bi ga prilicno za sumu.... Mozda bi mogao doci u obzir TV523 ali me interesuju serije 7xx i njihove karakteristike (motori, mjenjac,kocnice potrosnja, da li se kvare i dr.) Unaprijed hvala i pozdrav svim ljubiteljima Tome Vinkovica!!!! :drink:

., lip pozdrav i dobro nam došal NOVI forumašu wd40!

., moj prijateljski savjet, svakako smatram da će se sa manom složit velika većina nadasve cijenjeni forumaša, forumaša iz FAN kluba tome vinkovića!...
., lipo TI predlažem novi člane - forumašu moj da pomalo prelistaš svu temu tome vinkovića!, tu ima sve, apsolutno sve po pitanju onoga ča tebe interesira?, slučajno da TI nešto nebude jasno po pitanju prelistanog - pročitanog - ponudjenog pisanoga štiva?, e, onda izajdi sa konkretnim pitanjem., vjeruj mi!, biće punooo lakše nama svima skupa, ALI i tebi! sa ponudjenim odgovorom.- ...

., forumašu; ssucur!, lipo fala za slikice i video uradak, svaka čast na delu sa tomom., heheheee, tome lipo dela - freza sam koda je na daljinski?! ... :icon_super:...

., lp., Bog!, čitamo - pišemo - pomažemo se .- ...
 
N

Nito

Guest
Pozz svima, vidim da je aktivno :)
Lijepo
ja sam se malo zabavio poslom,ali radi se i sa tomicom, orana njiva je pognjojena, isfrezana, i jos da malo ocidi voda,ice zob na nju :)
Tomica je na tuningu malo prije krompira,a nabavila se i drljacica koja se prilagođava njemu :)
Zanimalo me gdje se ima kupiti orginal poteznica za prikolicu za tomu, serija 800 :)
LP svima
 
N

Nito

Guest
Evo ga dvije slicice njivice :)
 

Prilozi

  • 20130423_194626.jpg
    20130423_194626.jpg
    47.7 KB · Pregleda: 162
  • 20130423_194703.jpg
    20130423_194703.jpg
    41.1 KB · Pregleda: 157

kistraktor

Novi član
Tu od
4 Ožu 2011
Poruka
13
hidraulična komanda

interesuje me dali ima neko ko mi može da po,ogne oko hidraulike
ma moj 732 TV montirao bi vertikalnu i horizontalnu alternativnu kosu za zalamanje zelenih lastara u vinogradu
zbog toga treba da se nadogradi + hidro komanda sa 2 ručke
kako to da spoljimo sa sadašnjem komandom
HVALA na odgovor
bacsku@gmail.com
skype : bacsku58
 

zaha

Član
Tu od
22 Velj 2012
Poruka
88
Male izmjene na hidraulici

--------PRIJE--------

02032013483.jpg


--------POSLIJE--------

20042013677.jpg



Pozdrav.....
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
Na vrh