• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

bodul20

Član
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
188
ljudi moji evo problema.uglavnom.... prije nego što idem mjenjat ležajeve odlučio sam ipak zamijenit pakne.dignuo traktor u zrak vrtim kotač ništa se ne čuje.skinem ja desni (škripavi) kotač i sve super sve u redu.krenem skidati lijevi.skinem kotač i sad moram skinut one 4 matice koje drže distancer.3 idu teško a 4 nmije ni bila do kraja.tako sam ja pretpostavio jer se je odmah okrenula.i vrtim ja tu maticu i vrtim i onda skužim da je taj vijak na kraju puknuo.
sad sam izlio svo ulje van izvadio poluosovinu i dao čovjeku da mi izvadi na prešu van ležaj da bi mogao djedovom prijatelju dat osovinu da mi navari opet taj vijak na nju.
a primjetio sam da nije prvi put da se je to dogodilo jer je jedan vijak već malo kraći nego preostala 2.
drugim riječima možda i nije tako loše što je počelo nešto škripat pa sam morao ići prčkat po kotačima :(nod):
 

Dydy

Član
Tu od
6 Tra 2009
Poruka
306
ljudi moji evo problema.uglavnom.... prije nego što idem mjenjat ležajeve odlučio sam ipak zamijenit pakne.dignuo traktor u zrak vrtim kotač ništa se ne čuje.skinem ja desni (škripavi) kotač i sve super sve u redu.krenem skidati lijevi.skinem kotač i sad moram skinut one 4 matice koje drže distancer.3 idu teško a 4 nmije ni bila do kraja.tako sam ja pretpostavio jer se je odmah okrenula.i vrtim ja tu maticu i vrtim i onda skužim da je taj vijak na kraju puknuo.
sad sam izlio svo ulje van izvadio poluosovinu i dao čovjeku da mi izvadi na prešu van ležaj da bi mogao djedovom prijatelju dat osovinu da mi navari opet taj vijak na nju.
a primjetio sam da nije prvi put da se je to dogodilo jer je jedan vijak već malo kraći nego preostala 2.
drugim riječima možda i nije tako loše što je počelo nešto škripat pa sam morao ići prčkat po kotačima :(nod):

Kazu stari ljudi , svako zlo za neko dobro !
 

bodul20

Član
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
188
Da.samo neka tako i ostane da ne bude još neko gore zlo :s:
dobio poluosovinu nazad i odnio ju variocu.
kaže čovjek da je jedva izvadio ležaj van :(nod): preša od 20 tona i jedva da je izašao.pogledao je ležaj on da je super tj u super stanju i da će još dugo dugo trajat :8):
 

zilee

Član
Tu od
27 Stu 2011
Poruka
36
Re: TOMO VINKOVIĆ

:(sweat):pozdrav ekipi,
evo danas se oralo,frezalo-ali i potezalo---
zapao zetor pa tomica izvlačio,nakon izvučenog zetora izvlačila se prikolica na rikverc sa zetorom ,ali naravno niš bez malenoga tomice:

Ma kakav zetor?
nema do tamaguccija!!!
 

Prilozi

  • Fotografija0350.jpg
    Fotografija0350.jpg
    72.9 KB · Pregleda: 265
  • Fotografija0351.jpg
    Fotografija0351.jpg
    71.4 KB · Pregleda: 234
  • Fotografija0352.jpg
    Fotografija0352.jpg
    53.7 KB · Pregleda: 226

tomo420

Član
Tu od
20 Sij 2011
Poruka
710
Re: TOMO VINKOVIĆ

Tomice i njegovi preci u akciji :



[YT]http://www.youtube.com/watch?v=TMPYJcZUpT8&feature=youtu.be[/YT]
 

bodul20

Član
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
188
Re: TOMO VINKOVIĆ

vijak zavaren.čovjek odradio posao fenomenalno.čim sam došao doma sa faksa stavio sam to u kutiju, kutiju u peglicu i otišao majstoru na posao da mi stavi ležaj nazad.pod prešom smo uspijeli to nazad stavit i to prošlo bez ikakvih problema.
došao doma i razmišljam si kako sam već otvorio jednu stranu i skinuo poluosovinu mogu odmah i drugu pa da vidim da li je išta sa ležajem ili je stvarno do pakni.
no dobro.uzeo ja ključ 17 i počeo polako odvidavati te vide pa uzeo gedoru i skinuo poluosovinu, stavio ju na stol i uspoređujem lijevu i desnu i vidim kako je sve isto.znači greške nema.mora biti do pakni.i onda iz čiste radoznalosti uzeo lampu i pogledao u most tj rukavac.
kad sam pogledao unutra imao sa što vidjet :(sweat): raspao se je igličasti ležaj koji ide na onaj okrugli komad koji ima iznutra zube.a meni je taj komad skupa sa poluosovinom izašao van (na sreću).još sam se pred neki dan čudio kako je ulje malo srebrnkasto i kako je djedu tako bilo kad mu je bio puknuo ležaj pa je otišao među zube.al nisam ja to povezao da je meni nešto puklo.ma kakvi.ni na kraj pameti mi nije bilo.uglavnom.iglica posvuda, oni prsteni što idu na taj ležaj su se rukom vadili, vanjski obuč u rupama, mljeveno željezo posvuda po mostu.izvadio most sa traktora uz pomoć barbe.ja držao on odvidao zadnji vijak.stavio ga na stol izbio poluosovinu van i onda vanjski obruč od igličastog.više nisam imao snage za čistit to.to ću sutra napravit.
ujutro idem u Rijeku do SKF-a da vidim taj ležaj da li ga ima ili ga mora naručit i koliko dođe uopće.također ću zvat Bjelovar hittner da vidim koliko je to kod njih.
kad smo već kod ležaja samo neka netko provjeri podatke da li su dobri

Br - 8
oznaka - 500 311 MY 1040-02
standard - 90x100x43 ina hk f-87345
naziv - igličasti ležaj


i još nešto me zanima.gledao sam malo u lijevi most i vidim da tamo taj ležaj uopće nije ležaj nego neki.... prsten?ne znam kako da to nazovem.iglice se uopće ne vide jer ih ni nema nego baš je kao neki prsten koji ide oko tog velikog dijela i to je to.nije mi jasno pa zato pitam

imam par slika stavim ih malo kasnije :)

EDIT: evo dvije slike.ne skuži se baš ali eto tek tolko da vidite kako to sve izgleda kod mene



 
Posljednje uređivanje:

teškar

Član
Tu od
12 Pro 2010
Poruka
945
Re: TOMO VINKOVIĆ

i još nešto me zanima.gledao sam malo u lijevi most i vidim da tamo taj ležaj uopće nije ležaj nego neki.... prsten?ne znam kako da to nazovem.iglice se uopće ne vide jer ih ni nema nego baš je kao neki prsten koji ide oko tog velikog dijela i to je to.nije mi jasno pa zato pitam

imam par slika stavim ih malo kasnije :)
To ti je teflonski ležaj, znači da je mijenjan.
 

bodul20

Član
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
188
Re: TOMO VINKOVIĆ

ček malo.jel ima onda uopće ovakvog ležaja za kupit ili ći i ja morat stavit taj teflonski?
 

bodul20

Član
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
188
Re: TOMO VINKOVIĆ

zvao Bjelovar hittner dućan i naručio ležaj igličasti.sljedeći put ćemo vidjet kad se raspadne da li je bolje stavit teflonski ili igličasti
 
M

miki 0111

Guest
Re: TOMO VINKOVIĆ

Pozdrav, nov sam u ovome. Interesuje me kod Tome 731 sa hidrauličnim volanom gdje se sipa ulje za volan, a gdje za hidrauliku sa koje strane (tj šta se sipa sa strane gdje je auspuh, a šta sa strane gdje je alnaser). Pošto je šaraf za ozraku od rezervoara za hidrauliku izgubljen šta može zamijeniti to? Vrste i količene ulja sam našao na forumu. Ovo je za prijatelja zeza ga volan a on slabo barata sa ovom tehnikom...
Unaprijed hvala za odgovore.
 

nilede

Član
Tu od
11 Svi 2012
Poruka
34
Re: TOMO VINKOVIĆ

majstori moji jel zna tko za motor od 41 8 u dobrom stanju da je na prodaju
 

Markec

Član
Tu od
9 Ožu 2012
Poruka
282
Rotokopačica TV-95

Pozdrav!

Pitanje je vezano za rotokopačicu (frezu) TV-95. Vidim u kopiranom priručniku jedan dio koji bi mogao faliti na mojoj frezi, a na slici izgleda kao podnožje ili ralo freze. Nalazi se ispod sredine iz koje izlaze krakovi na frezi. Molio bih nečije znanje..
 

capo1508

Novi član
Tu od
4 Velj 2011
Poruka
23
Re: TOMO VINKOVIĆ

Poštovani članovi foruma da li mi netko može reći gdje se mogu servisirati ili kupiti kardani, meni se konkretno prilikom frezanja iskrivio prednji kriz kardana od freze,lipi pozz
 

askaj

Član
Tu od
12 Velj 2011
Poruka
54
Re: TOMO VINKOVIĆ

majstori moji jel zna tko za motor od 41 8 u dobrom stanju da je na prodaju

Motor ima moj susjed ako vas kad put zatekne u Sloveniju , nalazi se u okolini grada NOVO MESTO ako vas interesuje
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh