• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Aco 93

Član
Tu od
15 Lis 2010
Poruka
467
Re: TOMO VINKOVIĆ

M14X1,5 nije obični navoj.:icon_rolleyes:

kod mene 14x1,5 navoj, pogledaj sa češljom navoj al mora i kod tebe biti tako.meni je teško išlo kad sam stavljao nosač za ralicu prvi put al poslje je lako išlo.
 

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Re: TOMO VINKOVIĆ

Hvala Aco, to me zanimalo, Kukuruz na brzinu završio pa evo malo vremena da postavim hidra... volan i nosač za ralicu, kad ćorak -šarafi neće unutra, a mjerio ih sa češljom (šablonom).
Tako kad odem sledeći put u BiH (ako ulovim vremena) biće montaže.
20436457.jpg
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Re: TOMO VINKOVIĆ

Dečki da li vrijedi ova sijačica išta?

Treba mi amaterski, priključio bi ju na tomo vinković 420 (prerada prihvata).

Proizvodnja Murksa Subota

Koji je sistem izbacivanja zrna? poznajem olt mehanički sistem, ovo nisam skužio preko nekih ekscentara?
 

Prilozi

  • 1.JPG
    1.JPG
    60.7 KB · Pregleda: 409
  • 2.jpg
    2.jpg
    71.1 KB · Pregleda: 336
  • fotografija.JPG
    fotografija.JPG
    63.9 KB · Pregleda: 382

mrcina007

Član
Tu od
14 Lip 2009
Poruka
201
Re: TOMO VINKOVIĆ

S takvom sam jednu godinu sadio, a sad imam sličnu, sitnicu je manja ali sve drugo je potpuno jednako. Na toj se prijenos ne može nikako mjenjati, kao na oltovoj sa lancem i lančanicima za razmak zrna u redu, već za svaki razmak treba imati druge ploče, kao i za svaku "debljinu" kukuruza.
Ja sam napravio 5 pari ploča i sadim s njom već tri godine, ove godine 50 000 zrna. Inače ploče su željezne 5mm debljine.
Precizna i nije nešto previše ali ja sam čisto zadovoljan. Dobio sam je besplatno, čovjek ju je imao isto na TV-u, neznam kojem i rekao je da mu je bila preteška i dizalo ga je, ali ipak je bio na dosta velikom brijegu. Ako treba imam negdje detaljne slike prijenosa i ploča, a već sam ih stavljao i tu na forum jer se je netko raspitivao za takvu sijačicu. Ta sa slike je nešto jače napravljena i malo je teža i duža od moje
 

Aco 93

Član
Tu od
15 Lis 2010
Poruka
467
Re: TOMO VINKOVIĆ

Hvala Aco, to me zanimalo, Kukuruz na brzinu završio pa evo malo vremena da postavim hidra... volan i nosač za ralicu, kad ćorak -šarafi neće unutra, a mjerio ih sa češljom (šablonom).
Tako kad odem sledeći put u BiH (ako ulovim vremena) biće montaže.
20436457.jpg

Vjeruj mi preporodit ćeš se sa hidro volanom ja sam ga stavijo pred 3 god. radiš cjeli dan a ruke ne bole nekad vozim od sujeda 830 a njegov nema hid.volana pa tek sad vidim koja je to razlika.

ono od mercedesa mi se ne sviđa baš vidjeo sam pred nekoliko dana to i uživo i probao vozit al nije ni blizo hidro volana,bolje nego mehanički al ni blizo hidro može pričat ko šta oće.
 

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Re: TOMO VINKOVIĆ

Više od godinu imam sve pripremljeno, al ebga, ja kad dođem iz Slo - zadovoljan samo da radi sve u redu od 06.00- 24.00. Dok me susjedi ne upucaju...:icon_e_biggrin: nedam im spavati.:(devil):
19386836.jpg

Imam i od Mercedesa i BMW-a al ću stavit hidro.......
20223013.jpg
 
Posljednje uređivanje:
N

Nito

Guest
Re: TOMO VINKOVIĆ

Pozdrav svima,
evo probana i drljačica za tomicu :)
par sličica

:)
 

Prilozi

  • 20130427_113022.jpg
    20130427_113022.jpg
    58.4 KB · Pregleda: 229
  • 20130427_113047.jpg
    20130427_113047.jpg
    57.1 KB · Pregleda: 242
  • 20130427_113410.jpg
    20130427_113410.jpg
    61.4 KB · Pregleda: 237
  • 20130427_113012.jpg
    20130427_113012.jpg
    52.4 KB · Pregleda: 176

gorski

  
Tu od
2 Sij 2011
Poruka
408
Re: TOMO VINKOVIĆ

Vjeruj mi preporodit ćeš se sa hidro volanom ja sam ga stavijo pred 3 god. radiš cjeli dan a ruke ne bole nekad vozim od sujeda 830 a njegov nema hid.volana pa tek sad vidim koja je to razlika.

ono od mercedesa mi se ne sviđa baš vidjeo sam pred nekoliko dana to i uživo i probao vozit al nije ni blizo hidro volana,bolje nego mehanički al ni blizo hidro može pričat ko šta oće.

Heeee:biggrin: pa naravno da se nijedan ne može usporediti sa orginalnim hidro volanom ali nije baš to tolika razlika ja aco stavio ovaj od mercedesa super je u odnosu na mehaniku .A moj prijatelj isto veli kao ti no nije baš tako jer usporedio sam ja i njegov i svoj ima razlike ali ne jako velike...imao ja priliku uzeti hidro volan sa jednim klipom jer se sada takvi ugradjuju no odustao iako bi ga dobio relativno jeftino nije mi se svidjao jedan klip.
 

vtrbovi3

Član
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
88
Re: TOMO VINKOVIĆ

Heeee:biggrin: pa naravno da se nijedan ne može usporediti sa orginalnim hidro volanom ali nije baš to tolika razlika ja aco stavio ovaj od mercedesa super je u odnosu na mehaniku .A moj prijatelj isto veli kao ti no nije baš tako jer usporedio sam ja i njegov i svoj ima razlike ali ne jako velike...imao ja priliku uzeti hidro volan sa jednim klipom jer se sada takvi ugradjuju no odustao iako bi ga dobio relativno jeftino nije mi se svidjao jedan klip.

Ima razlike kako ne,po meni velika al opet bolje nego na palentu.
 

fruit-men

Član
Tu od
26 Tra 2013
Poruka
63
Re: TOMO VINKOVIĆ

Pitanje za forumaše koji se malo bolje razumiju u materiju. Isplati li se restauirat TV-418 sa LDA 100 motorom ili je bolje kupit nešto novije od manjeg traktora ili kopačice od 14 ks za nekih 2500-5000 eura. Inače kada govorimo od restauraciji tu prije svega mislim na sljedeći posao: ugradnja hidrauličnog volana (čujem kako se stavlja puž volana od IMV kombija ili tamića), kvačilo, novo farbanje, nova hauba, boch pumpu sredit, alternator da može punit akomulator).
 

Markec

Član
Tu od
9 Ožu 2012
Poruka
282
Re: TOMO VINKOVIĆ

Pozdrav!

Trebalo bi se raspitati za cijene, pa staviti na papir. Koliko košta obnova, a koliko noviji i uređen stroj pa procijeniti. Računajte da je staro uvijek staro i da iz starog nikad ne može izići novo. Polazišna točka je Vaša potreba, tj. što konkretno Vama treba od traženog stroja..

LP:(happy):
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh