• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Re: TOMO VINKOVIĆ

Postoji.. :icon_scratch: (pregledaj izlaznu osovinu kardana??????)
20862113_z.jpg

Ja bih ti preporučio, da središ tu inverziju ili ovo ispod.
20385049_z.jpg

http://www.bohinec.si/Izdelki/Inverzija/Inverzija.html
 
Posljednje uređivanje:

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,427
Re: TOMO VINKOVIĆ

SSUCUR u pravu si kad je redukciju toliko sj...lo da je iz centra i požderalo ripne nije bilo ni ležaju ni osovini na traktoru lako.
fkg.gif
 

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Re: TOMO VINKOVIĆ

Dali imaš 100% prilijeganje inverzije u tom položaju?:icon_scratch:
dscn3404a.jpg
 

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Re: TOMO VINKOVIĆ

Inverzija mora prileći uz kućište ravno. Provjeri osovinu izlaznog kardana dali je u centru.:icon_eek:
19005650_z.jpg

Pašu ti ovi brojevi.:icon_e_wink:
20862113_z.jpg
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,427
Re: TOMO VINKOVIĆ

Ovi produžetci ženska strana paše na na donju osovinu kardana na labinu SS.
od3t.gif
 

senad75

Član
Tu od
5 Sij 2013
Poruka
64
Re: TOMO VINKOVIĆ

veliki pozdrav ponosnim vlasnicima TV nije me bilo neko vrjeme obaveze pritisle a moram se i pohvaliti postao sam otac u prošli petak dobio sam prekrasnu kčerkicu :(inlove):
 

tomotraktor

Aktivni član
Tu od
16 Pro 2012
Poruka
412
Re: TOMO VINKOVIĆ

veliki pozdrav ponosnim vlasnicima TV nije me bilo neko vrjeme obaveze pritisle a moram se i pohvaliti postao sam otac u prošli petak dobio sam prekrasnu kčerkicu :(inlove):

Čestitke, na kćerci. :drink: Sve naj bolje.
 

bibos1w

Član
Tu od
4 Stu 2012
Poruka
55
Re: TOMO VINKOVIĆ

S obzirom da mi je traktor na viksi nemogu trenutno nista provjerit...
Ako osovina izlaznog kardana nije u centru, kak to ispravit? Trebam nekog majstora za to, zvuci ko ozbiljan problem...?
Kaj se tice ovog produzetka, na koj nacin se to zakopca na osovini izlaznog kardana?
 
N

Nito

Guest
Re: TOMO VINKOVIĆ

baš lijepo,nek te dugo i vjerno služi,vidim ako me oko ne vara da je od Strojometal-Faić.Ako nije problem ajde reci kolika je cjena u BIH.
Nije problem, plati se na osnovnu cijenu iz HR, samo usluga carinjenja 100KM i PDV od 17%.
Nema carine, znači oko 4200kn + ovo prije navedeno, uglavnom zadovoljan sam,masivan je težak, lijepo radi.
Uglavnom to je to :)
p.s. Može li mi netko objasniti glede brzina izlaznog vratila na TV 822 s obzirom na stupnje prijenosa,odnosno brzi, spori i rikverc hod.

LP :drink:
 

BuKvIk

Član
Tu od
11 Pro 2011
Poruka
53
Re: TOMO VINKOVIĆ

Pozdrav forumaši!
Prije par tjedana sam radio kočnice stavljene su nove pakne i tokaren je doboš i sad neće kočiti dobro,ZAŠTO???
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,427
Re: TOMO VINKOVIĆ

Kardan se kod serije 800 kod 3000 okr. motora(to su max. okretaji) vrti u sporima 680 okr. u brzima 1000 okr. u rikvercu 1000 okr.Kod dve trečine gasa u sporima 540,u brzima 800 i rikverc 800 okretaja.Za kočnice dok pakne ne naljegnu dobro neče ni kočit dobro.Najbolje je još jednom skinut doboše i pakne obrusit tamo gde se vidi da naljega,sad ti je i pedala meka i dok se dobro ne prilagode dobošu neče dobro kočit.Prije par meseci sam i ja menjo pakne pa pedala još nije takva kakva bi trebala bit.Što više kočit pa če polako pakne nalječ kako treba.
1a4.gif
 

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
Re: TOMO VINKOVIĆ

Probaj sad malo doštelovati na španere, i ako ni onda nedobiješ ništa...prebaci poluge kočnice za jedan zub i levu i desnu, pa onda šteluj ponovo na španerima...
Neznam koliko si otokario doboše:icon_scratch:,jedino da nije puno skinuto?
 
N

Nito

Guest
Re: TOMO VINKOVIĆ

Pozdrav svima...
Da li itko ima broj od PRIMA dijelova za tv 822.

Treba mi orginal PUFER-poteznica za mog tomu :)

Unaprijed hvala
LP
 

tomo522

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2012
Poruka
699
Re: TOMO VINKOVIĆ

Kolega ako ti niko ne napise broj ja sam sutra navece doma pa ti ga dam sad sam u Zagrebu
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,427
Re: TOMO VINKOVIĆ

Prepisana iz prospekta kojeg sam dobio od GROFA---tel. od rezervnih dijelova 043-241 029
ro7.gif
 

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
Re: TOMO VINKOVIĆ

Pozdrav svima...
Da li itko ima broj od PRIMA dijelova za tv 822.

Treba mi orginal PUFER-poteznica za mog tomu :)

Unaprijed hvala
LP

Evo jedna fotka brojeva telefona od @zbalije... iz davnih vremena.

screen shot on windows

@Nito - jesi možda razmišljao da je sam napraviš poteznicu, ili baš želiš original?
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh